Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1161205 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4005 Dátum: 2011.12.12 07:10:26 »
Most kapásból nem tudom, hogy mi nem árt a guminak, de a glicerint lehozza.
A víz  ;)

Én többek közt ezért nem glicerinnel ápolom a gumikat. Az első mosás leszedi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4006 Dátum: 2011.12.12 07:11:20 »
Hát első körben megpróbálom lemosatni alaposan (a 4 kerékre kb 350-400ml sikerült rááponi töményen). És marad az óvatosság. :eek:
Samponos vízzel, kefével dörzsölt át az érintett részeket; utána öblítsd le.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4007 Dátum: 2011.12.12 07:22:25 »
A víz  ;)

Én többek közt ezért nem glicerinnel ápolom a gumikat. Az első mosás leszedi.

Hanem mivel?
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4008 Dátum: 2011.12.12 08:22:10 »
Hanem mivel?
Biztos kirobban majd újra a vita, de nem érdekel  :) ...

Szilikonnal. Szilikon-sprayvel, abból a változatból, amire rá is van írva, hogy gumi alkatrészek ápolására alkalmas.

Az ajtó-kédergumikat mindig ezzel fújom be; és általában a gumiabroncsok oldalát is, bár most nyár elején vettem egy ilyen tisztító-ápoló sprayt, ami egy habot juttat a gumira, ami beleivódik a felületbe és szép fényes fekete lesz tőle.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4009 Dátum: 2011.12.12 10:50:03 »
Biztos kirobban majd újra a vita, de nem érdekel  :) ...

Szilikonnal.
Szilikon-sprayvel, abból a változatból, amire rá is van írva, hogy gumi alkatrészek ápolására alkalmas.

Az ajtó-kédergumikat mindig ezzel fújom be; és általában a gumiabroncsok oldalát is, bár most nyár elején vettem egy ilyen tisztító-ápoló sprayt, ami egy habot juttat a gumira, ami beleivódik a felületbe és szép fényes fekete lesz tőle.

 :D :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4010 Dátum: 2011.12.12 10:51:35 »
Amúgy én is vettem gumiápoló spray-t, szerintem ugyanazt, mint Palack Mester.  Habot fúj a gumira és beszívódik-eltűnik.  Asszem talán a Lidl-be volt akciózva, tavaszal talán.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

athos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4011 Dátum: 2011.12.12 11:52:34 »
Én próbáltam valamilyen habot is és a fekete spray-t i. A hab nem jött be mert foltos lett , nem volt egyenletes. A szilikon tartalmú cucoktól kicsit óckodok, nem tudom hogy jogosan e vagy alaptalanúl. Az egész glicerines téma nállam más irányból jött elő. Valamikor lefóliáztattam az ablakokat A1-et is ekkor kiszedtem a gumi kédert mert koszos volt, kimostam visszatettem. Majd 1-1,5 évre rá arra lettem figyelmes hogy az ablak nem emelkedik rendesen. Uccu neki szerviz, garanciában kicserélték az emelő teljes szerkezetét motorral együtt (miért ne lenne egyben), szó ami szó a műanyag görgők kritikán aluli kopással és kotyogással rendelkeztek. Azt monták ez volt a bibi. Pedig nem. 2 hét és az ablak ugyanazt a dolgot produkálta: felfele menetben a hátsó fenti sarka kibujt a kéderből majd ahogy haladt felfele magával gyürve a gumi külső részét beerőszakolta magát a helyére. Utólag mint kiderölt ez amiatt van mert a tükör résznél szorult az üveg a gumiban, látszott is hogy emeléskor tolja magaelőtt tömörítve. Kis wd40 meg is oldotta a problémát kb 1 hétig. Megint szerviz, újabb szuper spricni, ami "tuti jó kell legyen". Mintha ez birta volna 1,5 hétig. Morogva szerviz: csókolom mi a f.. van már. A gordiuszi csomót el is vágták azzal hogy hát akkor a gumi szar, vehetek újat, mivel nem mindenapi alkatrész, persze hogy nincs raktáron. Még szerencse mert azt hiszem 18ezret nem is adtam volna ki érte. Szóval ekkor ültem le egy gyógyszerész barátommal beszélgetni a gumi viselkedéséről külömboző anyagokkal együtt. A befutók: glicerin, parafinolaj, parafin. Vettem is 2L glicerint (talán 1400ft) ajtó szétszed, üveg megmos, gumi kiszed megmos szárít glicerinnel beken. Azóta állítom hogy jobb mint új korában. És mivel maradt 1,98L glicerinem igy leklentem a nyárigumikat hogy Salamon töke valami koszos szutyok hozzá képest. A napokban megpróbálom, ahogy lehet, lemosni róla. Szerencsére nem idegelem magam, mindíg tanul az ember. És mekkora mákom van hogy nem tavasszal szembesültem a problémával az első nedves út + pöpec gumi találkozásakor. :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4012 Dátum: 2011.12.12 16:48:46 »
Én most ősszel a nyári gumit is úgy raktam el, ahogy tavasszal a téli gumikat is: lekezeltem a Bigman nevű kifejezetten gumiápoló aktív habos cuccal (Magyar termék!) futófelületet is! Lexartam, hogy csúszik, vagy nem, mert, mire átszerelés után most ősszel kigurultam a kis mellékutcákból a főútra, addigra bőven lekopott a cucc a futófelületről. Szóval, ezen szerintem ne aggódjatok.  :surrender: :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4013 Dátum: 2011.12.12 17:24:43 »
persze. lekopik az párszáz méter alatt. szóval, ha nem olajoztad meg a fékeket is, nem lesz gond :D
vettem a németeknél 1.75-ért valami Rain-X kendőt, amivel a szélvédőt lehet egy alkalommal  nanonanizálni  :devil: kíváncsi vagyok, mennyit ér :D ma szépen levakartam a koszt az üvegről és jól bekentem vele, meglássuk. remélem, ha jó akkor tartós, ha xar akkor gyorsan lekopik :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4014 Dátum: 2011.12.12 17:32:30 »
Biztos kirobban majd újra a vita, de nem érdekel  :) ...

Szilikonnal. Szilikon-sprayvel, abból a változatból, amire rá is van írva, hogy gumi alkatrészek ápolására alkalmas.

Az ajtó-kédergumikat mindig ezzel fújom be; és általában a gumiabroncsok oldalát is, bár most nyár elején vettem egy ilyen tisztító-ápoló sprayt, ami egy habot juttat a gumira, ami beleivódik a felületbe és szép fényes fekete lesz tőle.

És szerintetek komolyan van értelme bármivel is kezelgetni?
Mert egy ajtó gumikédert értem hogy van, de a gumiabroncsnál az esztétikán kívül mi más szerepe van?
Később öregszik el? Mert nekem még egy gumimnál se az oldalfal kezdett el repedezni, hanem a futófelület és környéke. Ott meg ugyebár nem kenjük. Most akkor mivan?
Komolyan érdekel a véleményetek, mert én eddig minden évbe kenegettem, de idén nem... Minek?
Xanyi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4015 Dátum: 2011.12.12 17:37:45 »
persze. lekopik az párszáz méter alatt. szóval, ha nem olajoztad meg a fékeket is, nem lesz gond :D
vettem a németeknél 1.75-ért valami Rain-X kendőt, amivel a szélvédőt lehet egy alkalommal  nanonanizálni  :devil: kíváncsi vagyok, mennyit ér :D ma szépen levakartam a koszt az üvegről és jól bekentem vele, meglássuk. remélem, ha jó akkor tartós, ha xar akkor gyorsan lekopik :D
Én ilyet évek óta folyadék formában használok, kiváló cucc. Nekem kb 10 mosást (autó~) bír ki egy kezelés, aztán újra bekenem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4016 Dátum: 2011.12.12 19:28:01 »
És szerintetek komolyan van értelme bármivel is kezelgetni?
....
Egyetértek  :yes:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4017 Dátum: 2011.12.12 19:40:30 »
Még egy ráadás:
Én a drága Bridgestone gumiaimat minden évbe lekezeltem glicerinnel mielött eltettem télire + közbe-közbe mosás után is. DOT számuk 2004 volt, most szezon elején cseréltem le, enyhén voltak repedezettek.
Nővérem Matizán az olcsó Hankook gumi szintén 2004-es DOT számmal, sose volt semmivel kezelve, és kevesebb repedezés van most rajta. Jah, és ugyebár én garázsba állok, Ő nem.
Úgyhogy kezdem úgy érezni, hogy a gumiápolónak semmi értelme gumiabroncson, túl vastag az anyag, annyira nem ívódik be...
Xanyi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4018 Dátum: 2011.12.12 20:20:25 »
Fene tudja, lehet, van benne valami, de én inkább lekezelem, nekem mindig kint áll az autó az udvaron. Nyugodtabb vagyok így. (Lehet, hogy nem jól gondolom.)  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4019 Dátum: 2011.12.12 20:43:17 »
szerintem az abroncsokat úgy tervezik, hogy ne igényeljenek ápolást. de a kédereket szerintem érdemes kezelni, különösen ilyenkor, mert fájdalmas lehet ,ha befagy egy hideg reggelen az ajtó oszt' letéped a szigetelést...