Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2344879 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8355 Dátum: 2012.07.29 17:38:26 »
Ránéztem a generátor szíjra, feszes, de repedezett a belső fele, meg már jelezte is a szaki akivel olajat szoktam cseréltetni, hogy az cserés lesz hamarosan. Kezdem azzal, aztán meglátjuk, lehet beültetem, hogy hallgassa meg ő is a fémes hangot.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8356 Dátum: 2012.07.29 18:22:34 »
Sziasztok!

Gázadáskor jön egy fémes csörgő hang a motortérből, menet közben is jól hallani, ha csak a sebességet tartom, akkor nincs ez a hang, alapjáraton álló motornál is hallok a generátor/vezérmű szíj felől halk csörgő nyiszogó hangot, ahogy nézem a generátor szíj még lehet gyári, mert toyota feliratos, a belső oldalán ahogy látom már repedezett is (94'-es 4E-FE Corolla) okozhatja a gázadásos csörgést ez? Vezérműben pár év és 45ezer km van, mindkettőt cseréljem görgőkkel együtt?

Ha jól emlékszem 2 szíj is van ott...
Egyenként le kell dobni a szíjakat, egyesével és meghallgatni a motort, hogy eltűnik-e hang.
Az egyik szíj hajtja a vízpumpát is, ott is belehet indítani motort hidegen, de ne sokáig...pár másodperc alatt semmi baj nem lesz..
Ha van hosszú fémrúdad, pl pajszer ilyesmi, óvatosan rálehet tenni a generátorra, stb és hallgatózni, honnan jön...átviszi a hangot..
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

diegho

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8357 Dátum: 2012.07.29 18:54:45 »
Az alapjáratos csörgő hang egyértelműen a vezérmű és generátor szíj oldaláról jön, ha jól sejtem a burkolat alatt van a vezérmű szíj, kívül pedig egyértelműen a generátor szíj, arra 90%-ban mondom, hogy cserés lesz, az odalépős fémes csörgő inkább csapágyhangra hasonlít, lehet váltó csapágy lesz tényleg.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8358 Dátum: 2012.07.29 19:56:30 »
Az alapjáratos csörgő hang egyértelműen a vezérmű és generátor szíj oldaláról jön, ha jól sejtem a burkolat alatt van a vezérmű szíj, kívül pedig egyértelműen a generátor szíj, arra 90%-ban mondom, hogy cserés lesz, az odalépős fémes csörgő inkább csapágyhangra hasonlít, lehet váltó csapágy lesz tényleg.
Vagy a generátor...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8359 Dátum: 2012.07.30 08:27:01 »
Mostanában többször is előfordult, hogy fémes csikorgó hangot adott az Ave gyorsabb balra kanyarodáskor, ami viszont melegedés után elmúlt. Ezt körforgalomban vettem észre, jobb kanyarban nem. Fékezéshez nincs köze. Mi lehet ez? (2001-es Ave I.)
A fékben ér oda valami valamihez. Mi Avénk is szokta csinálni ezt, elég rendszeresen. Nem foglalkozunk vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8360 Dátum: 2012.07.30 08:30:36 »
Sziasztok!

Gázadáskor jön egy fémes csörgő hang a motortérből, menet közben is jól hallani, ha csak a sebességet tartom, akkor nincs ez a hang, alapjáraton álló motornál is hallok a generátor/vezérmű szíj felől halk csörgő nyiszogó hangot, ahogy nézem a generátor szíj még lehet gyári, mert toyota feliratos, a belső oldalán ahogy látom már repedezett is (94'-es 4E-FE Corolla) okozhatja a gázadásos csörgést ez? Vezérműben pár év és 45ezer km van, mindkettőt cseréljem görgőkkel együtt?
Vedd le a generátorszíjat, és hallgasd meg úgy a motort. Ha a hang megmarad, máshol kell keresni az okát. Amúgy szíjak ritkán okoznak "fémes, csörgő" hangokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8361 Dátum: 2012.07.30 09:39:34 »
Amúgy szíjak ritkán okoznak "fémes, csörgő" hangokat.
Nekem a vezérműszíj inkább ciripelésre hasonlító hangot ad 1600 alatt, tavaly is volt ilyenem, szilikonozás nem oldotta meg csak rövid távon, a feszítőgörgőn kellett állítani vagy meghúzni vagy hasonlók.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8362 Dátum: 2012.07.30 10:11:25 »
Nekem a vezérműszíj inkább ciripelésre hasonlító hangot ad 1600 alatt, tavaly is volt ilyenem, szilikonozás nem oldotta meg csak rövid távon, a feszítőgörgőn kellett állítani vagy meghúzni vagy hasonlók.
Tud a vezérműszíj zörögni is, elég csúnyán; ha pl. már ki van nyúlva, és hozzáér a burkolatához. 3S-FE motorokon fordul ez pl. elő (Carina, Avensis I). De ez sem "fémes, csörgő" hang.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8363 Dátum: 2012.07.30 12:19:51 »
Ma is hallgatóztam kicsit, csak 2000felett, ha nyomok egy kövéret, akkor hallani a csörgést, ha visszaveszem és beállítom 2500 fordulat környékére, akkor meg inkább, mintha valami sípoló hang jönne.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8364 Dátum: 2012.07.30 13:05:46 »
Sziasztok!

Gázadáskor jön egy fémes csörgő hang a motortérből, menet közben is jól hallani, ha csak a sebességet tartom, akkor nincs ez a hang, alapjáraton álló motornál is hallok a generátor/vezérmű szíj felől halk csörgő nyiszogó hangot, ahogy nézem a generátor szíj még lehet gyári, mert toyota feliratos, a belső oldalán ahogy látom már repedezett is (94'-es 4E-FE Corolla) okozhatja a gázadásos csörgést ez? Vezérműben pár év és 45ezer km van, mindkettőt cseréljem görgőkkel együtt?
Amikor megvettem a gépet, nekem is csörgött gyorsításkor. Kicseréltem az összes szíjat és vizpumpát.
Ennek ellenére a csörgés megmaradt, aztán amikor legközelebb kicseréltem a gyertyákat, elmúlt a csörgés és alul kicsit erősebb is lett tőle. 1.6 benzin 4AFE....
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.30 13:08:11 írta rokafiu77 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8365 Dátum: 2012.07.30 13:14:26 »
Ma is hallgatóztam kicsit, csak 2000felett, ha nyomok egy kövéret, akkor hallani a csörgést, ha visszaveszem és beállítom 2500 fordulat környékére, akkor meg inkább, mintha valami sípoló hang jönne.
Te, nem lehet, hogy a gyújtásod csörög? Csak gázadáskor jelentkezik? És inkább csak ilyen közepes fordulaton?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8366 Dátum: 2012.07.30 13:36:45 »
Te, nem lehet, hogy a gyújtásod csörög? Csak gázadáskor jelentkezik? És inkább csak ilyen közepes fordulaton?

2000-ig semmi hang és csak gázadáskor jön, ha elveszem a gázt nincs, vagy ha tartom a tempót akkor van sípoló, de az is csak 2500 körüli tartományban, pl 2000-nél nincs, az udvarba egy dombon kell feltolatni, ott sem jön a hang, ha 2000 alatt vagyok, pedig ott araszolgatnom kell, mert nem párhuzamosak a falak.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8367 Dátum: 2012.07.30 14:28:24 »
2000-ig semmi hang és csak gázadáskor jön, ha elveszem a gázt nincs, vagy ha tartom a tempót akkor van sípoló, de az is csak 2500 körüli tartományban, pl 2000-nél nincs, az udvarba egy dombon kell feltolatni, ott sem jön a hang, ha 2000 alatt vagyok, pedig ott araszolgatnom kell, mert nem párhuzamosak a falak.
És nem olyankor jön leginkább, ha mondjuk négyesben-ötösben adsz gázt ezen a fordulatszámon?

Álló helyzetben is jelentkezik?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8368 Dátum: 2012.07.30 15:19:26 »
És nem olyankor jön leginkább, ha mondjuk négyesben-ötösben adsz gázt ezen a fordulatszámon?

Álló helyzetben is jelentkezik?

Dede 4-5ben jön, álló helyzetben nem hallottam, sőt 2-ben mikor gyorsítok akkor sem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8369 Dátum: 2012.07.30 15:32:21 »
Dede 4-5ben jön, álló helyzetben nem hallottam, sőt 2-ben mikor gyorsítok akkor sem.
Akkor a gyújtásod csörög. Szinte biztos vagy már benne így, ahogy szűkítettük a kört. Lehet, hogy a kopogásérzékelő nincs teljesen a helyzet magaslatán... És/vagy nem megfelelő a gyertya hőértéke.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )