Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 722386 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mizo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #615 Dátum: 2007.07.03 09:30:28 »
Sziasztok.
Nem tudom, találkoztatok-e már ilyesmivel, de én érdekesnek találtam, így megosztom veletek :)
Tegnap köves úton való megfordulás és indulás után (nem sztrítrészingesen, csak nyugisan) furcsa hangot hallottam: mintha egy kavics csúszkálna valami fém felületen, elõször arra gondoltam, hogy valahogy a felni belsõ falán van és ott csúszál, aztán gyorsítottam, kicsit megrángattam a kormányt, hogy kirepüljön a kõ, a hang eltünt, de miután utam végeztével parkoláshoz készültem egy apró úthiba után megint hallható volt a hang, de csak kisebb tempónál.
Jobb elsõ kerék le, semmi... aztán a féktárcsa le és meglett  a hiba oka: az egyik szellõzõ nyílásba került a kõ, és az csúszkált, nagyobb sebességnél meg gondolom már hatott a centrifugális erõ vagy ilyesmi okosság :)
Szóval ha hasonlóval találkoztok, nézzetek rá a féktárcsára is, mert szerintem járhattam volna rosszabbul is, ha esetleg megszorul a kavics a féknyeregnél.
Bár azt nem igazán értem még mindig, hogy hogyan került oda...
Tegnapelõtt meg a szélvédõmet találta meg egy kavics, de szerencsére simán javítható volt.
Több követ nem kérek :nene:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #616 Dátum: 2007.07.05 09:20:13 »
Reggel ahogy beindítottam a gépet hallottam vmi furcsa rezgõ hangot az anyósülés alól,mintha berezonálna vmi.!szer újraindítottam aztán benéztem a kocsi alá és nem lógott semmi.Még eleinte is hallottam vmi mély hangot/nem a kipufogó/ aztán mentem pár km-t és megszûnt.Mikor megálltam és újraindítottem csak kiváncsiból,akkor már nem volt semmi zaj.Mondjuk most viszem majd 30000-es szervízre majd ott rákérdezek mi lehetett.Azért ha vkinek volt már ilyen megírhatná mi lehet.Köszi.

peli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Esõ hang
« Válasz #617 Dátum: 2007.07.10 10:59:54 »
Sziasztok,

Új corollás vagyok, nemrég vettem egy 1,4 -es corollát (2004-es 75k km el) és meglehetõsen zavar, hogy esõben autópályán kopogó / pattogó hangot hallok bal oldalon kb.fej magasságaban. Talán kívülrõl jön? Az esõtõl? Tapasztalt már valaki ilyet? Mit lehet tenni?

Elõre is köszi! : :hmm:
eli

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Esõ hang
« Válasz #618 Dátum: 2007.07.10 21:03:12 »
Idézetet írta: "peli"
Sziasztok,

Új corollás vagyok, nemrég vettem egy 1,4 -es corollát (2004-es 75k km el) és meglehetõsen zavar, hogy esõben autópályán kopogó / pattogó hangot hallok bal oldalon kb.fej magasságaban. Talán kívülrõl jön? Az esõtõl? Tapasztalt már valaki ilyet? Mit lehet tenni?

Elõre is köszi! : :hmm:

Az csak az esõ hangja, ahogy a középsõ oszlopon csattan.
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: Hí All!
« Válasz #619 Dátum: 2007.07.10 21:54:13 »
Idézetet írta: "Szuti"
Reggel ahogy beindítottam a gépet hallottam vmi furcsa rezgõ hangot az anyósülés alól,mintha berezonálna vmi.!szer újraindítottam aztán benéztem a kocsi alá és nem lógott semmi.Még eleinte is hallottam vmi mély hangot/nem a kipufogó/ aztán mentem pár km-t és megszûnt.Mikor megálltam és újraindítottem csak kiváncsiból,akkor már nem volt semmi zaj.Mondjuk most viszem majd 30000-es szervízre majd ott rákérdezek mi lehetett.Azért ha vkinek volt már ilyen megírhatná mi lehet.Köszi.


Nekem is csinálta, ráadásul úgy hogy elõzõ nap pont rátolattam egy póznára a kipuf végével, még 1x-2x eljátszotta azóta semmi, megemelve semmi...Ennyi...

Peti

  • Vendég
Re: Esõ hang
« Válasz #620 Dátum: 2007.07.10 21:55:40 »
Idézetet írta: "peli"
Sziasztok,

Új corollás vagyok, nemrég vettem egy 1,4 -es corollát (2004-es 75k km el) és meglehetõsen zavar, hogy esõben autópályán kopogó / pattogó hangot hallok bal oldalon kb.fej magasságaban. Talán kívülrõl jön? Az esõtõl? Tapasztalt már valaki ilyet? Mit lehet tenni?

Elõre is köszi! : :hmm:


Ha csak esõbe csinálja akkor szted mi lehet... :wink:  
No para, az csak az esõ. :)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Hí All!
« Válasz #621 Dátum: 2007.07.10 22:00:39 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Szuti"
Reggel ahogy beindítottam a gépet hallottam vmi furcsa rezgõ hangot az anyósülés alól,mintha berezonálna vmi.!szer újraindítottam aztán benéztem a kocsi alá és nem lógott semmi.Még eleinte is hallottam vmi mély hangot/nem a kipufogó/ aztán mentem pár km-t és megszûnt.Mikor megálltam és újraindítottem csak kiváncsiból,akkor már nem volt semmi zaj.Mondjuk most viszem majd 30000-es szervízre majd ott rákérdezek mi lehetett.Azért ha vkinek volt már ilyen megírhatná mi lehet.Köszi.


Nekem is csinálta, ráadásul úgy hogy elõzõ nap pont rátolattam egy póznára a kipuf végével, még 1x-2x eljátszotta azóta semmi, megemelve semmi...Ennyi...



Úgynéz ki annyi volt hogy hidegen jobban berezonál a kipufogócsõ és az ért hozzá az egyik olyan részhez ami tartja a csövet középen.Flraktak 2 rövidebb gumibakot és azon a fémen kicsit feszítettek a dinamitnál és most már 1 cm-vel több hely van így no zaj:-)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #622 Dátum: 2007.07.12 06:57:32 »
Tegnap megvolt a 30ezres szervíz és Castrol olajat vettem bele,amit az õ gépkönyvükbõl néztek ki.Ez 0w 40-es.A szervízbe azt mondták hogy 5w 30-as kellett volna bele,de a castrol könyve szerint az csak 100ekm felett kell.Este gyorsultam egy civic type R-rel aki azt mondta az övé már 210Le felett van.Hát kicsit elment az elején a nyomaték miatt,de ez a vezérlésváltásig tartott,aztán szépen mentem utána.Viszont amitõl megijedtem az az volt hogy 6200felett fura sípoló hangot ad a gép és ez eddig nem volt.Ha vki tudja mi ez akkor írjon légyszi.Köszi

geri78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #623 Dátum: 2007.08.03 22:56:38 »
Három éve vettem 98- as G6-os Corollám. A vétel elõtt egy szerelõ barátommal átnézettem és az apróbb esztétikai hibákon kívül egy dolgot találtunk rossznak. Hallottunk egy surrogó hangot mind a hat sebességben kb 1700 és 2200-as fordulat között. Bal oldalról ahol a váltó is van.Megvoltak a tippek mik lehetnek a bajok, megvettem. Mivel nem volt hangos ezért utána sokáig nem is foglalkozam vele csak kérdezgettem a szerelõket (Sakura, Supra-Trend. saját szerelõ ismerõs) akik megnézték, meghallgatták de nem szedték szét.
Mindenhol mást mondtak. Csapágy a váltóban, féltengely, kerékagy-csapágy.valami zörög, ez semmi...
Annyira nem értek hozzá de ha a váltóban ment volna szét valami akkor azt folyamatosan hallanám. Kerékagy-csapágy szintén. Ráadásul az inkább búg, mint surrog.
Lehet hogy képzelõdöm de mintha mostanában erõsödött volna a zaj. U.a.: Surrogó hang fix fordulatszám tartományban.Teljesítmény és minden más O.K. Érdekesség: felemeltük az autó orrát, mindkét elsõ kerék a levegõben. Hatodikig felváltok és semmi. Autó újra a földön, gyorsítás, nyomaték és az autó súlya újra a kerekeken, zaj elõ. Ha nagyon óvatosan gyorsítok akkor is hallani, de nagyon csendben.
Már arra gondoltam elkezdem a legolcsóbb alkatrésztõl kicserélni az egészet, bár mint írtam volt szerelõ aki azt mondta ne foglalkozzak vele. Õ biztos nem tudja miaz, hogy márka és autószeretet. :toy:

Ha valakinek van ötlete már most köszönöm.
eri78

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #624 Dátum: 2007.08.03 23:48:07 »
A feleségem 98-as corija ugyanezt csinálja, a fogaskerekek hézagulása nem tökéletes, egy finom Castrol TAF-X  váltóolaj jelentõsen csökkentette a hangot, ha nem figyelem, észre sem veszem, pedig az olajcsere elõtt már elég durva volt a hang!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

geri78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #625 Dátum: 2007.08.05 07:57:32 »
Köszi kipróbálom.
Mondjuk kb 20e km-rel ezelõtt lett cserélve, de nem emlékszem a márkára.  :hmm:
eri78

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #626 Dátum: 2007.08.17 23:17:43 »
Korábban már írtam ebbe a topikba, hogy van az autómnak egy rendkívül idegesítõ nyöszörgése. Nem zörgés, inkább nyikorgás, nyiszogás, ami a középkonzol felõl jön. Szerviz két alkalommal sem tudta megcsinálni. Volt is olyan fórumozó, aki kvázi lehülyézett, hogy márpedig az ilyen dolgok javíthatók, és a szerviz meg tudja csinálni, punktum. Hát, ez azért nem volt ilyen egyszerû. :)

Ma nekiláttam, hogy a topikban korábban többször szereplõ leírásnak megfelelõen véglegesen leszámolok a zajjal. Szét is kaptam a gépet (a magnó front része pocsék mérnöki munka, katasztrofálisan zörög önmagában, csak a keretnek köszönhetõ, hogy nem pottyan atomjaira), ragasztószalag, WD40 segítségével kézben nyomkodva, csavargatva már nem is adott semmi zajt. Ekkor gondoltam, ez rendben, megyek egy próbakört a kocsival úgy, hogy nincs benne sem a fejegység, sem a középkonzol, és ha még valami esetleg zajongana, az derüljön ki, míg szét van szedve a kocsi.

Az elsõ 10 méter után azt hittem, felrobbanok: a nyiszogás ugyanúgy jött középtájról, elõrõl, szinte a szélvédõ tövébõl. Megkértem Kedvesemet, hogy menjünk el egy felderítõ útra: Õ vezet, én meg tapogatom, fülelem, keresem a zajforrást. Egy földútra mentünk, ott aztán csavarodott, zötykölõdött a kocsi. Sehogy sem találtam a zajforrást. :banging: Voltak kissé mozgolódó kábelek, a szellõzõ csövei sem fixek, meg-megzörrent valami a kesztyûtartó mögött (ami betett középkonzollal nem is hallatszik), de nem találtam a nyiszogás forrását. Aztán valahogy beugrott, hogy annyira csak nem lehetek béna, hogy ha bent van a zajforrás, és egy adott helyrõl jön, akkor ne találjam meg. Ergo: kintrõl jön a zaj.  :otlet:  Az ablaktörlõt megmozgatva, a gumi és a szélvédõ kapcsolatából sikerült is reprodukálni valami hasonló zajt. De felemelt lapátokkal is folytatódott az egyre idegesítõbb nyöszörgés. Kiszálltam, visszahajtottam a jobb, majd a bal oldali lapátot, és:

 :buli:  :tapsi:  :buli:

Ahogy az anyósülés felõl kiszállva áthajoltam a kocsin, hogy lehajtsam a bal oldali lapátot, reflexbõl rátenyereltem a motorháztetõ és a szélvédõ közötti mûanyag elemre. Kedves, a sofõröm :) megszólalt, hogy hallotta a zajt. Mondja, tenyereljek csak oda, ahová az elõbb. Mondom Neki:  :atolel:  :atolel:  :atolel:  :sztar:  :sztar:  :sztar:

Az a nyomorult mûanyag elem a szélvédõtõl egy gumi szigeteléssel és még alatta ki tudja, mivel van elválasztva. A legkisebb erõhatásra a mûanyag megmozdult, és a gumi szigetelést magával húzva nyiszogni kezdett a szélvédõn. Városban és országúton, már alacsony sebességtõl kezdve az úthibák, kanyarok mozgatták ezt az elemet, autópályán meg a légáramlatok keltette rezgések okozták a nyiszogást. Komolyan, nem létezett az a sík útfelület, amin haladva 130-nál ne nyöszörgött volna.

A tünet kezelését egyelõre megoldottam: benyomtam a burkolat alá fél flakon WD40-et. Gyerekek, csendes az autóm, a legnagyobb zajforrás az egy-egy nagyobb úthibán megreccsenõ magnókeret, és a bal oldali lenyitós kis fiókban lévõ irodakulcs csörrenése.

Csípem ezt az autót, de mire megtaláltam (illetve mire Kedves megtalálta) ezt a zajforrást:  :bolond:  :tepemhajam:  :axe: De örülök, hogy vége, tényleg egészen más szemmel nézek a tragacsra.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #627 Dátum: 2007.08.17 23:48:46 »
Nem mondod :!:  :?: :mivan: Én is írtam már hasonló tünetet a Verso-s topikban. Nálam is valahonnan a szélvédõ utas elõtti (jobb alsó) sarkától hallatszik zörgés-nyöszörgés. A múltkor alulról, a pollenszûrõ felõl próbáltam betekinteni, de addig a pontig, ahonnan a zajt sejtem, nem lehet sem belátni, sem beférni. :szomoru:
Most, hogy ezt írtad, reggel megtekintem azt a kis gonosz mûanyag elemet. :hmm:
A másik zajforrás, amit szintén már említettem, már szinte állandó: a bal elsõ ajtó ablaka (?). Pontosan a fülembe duruzsol, bár ezt egy ablaktól nem várnám el... :nagymosoly: Ha résnyire lehúzom, abbamarad a ficergés. :nana:

geri78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #628 Dátum: 2007.08.18 13:20:26 »
Végre valaki megtalálta a hibát az autóján. Persze nem én voltam az.  :elkeseredett:

Szóval kicseréltem a váltóolajat az ajánlott Castrol TAF-X-re, de minimális a zaj csökkenése. Ha a váltóból jön  ez a fura zaj akkor az már csak a csapágy lehet, de annak nagyon nem örülnék. Váltó le, alkatrész ki, alkatrész be, váltó vissza, újabb olaj bele amibõl persze nem 2, hanem 2,3 L kell... :robbanfej:
Kezdhetem megint a hibakeresést, de mint azt már korábban leírtam még a Toyotánál sem tudták megmondani mi a hiba.
Újabb ötleteket szívesen fogadok! :idea:
eri78

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #629 Dátum: 2007.08.19 08:17:57 »
Nyikorog a kocsim elég rendesen:
- a norbi1974 cartárs által régebben említett, padkára felálláskor, a karosszéria csavarodásakor elõjövõ nyekergés megvan;
- a rádió zörög; nem csak rossz úton, bizonyos fodulaton, sebbességnél rezonál;
- jobb elsõ (anyós) ülés eleinte csak erõsebb fékezésnél, most már kisebb gyorsításnál, kanyarodásnál is nyikorog (talán sikerült lokalizálni a zajforrást). Ha menetközben fogjuk (felfelé húzó mozdulattal) a biztonsági öv csatját, akkor nem nyikorog...
- bizonyos fordulatszámon belsõ tükör rezonál;
- de ami a legújabb, az ötödik ajtó felnyitáskor, lecsukáskor olyan csúnyán nyekereg, mint egy rossz sufniajtó. Ami idegesít, hogy egyik napról a másikra jött elõ, nem fokozatosan. Érdekes viszont, hogy esõben nem nyikorog.

Idegesítõ, 7 hónaposan úgy nyikorog, mint egy 20 éves waresz... :mivan:
Amúgy jó kis gép, szeressük... (még nem voltak meg a tipikus 1.4 d-4d hibák)

Na, ha ezekkel a problémákkal beállítok a szervízbe, elküldenek a p*ba, vagy foglalkoznak ilyen jellegû dolgokkal?  :hmm:
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna