Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2304598 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1845 Dátum: 2009.09.16 06:41:10 »
Az Assistance meg sz.rt sem ér, mi hívtuk őket egyszer szombaton, nyaralásnak kifele menet, mert zaj jött a hátsó kerekek felől. (Szervízben a féktuskót túl szorosra húzták a kézifék kis dobjában és az kotyogott...)
Mondták, hogy vigyük be hétfőn a legközelebbi szervízbe, ami 70 km-es kitérő. Mondták, hogy hétvégén nincs semmi sem nyitva, ki sem jönnek, csak munkanapokon. Erről ennyit.
Ez nem tudom, mikor volt; de most nem így van. Jóbarátném júliusban történetesen vasárnap robbant le a Corollájával, és kijött szépen a tréler, ahogy kell; éjszakára bevitte a hatósági járműtelepre, másnap reggel meg onnan a szervízbe. Ingyen (az Eurocare keretében).

A másik lerobbanása után (szintén hétvégén) is bevitte volna Fonyódról a kaposvári szervízbe az assistance (ingyen), ha ezt a megoldást választjuk. Pedig ez utóbbi már végképp nem két forint lett volna.

Na, ezt nullázza az ember azzal, ha csak egyszer is hozott alkatrészt ill. anyagot építtet be. Kivéve persze, ha van olyan jóban az adott szervízzel, hogy azok ennek ellenére meghoszabbítsák a kreditjét. Talán egy olaj esetében ezt még alkalomadtán tényleg meg lehet beszélni, de nyilván nagyon tanácsos előre rákérdezni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1846 Dátum: 2009.09.16 06:43:10 »
Ha leszedem a regadót, ÁFÁt, vámot, stb-t, akkor ...
... szedhetjük is mindannyian a sátorfánkat, mert az állam becsődöl, és vele mi is  :flowers: ... Szóval ez azért marhára nem ilyen egyszerű, de ezeket a témákat ugye itt nem fejtegetjük  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Szerviz
« Válasz #1847 Dátum: 2009.09.16 07:57:34 »
Ugye, ha az autódat folyamatosan márkaszervízbe hordod, akkor az Eurocare országúti assistance szolgáltatás mindig egy évvel meghosszabbodik, gariidő lejárta után is. DE! Mindez csak akkor érvényes, ha mindent a márkaszervízben veszel - az olajat is

Jo nagy baj! Egy ujabb jo pont a Toyota kovetkezo minosegugyi rendszer auditjanal majd a vevokozpontusag reszhez.  :) Csak ugy pelda keppen a Mazdaeknal ilyennel sem szokas szop@tni a kedves vevot. Mindosszesen csak oda kell jarni, azt viszel, amit akarsz, es szepen adjak minden evben az assistance kartyat.  :hug:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #1848 Dátum: 2009.09.16 08:01:47 »
És ez nem megsértődés, egyszerűen meguntam.
Pont.
Én véletlenül sem akarok/akartam belemenni márkaszerviz fikázásába, sőt, nekem eddig a Toyota márkában a márkaszerviz az egyik legszimpatkisabb dolog.
Viszont akkor most lehajtott fejjel kell bemennem a szervizbe, mert nem veszek náluk olajat, bár az 5-6éves autómat még mindig oda hordom?
Na ezzel nem értettem egyet.
Egyébként meg a ToyotaBuda munkafelvevői egyszer sem éreztették velem, hogy gáz, hogy viszem az olajat. Sőt, mikor a múlt év végén beszüntették a 4évesnél öregebb autók szervizcsomag szolgáltatást/akciót (?), még mondta is nekem az egyik munkafelvevő, hogy no para, hozzak minden alkatrészt, és simán kijövök annyi árból, mint a csomagár.....(ettől függetlenül én mindig csak olajat viszek).
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.16 08:03:19 írta Ákos2004 »

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Szerviz
« Válasz #1849 Dátum: 2009.09.16 08:12:18 »
Mi ezzel a gond? Ha a Te vállalkozásod lenne, hogy csinálnád?
(Megjegyezném, gyakorlatilag az olajból él a szerviz, az alkatrészeken lévő haszon azért nem jelentős...)

Azert en megprobalnam az Osztrakokat es a Nemeteket kovetni ezen a teren, es FOLEG :excl:, ha mar egyszer minosegiranyitasi rendszert mukodtetek, es ez buszken kint is log a falon, akkor legalabb kozelitoleg azok alapjan menne a buli.

Ami az olajat illeti, azon is szep penzuk van es vinni is kell minden alkalommal szepen az autohazba, ha nem engedik, akkor elobb autohazat, utobb markat kell valtani szvsz. .
Ami az alkatreszeket illeti, nem lennek biztos benne, hogy azon ne keresnenek, meghozza arcatlanul.  :hmmmm: Mondok egy peldat, bar off, mert Mazda. Adott egy vezermuszijcsere, annak minden kellekevel ugy, mint vezermuszij, vezetogorgo, veszitogorgo. Ezek az aprosagok idehaza 75ezer Ft-ba kerulnek autohazban. Nyilvan ilyen teren nem ismerunk viccet, igy utangyartott szoba sem jon, legalabbis nalam nem. Annyira azonban en sem vagyok elvetemult, hogy ennyi penzt adjak a gyariert, csak azert mert gyari. Nezzunk kicsit korul kulfoldon, mit ad Isten Nemetorszagban egeszen veletlenul cikkszamra ugyanezek a gyari tetelek 33ezer Ft-ba kerulnek, nem akciosan! Ez a normalis ara. Ez csak egy pelda volt, de termeszetesen lenne meg.

Kerdem en, van erre normalis magyarazat? Legalizalt rablas folyik idehaza, teszem hozza gyorsan, hogy kivetel nelkul a kereskedelem minden szektoraban.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #1850 Dátum: 2009.09.16 08:46:21 »
Jóbarátném júliusban történetesen vasárnap robbant le a Corollájával, és kijött szépen a tréler, ahogy kell; éjszakára bevitte a hatósági járműtelepre, másnap reggel meg onnan a szervízbe. Ingyen (az Eurocare keretében).

A másik lerobbanása után (szintén hétvégén) is bevitte volna Fonyódról a kaposvári szervízbe az assistance (ingyen), ha ezt a megoldást választjuk. Pedig ez utóbbi már végképp nem két forint lett volna.
Nektek ezt ki kellett alkudni? Mert az olajat Te sem ott vetted, megis jart ami jart.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Szerviz
« Válasz #1851 Dátum: 2009.09.16 09:47:14 »
Adjanak jó minőségű, a gyári ajánlást pontosan teljesítő olajat konkurrenciaképes áron (nem várom el, hogy azonos áron adják a webshopokkal, de ne kérjenek el 20 ezret azért, amit 10 ezerért megvehetek) - és örömmel náluk fogom megvenni.
Igen, nekem is ez a bánatom az ott adott olajakkal kapcsolatban. Sajnos bármennyire is jó szervizről van szó, úgy tűnik, mintha nem lenne specifikus olajuk, hanem vásárolnak egy átlagosan jó olajat, ami többé-kevésbé teljesíti az elvárásokat, aztán ezzel meg is elégednek. Átlagos autóhasználattal ebből többnyire nem is lesz gond. De a fene egye meg, azért vannak a gyári ajánlások, hogy betartsuk őket, nem? Ha meg mi, a vevő olyat viszünk, ami pont jó, akkor miért kell egy szolgáltatást megvonni? Persze, tudom: mert az olajon lévő profitból finanszírozzák többek között az assistance-ot is. Ördögi kör...
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Szerviz
« Válasz #1852 Dátum: 2009.09.16 09:49:03 »
Tényleg, még ezzel kapcsolatban egy gondolat: az assistance adatbázisában szerepel, hogy, "aha, Gipsz Jakab a legutóbbi szerviz alkalmával hozott olajjal dolgoztatott, így kétszer nem dob, és a ma esti ingyenes assistance szolgáltatásból kimarad?" Vagy önbevallás alapján megy?
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #1853 Dátum: 2009.09.16 10:06:44 »
Érdekesség: akksi akció



[a csatolmányt egy admin törölte]
         

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Szerviz
« Válasz #1854 Dátum: 2009.09.16 10:27:08 »
Ezzel a vitt olajos szervizes temaban nekem is van sztorim:
1. Debrecenbe ugye 2 toyo szerviz volt anno, azota az 1ik megszunt, na ez pl a vitt olaj utan felszamolt ~2 eft koruli osszeget ilyen kornyezetvedelmi letarolasa cimen, amit ugye az olaj vasarlasanal mar 1x kifizetett az ember, mivel amugy kedvezmenyes volt a szerviz, ezert nem foglalkoztam vele.
2. 2. szerviztol mar az ujabb szervizbe hordtam es ugyan ugy vitt 0w40 castrol kapot a kocsi, de masodjara naluk, megjegyezte a munkafelvevö, hogy szerinte tul hig ez az olaj az en kocsimnak, mondta ezt a kozep vegzetsegu "szakember"..., rahagytam..., viszont amikor megkerdeztem, hogy van ez a assistance meghosszabitas 0 ft-ert, ugye a folyamatosan szervizelt autonal ez lenne, azt mondta gunyosan, hogy mit akarok en amikor 4-5 eft-ot hagyok naluk 1-1 alkalommal, mivel eddigi hasznalat soran abszolut semmifele kellemetlenseg nem ert még a kocsival, igy legyintettem ra.
Persze MO-on ez sajna nem meglepo hozzaallas, talalkozni mashol is ilyennel.
Ebbol nem kovetkeztetek arra hogy az alapbol ugye 3 ev assistance-nel problema lett volna, ha netan igenybe veszem, viszont a vitt olaj miatt nem hosszabitottak meg, még ha jobb olajat is kapott az auto, nalam ez fontosabb volt persze :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #1855 Dátum: 2009.09.16 10:48:12 »
Meglepő, hogy vidéken ilyen "kedvesek" a munkafelvevők, miközben a 11keres Toyota-nál teljesen jó fejek, pedig az ember azt gondolná, fordítva van  :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1856 Dátum: 2009.09.16 12:02:24 »
Lemaradtam és nem is találom azt a hozzászólást, ami tartalmazza, hogy a Toyota mennyiben tér el a szervízei során a gyári specifikációtól olajügyileg...

Szóval érdekelne, hogy mit nem tart be pontosan? Az én kocsim pl csak azt adja meg, hogy API SJ vagy jobb legyen az olaj. Ezt meg mindegyik tudja ma már... (Leszámítva a szemeteket.)

Szervíz és szervíz között eléggé nagy a különbség, nem országterület/vidék függő. Vidéken is vannak jó szervízek, mint pl. Kaposvári Koto, míg vannak sz.rok is, ahol tahók. (Pl. Szfv.)

A Toyota olaj amúgy kicsit gáz szerintem is, nekem jobban tetszene, ha lenne egy neves beszállító, akit bevállal a Toyota. Az ember így azt sem tudja, hogy igazából milyen olaj kerül az autóba. Ahhoz képest meg eléggé drága szerintem. Mondjuk ez nem egyedi dolog, a Mazda Dexxelia olaja is ilyen...

Én egy alkalmat kivéve mindig vittem az olajat a szervízbe (amíg garis volt), de nem volt ezzel nekem semmi problémám sem. Ha érzik, hogy nem lehet hülyére venni, mert ismered a jogaid, meg képes vagy máshová elmenni, akkor nem merik megkockáztatni, hogy ne ők csinálják. Pláne a mai piaci helyzetben. Nekem egyszer pedzegette ezt a csávó, majd mondtam, hogy akkor máshová viszem. Erre egyből elkezdett magyarázni, hogy mégiscsak megoldható... :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1857 Dátum: 2009.09.16 12:04:01 »
Érdekesség: akksi akció
Lehet, hogy buta vagyok, de ez milyen márka? Illetve hol van a 60Ah-s a listáról?

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #1858 Dátum: 2009.09.16 12:13:06 »
Lemaradtam és nem is találom azt a hozzászólást, ami tartalmazza, hogy a Toyota mennyiben tér el a szervízei során a gyári specifikációtól olajügyileg...

Szóval érdekelne, hogy mit nem tart be pontosan? Az én kocsim pl csak azt adja meg, hogy API SJ vagy jobb legyen az olaj. Ezt meg mindegyik tudja ma már... (Leszámítva a szemeteket.)

Szervíz és szervíz között eléggé nagy a különbség, nem országterület/vidék függő. Vidéken is vannak jó szervízek, mint pl. Kaposvári Koto, míg vannak sz.rok is, ahol tahók. (Pl. Szfv.)

A Toyota olaj amúgy kicsit gáz szerintem is, nekem jobban tetszene, ha lenne egy neves beszállító, akit bevállal a Toyota. Az ember így azt sem tudja, hogy igazából milyen olaj kerül az autóba. Ahhoz képest meg eléggé drága szerintem. Mondjuk ez nem egyedi dolog, a Mazda Dexxelia olaja is ilyen...

Én egy alkalmat kivéve mindig vittem az olajat a szervízbe (amíg garis volt), de nem volt ezzel nekem semmi problémám sem. Ha érzik, hogy nem lehet hülyére venni, mert ismered a jogaid, meg képes vagy máshová elmenni, akkor nem merik megkockáztatni, hogy ne ők csinálják. Pláne a mai piaci helyzetben. Nekem egyszer pedzegette ezt a csávó, majd mondtam, hogy akkor máshová viszem. Erre egyből elkezdett magyarázni, hogy mégiscsak megoldható... :D

SZtem túlzásba viszitek ezt az olaj parát, igazából ma már mindegyik márkásabb olaj jó sztem. AMúgy ez tipikusan olyan, mint a vitamin-meg táplálékkiegészítő, meg a kozmetikai ipar.. Porhintés az egész. Ilyen olaj, olyan olaj, mintha ezen múlnának 10 ezer km-ek, meg ft-ok..

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #1859 Dátum: 2009.09.16 12:16:00 »
Ilyen olaj, olyan olaj, mintha ezen múlnának 10 ezer km-ek, meg ft-ok..
Meggyőződésem, hogy ezen is múlik, hogy pl 300 vagy 500 ezret megy el a motor hibamentesen.