Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2344867 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8325 Dátum: 2012.07.01 12:54:28 »
Csak azt nem tudom, hogy hogyan lehet dugókulcs (crova) készlet nélkül "szerelgetni"? Mert csillag vagy villás kulcshoz van hogy napokig nem nyúlok, pedig pár autót megcsinálok. De a racsni és a dugókulcsok folyamatosan dolgozik  :D
Xanyi

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8326 Dátum: 2012.07.01 14:04:47 »
Csak azt nem tudom, hogy hogyan lehet dugókulcs (crova) készlet nélkül "szerelgetni"? Mert csillag vagy villás kulcshoz van hogy napokig nem nyúlok, pedig pár autót megcsinálok. De a racsni és a dugókulcsok folyamatosan dolgozik  :D

Anélkül csak "getni" lehet, szerelni nem! [rohog]

Jó 1/4"-os készlet nélkül semmit nem lehet csinálni!

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8327 Dátum: 2012.07.01 14:51:49 »
Anélkül csak "getni" lehet, szerelni nem! [rohog]

Jó 1/4"-os készlet nélkül semmit nem lehet csinálni!

Van crova készlet, de abban 10es a legkisebb. Pici krovám is van, ahol van 8as, de a hajtója elkallódott. Egyébként cseréltem már lengőkart, lengéscsillapítót, féltengely gumiharangot, vezérműszíjat, komplett fékeket  :hug: Soxor kell kreatívnak lenni  ::) Építettem be klímát, nem ugyanolyan kasztnis autóba  :hug:
Motorba, váltóba nem nyúlkálok. MAx egy kuplungozás esetleg.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8328 Dátum: 2012.07.01 14:56:42 »
Nem mellesleg kedvem se volt vele szórakozni. Magamnak nyilván megoldottam volna valahogy.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8329 Dátum: 2012.07.01 16:37:34 »
Máshol meg hengerfejet is mondanak  :hug: Nem mondtam hogy tuti jó az a hűtő, de azt se gondolom, hogy egyből ki kéne dobni.. és amikor a hűtős azzal jön hogy teljesen el van dugulva, nem megy át rajta a víz, miközben magam próbáltam, hogy átmegy, majd egyből felajánlja hogy vegyek nála újat, akkor persze hogy eszembe jut az is, hogy jobban akar keresni  :whistling: Ettől persze még lehet, hogy néhány csöve el van dugulva. Ma vegyszeresen kimostam(amit ugye a hűtős nem tett meg), átöblítettem többször nagy nyomással, és úgy tűnik javult a helyzet. Most van keringés, bár a hűtőnek kb egy negyede nem meleg, tehát az a rész valszeg dugult. De most ventibekapcsolás után is meleg, nem hűl vissza mint korábban. A venti is később kapcsolt be. A tulaj pénztelen, és keveset használja az autót, nyilván mindent megpróbálok, hogy ne kelljen 15-20 ezret kiadnia (most adott ki 10en valahányat vízpumpára, termnosztátra). Sokaknak ez aprópénz tudom. Sokaknak meg nem. Holnap viszi máshoz az autót, a vezérlés miatt, de jeleztem neki, hogy nem kizárt hogy vennie kell majd egy új hűtőt. Tudom, hogy az a legegyszerűbb megoldás, hogy cseréljünk mindent újra, azt majdcsak jó lesz.. Csak ezt nem mindenki bírja megfizetni.
Nem kell mindent kicserélni újra, de ami rossz, a rossz, persze megértem, hogy nincsen pénz. Amúgy vezérlésre van lóvé?

Remélem azért a biztosítást fizeti, meg műszaki is van a kocsin.....  :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8330 Dátum: 2012.07.01 16:57:59 »
Nem kell mindent kicserélni újra, de ami rossz, a rossz, persze megértem, hogy nincsen pénz. Amúgy vezérlésre van lóvé?

Remélem azért a biztosítást fizeti, meg műszaki is van a kocsin.....  :surrender:

Ez az eset a "csak tákoljuk meg hogy menjen" :) Nem a mindenből újat, gyárit és a 6os csavart is nyomatékkulccal lehúzva a gyári előirás szerint márkaszervízben  ::) Eddig 20 ezerbe van neki ez a kaland, 40 ropi meg már majdnem egy fél havi fizetés.. Vezérlést meg nem tudom. Mondtam neki hogy lehet ki kell majd cserélni minimum a görgőt(4-5eft). Egy felszerelt szerelőhöz viszi, aki rendszeresen javít otthon. Ugye ezzel kellett volna kezdeni, csak ezt nem tudta elérni, amaz az ismerőse meg felajánlotta, hogy megcsinálja neki, hát, nem jól sikerült   :no:  Én nem kértem semmit  :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8331 Dátum: 2012.07.03 09:06:17 »
A hengerfejes cucc vicces dolog ám. ::) Reméljük, hogy nem jársz úgy mint anno én: legnagyobb dugóban, a Ferenciek terén, +50 fokban döntött úgy az előző autóm, hogy gőzt kezd eregetni a motorháztető alól. 150 ezer volt a teljes nagyjavítás. Úgy 8 éve.  :hmmmm: Extraként járdára kocsi feltolás, majd lehűlés és dugó eltűnése után sok órával haza vontatás 25 km-re, hozzá nem értőkkel. Mindenre ott a Mastercard, de ez az élmény megfizethetetlen volt... ::)
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8332 Dátum: 2012.07.03 09:13:33 »
A hengerfejes cucc vicces dolog ám. ::) Reméljük, hogy nem jársz úgy mint anno én: legnagyobb dugóban, a Ferenciek terén, +50 fokban döntött úgy az előző autóm, hogy gőzt kezd eregetni a motorháztető alól. 150 ezer volt a teljes nagyjavítás. Úgy 8 éve.  :hmmmm: Extraként járdára kocsi feltolás, majd lehűlés és dugó eltűnése után sok órával haza vontatás 25 km-re, hozzá nem értőkkel. Mindenre ott a Mastercard, de ez az élmény megfizethetetlen volt... ::)
Ezért járok én a rakparton: ilyen esetben rendszám le, autó folyóba betol és ágyő :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8333 Dátum: 2012.07.03 09:16:55 »
Ilyen a hozzáállásod és csodálkozol, hogy behisztizik szegény autód... ::)
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8334 Dátum: 2012.07.03 09:57:47 »
Ilyen a hozzáállásod és csodálkozol, hogy behisztizik szegény autód... ::)
Nálam olyannak nincs helye  :devil:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8335 Dátum: 2012.07.04 14:40:50 »
Ez az eset a "csak tákoljuk meg hogy menjen" :)

Na ezért is van ennyi fos használt autó a piacon, ilyenek kerüljenek el a legnagyobb ívben.Egy autót gondozni kell, költeni kell rá, ha nincs pénz rá akkor ott a bicikli! Éppen éppen fenntartani egy autót majd eladni mikor már jönnek a nagyobb javítások a sok előző elhanyagoltság miatt. Pfff....
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8336 Dátum: 2012.07.07 09:10:18 »
http://horvathkipufogo.hu/
Köszönöm a címet!
Tegnap jártam nála és teljes az elégedettségem! Korrekt munka garanciával, valamint számlát is kaptam ami manapság egyáltalán nem jellemző.
mesti

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8337 Dátum: 2012.07.07 21:08:24 »
Köszönöm a címet!
Tegnap jártam nála és teljes az elégedettségem! Korrekt munka garanciával, valamint számlát is kaptam ami manapság egyáltalán nem jellemző.
Sokunknak csinálta már a mester, nekem speciel 3 autómon is cserélt már ezt+azt. Mondjuk csak pár utcányira van.  :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8338 Dátum: 2012.07.07 23:22:03 »
Köszönöm a címet!
Tegnap jártam nála és teljes az elégedettségem! Korrekt munka garanciával, valamint számlát is kaptam ami manapság egyáltalán nem jellemző.
Nincs mit! Én is tervezem kivinni hozzá az autót, hátha megtalálja mi csörög alól, mar abban sem vagyok biztos, hogy a rugos toldatbol jön. Plusz nem árt egy általános kipuf  vizsgálat sem.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590