Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2344822 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5595 Dátum: 2008.09.12 17:29:20 »
én is arrafelé voltam. :wacko:
na mindegy. rallyra jarok meg ha az erdekel esetleg.
Palaczk! megneztem a power tape majd 800huf. de az ilyen halos ragastoszalag. azaz? kcsiit drága :whistling:

Trotterhez csatlakozva: egy fényszóró-csere még drágább, nem kicsivel  :whistling: ...

Amúgy, igen: az a hálós fajta, átlátszó - arról beszélek. Az enyémen is olyan van. Gépi mosó sem szedi le, sőt a nagynyomású sem, hacsak nem 5 centiről nyomatom rá (cellux ilyen szitukban esélytelen lenne). És sokminden másra is jól jöhet még később az a szalag.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5596 Dátum: 2008.09.12 17:30:59 »
tegnap megálltam egy szlévédo javitos pasinal asszonta ki kell venni a fényszorot vagy az uveget. :nono:
ma megmutatom neki a lukat
ahgy elnézem ebbol power tape lesz


Igaza volt, szét kell szedni a fényszórót, máshogy nem lehet megcsinálni, elvégre a kitörött üveg-darab (ami jóval nagyobb, mint maga a lyuk) bent van, a fényszóró belsejében. Azt ilyenkor előszedik, és visszaragasztják a helyére. Utána alig látszik valami a javítás helyén, de ez nem olcsó mulatság - szerintem a te autód esetében egy bontott pilács tutira olcsóbbra jönne ki.

Vagy - power tape  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5597 Dátum: 2008.09.12 18:01:37 »
na magálltam a cora parkoloban és volt ott egy szélvédos srác aki azt mondta h felrak egy spéci eros ragasztos eros foliát kb 2negyzetcm és az védi a lukat.
elkezdtem lekaparni neki az egyhetes barna csomagragasztos celluxot amit felraktam a mult héten! hát totál szétszakadt és cafatokban jött le :censored: :censored:
ráégett!   :eek: :eek:
azt modndta a srác h 1e ft ez a kis folia. adtam neki 2 rongyot h szedje le az elozot és ragasszon rá abbol a spéci cuccbol.
leszedte zsirtalanitas és felrakrta. sztem jo lett. de a lámpa cserés lesz 2év mulva... :no: :no:
mindegy. arra jo volt h nem azt nézegetem minden reggel
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5598 Dátum: 2008.09.12 21:13:54 »
na magálltam a cora parkoloban és volt ott egy szélvédos srác aki azt mondta h felrak egy spéci eros ragasztos eros foliát kb 2negyzetcm és az védi a lukat.
elkezdtem lekaparni neki az egyhetes barna csomagragasztos celluxot amit felraktam a mult héten! hát totál szétszakadt és cafatokban jött le :censored: :censored:
ráégett!   :eek: :eek:
azt modndta a srác h 1e ft ez a kis folia. adtam neki 2 rongyot h szedje le az elozot és ragasszon rá abbol a spéci cuccbol.
leszedte zsirtalanitas és felrakrta. sztem jo lett. de a lámpa cserés lesz 2év mulva... :no: :no:
mindegy. arra jo volt h nem azt nézegetem minden reggel

hello

http://www.lucid.hu/index.php?categoryID=1396&offset=8

nezd meg ezt..... ha jól látom a tiedhez (sorry ha tévedek) 6108 HUF a lámpa... (ami nem sok szerintem)


amúgy ha már itt tartunk Én is hasonló cipőben járok és Én is itt néztem ki magamnak lámpát...valaki hallott már erről a márkáról??? (olcsónak tűnik...de ha valaki már vett itt és gagyi benne a foncsor akkor inkább veszek VALEO-t vagy valami nagyobb márkát drágábban csak lássak :innocent:

http://www.lucid.hu/index.php?productID=14277


Üdv

Pityu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5599 Dátum: 2008.09.12 22:13:02 »
na magálltam a cora parkoloban és volt ott egy szélvédos srác aki azt mondta h felrak egy spéci eros ragasztos eros foliát kb 2negyzetcm és az védi a lukat.
elkezdtem lekaparni neki az egyhetes barna csomagragasztos celluxot amit felraktam a mult héten! hát totál szétszakadt és cafatokban jött le :censored: :censored:
ráégett!   :eek: :eek:
azt modndta a srác h 1e ft ez a kis folia. adtam neki 2 rongyot h szedje le az elozot és ragasszon rá abbol a spéci cuccbol.
leszedte zsirtalanitas és felrakrta. sztem jo lett. de a lámpa cserés lesz 2év mulva... :no: :no:
mindegy. arra jo volt h nem azt nézegetem minden reggel

Mi a francért fizettél 2 ezret, mikor 800 lett volna a powertape, a barna szalag maradványai meg lejöttek volna körömlakk-lemosóval, higítóval vagy bármi hasonlóval? Na mindegy  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5600 Dátum: 2008.09.13 11:23:57 »
hello

http://www.lucid.hu/index.php?categoryID=1396&offset=8

nezd meg ezt..... ha jól látom a tiedhez (sorry ha tévedek) 6108 HUF a lámpa... (ami nem sok szerintem)

Ez tényleg az a típusú fényszóró ami murray koma kocsijába és az én autómba is való. És az a 6e tényleg nem rossz ár. Mert eddig én ilyet csak 16e körül láttam.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5601 Dátum: 2008.09.13 13:28:42 »
hello

http://www.lucid.hu/index.php?categoryID=1396&offset=8

nezd meg ezt..... ha jól látom a tiedhez (sorry ha tévedek) 6108 HUF a lámpa... (ami nem sok szerintem)

Ez tényleg az a típusú fényszóró ami murray koma kocsijába és az én autómba is való. És az a 6e tényleg nem rossz ár. Mert eddig én ilyet csak 16e körül láttam.

Bár a linket nem tudom megnyitni, de tartok tőle, hogy 6 ezerért csak olyan alacsony minőségű gagyi utángyártott fényszórót adnak újonnan, ami aztán összevissza világít, nem lehet rendesen beállítani, beázik stb. Előbb vennék bontott gyárit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5602 Dátum: 2008.09.13 15:00:37 »
hello

http://www.lucid.hu/index.php?categoryID=1396&offset=8

nezd meg ezt..... ha jól látom a tiedhez (sorry ha tévedek) 6108 HUF a lámpa... (ami nem sok szerintem)

Ez tényleg az a típusú fényszóró ami murray koma kocsijába és az én autómba is való. És az a 6e tényleg nem rossz ár. Mert eddig én ilyet csak 16e körül láttam.

Bár a linket nem tudom megnyitni, de tartok tőle, hogy 6 ezerért csak olyan alacsony minőségű gagyi utángyártott fényszórót adnak újonnan, ami aztán összevissza világít, nem lehet rendesen beállítani, beázik stb. Előbb vennék bontott gyárit.

Hát hogy milyen minőségű azt a kép alapján úgysem lehet megállapítani. A link mindenesetre egy Lucid autólámpa kereskedésre mutat. Ahol minden fényszóró Lucid márkanéven van. Viszont ahogy elnézem szinte a teljes palettát lefedik ami az autótípusokat illeti. Az Alfától a volvóig. De a minőségről fogalmam sincs.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5603 Dátum: 2008.09.13 17:11:49 »
ez tényleg nagyon jo ár. meg kéne nézni egyet. gyanusan olcso
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5604 Dátum: 2008.09.13 17:58:55 »
ez tényleg nagyon jo ár. meg kéne nézni egyet. gyanusan olcso

Hát a balosra azt írták, hogy van raktáron. Ha van kedved nézelődni és a cím amit megadtak az is megfelel akkor nézd meg. Veszteni nem veszthetsz semmit a nézelődéssel max. időt. Csak előbb hívd fel őket biztos ami biztos alapon.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5605 Dátum: 2008.09.13 18:47:29 »
Volna 1 kis vízszivárgási problémám. Szóval a vízpumpa mellett ereszti magát sajnos. Ezzel mit lehet kezdeni. Csak tömítést lehet cserélni? Vagy akkor a vízpumpát is kell? A vízpumpát amúgy még márkaszerviz gariban cserélte úgy 110ezer km-el ezelőtt. Mennyibe fájhat 1 ilyen történet?
Laco 73 :D

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5606 Dátum: 2008.09.13 19:03:15 »
Volna 1 kis vízszivárgási problémám. Szóval a vízpumpa mellett ereszti magát sajnos. Ezzel mit lehet kezdeni. Csak tömítést lehet cserélni? Vagy akkor a vízpumpát is kell? A vízpumpát amúgy még márkaszerviz gariban cserélte úgy 110ezer km-el ezelőtt. Mennyibe fájhat 1 ilyen történet?

Hú ez egy jó kérdés. Ha a vízpumpa a csapágynál ereszt akkor csak a csere a megoldás. Ha a felfogatásnál akkor nem feltétlen kell cserélni. Csak tömíteni. Ha csere akkor a pumpa ára +munkadíj. Ha tömítés akkor munkadíj. Azt hiszem a pumpa olyan 8-15 e lehet. De nem vennék rá mérget. A munkadíj meg attól függ kivel csináltatod. De nem kétnapos munka. Szerintem megvan max. egy óra alatt. Szóval nem hiszem, hogy ökör összeg lenne.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5607 Dátum: 2008.09.13 19:15:13 »
Nézd, 110E van a pumpában. szerintem hamár megbontod, vagy csináltatod, akkor már vegyél bele újat. Egy vízpumpa - néztem egy Corihoz, ami 1,3 literes 1995-ig 4E-FE motorral szerelt - 15E a brutto kiskerára kedvezmény nélkül. Tömítés is benne van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5608 Dátum: 2008.09.13 19:15:34 »
Volna 1 kis vízszivárgási problémám. Szóval a vízpumpa mellett ereszti magát sajnos. Ezzel mit lehet kezdeni. Csak tömítést lehet cserélni? Vagy akkor a vízpumpát is kell? A vízpumpát amúgy még márkaszerviz gariban cserélte úgy 110ezer km-el ezelőtt. Mennyibe fájhat 1 ilyen történet?
Átalában egyben cserélendő. Ha szét is tudod szedni nincs alkatrész hozzá!!!
Illetve egykori tapasztalatok szerint régen sem volt érdemes kínlódni vele, mert ha sikerült is az akció, töredéke volt az élettartama. Aztán, ugye megint szét, megint össze...
Végül mindíg drágább az ilyen sz..kodás.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5609 Dátum: 2008.09.13 20:19:07 »
Átalában egyben cserélendő. Ha szét is tudod szedni nincs alkatrész hozzá!!!
Illetve egykori tapasztalatok szerint régen sem volt érdemes kínlódni vele, mert ha sikerült is az akció, töredéke volt az élettartama. Aztán, ugye megint szét, megint össze...
Végül mindíg drágább az ilyen sz..kodás.
Értem, akkor a kérdés, hogy milyen márkát, érdemes, ha nem gyári?
Laco 73 :D