Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4329189 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23055 Dátum: 2015.03.15 12:51:48 »
van.
csufár majd regél.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Seregély

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23056 Dátum: 2015.03.15 13:23:38 »
Nagyszerű! Tetszik az Ave, de amit a motorról találtam elbizonytalanít. Hátha jó dolgokat tud majd mondani  :yes:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23057 Dátum: 2015.03.15 13:27:29 »
Sziasztok!

Új vagyok itt és egyből kérdéssel kezdeném, ha nem gond. Autóvásárlás előtt állok, a kiszemelt áldozat egy 2006-os automata 2.4-es Avensis. Ismerőstől lenne (szomszéd), szervizkönyves 57eKm-el. Váltós ismerőstől már érdeklődtem, a U151E tip. váltó szerinte megbízható, főleg, hogy eredetileg nagyobb V6-os motorokhoz tervezték, így a 2.4-eshez felülméretezettnek számít. A motorral kapcsolatban a netet feltúrtam egy kicsit, nem sokat találtam, de külföldi fórumokon panaszkodnak erre a D4-es VVTi motorra több helyen. A közvetlen befecskendezés miatt kokszosodásról és alapjárati problémákról írnak, meg arról hogy prémium benzint érdemes tankolni bele, ami eléggé megdrágítja a használatot. Szóval azt kérdezném, van tapasztalat esetleg ezzel a 2.4-es D4 motorral kapcsolatban? Előre is köszönök minden infot!

Szia!
Előre elnézést kérek, hogy nem tapasztalatról írok!( merthogy azt kérdezted) :surrender:
Szigorúan ELSŐ BENYOMÁS vélemény (mert a konkrét motort nem ismerem):
-Ismerőstől vennéd >6500km /év futással, szervízkönyvvel !!! Ez a tuti vétel kategória! Ilyen NEM lesz többet! Mindenki ilyen vételt ajánl/ilyenre vágyik!!! Ez számomra az AZONNAL VEDD MEG kategória!
Gondolom a  fogyasztásának már utána néztél! Ez benzines ugye!? (lehet gázosítani, ha sokat mennél)
Itt gyakorlatilag a vételár is közömbös!!! Szinte ÚJ autót vennél TÖREDÉK áron.!!!
Bocsi, de ez jött ki, ezt szinte nem is használták , új autó!!!
 :surrender: :flowers:

KIHAGYHATATLAN!!! :)
Mindenkit kérek, hogy erősítsen meg/cáfoljon meg!
Hihetetlen! :otlet:
Szvsz.





Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Seregély

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23058 Dátum: 2015.03.15 13:40:07 »
Igen, én is így vagyok, maga a konkrét autó nagyon tetszik, csak mindig szeretek utánanézni a típusoknak amit veszek, tudom picit nyűgös vagyok.
Igen benzines, közvetlen befecskendezéssel. A fogyasztás nem különösebben gond, évi 10eKm körül mennénk vele, azt is hosszabb utakra, nem kell munkába bejárni vele (kb. 1km-re van a munkahelyem). Korábban voltak amcsi autóim is, azokhoz képest gondolom kifejezetten anorexiás ez a motor.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23059 Dátum: 2015.03.15 13:54:17 »
Azért várd meg, hátha van valakinek ilyen motor!
DE ettől függetlenül nekem tuti vételnek tűnik!
Hihetetlen, hogy 2,4-es autó ilyen kis futással ismerőstől... :innocent: ;) :) :wub: ::)
 :flowers:
Jó vételt!
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.15 14:28:13 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23060 Dátum: 2015.03.15 14:24:19 »
jól értem, hogy egyszerre futott be két kollega, akik a 2.4-es avéra gerjednek?  :whistling:

Sziasztok!
Új vagyok itt és egyből kérdéssel kezdeném, ha nem gond. Autóvásárlás előtt állok, a kiszemelt áldozat egy 2006-os automata 2.4-es Avensis. Ismerőstől lenne (szomszéd), szervizkönyves 57eKm-el. Váltós ismerőstől már érdeklődtem, a U151E tip. váltó szerinte megbízható, főleg, hogy eredetileg nagyobb V6-os motorokhoz tervezték, így a 2.4-eshez felülméretezettnek számít. A motorral kapcsolatban a netet feltúrtam egy kicsit, nem sokat találtam, de külföldi fórumokon panaszkodnak erre a D4-es VVTi motorra több helyen. A közvetlen befecskendezés miatt kokszosodásról és alapjárati problémákról írnak, meg arról hogy prémium benzint érdemes tankolni bele, ami eléggé megdrágítja a használatot. Szóval azt kérdezném, van tapasztalat esetleg ezzel a 2.4-es D4 motorral kapcsolatban? Előre is köszönök minden infot!
ahogy már írták: INSTANT GET. Én legalábbis gondolkodás nélkül megvenném. mint ahogy nagyjából bármit, amit 60.000 valós km-rel, követhető múlttal árulnak magyarországon...  :clap:

négy- vagy ötajtós? fészlift utáni?
az alapjárattal télleg volt valami nekem is, de nem volt vészes, nem is foglalkoztam vele, a srác aki megvette tőlem megcsináltatta.
a váltót én szerettem, ma is simán bevállalnám.
a kokszosodásról nem tudok semmit. ha nem mész sokat, akkor tankolhatsz prémium benzint is, nem igaz? ;)

Seregély

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23061 Dátum: 2015.03.16 13:00:23 »
Facelift előtti ötajtós. Nem mondtatok semmi rosszat, úgyhogy este megyek át megalkudni az árra. Kicsit izgulok, remélem nem fog valami elrugaszkodott árat mondani. Én olyan 2,5mFt körülire gondolok.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23062 Dátum: 2015.03.16 13:18:00 »
Facelift előtti ötajtós. Nem mondtatok semmi rosszat, úgyhogy este megyek át megalkudni az árra. Kicsit izgulok, remélem nem fog valami elrugaszkodott árat mondani. Én olyan 2,5mFt körülire gondolok.

Ha Te 2,5 misit szánsz rá (egy ilyen állapotúra én is szánnék annyit), akkor szerintem Neki is megfelelönek kell lennie, mivel reálisan többet nem kap az autóért.  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23063 Dátum: 2015.03.16 15:35:32 »
No, április 17.-re le van foglalva az idöpont a szhelyi Autófókusznál az elörehozott 150 ezres szervízre.  :clap:

Bepi tanácsát megfogadva álltam/állok most át a tízezres szervízperiódusra.
A szokásos, elöírt dolgokon kívül továbbá megszeretném nézetni a következöket:

- Hátsó lengéscsillapítók kontrollja, mert bukkanókon hallok hátulról egy nyikorgós, furcsa hangot -> vszínü valamelyik cserés

- valaki írta itt, hogy a 10 év után a lufik már nem müködnek/hetnek úgy, ahogy kellene, erre is rá fogok kérdezni

- a váltó (számomra) idönként picit túl keményen vált, 90 ezernél volt a legutóbbi (és szerintem egyetlen) váltóolaj csere, lehet, hogy megejtek egyet.
Szerintetek érdemes? A 75W90 vagy a sima 75W hoz finomabb és puhább váltási érzetet?

- még volt valami, otthon felírtam egy cetlire, ha hazaértem és megtaláltam, beírom  :D  :)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23064 Dátum: 2015.03.16 15:41:41 »
...
- a váltó (számomra) idönként picit túl keményen vált, 90 ezernél volt a legutóbbi (és szerintem egyetlen) váltóolaj csere, lehet, hogy megejtek egyet.
Szerintetek érdemes? A 75W90 vagy a sima 75W hoz finomabb és puhább váltási érzetet?
...
Nálad is a 75w90 az előírt a váltóhoz.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23065 Dátum: 2015.03.16 15:47:23 »
No, április 17.-re le van foglalva az idöpont a szhelyi Autófókusznál az elörehozott 150 ezres szervízre.  :clap:
Bepi tanácsát megfogadva álltam/állok most át a tízezres szervízperiódusra.
A szokásos, elöírt dolgokon kívül továbbá megszeretném nézetni a következöket:
- Hátsó lengéscsillapítók kontrollja, mert bukkanókon hallok hátulról egy nyikorgós, furcsa hangot -> vszínü valamelyik cserés
- valaki írta itt, hogy a 10 év után a lufik már nem müködnek/hetnek úgy, ahogy kellene, erre is rá fogok kérdezni
- a váltó (számomra) idönként picit túl keményen vált, 90 ezernél volt a legutóbbi (és szerintem egyetlen) váltóolaj csere, lehet, hogy megejtek egyet.
Szerintetek érdemes? A 75W90 vagy a sima 75W hoz finomabb és puhább váltási érzetet?
- még volt valami, otthon felírtam egy cetlire, ha hazaértem és megtaláltam, beírom  :D  :)
gépkönyv mit ír a váltóolajra?
én tavaly cseréltettem a magamén. az égvilágon nem éreztem addig se semmit, azután se. de elolvastam a könyvet, azt írták, 120ezernél csere, úgyhogy megcsináltattam azt is

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23066 Dátum: 2015.03.17 10:51:44 »
gépkönyv mit ír a váltóolajra?
én tavaly cseréltettem a magamén. az égvilágon nem éreztem addig se semmit, azután se. de elolvastam a könyvet, azt írták, 120ezernél csere, úgyhogy megcsináltattam azt is

.. eszembe jutott a tegnap elfelejtett utolsó pont is:

- futómüállítás, mert ha egyenesek a kerekek, a kormány mégis ferdén áll.

No, ma beszéltem az egyik Ùrral az Autófókusztól, megkérdeztem a légzsák dolgot is, azt mondta, hogy arra van a légzsák visszajelzö lámpa, hogy mutassa ha bármi geb.sz van, szóval nem kell sem ellenörizni sem cserélni csak azért mert 10 éves az autó.

Futómüvet ök nem tudnak állítani, valahova elvinnék a kocsit megcsináltatni, mondtam, hogy akkor azt majd megcsináltatom magam.

A hátsó lengéscsillapítókat megnézik majd, felírta.

A váltóolajra elmondása szerint 60 ezer utáni ellenörzés van elöírva, itt azért cserélték csak 90 ezernél, mert elvileg rendben volt a dolog.
Mondta, hogy ök gyári Toyota olajokat használnak (váltó és motorolajat is, én mondjuk nem tudok róla, hogy létezne Toyota márkájú olaj, de mindegy  :D ) és kicserélik akkor a váltóban is az olajat.
Véleménye szerint lehetséges, hogy jobb lesz a váltási érzet töle, szerintem ki is cseréltetem, max. placebonak jó lesz.  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23067 Dátum: 2015.03.17 10:56:46 »
Vagy annyira Te is maximalista, hogy kicseréltesd a váltóolajat is.  ;) Az előírás 75W-90, én nem raknék bele 75W-t, ez nem C150 váltó. Azt kell beletölteni, ami elő van írva.

A márkaszervizes légzsákellenőrzést nálam úgy csinálták, hogy rádugták a gyári diag műszert és megnézték, van-e hibakód. Nincs az a hülye, aki szétszedné ellenőrzés céljából...  :lol: Amíg nem nyílt ki, addig csak elrontani lehet a nyúlkapiszkával.  :cool2:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23068 Dátum: 2015.03.17 11:03:35 »
Vagy annyira Te is maximalista, hogy kicseréltesd a váltóolajat is.  ;) Az előírás 75W-90, én nem raknék bele 75W-t, ez nem C150 váltó. Azt kell beletölteni, ami elő van írva.

A márkaszervizes légzsákellenőrzést nálam úgy csinálták, hogy rádugták a gyári diag műszert és megnézték, van-e hibakód. Nincs az a hülye, aki szétszedné ellenőrzés céljából...  :lol: Amíg nem nyílt ki, addig csak elrontani lehet a nyúlkapiszkával.  :cool2:

Ahogy mondod!  :yes:

Amúgy nagyon korrekt volt a srác, én nagyon kedvelem alapból öket, a vásárlásnál is nagyon segítökészek voltak.
Szívesen hordom oda az autót, persze, hogy drágább, mint egy maszek szerelö, de nekem a szakértelmük megéri a plussz párezres többletet.  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23069 Dátum: 2015.03.17 11:15:39 »
Ahogy mondod!  :yes:

Amúgy nagyon korrekt volt a srác, én nagyon kedvelem alapból öket, a vásárlásnál is nagyon segítökészek voltak.
Szívesen hordom oda az autót, persze, hogy drágább, mint egy maszek szerelö, de nekem a szakértelmük megéri a plussz párezres többletet.  :hug:
Új kora óta ott szervizelik a kocsimat  ;)
A futóművet nem ott állíttatnám, hanem javaslatukra nem messze Szombathelytől egy erre specializálódott szervizben.