Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2304599 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Szerviz
« Válasz #6645 Dátum: 2012.03.10 17:21:02 »
Egy futóműbeállítástól azért annyival nem fog jobban rugózni az autó. Attól csak az egyenesfutása és a stabilitása javul.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #6646 Dátum: 2012.03.10 17:56:23 »
Amúgy, a jobb rugózást a tavasz okozza, eddig nekem is olyan volt, mintha sport rugókon döcögnék, most már simul a rugózás újra.  :)
Jaja meglehet, bár Novemberben már mondta a futómíves hogy kezdenek repedezni a szilentek, lehet jövő ilyenkorra összespórolok egy cserére valót, most gumicserekor meg kap egy rázópados tesztet.
Egyelőre hosszú hétvégén kap egy mosást, meg megnézegetem a kasztnit nem e kezdte ki a só valahol, bár nem sok ilyet látott. Sajna az "egyenletes" utca miatt van két pont ahol a jobb első ajtó leér a járdára, úgyhogy annak meg kell néznem a sarkát és stiftelni az esetlegesen eltűnt fényezést.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #6647 Dátum: 2012.03.10 18:03:20 »
Ezek nagyon jó érzések!
Amikor elkezdesz használni egy autót, akkor olyan amilyen, aztán fokozatosan romlik, de ezt nem veszed észre. Aztán amikor van egy szervíz ugrásszerű a javulás  ::) .
Igen, én pl hagyom hogy más is vezesse a kocsit (nameg akkor ihatok ..  :whistling:), meg szerencsére van swift megszállott haver, aki alig várja hogy találjon valamit, amiben jobb az ő 10 éves gépe mint az én 15 évesem (pl elromlott termosztátom miatt mai napig hallgatom hogy az övében legalább nem fagy meg és ha akar, eldöcög 5 lityóból). Persze már én is vettem észre az ő kocsiján hogy fent fog a kuplung, fékezésnél meg én kérdezem tőle hogy megállni mikor akar :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

madarastesco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Szerviz
« Válasz #6648 Dátum: 2012.03.10 18:19:59 »
Kedves bepi81!

Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél. A kiszemelt Corollának annyira gondos gazdája nem volt, mert ugyan kevés km-et mente vele 2 év alatt (7000km) de 2010.augusztusa óta nem cseréltek benne olajat. (akkor vásárolták az első gazdájától, családon belüli vétel volt). Az autóval elütöttek egy biciklist, ennek a nyomait javítgatták, de például a bal első elem és az ajtó közötti javítás annyira jól sikerült, hogy már rozsdál. Teszem hozzá 4-5 borsonyi méretben mindössze. Motorikusan jó állapotban találtam a teszt kör alatt és nagyon nem éreztem, hogy gond lenne az autóval. Most gondolkodom a vásárláson. Már rég megvettem volna, ha a fent említett dolgok nincsenek. Az eladók mindenesetre nagyon korrektek voltak. Még annyi lenne a kérdésem, hogy a 2003-as Corollák is lánchajtásosak? Illetve mennyire szerviz igényesek?

Köszönöm a választ, nem akarom alkalmatlan helyre írni a  kérdéseim a jól kategorizált fórumban, szóval ha ezeket a kérdéseket máshol kéne feltennem akkor kérlek jelezzétek.

üdv!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Szerviz
« Válasz #6649 Dátum: 2012.03.10 19:17:58 »
Kedves bepi81!

Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél. A kiszemelt Corollának annyira gondos gazdája nem volt, mert ugyan kevés km-et mente vele 2 év alatt (7000km) de 2010.augusztusa óta nem cseréltek benne olajat. (akkor vásárolták az első gazdájától, családon belüli vétel volt). Az autóval elütöttek egy biciklist, ennek a nyomait javítgatták, de például a bal első elem és az ajtó közötti javítás annyira jól sikerült, hogy már rozsdál. Teszem hozzá 4-5 borsonyi méretben mindössze. Motorikusan jó állapotban találtam a teszt kör alatt és nagyon nem éreztem, hogy gond lenne az autóval. Most gondolkodom a vásárláson. Már rég megvettem volna, ha a fent említett dolgok nincsenek. Az eladók mindenesetre nagyon korrektek voltak. Még annyi lenne a kérdésem, hogy a 2003-as Corollák is lánchajtásosak? Illetve mennyire szerviz igényesek?

Köszönöm a választ, nem akarom alkalmatlan helyre írni a  kérdéseim a jól kategorizált fórumban, szóval ha ezeket a kérdéseket máshol kéne feltennem akkor kérlek jelezzétek.

üdv!
Jól teszed, ha ezt az autót nem veszed meg.  ;)

Nem lesz valószínűleg gyors a vásárlásod, ha tényleg jót akarsz kifogni, a lényeg, hogy minél többet nézz meg és lehetőleg próbáld is ki, hogy legyen összehasonlítási alapod. Egyes típusoknál gond lehet a váltó szinkrongyűrűivel, ami miatt nehezen, akadva kapcsolhatók az egyes fokozatok. A kuplungnak normális esetben puhán kell, működjön, ahogy elkezded kiengedni, kb 1/3-ad úton már fognia kell (nekem a vadi új kuplung így működött/működik az autómban.

Az, hogy pár fényezett elem van rajta, nem gond, de korrektül legyen javítva, és szerkezeti sérülése ne legyen.

Ha nézegeted a használtautót, linkeld be a Corollát/Aurist vennék topicba és megmondjuk, hogy korrekt-e, de, legalábbis, hogy érdemes-e megnézni, foglalkozni vele, netán utazni érte...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Szerviz
« Válasz #6650 Dátum: 2012.03.10 22:27:56 »
Jól teszed, ha ezt az autót nem veszed meg.  ;)

Ez szerintem soha nem volt törvényszerű.
Ha az ember ideje, illetve a türelme lehetővé teszi, hogy sok-sok eladó sorba jutott autót megnézzen, idővel meglátja az autóban rejlő lehetőségeket.
Olyan ez mint a "magyar népmesék", amikor a király beöltözik koldusnak.
Az érem másik oldala: amikor egy leharcolt példány 3 napot töltött a kozmetikában, és kívül - belül csili-Vili.  :otlet:
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Szerviz
« Válasz #6651 Dátum: 2012.03.10 23:15:04 »
Ez szerintem soha nem volt törvényszerű.
Ha az ember ideje, illetve a türelme lehetővé teszi, hogy sok-sok eladó sorba jutott autót megnézzen, idővel meglátja az autóban rejlő lehetőségeket.
Olyan ez mint a "magyar népmesék", amikor a király beöltözik koldusnak.
Az érem másik oldala: amikor egy leharcolt példány 3 napot töltött a kozmetikában, és kívül - belül csili-Vili.  :otlet:
Az már a vevő hülyesége hozzá nem értése, ha egy kiglancolt, de egyébként lelakott kocsit vesz meg.
A por alá kell látni...

Nincs semmiféle népmese. Pusztán minél többet ki kell próbálni, hogy legyen mit mihez mérni... ennyiről szól az egész.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #6652 Dátum: 2012.03.10 23:44:23 »
Ez valoban igy van elvileg. De az is elöfordulhat, hogy példaul 5 kiprobàlt auto utàn mondja valaki azt, hogy a màsodik bizony jo vétel lett volna, csak az mar idöközben elkelt... Tehàt jo körülnézni, de szerintem 100%-ig sosem mehetünk sajnos biztosra egy hasznàlt autonàl...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Szerviz
« Válasz #6653 Dátum: 2012.03.11 09:05:22 »
Kedves bepi81!

Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél. A kiszemelt Corollának annyira gondos gazdája nem volt, mert ugyan kevés km-et mente vele 2 év alatt (7000km) de 2010.augusztusa óta nem cseréltek benne olajat. (akkor vásárolták az első gazdájától, családon belüli vétel volt). Az autóval elütöttek egy biciklist, ennek a nyomait javítgatták, de például a bal első elem és az ajtó közötti javítás annyira jól sikerült, hogy már rozsdál. Teszem hozzá 4-5 borsonyi méretben mindössze. Motorikusan jó állapotban találtam a teszt kör alatt és nagyon nem éreztem, hogy gond lenne az autóval. Most gondolkodom a vásárláson. Már rég megvettem volna, ha a fent említett dolgok nincsenek. Az eladók mindenesetre nagyon korrektek voltak. Még annyi lenne a kérdésem, hogy a 2003-as Corollák is lánchajtásosak? Illetve mennyire szerviz igényesek?

Köszönöm a választ, nem akarom alkalmatlan helyre írni a  kérdéseim a jól kategorizált fórumban, szóval ha ezeket a kérdéseket máshol kéne feltennem akkor kérlek jelezzétek.

üdv!

Szerintem ez nem tűnik rossz vételnek. Szerizkönyve meddig van vezetve? Számlák vannak? Érdemes ezeket átnyálazni további infoért. Az olajfogyit nem nagyon tudod kiszűrni, itt egyesek állításával ellentétben van olyan is, ami 5W30cal szervizelve is eszi, meg olyan is ami 10W40nel nem.. SZóval nem az olaj a döntő. Az, hogy nem cserélték kb 1.5 éve, nem oszt nem szoroz, 7e km alatt. Az olajfogyi kiszűrésére annyit tehetsz, hogy megnézed a kipufogóvéget, ne álljon benne vastagon a korom, megnézed a nívópálcát, legyen benne elég olaj, és ne nagyon sötét, esetleg a szelepfedélen belül végighúzod az ujjad(az olajbeöntőnél, célszerűen hidegen :) ), nem e nagyon olajsáros. De persze ezek sem 100% hatásúak. Szóval sztem senki nem tudja megmondani a tutit. Saját vélemény, hogy az olajfogyi városi, papás használatnál jön elő, tehát az ilyen autókkal kell jobban vigyázni. Tehát ha vidéki az autó, és nem átlagnál kevesebb a km benne, akkor az lehet hogy jó lesz. Ha köfelverődések vannak a mocitetőn, akkor többet volt hajtva országúton, ez is egy jó jel.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Szerviz
« Válasz #6654 Dátum: 2012.03.11 10:09:05 »
Az olaj elvileg ( szak irodalmak szerint) 1 évig őrzi meg a gyártó által előírt paramétereket.
Na szerintem ez olyan mint a téli gumit fel kell szerelni 7 C fok alatt mert utána a nyári semmit nem ér.
Szerintem ez hülyeség.
Biztos nem jó ha másfél évig nem cserélnek olajat ( én biztos nem tennék ilyet évi 10.000-12.000 km megyek mégis lelököm az olajat minden évben) de szerintem nem hallat meg a motor.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6655 Dátum: 2012.03.11 10:18:31 »
Ez valoban igy van elvileg. De az is elöfordulhat, hogy példaul 5 kiprobàlt auto utàn mondja valaki azt, hogy a màsodik bizony jo vétel lett volna, csak az mar idöközben elkelt... Tehàt jo körülnézni, de szerintem 100%-ig sosem mehetünk sajnos biztosra egy hasznàlt autonàl...
Én egy autót néztem meg, amit meg is vettem (illetve volt mellett egy másik, amire ránéztem, de igazából nem érdekelt, mert azonos áron 2 évvel idősebb volt, ugyanannyi km-rel, alacsonyabb felszereltséggel).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Szerviz
« Válasz #6656 Dátum: 2012.03.11 12:10:30 »
Saját vélemény, hogy az olajfogyi városi, papás használatnál jön elő, tehát az ilyen autókkal kell jobban vigyázni.
[/quote]Ezt mégis honnan következtetted ki? Mert, hogy jó nagy badarság.

Zénóka Yarisa 550000 km felett jár, igencsak papás tempóban vezeti, és egy deka olaj nem fogy neki.
Az olajfogyasztas onnan jön, hogy a dugattyú járatain nem tud visszafolyni az olaj, ami beég az egesterbe, még jobban eldugítva az olajvisszavezető furatokat. Így egyre nő az olajfogyasztas. Ennyiből van szó. És pont hajtani kell ehhez hidegen is a motort, hogy minél nagyobb mértékű kopás és lerakodasok keletkezzenek.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Re:Szerviz
« Válasz #6657 Dátum: 2012.03.11 12:16:51 »
Saját vélemény, hogy az olajfogyi városi, papás használatnál jön elő, tehát az ilyen autókkal kell jobban vigyázni.
Ezt mégis honnan következtetted ki? Mert, hogy jó nagy badarság.

Zénóka Yarisa 550000 km felett jár, igencsak papás tempóban vezeti, és egy deka olaj nem fogy neki.
Az olajfogyasztas onnan jön, hogy a dugattyú járatain nem tud visszafolyni az olaj, ami beég az egesterbe, még jobban eldugítva az olajvisszavezető furatokat. Így egyre nő az olajfogyasztas. Ennyiből van szó. És pont hajtani kell ehhez hidegen is a motort, hogy minél nagyobb mértékű kopás és lerakodasok keletkezzenek.

Ha ennyi km van benne, akkor gondolom nem városban lett hajtva. Tehár országúton ment üzemmelegen, és extrém híg olajjal(0W20?).
Ellenben van itt egy felhasználó, akinek új kora óta 10W40 volt benne, nem kíméletes használattal, és nem eszi neki(9 éves az autó). Összetett dolog ez.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Szerviz
« Válasz #6658 Dátum: 2012.03.11 12:21:03 »
Az olaj elvileg ( szak irodalmak szerint) 1 évig őrzi meg a gyártó által előírt paramétereket.
Na szerintem ez olyan mint a téli gumit fel kell szerelni 7 C fok alatt mert utána a nyári semmit nem ér.
Szerintem ez hülyeség.
Biztos nem jó ha másfél évig nem cserélnek olajat ( én biztos nem tennék ilyet évi 10.000-12.000 km megyek mégis lelököm az olajat minden évben) de szerintem nem hallat meg a motor.
Ez így igaz, ennyitől nem is lesz baja. De én is inkább betartom a gyári előírást, mint, hogy okosabbnak gondoljam magam a gyariaknal.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Re:Szerviz
« Válasz #6659 Dátum: 2012.03.11 12:24:41 »
Ha ennyi km van benne, akkor gondolom nem városban lett hajtva. Tehár országúton ment üzemmelegen, és extrém híg olajjal(0W20?).
Ellenben van itt egy felhasználó, akinek új kora óta 10W40 volt benne, nem kíméletes használattal, és nem eszi neki(9 éves az autó). Összetett dolog ez.
Igen pontosan ezért írtam, hogy nem minden vvti hibás, de sok. Amúgy meg, ha már a 10w olajat is eszi egy vvti, az már régen rossz...
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.11 12:28:24 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i