Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2344892 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5760 Dátum: 2009.01.04 12:17:46 »
Minden sebességnél, fokozatban?
Olaj?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5761 Dátum: 2009.01.04 12:21:50 »
Minden sebességnél, fokozatban?
Olaj?

Olajat leírtam, már te is read-only módban vagy ;) ?

Minden sebességnél és fokozatban csinálja, de a hang a sebességgel arányosan egyre magasabb, így értelemszerűen főleg négyesben, tartós menetben a feltűnő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5762 Dátum: 2009.01.04 12:24:21 »
Az olaj szintjére gondoltam, hogy azt nézted-e  feltöltés óta.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5763 Dátum: 2009.01.04 12:29:02 »
Az olaj szintjére gondoltam, hogy azt nézted-e  feltöltés óta.

Most lett frissen feltöltve, párszáz km-rel ezelőtt. És nem szivárog, száraz a diffi.

Asszem meg fogok még próbálkozni egy MoS2-adalékkal is - mert vettem ilyet is, de végül a váltóba rakattam a diffi helyett. Vmi 1800 pénz, nem fog a földhöz vágni, és én is be tudom tölteni s.k.

Hiába no, ez a szegény autó a (vételkor) 118 ezer km-ének a tetemes hányadát hegyi szerpentineken tette meg  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5764 Dátum: 2009.01.04 12:33:09 »
Búgnia szerintem akkor sem kéne.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5765 Dátum: 2009.01.04 12:41:02 »
Búgnia szerintem akkor sem kéne.


Hát ha megkopott egy kicsit a folytonos erős igénybevételtől, akkor éppenséggel búghat. De én is hajlok arra, hogy ez hiba, tehát nem rendeltetésszerű. Bár mondjuk bizonyos típusú buszok mind búgnak  ::) ... A franc tudja. Nem lesz könnyű másik ugyanilyen Starletet találnom, hogy összehasonlíthassam  ;) ...

Amúgy nem valami nagy zajra kell gondolni - csak hát hallom, mert fülelni szoktam az autó neszeire. De sejtem, hogy ezzel valszeg még sok-sok tízezer km-t el lehet futni rosszabbodás nélkül. Ezzel együtt, ha mondjuk ilyen 20-30 ezres nagyságrendben orvosolható lenne, lehet, hogy meglépném. Csak tényleg nem tudom, hogy javítható-e egyáltalán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5766 Dátum: 2009.01.04 14:10:01 »
nyugodtan használd igy. a ladám is bugott a haver E30a is búg. evvan. öntsd bele a löttyöt és kész. ezena szinten kár aggódni
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5767 Dátum: 2009.01.04 14:56:28 »
nyugodtan használd igy. a ladám is bugott a haver E30a is búg. evvan. öntsd bele a löttyöt és kész. ezena szinten kár aggódni

Nem aggódom különösebben, tudom, hogy ettől nem fog szétesni vagy ilyesmi  :) ... Régebbi BMW-knél amúgy jellemző hiba a búgó diffi. A Coronáé sokkal hangosabban búg, de annak megvan az oka: folyik az egyik féltengelynél a hídból az olaj, a paraszt előző gazdája meg b...ott megcsináltatni vagy legalább utántöltögetni  :censored: ... Így aztán szépen megkoptatta a diffit, de az tényleg nem kicsit búg (még szerencse, hogy a donoré jó). A Starlet búgása ahhoz képest semmi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5768 Dátum: 2009.01.04 18:07:51 »
Nem szokás diffit szétszedni, ugyanis összerakni nem egy művészet, hanem csodaszámba megy. Gyári tökéletesre állítólag nem is lehet, csak javítani lehet.
Tökéletesen csak a gyári technológiával lehet kihézagolni.
Én azt javasolom, hogy amíg nincsen daráló hangja, használd így, nem igazán lehet vele mit tenni. Vontatni ne vontassál vele, de úgy tudom, hogy horog nincsen is rajta.

Hamár tényleg nincsen más megoldás és donor sincsen hozzá, akkor faforgácsot bele és eladni..... :helpsmilie:

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5769 Dátum: 2009.01.05 18:38:14 »
Nem szokás diffit szétszedni, ugyanis összerakni nem egy művészet, hanem csodaszámba megy. Gyári tökéletesre állítólag nem is lehet, csak javítani lehet.
Tökéletesen csak a gyári technológiával lehet kihézagolni.
Én azt javasolom, hogy amíg nincsen daráló hangja, használd így, nem igazán lehet vele mit tenni. Vontatni ne vontassál vele, de úgy tudom, hogy horog nincsen is rajta.

Hamár tényleg nincsen más megoldás és donor sincsen hozzá, akkor faforgácsot bele és eladni..... :helpsmilie:

Szerintem attól azért még nagyon messze vagyunk  :yes: ... Majd meghallgatod legkésőbb a tavaszi talin, biztos vagyok benne, hogy te is arra fogsz jutni, hogy ez a hang igazából nem számít. Búg egy kicsit, na sag schon. A várhatóan belekerülő évi max. 8-10 ezer km mellett ez egyhamar nem fog szétmenni. Ha meg majd egyszer mégis, akkor majdcsak szerzek hozzá másikat - ha tudtam szerezni hűtőrácsot a Coronához Ausztráliából  :D

Amit viszont szívesen szereznék hozzá (föltéve, ha találnék kis pénzért), az egy ötgangos váltó. 70-80 körül azért már bőven pakolnám feljebb, csak hát nincs hová... 90-nél már kicsivel 3000 fölött pörög a szerencsétlen. Persze mivel nyomaték az nincs (66 Nm), ezért tisztában vagyok vele, hogy a legkisebb emelkedőn is vissza kéne kapcsolgatni minimum négyesbe - de azért sík úton, utazósebességeken mégiscsak jelentősen lehetne vele csökkenteni a fordulatszámot, vagyis a zajt meg a fogyasztást is. Most 6 körül eszik ilyen 90-100-as tempóknál hosszú utakon - szerintem ötösben tutira lejjebb menne vagy fél literrel. Szvsz ha maximum ilyen 20-25 ezer környékén találnék hozzá egy váltót, simán megvenném.

Bár lehet, hogy előbb (inkább) mégiscsak az a motormelegítő kellene. Azzal szvsz városban télen vagy másfél literrel vihetném lejjebb a fogyit - volt nekem épp elég ideig szivatós autóm, tisztában vagyok vele, hogy milyen irgalmatlanul rávág a fogyira, amíg ki van húzva. Alighanem a 9 helyett 7.5-el simán eljárhatnék vele városban, elvégre egyből szivató nélkül indulhatnék az esetek jelentős részében.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.05 18:41:03 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5770 Dátum: 2009.01.05 20:24:43 »
ne aggodj nekem ha a családdal tele felnottekkel megyünk át a vác -rétság kozti emelkedon vannak helyek ahol már 3dikban tolom ezerrel mert hihetetlenul elfogy az erő az autobol. :cry:
mire egy válto ára+ a berakás ára bejön -ha bejon az sok 10000km
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5771 Dátum: 2009.01.05 20:43:57 »
ne aggodj nekem ha a családdal tele felnottekkel megyünk át a vác -rétság kozti emelkedon vannak helyek ahol már 3dikban tolom ezerrel mert hihetetlenul elfogy az erő az autobol. :cry:
mire egy válto ára+ a berakás ára bejön -ha bejon az sok 10000km

"Sok 10 ezer" nem kell hozzá. Legyen mondjuk 30 ezer a váltó beszereléssel együtt, ez teljesen reális (hátsókerekes autónál ugye lényegesen egyszerűbb történet a váltócsere, mint elsőkerekesnél). Ha az ötgangos váltóval megspórolok átlagban csak fél litert 100 km-en, akkor is 24 ezer km után már nyereséges a történet (250 Ft-os benzinárral számolva). És addig is csendesebben, vagyis komfortosabban autózok az első km-től fogva.

De az kétségtelen, hogy egy motor-előmelegítő cucc ára jóval megtérülne (és azt be is tudom szerezni bármikor, a váltóval ellentétben).

Amúgy nem arról van szó, hogy most váltót akarok cserélni vagy ilyesmi. Csak akkor gondolkodnék el rajta, ha belebotlanék egy hirdetésbe vagy ilyesmi.

---------------------------

Szerintem ha Starletkébe beültetnék 5 felnőttet (már eleve be se nagyon férnének, hiába ötszemélyes a kocsi papíron), akkor kb. Kispolák szintre mennének le a menetteljesítményei  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26332
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5772 Dátum: 2009.01.05 20:59:05 »
Ha az ötgangos váltóval megspórolok átlagban csak fél litert 100 km-en, akkor is 24 ezer km után már nyereséges a történet (250 Ft-os benzinárral számolva).
De nem spórolsz meg, legalább is városban nem. Ekkora különbség az országúti fogyasztásnál lenne, városban - éppen az általad írt nyomatékgyengeség miatt - gyakorlatilag semmit nem hozna, mert ha jól sejtem, az ötgangos váltó négyese rövidebb, mint a négysebességesé. (de sok s, meg e betű, csak úgy jojózik a szemem tőle...)
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5773 Dátum: 2009.01.05 21:14:50 »
ne aggodj nekem ha a családdal tele felnottekkel megyünk át a vác -rétság kozti emelkedon vannak helyek ahol már 3dikban tolom ezerrel mert hihetetlenul elfogy az erő az autobol. :cry:
mire egy válto ára+ a berakás ára bejön -ha bejon az sok 10000km

Ott a Hiluxot is vissza kellet tolni 4 - be, mert kanyar után már nem nagyon akart gyorsulni, pedig akad Nm rendesen, nomeg a váltó sem egy extrahosszú!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

oszy

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5774 Dátum: 2009.01.07 08:36:05 »
Sziasztok!

BUÉK mindenkinek!

Még most sem jó a fűtésem:( Eddig a csöveket nem néztem meg a műszerfal alatt.