Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 886323 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

deák s.

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1275 Dátum: 2016.06.11 22:57:08 »
Nincs ,tökéletes a kipufogó.Írtam négy lámpa,motorhiba,általános veszély,fék,és a menet stabilizáló.Mindkét autóban extra kevés kilométer,sosem volt hibájuk még.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1276 Dátum: 2016.06.11 23:37:18 »
Nincs ,tökéletes a kipufogó.Írtam négy lámpa,motorhiba,általános veszély,fék,és a menet stabilizáló.Mindkét autóban extra kevés kilométer,sosem volt hibájuk még.
Oké írtad, csak épp azt nem írtad hogy olvastattál-e hibakódot. De ebből azt szűröm le hogy nem. Kód (és esetleg szubkód) nélkül viszont....
Ez talán segít. Itt felsorolnak kb 10-15 hibát ami okozhatja ezeket. VAgy ha a közelemben vagy, akkor rá tudom dugni a techstreamet. (Budapest XVII)
http://priuschat.com/threads/master-warning-vsc-check-engine-and-brake-warning-lights.122764/

deák s.

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1277 Dátum: 2016.06.12 13:50:09 »
Nem,hibakód még nem volt,mivel a recsegésre nincs,a másikat talán kedden lesz időm kiolvasni.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1278 Dátum: 2016.06.12 18:11:59 »
Nálunk az irtózatos recsegés csak kanyarban volt és a kerékcsapágy volt a ludas.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1279 Dátum: 2016.06.13 08:04:00 »
Nálam a múlthéten a cicergésből az M3-ason kattogás lett, olyannyira, hogy azthittem defektem van. Megálltam a pályán de nem láttam rajta semmit. Mire beértem Bpestre szörnyen kattogott és pont ahogy írtad, jobbra kanyarkor és balrakanyarkor is. Elvergődtem így 40-el a Fóti Auchan parkolójába ahol tüzetesen átnézve észrevettem, hogy a bal első kerekemet mindössze 1 csavar fogta! A többi négyen kb. 2 fordulatnyi menet volt még... éppenhogy nem hagytam el az anyákat. Szóval nézz rá a kerékanyákra is. Egyébként kicsit furcsállom, mert kb 1500km-t mentem a táli-nyári csere óta és a többi kerekem rendesen megvolt húzva...

deák s.

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1280 Dátum: 2016.06.13 21:51:07 »
Köszönöm,gondoltam a csapágyra,miután néhány féltengely csuklót kicseréltem.Tegnap a négy kontroll lámpából elaludt kettő,a fék és a VSC,ma a másik kettő is,az egyéb veszély és a motor is...A  kerékcsavarokat ellenőriztem,nem egyszer.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1281 Dátum: 2016.06.13 22:19:31 »
A sok hibajelzés lehet még inverter hűtés hiba is. Tipikusan el szokott romlani a vízpumpa, vagy az elektromos csatlakozója.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1282 Dátum: 2016.06.14 07:30:42 »
A sok hibajelzés lehet még inverter hűtés hiba is. Tipikusan el szokott romlani a vízpumpa, vagy az elektromos csatlakozója.
...főleg az Amerikai modelleknél (azzal már többel találkoztam) ugyanis az EU-sokat visszahívták már vízpumpa cserére.

deák s.

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1283 Dátum: 2016.06.14 17:53:39 »
Ma kiolvastam,inverter hűtő teljesítmény,TOA93(átmeneti-állandó)és vezérlő modul teljesítmény P0607 Ez vízpumpa csere?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1284 Dátum: 2016.06.14 22:13:36 »
Ma kiolvastam,inverter hűtő teljesítmény,TOA93(átmeneti-állandó)és vezérlő modul teljesítmény P0607 Ez vízpumpa csere?
Ez a TOA93 számomra értelmezhetetlen kód (nem szabványos DTC) és nem is találok róla információt.
A P0607 a control modul teljesítményenek hibája és a HV (hybrid vehicle) ECU cseréje oldja meg. De igazából ezt a hibát dobja akkor is ha a throtlle actuator (pillangószelep állító motor) hibás feszültségértéket kap. A pillangószelep ház lett tisztítva? Mert lehet az is hogy retkes és fennakadt ezért küld rossz feszültségértéket a HV ECU felé.

deák s.

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1285 Dátum: 2016.06.22 17:21:56 »
Visszahívás,-vízpumpa csere,ha minden igaz.

instantvictim

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1286 Dátum: 2016.06.25 10:42:43 »
Helló srácok,üdv mindenkinek. Sosem gondoltam volna,hogy valamikor is zavarni foglak benneteket,de most van egy kis problémám sajnos. Van egy 2010-es prius-om. Néhány napja azt vettem észre,hogy álló helyzetben,ha beindul a benzinmotor,ciripelés hallatszik az autó alól. Kis idő múlva már menet közben is jelentkezett. Jellemzően alacsony fordulaton,részterhelésnél. Amikor csak elektromosan haladok,alig hallható. Ahogy belép a benzinmotor a hajtásba,egyből előjön ez a csörgő hang. Amikor a fordulat eléri a kb. 2000-es értéket,akkor már nem hallatszik. Van valakinek tippje arra,hogy mi okozhatja ezt a jelenséget? Hibakódot nem jelez,a menetdinamika nem változott,füstölni nem füstöl. Magyarul,nincs semmi kísérő jelenség,csak ez az egyre hangosodó csörgés. Várom megnyugtató,vagy elkeserítő válaszotokat:) Maradtam tisztelettel:Z.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1287 Dátum: 2016.06.25 11:06:11 »
Helló srácok,üdv mindenkinek. Sosem gondoltam volna,hogy valamikor is zavarni foglak benneteket,de most van egy kis problémám sajnos. Van egy 2010-es prius-om. Néhány napja azt vettem észre,hogy álló helyzetben,ha beindul a benzinmotor,ciripelés hallatszik az autó alól. Kis idő múlva már menet közben is jelentkezett. Jellemzően alacsony fordulaton,részterhelésnél. Amikor csak elektromosan haladok,alig hallható. Ahogy belép a benzinmotor a hajtásba,egyből előjön ez a csörgő hang. Amikor a fordulat eléri a kb. 2000-es értéket,akkor már nem hallatszik. Van valakinek tippje arra,hogy mi okozhatja ezt a jelenséget? Hibakódot nem jelez,a menetdinamika nem változott,füstölni nem füstöl. Magyarul,nincs semmi kísérő jelenség,csak ez az egyre hangosodó csörgés. Várom megnyugtató,vagy elkeserítő válaszotokat:) Maradtam tisztelettel:Z.

Szerintem a kipufogó, leömlő környékén keress meglazult hővédő lemezt.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1288 Dátum: 2016.06.26 08:34:40 »
Sziasztok,

Először is elmesélem, hogy visszaakartam cserélni a spirálkábelemet, mert már 2 hónapja szúrta a szemem a piros légzsákvisszajelző (tudom, idióta állat vagyok hogy így jártam vele de egyszerűen nem volt időm rá  :1eye: ) Azért gondoltam egyet, hátha csak kiugrott a légzsák csati és láss csodát, beljebb tudtam nyomni a két csatlakozó biztosítóját még 1 mm-el amitől megjavult  :clap: Szóval az olcsó kínai spirálkábelek csatlakozójával keményen kell bánni mert ha nem nyomod be rendesen, hajlamos kiugrani. (nekem 1 hónap után ugrott ki egyébként)

A fenti okból kifolyólag a premanens hibakódot kiütendő, rádugtam a techstreamet. Egyetlen hiba volt a légzsák, az is ugye historical. Kiütöttem, újrascannelem erre kapok egy B1421-et is. Azt mondja, hogy Solar sensor circuit (passenger side). Passenger side? Hát mondom ott nekem nincs solar sensor, csak "driver side". Priuschat-en azt olvastam róla, hogy egész nyugodtan ne törődjek ezzel a hibakóddal. Mi a véleményeket? Másnak is ilyen?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1289 Dátum: 2016.06.26 09:27:13 »
erre kapok egy B1421-et is. Azt mondja, hogy Solar sensor circuit (passenger side). Passenger side? Hát mondom ott nekem nincs solar sensor, csak "driver side". Priuschat-en azt olvastam róla, hogy egész nyugodtan ne törődjek ezzel a hibakóddal. Mi a véleményeket? Másnak is ilyen?
Sokaknak van. Ignorálható. Az okát igazából én sem látom mert többeknél felbukkan aztán egy hónap múlva ha scanneljük akkor nincs nyoma. A legszebb hogy a hibakód ellenére ha real time nézed a szenzor jelét fényben és árnyékban letakarva, akkor rendesen működik. Szóval misztikum. Volt akinek cseréltünk is benne szenzort pedig mondtam hoy nem kell, a kód megmaradt viszont ugyanúgy reagál.