Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2344905 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26332
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6090 Dátum: 2009.11.25 16:30:49 »
Olyan nyár közepe óta már csak a drágábbik 95-ös OMV-t tankolom, Carrera, vagy mi a túró a neve.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6091 Dátum: 2009.11.25 16:38:00 »
Olyan nyár közepe óta már csak a drágábbik 95-ös OMV-t tankolom, Carrera, vagy mi a túró a neve.
Nagyon helyes. Annó én is jeleztem, hogy a Primera motorja nagyon érzékeny a benzin minőségére, ott is hasonló volt az ok. Silány minőségű és/vagy szemetes üzemanyag. Ebből az okból kifolyólag a CR motoros SC-t kizárólag ÖMV (schwechati) üzemanyaggal itatom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6092 Dátum: 2009.11.25 17:33:34 »
Olyan nyár közepe óta már csak a drágábbik 95-ös OMV-t tankolom, Carrera, vagy mi a túró a neve.
Na ja, de előtte  ::) ? Persze azért alapvetően gázos egy dolog ez, hogy ilyesmikre kell figyeljen az ember az üzemanyag minősége miatt  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6093 Dátum: 2009.11.25 21:00:31 »
Érdekes, amit írtok. Mi mindig ugyanannál a kútnál tankolunk a kocsikkal. És ott legalább nem csapnak be. 1szer tankoltam OMW Carrera-t, kb. 1,5 literrel többet tudtam beleönteni. Szóval átvertek. Azóta nem tankolok máshol. Amúgy nem hinném, hogy az átlag 95 annyira rossz lenne.
Most viszont biztos kapok tőletek. Kb. 1 éve az osztrák üzemanyag szarabb, mint a magyar. Legalábbis, amit kint tankolsz.  Mi is jártunk úgy, hogy nem ment utána úgy a kocsi, meg többet is fogyasztott sztem. 1 havernek mondtam, hogy mire gyanakszok, ő fuvaros, rögtön rávágta, hogy 1 ideje már tényleg szarabb.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26332
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6094 Dátum: 2009.11.25 21:03:41 »
Tényleg kapsz... :devil: , nem lehet azt mondani 1 tankolás után, hogy egy adott országban kapható összes benzin szarabb.

Az Avéra visszatérve, így utólag okoskodva, lehet, hogy az tette be neki, amikor múltkor majdnem szárazra lemerítettem a tankot, és a trutyi is belekerülhetett a körforgásba. Jelzett is akkor a műszerfal, de az akksi feltöltése úgy látszik, kitörölte a hibakódot, mert a szervizben nem találtak semmi tárolt hibát.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6095 Dátum: 2009.11.25 21:18:00 »
Érdekes, amit írtok. Mi mindig ugyanannál a kútnál tankolunk a kocsikkal. És ott legalább nem csapnak be. 1szer tankoltam OMW Carrera-t, kb. 1,5 literrel többet tudtam beleönteni. Szóval átvertek. Azóta nem tankolok máshol. Amúgy nem hinném, hogy az átlag 95 annyira rossz lenne.
Most viszont biztos kapok tőletek. Kb. 1 éve az osztrák üzemanyag szarabb, mint a magyar. Legalábbis, amit kint tankolsz.  Mi is jártunk úgy, hogy nem ment utána úgy a kocsi, meg többet is fogyasztott sztem. 1 havernek mondtam, hogy mire gyanakszok, ő fuvaros, rögtön rávágta, hogy 1 ideje már tényleg szarabb.
Egy tankolás alapján nem lehet következtetést levonni (lásd 1.5 liter és lásd osztrák üzemanyag). Utána lehet nézni, milyen technológia van a 100halombattai finomítóban, és milyen a schwechatiban... Az általános tapasztalat pont ellenkező.

Ez az egyik dolog; a másik, és ez fontos, hogy a direkt befecskendezéses autók sokkal érzékenyebbek az üzemanyag minőségére. Camryvel, Carinával én sem észleltem különbséget. De az Avensissel annál inkább.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6096 Dátum: 2009.11.25 22:31:19 »
Egy tankolás alapján nem lehet következtetést levonni (lásd 1.5 liter és lásd osztrák üzemanyag). Utána lehet nézni, milyen technológia van a 100halombattai finomítóban, és milyen a schwechatiban... Az általános tapasztalat pont ellenkező.

Ez az egyik dolog; a másik, és ez fontos, hogy a direkt befecskendezéses autók sokkal érzékenyebbek az üzemanyag minőségére. Camryvel, Carinával én sem észleltem különbséget. De az Avensissel annál inkább.
Nem 1 kocsi, és nem 1 tankolás után volt érezhető a különbség. 4 különböző kocsi, amiből az 1ik dízel volt ;) Akit meg kérdeztem, az meg nem először járt, és az emberei sem először jártak ausztriában ;) 3 éve voltunk Olaszban, akkor 2x is tankoltunk ausztriában, lévén ott olcsóbb volt, mint olaszban. Mind2szer azt tapasztaltuk, hogy jobb minőségű volt az anyag, mint itthon. De ezt tavaly nem tapasztaltuk. Lehet, hogy az autópályás kutak rosszak csak, de nem noném kút volt. Asszem konkrétan OMW, mert hát az "milyen jó". Na mind1, nem akarok vitatkozni, jövőre is megyünk, majd akkor elmondom, mit tapasztaltunk.
Azt elhiszem, hogy érzékenyebb az új technika. Meg azt se mondom, hogy jó minőségű a magyar üzianyag. De nem hinném, hogy mindenki, akinek ilyen autója van jó helyen, drága üzemanyagot tankol. Namármost ha sorra mennének tönkre az autók, akkor csak jeleznék a MOL felé a kereskedők/szervizek, hogy valami nem stimmel a naftával. Vagy ők is rájátszanak, hogy minél több alkatrész fogyjon? :(
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26332
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6097 Dátum: 2009.11.25 22:47:35 »
Miért a MOL felé kell jelezni?
Mindegyik cég a maga adalékával látja el a naftát, az adalék pedig éppenséggel lehet(ne) motortisztító hatású is :excl:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6098 Dátum: 2009.11.25 23:00:57 »
Azt elhiszem, hogy érzékenyebb az új technika. Meg azt se mondom, hogy jó minőségű a magyar üzianyag. De nem hinném, hogy mindenki, akinek ilyen autója van jó helyen, drága üzemanyagot tankol. Namármost ha sorra mennének tönkre az autók, akkor csak jeleznék a MOL felé a kereskedők/szervizek, hogy valami nem stimmel a naftával. Vagy ők is rájátszanak, hogy minél több alkatrész fogyjon? :(
1. Az autóknak csak egy töredéke hibásodik, azaz hibásodott eddig meg tőle.
2. Azoknál is, amelyek meghibásodtak, sok esetben valszeg nem jöttek rá, hogy ez az üzemanyagnak tudható be.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6099 Dátum: 2009.11.26 07:04:14 »
Érdekes, amit írtok. Mi mindig ugyanannál a kútnál tankolunk a kocsikkal. És ott legalább nem csapnak be. 1szer tankoltam OMW Carrera-t, kb. 1,5 literrel többet tudtam beleönteni. Szóval átvertek. Azóta nem tankolok máshol. Amúgy nem hinném, hogy az átlag 95 annyira rossz lenne.
Most viszont biztos kapok tőletek. Kb. 1 éve az osztrák üzemanyag szarabb, mint a magyar. Legalábbis, amit kint tankolsz.  Mi is jártunk úgy, hogy nem ment utána úgy a kocsi, meg többet is fogyasztott sztem. 1 havernek mondtam, hogy mire gyanakszok, ő fuvaros, rögtön rávágta, hogy 1 ideje már tényleg szarabb.

Ha már kéred is....  :naspang:
 :D :D :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6100 Dátum: 2009.11.26 08:22:05 »
nem szívesen írom le de könnyü a naftára fogni. jó lehet rossz de égjen a check lámpa meg álljon le meg stb de ne menjen tönkre egy ilyen drága cucc
ez megbocsáthatatlan. számomra legalábbis.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26332
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6101 Dátum: 2009.11.26 09:24:30 »
Szerintem ha "mezei" benzinmotorról beszélünk, akkor igazad van, de ezek a nagynyomású cuccok - mind a benzineseknél, mind a dízeleknél - tényleg kényesek, éppen a nagy nyomás okán. Biztos emlékszel még, néhány éve a dízel Mercedeseknél volt ebből gond, hogy az itthoni dízelolajakban valami volt, vagy nem volt, és emiatt jónéhányban tönkrement valami. Azóta csend van a témában...
A benzineseknél viszont az a helyzet, hogy a direktbefecskendezős motorok részaránya elég kicsi - kapásból most a Toyotán kívül csak a Mitsubishi 1,8-a, meg az újabb Alfa-motorok jutnak eszembe - ezért (legalábbis itthon) nem változtattak a normatűrésen, hiszen az az üzemanyagok árának egy bizonyos irányú változását jelentené.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6102 Dátum: 2009.11.26 10:02:07 »
hát igen. kéne rendezned egy kamu tankolást megtartani a számlát és előadni h elromlott tőle az autó. hátha sikerülne vmi pénzt kicsikarni. állitólag a bécsi úti shellnél vkinek már sikerült.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6103 Dátum: 2009.11.26 11:14:51 »
Akkor legalább mondjátok el, hogyan lehet megállapítani 1 kútról, hogy honnan hozzák a benyát, milyen minőségű az üzemanyag, és hogy tutira mindig ugyanolyan szar/jó?
Van valami listátok arról, hogy hova szabad, hova nem szabad menni?
Lehet, nem ártana összegyűjteni az ilyen irányú tapasztalatokat valami topicba, hogy hova nem menjünk, mert ott szétesik a motor, stb.
Kezdek aggódni a Sárkány miatt :( Hol lehet jó dízelt tankolni?
Laco 73 :D

TZoli

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6104 Dátum: 2009.11.26 14:01:36 »
Kicsit kapcsolódik a dologhoz, a kolegámmal tegnap cseréltünk olajat a dízel E12-sén (LM Top TEc 4300-at kapott) tettünk bele új levegőszűrőt és gázolajszűrőt is. Kicsit beleturkáltam a levett gázolajszűrőbe ujjal és csavarhúzóval is, rengeteg apró kis dzsuva volt benne, pedig a kocsiban csak 30.000 km van, igaz ebből mi csak 10.000-ret tettünk bele, akkor vette és csak OMV prémium gázolajat kapott, azelőtt meg fenetudja hogy mit.
Előrébb fogjuk hozni mindíg a gázolajszűrő cseréjét is, az előrt 60.000km alatt bele se merek gondolni mi volna benne.