Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2344783 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8295 Dátum: 2012.06.26 15:35:52 »
Vélemény?
Szvsz eldugult a hűtőd. Vízkő, ilyesmi. Az egész leírásod ezt erősítette meg bennem. Ezen nem segít, ha átöblíted, sőt ilyen szinten már a spec hűtőtisztító adalék sem megoldás; vagy el kell vinni szakemberhez, aki, ha szétszedhető, ki tudja tisztítani; vagy cserélni kell.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8296 Dátum: 2012.06.27 09:05:47 »
Szvsz eldugult a hűtőd. Vízkő, ilyesmi. Az egész leírásod ezt erősítette meg bennem. Ezen nem segít, ha átöblíted, sőt ilyen szinten már a spec hűtőtisztító adalék sem megoldás; vagy el kell vinni szakemberhez, aki, ha szétszedhető, ki tudja tisztítani; vagy cserélni kell.

Én nem gondolom, hogy el lenen dugulva. Slaggal megnyomattam, és rendesen ömlött alul, tiszta víz. Szóval ha van is benen dugulás, teljesen biztos nincs eldugulva. Tehát valamennyi keringésnek-hűtésnek kell lennie benne. De nincs, mert városban is hideg a hűtő. MAx a teteje meleg. MEg néha foltokban meleg, ha pl lelazítom a sapkát, akkor előtör a forró folyadék és gőz, és akkor a hűtő is átmelegszik, bár nem a teljes felületén.
Viszont fűtés van. Ahogy írtam, a vízpumpacsere előtt az autó használható volt. A tulaj elmondása szerint országúton melegedett kissé, ha 90nel ,ment, de fűtéssel tudott vele menni. Most meg valamiért nem fordul meg benne a víz. Legalábbis a hűtőnél.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8297 Dátum: 2012.06.27 09:09:13 »
Hengerfej vagy hűtő...

Ha átmegy a hűtőn a víz nem jelent semmit...elég ha csak negyedén megy át...slaggal azt nem látod.

Ha jól olvastam régi swifttel szívsz...azokon párszor tapasztaltam hűtő eltömődést...tudja a fene mitől...
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.27 09:10:59 írta Yautja »
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8298 Dátum: 2012.06.27 09:52:18 »
Hengerfej vagy hűtő...

Ha átmegy a hűtőn a víz nem jelent semmit...elég ha csak negyedén megy át...slaggal azt nem látod.

Ha jól olvastam régi swifttel szívsz...azokon párszor tapasztaltam hűtő eltömődést...tudja a fene mitől...

Sokminden logikus, sokmindenre lehet gondolni egyébként, viszont ott van az, hogy előtte az autó használható volt. Bár, nem tudom hogy pl a hűtője mennyire melegedett át korábban, ment e neki folyamatosan a venti, ezt nem tudta megmondani a tulaj. Csak annyit mondott, hogy országúton melegedett neki csak nyáron. Most meg nem lehet vele kimenni, mert egyből elindul felfelé a mutató. Én is a hűtőre gyanakodtam elsőként egyébként, mert 300+e km van az autóban.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8299 Dátum: 2012.06.27 09:55:15 »
Azért lehet hogy elviszem egy hűtőshöz a hűtőt. Ez a legegyszerűbb művelet :) Már ki is néztem egyet.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8300 Dátum: 2012.06.27 11:12:58 »
Újabb csavar a történetben  :hug: Most mentem az autóval, és elkezdett egy ilyen vékony búgó-ciripelő hangot adni. MAjdnem mint egy fogaskerékzajt képzeljétek el. Ez eddig nem volt. És a motor ékszíjtárcsa felőli oldaláról jön..
Városban egy darabig jó volt a hőfok(5-6km), ekkor a hűtő középen egy szélesebb csíkban meleg volt teljes hosszában, de nagyobb része hideg, majd később teljesen elhűlt. Ekkor már elkezdett melegedni is, fűtéssel tudtam stabilizálni. Egyébként ez sem fűtéscsapos rendszerű, hanem  olyan mint a Toyotáé, a víz állandóan kering a radiátorban.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8301 Dátum: 2012.06.27 11:36:44 »
Sokminden logikus, sokmindenre lehet gondolni egyébként, viszont ott van az, hogy előtte az autó használható volt. Bár, nem tudom hogy pl a hűtője mennyire melegedett át korábban, ment e neki folyamatosan a venti, ezt nem tudta megmondani a tulaj. Csak annyit mondott, hogy országúton melegedett neki csak nyáron. Most meg nem lehet vele kimenni, mert egyből elindul felfelé a mutató. Én is a hűtőre gyanakodtam elsőként egyébként, mert 300+e km van az autóban.

Ha országúton melegedett nyáron, ez tipikus visszatérő-kör dugulás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8302 Dátum: 2012.06.27 11:46:50 »
Szerintem, illetve suzuki klubbos szerint benne van a pakliban, hogy egyszerűen szar a termosz amit raktatok bele.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8303 Dátum: 2012.06.27 12:02:33 »
Szerintem, illetve suzuki klubbos szerint benne van a pakliban, hogy egyszerűen szar a termosz amit raktatok bele.

Nincs benne termosztát..

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8304 Dátum: 2012.06.27 23:43:33 »
El van dugulva a hűtőd  :flowers: ... Nem jelent semmit, hogy átfolyik rajta a víz, ha slaggal nyomatod. És hogy korábban miért volt jobb a helyzet? Mert a problémák rosszabbodni szoktak az idő múlásával  :szemez:

--------------------------

Vagy hengerfejes. De akkor fogyna a hűtőfolyadék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8305 Dátum: 2012.06.28 12:38:50 »
 Arról van elképzelésetek, mi a vernyoghat a vezérműszíj környékén? HA túl feszesre állítják a vezérműszíjat, attól lehet? Tehát ugye a vízpumpacseráhez le kellett venni a vezszíjat. Viszont nem bírom levenni a burkolatot, mert nem bírom leszedni az ékszíjtárcsát. De egy kis lukon benyúlva, mintha túl feszes lenne a vezérműszíj. Arra gondolok, a feszítőgörgő adja a hagot. De ez ugy néz ki, hogy pár nappal a csere után kezdte. Ugye tegnap írtam.
A hűtés meg úgy néz ki, hogy beindítom az autót, melegszik, a hűtő is átmelegszik, van 1-2 "folt" rajta, ami hideg marad, de a nagyja meleg. MAjd beindul a hűtőventi, és elhűti, a venti pedig le sem áll. A hűtő pedig hideg..  A hűtőt kivettem, ma elviszem hűtőshöz, nyomassa át.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8306 Dátum: 2012.06.28 19:12:03 »
Arról van elképzelésetek, mi a vernyoghat a vezérműszíj környékén? HA túl feszesre állítják a vezérműszíjat, attól lehet? Tehát ugye a vízpumpacseráhez le kellett venni a vezszíjat. Viszont nem bírom levenni a burkolatot, mert nem bírom leszedni az ékszíjtárcsát. De egy kis lukon benyúlva, mintha túl feszes lenne a vezérműszíj. Arra gondolok, a feszítőgörgő adja a hagot. De ez ugy néz ki, hogy pár nappal a csere után kezdte. Ugye tegnap írtam.
A hűtés meg úgy néz ki, hogy beindítom az autót, melegszik, a hűtő is átmelegszik, van 1-2 "folt" rajta, ami hideg marad, de a nagyja meleg. MAjd beindul a hűtőventi, és elhűti, a venti pedig le sem áll. A hűtő pedig hideg..  A hűtőt kivettem, ma elviszem hűtőshöz, nyomassa át.
Drukkolj hogy szétszedhető legyen, különben nem lehet rendesen kitisztítani, csak a csere marad.

Arra, hogy a venti bekapcsol, a hűtő meg hideg, ugyancsak a folyadék nem megfelelő keringése a magyarázat.

A hangjelenségre magyarázat lehet, hogy túl feszes a szíj. Vagy az is lehet, hogy a feszessége megfelelő, viszont a régi szíj már kicsit lazább volt, így most hirtelen többlet terhelést kapott vmelyik csapágy/görgő, és kezdi megadni magát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8307 Dátum: 2012.06.28 21:02:05 »
Drukkolj hogy szétszedhető legyen, különben nem lehet rendesen kitisztítani, csak a csere marad.

Arra, hogy a venti bekapcsol, a hűtő meg hideg, ugyancsak a folyadék nem megfelelő keringése a magyarázat.

A hangjelenségre magyarázat lehet, hogy túl feszes a szíj. Vagy az is lehet, hogy a feszessége megfelelő, viszont a régi szíj már kicsit lazább volt, így most hirtelen többlet terhelést kapott vmelyik csapágy/görgő, és kezdi megadni magát.

Elvittem szakihoz a hűtőt, mondta hogy nem szedi szét. Vegyszeres tisztítást kap. Amúgy sztem nincs annak a hűtőnek különösebb baja. Na mind1, lepasszoltam az autót egyébként, mert nem tudom levenni a főtengely ékszíjtárcsát, kis 8as csőkulcs kell hozzá, vagy az a pici dugókulcs. Ilyenem van, csak hajtót nem találok hozzá, az imbusz meg elforog benne.. 8as csőkulcsom meg nincs, sakk-matt :) Amúgy nagyot csalódtam a Suzukiban, hihetetlen b.zi megoldások vannak benne, mintha direkt azért találták volna ki, hogy ne lehessen egyszerűen szerelni. Vízpumpát külön ékszíj hajtja, nem a vezérszíj, mégis be van fűzve a vezérszíj mögé, a vízpumpa házán van a feszítőgörgő.. Tehát le kell bontani hozzá mindent. Aztán a vezérműszíj burkolata egy darabból van, vagyis emiatt le kell venni a főtengely ékszíjtárcsát is, ami pedig úgy van rögzítve, hogy csillagkulcs nem jó hozzá, sima dugókulcs sem, mert abban 10es a legkisebb..
SZóval még a hűtőt visszarakom, letesztelem a hűtést, aztán helo. Sztem nem lesz jó.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8308 Dátum: 2012.06.29 16:44:16 »
Elmentem a hűtőért a szakihoz, de sztem át akar baxni.. :S
Állítása szerint rendesen el van dugulva és ki kell cserélni.. Ezt úgydemonstrálta, hogy felöntötte vízzel, és nem folyt át azonnal..
Viszont én megnyomattam slaggal még ez előtt, és rendesen ömlött alul, de most megint kipróbáltam, nyomás nélkül felöntöttem, és átfolyt a víz. Nyilvánvalóan nem azonnal, azokon a kis csöveken nem tud azonnal átáramlani a víz, gondolom én. Továbbá azt is mondta hogy xarok a lamellák is.. Hát semmi bajuk, teljesen átlátható a hűtő, niylván néhány helyen el vannak hajolva, de az nem oszt nem szoroz.. Persze egyből felajánlotta hogy tud jó áron szerezni új hűtőt..
Szóval, ha teljesen el lenne dugulva, akkor fel sem lehetne önteni a rendszert vízzel, továbbá semennyire sem melegedne át a hűtő. Most indítás után átmelegszik(nincs benne termosztát), majdnem teljes felületén(van egy folt, ami hideg marad), csak később hűl el valamiért.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8309 Dátum: 2012.06.29 17:48:20 »
Nekem akkor is gyanús a hűtő... ::)
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.