Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1164276 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5535 Dátum: 2016.01.11 10:21:38 »
hol érdemes a múlt heti sót lemosatni az aljáról? melyik benzinkútnál ér valamit az alvázmosás?
vagy álljak magam otthon a kerti slaggal meg szórófejjel? az leszedi?  kegyetlenül sóznak.
A tiszta, bő víz a legjobb mosószer. Ha lehetőséged van rá, emeld meg egy krokodillal az autót és áztasd az alját.

Hétvégére megint jönnek a nappali mínuszok, meg a hó, megint lesz sózás, sőt, valószínűleg a CaCl oldattal is fogunk sózni (-7 Celsius alatt a NaCl hatástalan). Azt minél hamarabb mossátok le, mert agresszívebb a sima sónál. Amennyiben tartósan fagyos lesz az idő, akkor nem kell annyira sietni a mosással, mert nagy hidegben a korrózió sem jelentős. Ha olvadni kezd, akkor kezd el dolgozni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.11 10:23:11 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5536 Dátum: 2016.01.11 15:26:12 »
remek.  :wacko:
kösz
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5537 Dátum: 2016.02.21 15:38:51 »
Tetőkárpit tisztításra tud valaki valami jó ötletet mondani? Márciusban viszont az autót kárpittiszításra, de azt beszéltem meg velük, hogy csak az üléseket csinálják meg, a tetőkárpitnál nem tudta megígérni, hogy nem fog lógni. A Toyota gyári kárpittisztító jó lehet rá?
Semmi veszélyes, csak a fejem felett, ahol a hajam néha hozzáér, mert nem olyan szép fehér, mint régen volt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5538 Dátum: 2016.02.21 16:23:35 »

Tetőkárpit tisztításra tud valaki valami jó ötletet mondani? Márciusban viszont az autót kárpittiszításra, de azt beszéltem meg velük, hogy csak az üléseket csinálják meg, a tetőkárpitnál nem tudta megígérni, hogy nem fog lógni. A Toyota gyári kárpittisztító jó lehet rá?
Semmi veszélyes, csak a fejem felett, ahol a hajam néha hozzáér, mert nem olyan szép fehér, mint régen volt.
A tetőkárpit az autó belsejének legproblémásabb része. Foltosodik, ha belenyúlnak. Nagyon érzékeny a folyadék mennyiségére, ennek függvényében szárad foltosan. Ha nem gáz, inkább ne nyúlj hozzá.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5539 Dátum: 2016.02.21 16:24:33 »
Le kéne szokni a cigiről :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5540 Dátum: 2016.02.21 20:54:01 »
Tetőkárpit tisztításra tud valaki valami jó ötletet mondani? Márciusban viszont az autót kárpittiszításra, de azt beszéltem meg velük, hogy csak az üléseket csinálják meg, a tetőkárpitnál nem tudta megígérni, hogy nem fog lógni. A Toyota gyári kárpittisztító jó lehet rá?
Semmi veszélyes, csak a fejem felett, ahol a hajam néha hozzáér, mert nem olyan szép fehér, mint régen volt.

Kiszed, hanyatt fektet egy erősen nedvszívó anyagra, letakarít nedvesen, majd száradás után visszarak, foltmentesen.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5541 Dátum: 2016.02.21 23:41:20 »
Kiszed, hanyatt fektet egy erősen nedvszívó anyagra, letakarít nedvesen, majd száradás után visszarak, foltmentesen.
Nem kis munka szétszedni egy belteret. Meg nem tudom a vizet mennyire szeretné a ragasztó. Ha nem okoz gondot és simán nekiállnék nagynyomásúval ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5542 Dátum: 2016.02.22 09:24:29 »
A tetőkárpit az autó belsejének legproblémásabb része. Foltosodik, ha belenyúlnak. Nagyon érzékeny a folyadék mennyiségére, ennek függvényében szárad foltosan. Ha nem gáz, inkább ne nyúlj hozzá.
Ez lesz, de azért hátha. A Toyotás hab elég száraz, szárazon kell törölni, szóval lehet jó. De nem tudom bele merek-e vágni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5543 Dátum: 2016.02.22 09:30:06 »
Ez lesz, de azért hátha. A Toyotás hab elég száraz, szárazon kell törölni, szóval lehet jó. De nem tudom bele merek-e vágni.
Nem ismerem a Toyota-habot. Én azt javaslom, hogy egy olyan helyen próbáld ki, ami nincs mindig szem előtt annyira, pl. a napellenző körül, ahol esetenként hozzáér a kezed, amikor lehajtod. Kíváncsi leszek a tapasztalatodra.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5544 Dátum: 2016.02.22 11:24:36 »
Szerintem az egész kárpit alapból "koszos" (por, korom, füst, stb...) bele van ülve, + ahol még egyéb behatás éri, ott koszosabb. Ha csak itt takarítod, akkor ez szépen ki fog tisztulni, az eredeti árnyalatra, de az "érintetlen" felület el fogja árulni magáról, hogy az is koszos...  :yes: Így lesz foltos...  ::)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5545 Dátum: 2016.02.22 13:32:55 »
Nem ismerem a Toyota-habot. Én azt javaslom, hogy egy olyan helyen próbáld ki, ami nincs mindig szem előtt annyira, pl. a napellenző körül, ahol esetenként hozzáér a kezed, amikor lehajtod. Kíváncsi leszek a tapasztalatodra.  ;)
Márciusban megy úgyis az autó kárpittisztításra, amikor már olyan lesz az idő, hogy szépen meg tud száradni a napon, utána fogok ennek nekiállni. Mindenképpen beszámolok.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5546 Dátum: 2016.02.24 11:04:15 »
Én anno, szintén kiszerelve, Vanish szőnyegtisztító porral tisztítottam.
Ezt minimális nedvességgel kell kefével rá/beledolgozni, majd száradás után porszívóval eltávolítani.
Szépen kihozott a tetőkárpitból is minden koszt, nekem bevált.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5547 Dátum: 2016.02.24 11:08:42 »
Köszi az ötletet, jól hangzik! :clap: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5548 Dátum: 2016.02.24 11:20:17 »
Nem rossz, de én nem fogom kiszedni a tetőkárpitot.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5549 Dátum: 2016.02.24 15:57:15 »
Én anno, szintén kiszerelve, Vanish szőnyegtisztító porral tisztítottam.
Ezt minimális nedvességgel kell kefével rá/beledolgozni, majd száradás után porszívóval eltávolítani.
Szépen kihozott a tetőkárpitból is minden koszt, nekem bevált.

Nehezen ment a "vissza mindent a helyére"?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu