Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2344745 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6150 Dátum: 2010.01.31 21:10:39 »
Szerintem simán lehet gyertya is... Nem?  Én a helyedben megnézném őket, és ha valamelyik csúnyább a többinél akkor csere...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6151 Dátum: 2010.01.31 21:43:28 »
Nekem is eszembe jutott, bár kb 30ezerrel ezelőtt lettek cserélve...
Ja, és amiért eszembe jutott: lehetséges, hogy tartós magas fordulatszám megpurcantja őket? 160km 4000 körül?
Gabe 254.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6152 Dátum: 2010.01.31 22:01:26 »
Nekem is eszembe jutott, bár kb 30ezerrel ezelőtt lettek cserélve...
Ja, és amiért eszembe jutott: lehetséges, hogy tartós magas fordulatszám megpurcantja őket? 160km 4000 körül?

Szerintem mielőtt elviszed szerelőhöz, nézz rá....

Ha rossz akkor kicseréled és kész... Ha nem az, akkor vidd szerelőhöz oszt majd meglátják, de egy rákukkantást megér...

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6153 Dátum: 2010.01.31 22:05:33 »
Nekem is eszembe jutott, bár kb 30ezerrel ezelőtt lettek cserélve...
Ja, és amiért eszembe jutott: lehetséges, hogy tartós magas fordulatszám megpurcantja őket? 160km 4000 körül?
Attól nem mehetne tönkre. A korábbi autómnál ha gyanús volt hogy egy henger nem megy megfelelően, akkor vastag kesztyűt húztam és elkezdtem sorra lehúzni a gyertyapipákat. Amelyiknél nem történt semmi, ott volt a gond, aztán az lehet a gyertyán, pipán, kábelen keresztül több minden, akkor már tudni melyiket kell végignézni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6154 Dátum: 2010.01.31 22:08:47 »
Köszönöm a tippeket! A szerelőt erre a kocsira nem én fizetem, úgyhogy hadd dolgozzon :D A Seatban meg egy nyavalyás motorvédő burkolat leszedéséhez is csavarhúzó kell. Hóban amúgy sincs sok kedvem barkácsolni.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6155 Dátum: 2010.02.01 00:12:08 »
Csak kíváncsiság: okozhat-e ilyen hibajelenséget koszos légtömegmérő, vagy inkább a gyújtás környékén kellene keresgélni? Trafó? Kihagy? Nem műkszik?
Csak azért, hogy holnap a szervizes fiúknak legyen támpont :D
Elsőre trafó ugrott be. De lehet üzemanyag-oldali is a dolog: pl. meghibásodott az adott henger injektora.

Másik kérdésedre válaszolva: annak, hogy tartós 4000-el pörgeted a motort, egyáltalán nem szabad ilyet okoznia. Hisz ez csak a maximális fordulatszám kb. kétharmada; ennyit még én is meg szoktam engedni magamnak, benzines autóban, utazó-fordulatszámként  :yes: ... De a pörgetés egyébként sem károsítja ezeket a dolgokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26330
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6156 Dátum: 2010.02.01 10:12:46 »
Mi több, sok autónál a legnagyobb nyomatékhoz tartozó fordulat ennyi!
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6157 Dátum: 2010.02.01 18:55:06 »
Ennél 3600 a max nyomatékhoz fordulatszám.

Egyébként Palaczk nyert, a 2es henger gyújtótrafója volt a ludas. Kicserélték, most semmi gond.  :clap:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26330
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6158 Dátum: 2010.02.25 15:04:50 »
Na, a Corsa-gond kezd egyre kevésbé megnyugtató lenni. Ma levittem a szervizbe - oda, ahol 3 hónapja a tömítést cserélték - órákon keresztül járatták, de nem találtak semmit, ahol szökne el a víz. Márpedig szökik, egy hét alatt (kb. 80-100 csak városi km, jobbára 10km-es utak) eltűnt kb. fél liter. Ez ugye azt sejteti, hogy akkor hengerfejes. Még egyelőre kap a kocsi haladékot, figyelni kell, hogy hátha valahol vízkőnyomok bukkannak fel, de most az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy az (mármint hengerfejes).
Mi alapján lehet megítélni, hogy a probléma orvoslásához elég lenne csak a hengerfej-tömítés cseréje, vagy már síkoltatni is kell?
Illetve van-e valakinek olyan fővárosi, vagy környéki megbízható ismeretsége, aki B Corsára vállal ilyet átvágás szándéka nélkül?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6159 Dátum: 2010.02.25 15:59:03 »
Mi alapján lehet megítélni, hogy a probléma orvoslásához elég lenne csak a hengerfej-tömítés cseréje, vagy már síkoltatni is kell?
Illetve van-e valakinek olyan fővárosi, vagy környéki megbízható ismeretsége, aki B Corsára vállal ilyet átvágás szándéka nélkül?
A megítéléshez le kell venni a hengerfejet. És sajnos még az is lehet, hogy nem a tömítéssel van a gond, hanem el van repedve a hengerfej. Amennyire tudom, elő szokott fordulni ezekkel a 16V Opel motorokkal. Nem vészmadárkodni akarok, csak jobb, ha ez is szerepel a fejedben a lehetőségek között.

Szerelőt, akit mernék is ajánlani, csak itt Pécsett ismerek sajnos  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6160 Dátum: 2010.02.25 16:21:56 »
Na, a Corsa-gond kezd egyre kevésbé megnyugtató lenni. Ma levittem a szervizbe - oda, ahol 3 hónapja a tömítést cserélték - órákon keresztül járatták, de nem találtak semmit, ahol szökne el a víz. Márpedig szökik, egy hét alatt (kb. 80-100 csak városi km, jobbára 10km-es utak) eltűnt kb. fél liter. Ez ugye azt sejteti, hogy akkor hengerfejes. Még egyelőre kap a kocsi haladékot, figyelni kell, hogy hátha valahol vízkőnyomok bukkannak fel, de most az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy az (mármint hengerfejes).
Mi alapján lehet megítélni, hogy a probléma orvoslásához elég lenne csak a hengerfej-tömítés cseréje, vagy már síkoltatni is kell?
Illetve van-e valakinek olyan fővárosi, vagy környéki megbízható ismeretsége, aki B Corsára vállal ilyet átvágás szándéka nélkül?
Én találtam 1 jó szerelőt Pécelen nemrég. Becsületes kétkezű munkás, aki nem akar átvágni. Skoda szervizben dolgozott, meg 1 másik cégnél, most külön vált, és a saját cégét csinálja. Mondjuk neked elég messze van, bár az M0-tól nem messze van. Mindenféle autóval foglalkozik. Francia, Olasz autókat láttam nála többször is, Honda, Suzuki, és Toyota is volt a kezei között. Ismerősnek meg GAstrát szerelt. Eléggé képben van a srác. Ha érdekel, PÜ-ben adok elérhetőséget.
Laco 73 :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6161 Dátum: 2010.02.25 19:43:44 »
olajbeontö sapka alja belülről nem taknyos? már bocs... :lol:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26330
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6162 Dátum: 2010.02.25 21:25:26 »
olajbeontö sapka alja belülről nem taknyos? már bocs... :lol:
Nem, és a gumicsövek sem kemények, továbbá a hűtővíz járó motornál nem bugyborog. Csak a víz tűnik el.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26330
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6163 Dátum: 2010.02.25 21:26:54 »
Amennyire tudom, elő szokott fordulni ezekkel a 16V Opel motorokkal. Nem vészmadárkodni akarok, csak jobb, ha ez is szerepel a fejedben a lehetőségek között.
Igen, tudom. Ennél a szerviznél 150e körüli árat mondtak erre.
Mi okoz ilyet, úgy értem, megelőzhető?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26330
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6164 Dátum: 2010.02.25 21:28:03 »
Ha érdekel, PÜ-ben adok elérhetőséget.
Bár még nem sürgős, az ember ok nélkül nem dob ki 100ezres nagyságrendű összegeket az ablakon, de azért megköszönném.
music