Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2344895 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7395 Dátum: 2011.06.04 11:00:58 »
Hali nekem van agy Carimnám 96-os 1.6 benzin.
Fél éve vettem, és most kijött az első baki. ha balra eltekerem a kormányt koppig és elindulok olyan hangot ad ki mindtha megenné az összes csapágyat. Megnéztük a kerekeknél minden rendben van, hol keressem a hibát. Remélem tud valaki segíteni addig nem akarok szerelőhöz mennni mert húztak már le minden szarral. így legalább lenne fogalmam mi a baja vagy megcsinálnám én.

Előre is köszi Tomi
Ha eltekered a kormányt koppig, minden szervokormányos autónak van egy furcsa hangja.

Nálunk is van ilyen nyekergő hang ha koppon el van tekerve jobbra avagy balra a kormány, de sosem tartok rá mindíg vissza  kell engedni egy picit a kormányt mert nem tesz jót hosszútávon.
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7396 Dátum: 2011.06.04 11:30:26 »
Hali nekem van agy Carimnám 96-os 1.6 benzin.
Fél éve vettem, és most kijött az első baki. ha balra eltekerem a kormányt koppig és elindulok olyan hangot ad ki mindtha megenné az összes csapágyat. Megnéztük a kerekeknél minden rendben van, hol keressem a hibát. Remélem tud valaki segíteni addig nem akarok szerelőhöz mennni mert húztak már le minden szarral. így legalább lenne fogalmam mi a baja vagy megcsinálnám én.

Előre is köszi Tomi
Ha eltekered a kormányt koppig, minden szervokormányos autónak van egy furcsa hangja.
Nálunk is van ilyen nyekergő hang ha koppon el van tekerve jobbra avagy balra a kormány, de sosem tartok rá mindíg vissza  kell engedni egy picit a kormányt mert nem tesz jót hosszútávon.
:yes: Én sem kanyarodok sohasem koppon kitekert kormánnyal...
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.04 12:11:15 írta Palaczk »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7397 Dátum: 2011.06.04 12:12:14 »
A fene tudja. Az a zúgás csak annyit jelent, hogy a szelep szabadjára engedi a túlnyomást a rásegítőből. Bár én is vissza szoktam venni koppról, mert idegesít a hang - de hogy ártana-e bárminek is, abban nem vagyok biztos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7398 Dátum: 2011.06.04 13:44:34 »
Álló helyzetben koppra tekerve a szervónak van hangja, ez normális. De djbogy azt írja, ha így elindul, akkor van hangja. Szerintem féltengely, azt így szokták tesztelni: alászedni és így menni, ha kopog, akkor rossz.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.04 13:59:41 írta gbucus »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7399 Dátum: 2011.06.04 17:00:36 »
Hali nekem van agy Carimnám 96-os 1.6 benzin.
Fél éve vettem, és most kijött az első baki. ha balra eltekerem a kormányt koppig és elindulok olyan hangot ad ki mindtha megenné az összes csapágyat. Megnéztük a kerekeknél minden rendben van, hol keressem a hibát. Remélem tud valaki segíteni addig nem akarok szerelőhöz mennni mert húztak már le minden szarral. így legalább lenne fogalmam mi a baja vagy megcsinálnám én.

Előre is köszi Tomi

Teljesen koppon tartani nem szerencsés, mivel van a szervokban egy végállás szelep, ami a nyomást határolja le, ennek a szelepnek a hangját hallod ilyenkor, persze ha tényleg erről van szó. Azonos tipusoknál is eltérő lehet a végállás hangja. Érdemes tehát ha érzed, hogy koppant a végállás egy kicsit visszább kormányozni, kímélve ezzel a technikát.  :otlet:
Egyébként elméletileg birnia kell teljesen kitekerve is a dolognak, de ha van lehetőség, miért ne kiméljük?

Pontosna be kell határolnod honnan jön a hang, kis és nagy sebességnél is van-e.
A féltengely kattogni szokott alászedve, ha rossz.

robi8211

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7400 Dátum: 2011.06.04 17:46:55 »
Mindenkinek helló, itt lehet a vájtfülûektõl mindenféle okosat kérdezni. Szonár tagtárs támogatásával  :D
sziasztok! Badacsonyban valo kocsikazas soran megalt 99-es benzines avensisom, azota sem indul. Potkulcs van csak it, amit 2eve csinaltattam, okozhatja a hibat, ha nem csereltem benne elemet?
Toyota Avensis D-Cat

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7401 Dátum: 2011.06.04 19:15:47 »
Mindenkinek helló, itt lehet a vájtfülûektõl mindenféle okosat kérdezni. Szonár tagtárs támogatásával  :D
sziasztok! Badacsonyban valo kocsikazas soran megalt 99-es benzines avensisom, azota sem indul. Potkulcs van csak it, amit 2eve csinaltattam, okozhatja a hibat, ha nem csereltem benne elemet?

Nem!
Xanyi

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7402 Dátum: 2011.06.04 19:39:10 »
Álló helyzetben koppra tekerve a szervónak van hangja, ez normális. De djbogy azt írja, ha így elindul, akkor van hangja. Szerintem féltengely, azt így szokták tesztelni: alászedni és így menni, ha kopog, akkor rossz.

Ne írj ilyeneket mert megilyesztel :D
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7403 Dátum: 2011.06.04 20:28:47 »
Ma felkészítettem a verdát a hétfői vizsgára, megmozgattam a vadrács csavarjait, nehogy a helyszínen kelljen szívni vele leszedéskor.  :lol:

-idén egyébként is rengeteget kell rá költeni, nemsokára lesz egy 120e-s szerviz, meg az első fékek is cserések lesznek, és a gumik is a slick állapothoz közelítenek. - azt hiszem, ez lesz a leghúzósabb tétel.  :helpsmilie:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7404 Dátum: 2011.06.05 15:59:05 »
Álló helyzetben koppra tekerve a szervónak van hangja, ez normális. De djbogy azt írja, ha így elindul, akkor van hangja. Szerintem féltengely, azt így szokták tesztelni: alászedni és így menni, ha kopog, akkor rossz.

Ne írj ilyeneket mert megilyesztel :D
Na jó, tényleg nem te írtad, csak hozzászóltál. Majd jobban figyelek. :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7405 Dátum: 2011.06.05 20:27:32 »
sziasztok! Badacsonyban valo kocsikazas soran megalt 99-es benzines avensisom, azota sem indul. Potkulcs van csak it, amit 2eve csinaltattam, okozhatja a hibat, ha nem csereltem benne elemet?
Pfff  ::) ... Mármint menet közben, egyszer csak leállt? Újraindítási kísérletre mit adott elő? Normális hangja volt az önindítónak?

Ijesztő (mert drága) megoldási lehetőségek: pl. elszakadt a vezérműszíj... Behalt a benzinpumpa... De az is lehet, hogy "csak" az immo szarakodik. Meg lehetnek egyéb elektromos/elektronikai okai is persze.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7406 Dátum: 2011.06.05 20:34:47 »
sziasztok! Badacsonyban valo kocsikazas soran megalt 99-es benzines avensisom, azota sem indul. Potkulcs van csak it, amit 2eve csinaltattam, okozhatja a hibat, ha nem csereltem benne elemet?
Pfff  ::) ... Mármint menet közben, egyszer csak leállt? Újraindítási kísérletre mit adott elő? Normális hangja volt az önindítónak?

Ijesztő (mert drága) megoldási lehetőségek: pl. elszakadt a vezérműszíj... Behalt a benzinpumpa... De az is lehet, hogy "csak" az immo szarakodik. Meg lehetnek egyéb elektromos/elektronikai okai is persze.

Már ha szóbajött az immo..... hogy lehet aktiválni?  :D Egyszer valahogy sikerült és nem tudtam elindulni a benyakútnál  :devil: aztán nyomtam egy kinyit gombot a távirányítón és utána beindult a motor. Van egy kis téglalap alakú kütyő a kulcstartón azt elhet bedugdusni a kormány alá, de eddig még csak a riasztót tudtam vele ki és bekapcsolni.
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7407 Dátum: 2011.06.05 21:48:20 »
Hát addig örülj, amíg nem aktiválódik véletlenül... Elég rondán meg tudja szivatni az embert, és gyakran ez áll a háttérben, ha amúgy hibátlanul működő kocsik motorja hirtelen elhalálozik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7408 Dátum: 2011.06.05 22:14:52 »
Hát addig örülj, amíg nem aktiválódik véletlenül... Elég rondán meg tudja szivatni az embert, és gyakran ez áll a háttérben, ha amúgy hibátlanul működő kocsik motorja hirtelen elhalálozik.

Akkor most lehet én vagyok félreinformálva, az immonak nem az a lényege hogy bármikor lehessen aktiválni és kikapcsolni hogy ne lehessen ellopni a verdát?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7409 Dátum: 2011.06.05 23:54:41 »
Az immo nem igényel aktiválást/deaktiválást - ha nem kapja meg a jelet a kulcsban vagy máshol lévő jeladótól, akkor megakadályozza a motorindítást. Baj akkor van, ha meghülyül, és indokolatlanul letilt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )