Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2344752 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7125 Dátum: 2011.04.04 09:54:00 »
Na szép... :flowers: Semmi bajom egy állattal sem de a saras lábaival ne menjen már a blokkra aludni, meg nehogy már éhségében megrágcsálja nekem a vezetékeket mert hanyatt vágom magam, kompromiszumot kéne vele kötni... :D
Van olyan rágcsáló ami kifejezetten a rönó megane vezetékeit szereti rágcsálni, Trotter biztos jobban tudja, asszem pont a gyújtókábel vezetékei eszik a görények/nyestek.

Jaja, van ilyen legend, de szerintem ganz egal, ha belemegy, akkor megrágja, ha éppen olyanja van.  De nem éhségből, csak játszásiból.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szmuki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7126 Dátum: 2011.04.06 20:32:18 »
Sziasztok!

Nem találtam jobb topicot így ide írok:)!
Toyota Corolla 1.4VVTI (2000-es évjáratú) Sedan Terra ABS
 Első keresztstabilizátor szilentre(2db) valaki tudna mutatni egy robbantott ábrát, vagy egy képet róla! Mert megrendeltem tegnap, de tuti hogy a hátsó stab.rúdhoz valót hoznak. Azt meg nem veszem át. Sok online webshop-ot néztem. Sehol nem találtam ilyen alkatrészt! Nem hiszem el hogy nem lehet kapni!
címem:szmuki@freemail.hu

barna.czukor

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7127 Dátum: 2011.04.06 20:46:46 »
www.toyodiy.com

Itt nézz körül, hátha...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7128 Dátum: 2011.04.09 08:36:45 »
A 307-es-ben a Tesco-s, autóboltos, kúton kapható H7-izzókat szó szerint 2-3 hetente (max. havonta) cseréltük (egyszer a jobbost, másszor a balost).
Nekem nincs 'nőgyógyász' kezem, de cseréltem az izzókat, nyúztam a bőrt a kezemről.
A lámpaboltos szerint és szerintem is van korrekt H7 izzó ehhez a típushoz és van **** (előre kipontozom)!
Érdekes, hogy az eredeti izzók 2-3 évet bírtak, a bolti gagyik meg max. 2-3 hónapot!
Most betettük az Osram Extralife (állítólag 3*-os élettartamú) izzókat és várjuk az eredményt!
Ja! A Brüsszel- Budapest 1365 km utat sem bírta ki a belga kutas által cserélt izzó!
Ez nagyon fura. Azt mondanám, hogy nézessétek meg a kocsit, mert lehet hogy valami nem stimmel a fesz-szabályzójával és állandóan túltölt a generátor  :hmmmm: ... De akkor a gyári izzó sem bírhatta volna évekig. Passz  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7129 Dátum: 2011.04.09 21:51:20 »
Azt mondanám, hogy nézessétek meg a kocsit, mert lehet hogy valami nem stimmel a fesz-szabályzójával és állandóan túltölt a generátor  :hmmmm: ... De akkor a gyári izzó sem bírhatta volna évekig. Passz  ::)
Ennek bele kell férni!
A próbát mindenképpen megéri!
A feszültségszabályzó sem örök darab. :hmmmm:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7130 Dátum: 2011.04.09 22:31:14 »
Na szép... :flowers: Semmi bajom egy állattal sem de a saras lábaival ne menjen már a blokkra aludni, meg nehogy már éhségében megrágcsálja nekem a vezetékeket mert hanyatt vágom magam, kompromiszumot kéne vele kötni... :D
Van olyan rágcsáló ami kifejezetten a rönó megane vezetékeit szereti rágcsálni, Trotter biztos jobban tudja, asszem pont a gyújtókábel vezetékei eszik a görények/nyestek.

Jaja, van ilyen legend, de szerintem ganz egal, ha belemegy, akkor megrágja, ha éppen olyanja van.  De nem éhségből, csak játszásiból.  :hug:

NA! Elegem lett, ma tiszta sár volt a belsőtér! Estefelé lemostam és lefújtam jó erős parfümmel a motorteret, háztető belsejét, ami szivacsos ebből a szempontból jól is tartja a szagot. Első lépés gyanánt, ha mégsem lesz elég lépek egy szintet feljebb a keménységi létrán! :devil: De ajánlom neki hogy húzzon el, szokjon le, mert az utolsó szint.... :nono:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7131 Dátum: 2011.04.10 18:36:14 »
Spanom suzuki-ban 100-200km-ként ilyen dzsuva kerül az olajsapka felső szárába. Mint vmi festék, állaga mint egy kenőcs. Mi ez és miért van ez? (kartergáz?  :hmmmm:)  Kösztök! :flowers:

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.10 18:38:19 írta djbogy »
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7132 Dátum: 2011.04.10 18:51:56 »
Emulzió, a kartergázban lévő olajból és párából. Normális dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7133 Dátum: 2011.04.10 19:34:11 »
Emulzió, a kartergázban lévő olajból és párából. Normális dolog.

Értem, és akkor ez a cumó egyenes arányban van a kartergáz mennyiségével is? Amiből meg lehet következtetni a motor állapotára...
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7134 Dátum: 2011.04.10 20:30:39 »
Valami összefüggés talán van, de kartergáz normál esetben is képződik azért. Inkább olyan motoroknál szokott itt sok trutyi lenni, amelyek sokat mennek hidegen, rövid távokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7135 Dátum: 2011.04.10 20:50:00 »
Valami összefüggés talán van, de kartergáz normál esetben is képződik azért. Inkább olyan motoroknál szokott itt sok trutyi lenni, amelyek sokat mennek hidegen, rövid távokat.

Így van. De ne felejtsük el, hogy ha a motorolajba hűtővíz megy, akkor is hasonló jelenik meg az olajbetöltőn és a nívópálcán is. Igaz akkor nem ilyen minimális!
Xanyi

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7136 Dátum: 2011.04.10 22:40:53 »
Na szép... :flowers: Semmi bajom egy állattal sem de a saras lábaival ne menjen már a blokkra aludni, meg nehogy már éhségében megrágcsálja nekem a vezetékeket mert hanyatt vágom magam, kompromiszumot kéne vele kötni... :D
Van olyan rágcsáló ami kifejezetten a rönó megane vezetékeit szereti rágcsálni, Trotter biztos jobban tudja, asszem pont a gyújtókábel vezetékei eszik a görények/nyestek.

Jaja, van ilyen legend, de szerintem ganz egal, ha belemegy, akkor megrágja, ha éppen olyanja van.  De nem éhségből, csak játszásiból.  :hug:

NA! Elegem lett, ma tiszta sár volt a belsőtér! Estefelé lemostam és lefújtam jó erős parfümmel a motorteret, háztető belsejét, ami szivacsos ebből a szempontból jól is tartja a szagot. Első lépés gyanánt, ha mégsem lesz elég lépek egy szintet feljebb a keménységi létrán! :devil: De ajánlom neki hogy húzzon el, szokjon le, mert az utolsó szint.... :nono:
Árad az autó elejétől a parfüm áradat :D 1méterről érezni :D Meglátjuk ki nevet a végén kis girind nigga :devil:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7137 Dátum: 2011.04.10 22:49:12 »
Valami összefüggés talán van, de kartergáz normál esetben is képződik azért. Inkább olyan motoroknál szokott itt sok trutyi lenni, amelyek sokat mennek hidegen, rövid távokat.


Dolgozni jár vele rendszeresen minden nap, oda 6-7km kb. és vissza is: szumma 13km kb... van benne valami, köszi mester! :flowers:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7138 Dátum: 2011.04.10 22:52:44 »
Valami összefüggés talán van, de kartergáz normál esetben is képződik azért. Inkább olyan motoroknál szokott itt sok trutyi lenni, amelyek sokat mennek hidegen, rövid távokat.

Így van. De ne felejtsük el, hogy ha a motorolajba hűtővíz megy, akkor is hasonló jelenik meg az olajbetöltőn és a nívópálcán is. Igaz akkor nem ilyen minimális!

Kb 10-15 mm mélységű az anyag benne.
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Laci76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7139 Dátum: 2011.04.15 10:42:08 »
Valami összefüggés talán van, de kartergáz normál esetben is képződik azért. Inkább olyan motoroknál szokott itt sok trutyi lenni, amelyek sokat mennek hidegen, rövid távokat.

Így van. De ne felejtsük el, hogy ha a motorolajba hűtővíz megy, akkor is hasonló jelenik meg az olajbetöltőn és a nívópálcán is. Igaz akkor nem ilyen minimális!

Kb 10-15 mm mélységű az anyag benne.

Menjen vele hosszabb útra is és akkor nézze meg. Legalább 40-50 km-t nem 60-70-el.
Aki sokat megy kevés kilométereket folyamatosan azoknál ez normális. Egyéb esetben nem.


Amúgy ha esetleg lenne valakinek ötlete hogy megint mitől kezdett el rángatni a corollám 2.0d 2c-s motorkódú középső fordulatszám-tartományban, az ne tartsa magában.

köszi