Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2344804 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8940 Dátum: 2013.06.06 19:21:56 »
Kész az autó. Gyújtást kellett állítani. A szerviz vezetője ahogy elmondtam neki a hibát azt kérdezte, hogy milyen benzineket tankolok, hátha amiatt van, mondtam neki, hogy avia, agip, shell, omv-vel is ezt csinálja, akkor rögtön mondta, hogy 10 perc és beállítja a gyújtást egy stroboszkóppal. Mivel volt dolgom otthagytam az autót és megnézettem a dudát, mert az sem szólt, valamint a kesztyűtartót nem lehetett kinyitni. 10-et fizettem kereken, kesztyűtartót 2 óra alatt nyitották ki!!!!! Most nincs benne zár, az volt eltörve, kell majd vennem valahol bontóban, duda is szól, minden szuper.
Na, ez jó hír  :yes: ! De mitől állítódhatott el  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8941 Dátum: 2013.06.06 19:34:36 »
Sokkal jobban megy a gép! Volt kb egy 5-600km, amit még 2 éve elszállt termosztáttal tettem meg, nem melegedett fel a víz üzemi hőfokra, aztán utána én nem nagyon használtam az autót, csak tavaly, akkor meg már ilyen volt, lehet ez is közrejátszott a dologban, mindenesetre megnyugtató, hogy a szerelő azonnal tudta mi a baja az autónak és már mondta is, hogy csak belenéz a könyvbe, hogy hány fok stb és már meg is van.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10260
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8942 Dátum: 2013.06.06 20:16:19 »
Sokkal jobban megy a gép! Volt kb egy 5-600km, amit még 2 éve elszállt termosztáttal tettem meg, nem melegedett fel a víz üzemi hőfokra, aztán utána én nem nagyon használtam az autót, csak tavaly, akkor meg már ilyen volt, lehet ez is közrejátszott a dologban, mindenesetre megnyugtató, hogy a szerelő azonnal tudta mi a baja az autónak és már mondta is, hogy csak belenéz a könyvbe, hogy hány fok stb és már meg is van.

 :clap: Ráadásul jóval olcsóbb is volt, mint egy (szükségtelen) koppszenzor
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.06 20:20:45 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10260
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8943 Dátum: 2013.06.07 20:54:42 »
Üdv!

Végre sikerült egy év után leellenőriznem az alapelőgyújtást.
Teljesen jól működik hála Istennek, pontos, és előírásszerűen is szabályoz  :yes: Nem mászott el semerre  :otlet:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26331
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8944 Dátum: 2013.06.14 23:02:10 »
Sajnos a Versoval történt egy kis malőr: a rádió vétele igencsak elromlott, szinte mindig recseg. Először betudtam a viharos szélnek, de - azóta nem használtam a rádiót, mert a gyerekek miatt csak cd-t hallgattunk - most látom, hogy a tetőantennán a gumírozott műanyagon van egy csúnya szakadás, és két, vagy három helyen, egy-egy dupla lyuk, mintha villával megszúrták volna. Gondolom, ez lehet az ok - a legutóbbi szerviz alkalmával lemosták, talán elfelejtették leszedni az antennát, és megsérült. Elég, ha szigszalaggal körbetekerem, vagy kéne egy másik antenna, vagy másképp orvosolható a probléma? (Elektromosság a gyenge pontom...)
music     

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8945 Dátum: 2013.06.16 15:38:21 »
Sziasztok!

Segítség kéréssel fordulok hozzátok clubtársak!
Hétvégén összetörtem a kocsinkat... Toyota bontót keresek a használt elemek beszerzéséhez... Valaki tapasztalt már ez ügyben hogy hol/melyik céget érdemes keresni aki olcsó de megbízható?

Pár képet felteszek, szerintetek mennyiből jönne ki? Nagyon nem vagyok tisztában az árakkal és nem szeretném ha lehúznának mert most nincs pénzem... :( Motor nem sérült, ABS ikon világít a műszerfalon...

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8946 Dátum: 2013.06.16 15:39:42 »
Másik kép:

Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8947 Dátum: 2013.06.16 16:15:13 »
Pár képet felteszek, szerintetek mennyiből jönne ki? Nagyon nem vagyok tisztában az árakkal és nem szeretném ha lehúznának mert most nincs pénzem... :( Motor nem sérült, ABS ikon világít a műszerfalon...
Hát ez 2-300e Ft-tól GTK-ig bármi lehet. Az ABS valószinüleg azért világít, mert vagy a jeladó vagy a kábel/csatlakozó sérült.
Budaörsön turok egy karosszériást - nem lehúzost. Ha érdekel, priviben megadom az elérhetőségét.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8948 Dátum: 2013.06.16 16:17:26 »
Sziasztok!
Segítség kéréssel fordulok hozzátok clubtársak!
Üdv! Részvétem, bár a lényeg, hogy nincs személyi sérülés. Én a szentendrei és a nyíregyi Toyota bontót tudom ajánlani, de neten is érdemes körbenézned:
pl. lökhárító
szélvédő.
Bontottan max. 15-20e körül vannak elemek, újrafényezés elemenként elvileg ugyanennyi, de ekkora felületen már lehet kevesebb.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8949 Dátum: 2013.06.16 17:01:50 »
Nagyon sajnálom, tudható, hogy konkrétan hogyan történt?  Természetesen nem kötelező, csak okulásképpen kérdezem.  De ne ebbe a topicba, hanem akár a beszélgessünkben.

Remélem személyi sérülés-mentes volt a baleset.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8950 Dátum: 2013.06.17 00:28:47 »
Sziasztok!

Segítség kéréssel fordulok hozzátok clubtársak!
Hétvégén összetörtem a kocsinkat... Toyota bontót keresek a használt elemek beszerzéséhez... Valaki tapasztalt már ez ügyben hogy hol/melyik céget érdemes keresni aki olcsó de megbízható?

Pár képet felteszek, szerintetek mennyiből jönne ki? Nagyon nem vagyok tisztában az árakkal és nem szeretném ha lehúznának mert most nincs pénzem... :( Motor nem sérült, ABS ikon világít a műszerfalon...

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
Ez necces  ::) ... amire első ránézésre is szükség lesz, már az sem kevés. És ilyenkor mindig az a nagy kérdés, hogy mi deformálódott még el, ami nem látszik kívülről. A kerék pl. szemlátomást kapott, nyilván emiatt sérült meg az ABS jeladó is; kérdés, mi történt még a futóművel?

Lakatosod van? Én csak itt Pécsett tudok, de ekkora volumenű munkánál már egy trélerezés is megérheti.

Toyota bontó: 383-1550.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8951 Dátum: 2013.06.17 08:43:02 »
Nagyon szépen köszönöm mindenkitől az építő kommenteket, linkeket, telszámot...

Ma megnézi a kocsit közeli településről egy javítócég főnöke, kárfelmérés stb... Én addig felhívok pár bontót/hirdetést mert az a tervem hogy a karosszérián lévő elemeket cserélni érdemes bontott-használt elemekből, hogy minél kevesebb lakatos munka legyen valamint festés ami marhára felnyomja az árat. Keréknek annyi igen... mikor cseréltem át a pótot azt láttam hogy a féltengely is kapott... Világít még egyfolytában a kézifék ikonja is és az övnek az ikonja járó motornál(pedig a légzsák nem nyílt ki). Én bízok benne 400nál több nem lesz!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8952 Dátum: 2013.06.17 08:44:26 »
nyit nyaltál el a jobb oldalával?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8953 Dátum: 2013.06.17 08:57:52 »
A qrva éltebe, nagyon sajnálom a történteket.  :cry: Át tudom érezni...

Sajnos, a "megnézés" nem lesz elég ahhoz, a kárt becsülhetőre felmérjék. Ahhoz el kell kezdeni szétszedni az autót és akkor majd kiderül, hogy mi minden szorul még cserére.
Nem bíztatlak: ránézére kalkulált árat szorozd fel 1,5-lel... kb annyi lesz. De ne legyen igazam.  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8954 Dátum: 2013.06.17 12:48:04 »
Beszélgessünk topicba mesélek bővebben ahogy Trotter66 is ajánlotta...

Közben felhívtam a Jap-ker Kft-ét ott megbeszéltem az ügyintézővel, hogy egy email-ben kell hogy írjak és árajánlatot fognak küldeni a felsorolt elemekre/alkatrészekre, 1 napon belül remélhetőleg.
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J