Szerző Téma: M-MT vagy kézi váltó  (Megtekintve 189917 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #240 Dátum: 2009.04.15 09:10:51 »
legjobb váltó:
IS200  :sorcerer:  :wub:

yarisomé is jó -lenne-,  váltócserét követően is néha akad a 2-be visszaváltás, de csak az a sebességfokozat.... :ph34r:
viszont tesóm yarisában hibátlan, ahogy a yaris versonkban is :clap:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #241 Dátum: 2009.04.15 09:32:29 »
Kétségtelen, hogy egy Honda , Vagy Subaru ( persze nem a miniautóké) váltó igen jó, de a Toyotáé sem nagyon gáz, főleg egy Opel, vagy Ford után (bár a Ford mostanában egész jó váltókat csinál, igaz 50e fölött futott Fordot mostanában nem vezettem) - A Francia fakanál a lekvárban típusú váltókról nem is beszélve.

- Érdekes, hogy a Corolla váltója után a Hilux-é sokkal határozottabb, nem akad álló helyzetben sem, és a hosszú váltóúttól eltekintve igen jó darab. - persze ez közvetlenül a váltóban matat, és nem bowden, meg rudazat közvetít - cserébe picit mozdul a váltó , ha egymásnakfeszülnek a fogaskerekek.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #242 Dátum: 2009.04.15 09:35:47 »
Na pl szerintem ebben az Auris nagyon ott van  :yes: Pontos, preciz, nem akad, nem recseg. Megugye jo helyen is van. Szerpentineken a kezem vegig azon van :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

HUN337

  • Vendég
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #243 Dátum: 2009.04.15 10:03:14 »
Na pl szerintem ebben az Auris nagyon ott van  :yes: Pontos, preciz, nem akad, nem recseg. Megugye jo helyen is van. Szerpentineken a kezem vegig azon van :D
kezeknek a kormányon a helyük ;)
Föleg szerpentinen nagy temponál, csak váltani szabad levenni onnan....

Elfelejtettem az S5 Audi váltóját, ami szintén nagyon jó, meg az M3 (uj) meg M5 (régi)  BMW GETRAG váltókat... na meg a Honda S2000

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #244 Dátum: 2009.05.29 17:55:26 »
Jóbarátném kapott egy levelet a Toyotától (tértivevényes ajánlottat!), miszerint behívják az autót (Corolla 1.4 dízel MMT) egy ingyenes MMT ellenőrzésre & beállításra, az esetleges meghibásodásokat elkerülendő.

Azért ez mindenképpen jó hír, hogy eszerint odafigyelnek a dologra. Persze ha ezt korábban tették volna meg, az még jobb lett volna.

Ma meg is kértem a szervíztől az időpontot, jövő hét utáni héten hozom le a kocsit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #245 Dátum: 2009.05.29 21:51:50 »
Jóbarátném kapott egy levelet a Toyotától (tértivevényes ajánlottat!), miszerint behívják az autót (Corolla 1.4 dízel MMT) egy ingyenes MMT ellenőrzésre & beállításra, az esetleges meghibásodásokat elkerülendő.
Azért ez mindenképpen jó hír, hogy eszerint odafigyelnek a dologra. Persze ha ezt korábban tették volna meg, az még jobb lett volna.
Ma meg is kértem a szervíztől az időpontot, jövő hét utáni héten hozom le a kocsit.
  :hmmmm:  Mi nem kaptunk ilyen levelet (még)...
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #246 Dátum: 2009.05.29 22:05:26 »
Egy hete jött.

Lehet, hogy csak olyanoknak küldik ki, akiknek már volt javítva/cserélve az MMT-je  :hmmmm: ? A márkaszervízben mindenesetre nagyon is tudtak róla, hogy miről van szó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #247 Dátum: 2009.05.29 22:16:00 »
Egy hete jött.

Lehet, hogy csak olyanoknak küldik ki, akiknek már volt javítva/cserélve az MMT-je  :hmmmm: ? A márkaszervízben mindenesetre nagyon is tudtak róla, hogy miről van szó.
Lehet, mert még javítva nem volt. Egyszer csinált olyat, hogy sebességbe rakva csipogott kettőt (kb 1,5-2mp.) de aztán bevette az 1-est.   :ph34r:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #248 Dátum: 2009.06.02 09:11:59 »
Egy hete jött.

Lehet, hogy csak olyanoknak küldik ki, akiknek már volt javítva/cserélve az MMT-je  :hmmmm: ? A márkaszervízben mindenesetre nagyon is tudtak róla, hogy miről van szó.

Szerintem mindenkinek kiküldi, én is kaptam pedig eddig nem volt vele problémám

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #249 Dátum: 2009.06.02 11:43:20 »
Ez esetben viszont azok helyében, akik nem kaptak levelet, mindenképpen bemennék érdeklődni vmelyik szervízbe :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #250 Dátum: 2009.06.02 18:53:21 »
Nem fog mindenki levelet kapni. Klikk


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #251 Dátum: 2009.06.03 21:02:41 »
Hát ahogy nézem, a kampány lefedi a teljes 1.4 dízel MMT E12-es szériát - kivéve a japán gyártású példányokat.

Amúgy a miénkben, mikor 18 ezer km-nél produkálta a hibát, már cserélték pontosan a leírt dolgokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #252 Dátum: 2009.06.10 00:44:59 »
Sziasztok,

abban tudna valaki segíteni, hogy az Extracare garancia milyen MMT meghibásodásokra vagy cserékre terjed ki, ha egyáltalán? A t.hu szerint ez van benne többek között, de érdekelne, hogy ez a valóságban így van vagy sem, hátha valakinek van már ilyen tapasztalata.

Milyen alkatrészekre vonatkozik az Extracare?
elektromos alkatrészek
tengelykapcsoló
sebességváltó (manuális vagy automata)


Szerintem ez alapján egy bármi miatt beszart MMT váltót ingyen kellene cserélni vagy javítani.

Azért érdekel a téma, mert augusztus végéig kellene vennünk egy használt Verso-t és az MMT nekem nagyon bejött a tesztvezetés alatt az 1.8-as motorral, inkáb ilyet vennék, mint sima kézit vagy a régebbi dízelt, bár ez utóbbit még nem próbáltam, hogy lényegesen jobb-e, mint az 1.8-as.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #253 Dátum: 2009.06.10 00:54:08 »
Nekem volt 1.8-as MMT-s Versom. 60.000 km-t mentem vele 2 év alatt.
Nagyon szerettem az autót, de nem az MMT miatt. 3x volt vele gond, most is kampány van a már nem garisokra.
Ha rám hallgatsz, akkor normál váltóval veszed.

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #254 Dátum: 2009.06.10 10:28:33 »
Nekem volt 1.8-as MMT-s Versom. 60.000 km-t mentem vele 2 év alatt.
Nagyon szerettem az autót, de nem az MMT miatt. 3x volt vele gond, most is kampány van a már nem garisokra.
Ha rám hallgatsz, akkor normál váltóval veszed.

Értem én és tudom is, de mit csináljak, ha nagyon tetszik :)
A hétvégén próbáltam ki, kb. 20 percet vezetgettem és csodajó volt.
Igaz abban 140e km volt 3 évesen, így arról lemondtunk, de úgy járt, mint egy svájci óra, semnmi zörgés, csörgés, a váltóhoz is 1 perc kellett, mire megszoktam...
De tudom, hogy gondolkodnom kéne rajta...