Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2344840 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10260
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9720 Dátum: 2014.08.02 21:06:33 »
Őszinte vagy  :whistling: ... de azért lehet picit ezt is kevésbé fájdalmassá tenni. Én azt csinálnám (ha eldöntöttem, hogy nem akarok rá költeni), hogy télen 15 W-40, nyáron 20 W-50 olajat tennék bele, a vevővel pedig közölném, hogy fogyaszt "valamennyi" olajat. Hogy pontosan mennyit? Nemtom, barátnőm használta... de kellett néha töltögetni, szóval nézegesse a szintet maga is.  :)

Ezzel legalább attól megvéded csórót, hogy besüljön a motorja, mert mondjuk megy 2000 km-t anélkül, hogy ránézne a szintre  :szemez:

Ja, nekem is ezt mondta a pécsi gyerek apja, hogy 2000 km-enként nézzek rá. Közben meg 1000 alatt lement (volna) a minimumra.
Nem szereti senki, ha átvágják a fejét, maradjunk annyiban. Neked sem lenne őszinte a mosolyod szerintem, hogy "legalább attól megvédtek, hogy..."  :no:
Sosem jön jól egy váratlan, több százezres javítás. Van, aki utolsó pénzéből veszi meg az autót (tudom, legyen tartalékba még pár százezer...), mint pl. anno én is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9721 Dátum: 2014.08.02 21:07:38 »
Nekem a szelepszárszimeringek elég ramatyok voltak, mégis jól zártak: a csere után sem lett jobb a motor. Nem evett semmivel sem kevesebbet.
Toyotás szerelőm világosan megmondta, hogy a Carina E NEM a szimeringek miatt eszi az olajat, ergo a szimering-csere nem segít rajta. Ennek ellenére, az emberek szeretnek makacsul erre pénzt kidobni  :whistling: ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9722 Dátum: 2014.08.02 21:11:26 »
Ja, nekem is ezt mondta a pécsi gyerek apja, hogy 2000 km-enként nézzek rá. Közben meg 1000 alatt lement (volna) a minimumra.
Nem szereti senki, ha átvágják a fejét, maradjunk annyiban. Neked sem lenne őszinte a mosolyod szerintem, hogy "legalább attól megvédtek, hogy..."  :no:
Sosem jön jól egy váratlan, több százezres javítás. Van, aki utolsó pénzéből veszi meg az autót (tudom, legyen tartalékba még pár százezer...), mint pl. anno én is.
Ja, nem lenne. De erről mindig édesapám szavai jutnak eszembe: ha választhatnék, hogy a saját családomnak okozok több százezres kiadást, vagy egy idegen elől hallgatom el részben az igazságot, akkor gondolkodás nélkül az utóbbit választanám.

Én úgy gondolom, a mai világban a vevőt arra figyelmeztetni, hogy az autó fogyasztja az olajat, ergo nézze a szintet - bőven elég. Ennyit megtennék - kevesebbet nem, de többet sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10260
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9723 Dátum: 2014.08.02 21:11:42 »
Toyotás szerelőm világosan megmondta, hogy a Carina E NEM a szimeringek miatt eszi az olajat, ergo a szimering-csere nem segít rajta. Ennek ellenére, az emberek szeretnek makacsul erre pénzt kidobni  :whistling: ;)
Nekem 8-10 ezret (anyagár)  megért a próba  :yes:
Kis edzés jól is jött a fő mutatvány előtt  :otlet:

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9724 Dátum: 2014.08.02 21:12:50 »
különben eltitkolni egy súlyos hibát autó eladáskor, az nem túl szép dolog... :nono:
vevő jogi útra is terelheti...

nekem ez a véleményem...ugyanez vonatkozik a km óra tekergetésről...
mint ahogy azt sokan csinálják, másik kormány, kapcsolók, váltógomb...egyből csak kevesebbet futott...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10260
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9725 Dátum: 2014.08.02 21:13:02 »
Ja, nem lenne. De erről mindig édesapám szavai jutnak eszembe: ha választhatnék, hogy a saját családomnak okozok több százezres kiadást, vagy egy idegen elől hallgatom el részben az igazságot, akkor gondolkodás nélkül az utóbbit választanám.

Én úgy gondolom, a mai világban a vevőt arra figyelmeztetni, hogy az autó fogyasztja az olajat, ergo nézze a szintet - bőven elég. Ennyit megtennék - kevesebbet nem, de többet sem.
Hát ez a ti döntésetek, ahogy gondoljátok. Aztán esetleg a család majd kiidegeskedi a gyomrát, ha olyan a vevő  :no:
Hála Istennek nekem nem kell ilyen választás elé állnom  :excl:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10260
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9726 Dátum: 2014.08.02 21:13:24 »
különben eltitkolni egy súlyos hibát autó eladáskor, az nem túl szép dolog... :nono:
...
+1  :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9727 Dátum: 2014.08.02 21:15:44 »
Jaj... nem ezért kérdeztem rá, hogy a végén rohadékozás legyen belőle!!!  :surrender:

Találtam elfogadható áron vezérművet (43e-122e Ft, Ashika, Jakoparts, Timing  :hmmmm: ), szelepszár szimmeringet (pld. Reinz készlet 8691 Ft), már csak egy szerelő kell, aki "jó áron" mindezt be is építi (valamiféle számlával lehetőleg, hogy később igazolni lehessen)... ezeket fizetésből meg tudom csináltatni, és ha mégis eladom, akkor elmondhatom, hogy igen, ezért kerül ennyibe, ha megtartom, akkor pedig még "sokáig" jó lesz. Ezt gondolom ma, aztán alszok párat... :)
2003-as autónál még bőven ésszerű ekkora összegeket rákölteni, hogy jó legyen - aztán megtartani :) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9728 Dátum: 2014.08.02 21:20:23 »
különben eltitkolni egy súlyos hibát autó eladáskor, az nem túl szép dolog... :nono:
vevő jogi útra is terelheti...

nekem ez a véleményem...ugyanez vonatkozik a km óra tekergetésről...
mint ahogy azt sokan csinálják, másik kormány, kapcsolók, váltógomb...egyből csak kevesebbet futott...
Órát soha nem tekernék vissza. És a hibát sem titkolnám el, csak nem mondanám meg pontosan, hogy mennyi olajat fogyaszt. Nem, a vevő ezt nem terelheti jogi útra, mert nem tudja bizonyítani, hogy én pontosan tudtam hogy mennyi olajat fogyaszt. Ez van, őszinte vagyok, lehet érte fikázni. Majd megnézek mindenkit, éles helyzetben hogyan dönt: mínusz pár százezer a család kasszájából - vagy egy nem teljes tájékoztatás egy idegennek.  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9729 Dátum: 2014.08.02 21:22:39 »
Hát ez a ti döntésetek, ahogy gondoljátok. Aztán esetleg a család majd kiidegeskedi a gyomrát, ha olyan a vevő  :no:
Hála Istennek nekem nem kell ilyen választás elé állnom  :excl:
Nekem sem.

A vevő pedig rohadtul nem mondhat semmit, azok után, hogy én közöltem vele, hogy az autó eszi az olajat, és nézegesse a szintet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9730 Dátum: 2014.08.02 21:24:27 »
+1  :yes:
Az azért átment, hogy nem titkolnám el :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10260
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9731 Dátum: 2014.08.02 21:33:06 »
Az azért átment, hogy nem titkolnám el :) ?
A lényeget nem árulnád el, az jött át. "Barátnőm jár vele..", stb.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10260
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9732 Dátum: 2014.08.02 21:34:35 »
Nekem sem.

A vevő pedig rohadtul nem mondhat semmit, azok után, hogy én közöltem vele, hogy az autó eszi az olajat, és nézegesse a szintet.

Ezt azért páran másképpen gondolják/gondoljuk. Kifizette a rendes árat, mint ami mondjuk nem enné az olajat kóros mértékben. Aztán mégis kórosan eszi.
Simán jogi ügy. Csak pár vevőnek pénze sem lenne rá, hogy megindítsa, pedig erősen bukó az eladónak.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10260
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9733 Dátum: 2014.08.02 21:41:13 »
...Majd megnézek mindenkit, éles helyzetben hogyan dönt: mínusz pár százezer a család kasszájából - vagy egy nem teljes tájékoztatás egy idegennek.  :flowers:
Nekem ez akkor 80.000 anyagár és pár szerszám volt a családtól. Meg egy héten át naponta több óra, amíg dolgoztam rajta.
Azóta nem eszi, rendben van. Ez meg plusz a családnak mindaddig, amíg megtartjuk. Lassan a meg nem vásárolt olajokból visszajön az ára (2010-2012-ig 50.000 fölött ment el olajokra).
De nem akartam eladni, most meg főleg nem.
Ahogy a carinások általában, tudod  :)

Megnézheted: a Maruti eladása ebből a szempontból olyan 50.000 mínusz volt (ár alatt ugye, bár itt százezrekről nem lehet beszélni), de a nyugalmam ennél jóval többet ér. Meg az, hogy lekerült a nevemről és nem viszi a pénzt. Kis idő után dupla annyiért feltették a használtautóra, legyen szerencséjük  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.02 21:43:12 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10260
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9734 Dátum: 2014.08.02 21:44:57 »
Nekem sem.
...
De igen, adott esetben így döntenél, magad mondtad, én erről beszéltem.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.02 21:47:00 írta vd1234 »