Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2344804 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26331
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7470 Dátum: 2011.06.19 22:59:00 »
Tisztázni kéne, hogy rángatásról van szó, vagy arról a jelenségről, hogy hideg motornál viszonylag alacsony fordulatról erősebb gyorsításnál ránt egyet.
music     

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7471 Dátum: 2011.06.20 00:22:57 »
Tisztázni kéne, hogy rángatásról van szó, vagy arról a jelenségről, hogy hideg motornál viszonylag alacsony fordulatról erősebb gyorsításnál ránt egyet.

Nem feltétlen kell ahhoz hideg motornak lennie, amúgy is Te hideg motort szoktál padlózni? :flowers:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7472 Dátum: 2011.06.20 08:01:50 »
Véleményem szerint ahová injector tisztító kell, ott már nagy a baj, és a karbantartás rendszeres hiánya áll fenn. Minőségi és belevaló(!) benzinszűrőt kell beletenni az előirt időben és az megfogja a mocskot.
Ezek mind megvannak a Corollám esetében maximálisan. Ha csak placebo, nem zavar, évente egyszer szívesen beleveszem, én ettől jobban alszom és jobban érzem magam. :hug: Ártani eddig nem ártott.  :hmmmm:
         

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7473 Dátum: 2011.06.20 09:13:29 »
nem fordulatszám függő a rángatás, hanem gázpedál állás. 60-al 3-ban, ha csak kicsit érek hozzá akkor is ránt egyet, ha határozottan lépek oda minden oké. Lehet koszos az injektor.

Ha jössz 9én Kakucsra tudok neked adni LM Speed benya adalékot, nem egy kimondott injektor tisztító de olvass utána.... google.

Nem fogok kimenni, nem érek rá egész napra, 500km-t meg nem autózok 2-3 óráért.

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7474 Dátum: 2011.06.20 09:19:13 »
Tisztázni kéne, hogy rángatásról van szó, vagy arról a jelenségről, hogy hideg motornál viszonylag alacsony fordulatról erősebb gyorsításnál ránt egyet.

100km alatt 32 fokos időben szerintem kellően felmelegedik a motor. Amint írtam a jelenség nem csak alacsony fordulaton áll fenn, 2500-on is megvan és gázpedál állástól függ. Ha odalépek nagyon szépen megy, azért gondolok koszolódásra, mert kicsit lenyomott pedálnál a kevés üzemanyag nem tud megfelelő mennyiségben eljutni a motorba. Legalábbis én laikusként erre gondolok. Ma megnézem a termosztátot, bár mondtam faternak, ő meg magasról lesz@rja ha valami baja van, szerintem 3 kerékkel is eljárna, csak ha ezt előbb közli, akkor nem 450-ért veszek neki autót, hanem 45-ért kocka ladát.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7475 Dátum: 2011.06.20 09:38:25 »
Tisztázni kéne, hogy rángatásról van szó, vagy arról a jelenségről, hogy hideg motornál viszonylag alacsony fordulatról erősebb gyorsításnál ránt egyet.

100km alatt 32 fokos időben szerintem kellően felmelegedik a motor. Amint írtam a jelenség nem csak alacsony fordulaton áll fenn, 2500-on is megvan és gázpedál állástól függ. Ha odalépek nagyon szépen megy, azért gondolok koszolódásra, mert kicsit lenyomott pedálnál a kevés üzemanyag nem tud megfelelő mennyiségben eljutni a motorba. Legalábbis én laikusként erre gondolok. Ma megnézem a termosztátot, bár mondtam faternak, ő meg magasról lesz@rja ha valami baja van, szerintem 3 kerékkel is eljárna, csak ha ezt előbb közli, akkor nem 450-ért veszek neki autót, hanem 45-ért kocka ladát.

Nehéz olyannak segíteni aki nem akarja!
Gázpedál potméter? Próbáld meg bekontaktozni ha hozzáférsz. Ha nem, csinálj képet!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10260
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7476 Dátum: 2011.06.20 10:11:20 »
Hasonló jellegű rángatást az UFFF Maruti nem pontos vezérlés szinkronnál játszott meg.

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7477 Dátum: 2011.06.20 10:32:52 »
Tisztázni kéne, hogy rángatásról van szó, vagy arról a jelenségről, hogy hideg motornál viszonylag alacsony fordulatról erősebb gyorsításnál ránt egyet.

100km alatt 32 fokos időben szerintem kellően felmelegedik a motor. Amint írtam a jelenség nem csak alacsony fordulaton áll fenn, 2500-on is megvan és gázpedál állástól függ. Ha odalépek nagyon szépen megy, azért gondolok koszolódásra, mert kicsit lenyomott pedálnál a kevés üzemanyag nem tud megfelelő mennyiségben eljutni a motorba. Legalábbis én laikusként erre gondolok. Ma megnézem a termosztátot, bár mondtam faternak, ő meg magasról lesz@rja ha valami baja van, szerintem 3 kerékkel is eljárna, csak ha ezt előbb közli, akkor nem 450-ért veszek neki autót, hanem 45-ért kocka ladát.

Nehéz olyannak segíteni aki nem akarja!
Gázpedál potméter? Próbáld meg bekontaktozni ha hozzáférsz. Ha nem, csinálj képet!

Tőled nem is kértem úgy emlékszem. De úgy döntöttem lesz@rom, nem az én autóm, ha nekem sürgősen kell autó bemegyek egy kereskedésbe vagy szalonba és veszek magamnak.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7478 Dátum: 2011.06.20 10:35:34 »
Nehéz olyannak segíteni aki nem akarja!
Gázpedál potméter? Próbáld meg bekontaktozni ha hozzáférsz. Ha nem, csinálj képet!
Tőled nem is kértem úgy emlékszem.

Nem akarok belebeszélni az istentiszteletbe, de szerintem ezt nem neked mondta, hanem arra, hogy apukád nem akar foglalkozni a jelenséggel...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7479 Dátum: 2011.06.20 11:11:25 »
Nehéz olyannak segíteni aki nem akarja!
Gázpedál potméter? Próbáld meg bekontaktozni ha hozzáférsz. Ha nem, csinálj képet!
Tőled nem is kértem úgy emlékszem.

Nem akarok belebeszélni az istentiszteletbe, de szerintem ezt nem neked mondta, hanem arra, hogy apukád nem akar foglalkozni a jelenséggel...

Akkor sry. Tényleg idegesítő, hogy ennyire lesz@rja az egészet. Nálunk minden fordítva megy. Én lapátolom a pénzt a szülőknek, már kezd unalmas lenni, hogy az ég világon semmit nem tudnak elintézni egymaguk. Nem véletlen, hogy még idén elhúzok innen, aztán ne is lássam többet őket az életben.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7480 Dátum: 2011.06.20 12:09:19 »
EJJhhh :wacko: OFF: Kicsit el kell fogadni  hogy az öregedő Atyát már nem ezek a komplikált gondok érdeklik stb... ON: Szerintem ha a tecsóban jársz vagy autósboltban vegyél bele egy WYNN'S vagy STP benya adalékot, 2rugó, telitankhoz kell önteni az egészet( vagy a felét a fél tankhoz) aztán legalább valamit megpróbáltál, szülők és az autó biztonságáért is.....
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7481 Dátum: 2011.06.20 12:12:32 »
EJJhhh :wacko: OFF: Kicsit el kell fogadni  hogy az öregedő Atyát már nem ezek a komplikált gondok érdeklik stb... ON: Szerintem ha a tecsóban jársz vagy autósboltban vegyél bele egy WYNN'S vagy STP benya adalékot, 2rugó, telitankhoz kell önteni az egészet( vagy a felét a fél tankhoz) aztán legalább valamit megpróbáltál, szülők és az autó biztonságáért is.....

Ezt megteszem, ez nem téma. A vízhőfok szerintem nagyobb kérdés, mint ez a kis rángatás, mert az elég fura, hogy városban negyedig megy a mutató, kint meg majdnem félig. Elég vicces ez így, de majd megnézem a termosztátot, hogy működik-e.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7482 Dátum: 2011.06.20 14:35:07 »
Szinte biztos, hogy termosztátos.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7483 Dátum: 2011.06.20 15:09:46 »
Szinte biztos, hogy termosztátos.

Ma megnézem és holnap mivel csak 2ig melózok el is ugrok megrendelni bele, ha kell. Mondjuk lehet megkérdezem Gyöngyit, már párszor kérdeztem dolgokat tőle, de mindig elmaradt a vásárlás, hátha most végre összejönne.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7484 Dátum: 2011.06.20 15:10:39 »
Ma megnézem és holnap mivel csak 2ig melózok el is ugrok megrendelni bele, ha kell. Mondjuk lehet megkérdezem Gyöngyit, már párszor kérdeztem dolgokat tőle, de mindig elmaradt a vásárlás, hátha most végre összejönne.
A szokásos adatok jöhetnek PÜ-ben.  :flowers: Hátha kapunk vmi bomba ajánlatot.  :)