Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 722360 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #600 Dátum: 2007.06.12 12:10:27 »
Sziasztok!

Van egy olyan "problémám", hogy alacsony fordulaton (1500-2500) terhelésnél (fõként emelkeõn, de sík úton is) néha elõlrõl érdekes "csörgést" hallok,
nem tudom eldönteni, hogy a kopog/csörög a motor vagy a vezérmûlánc szólal meg, vagy valami egyéb lemez vagy valami rezonál (pl kipufogó). Nem mindig hallani, de néha igen. Legutobb mikor visegrádon jártunk mentünk felfelé a szerpenitnen és akkor tünt fel, ilyenkor elég ilyesztõ volt a dolog.
Tapasztalt már hasonlót valaki?
egy E11-rõl van szó 2000' évjárat, 1,4 100e km-el. Amugy az autó tökéletes, jól fogyaszt, jól megy, mást nem tapasztaltam...
5let?

köszi
.P

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #601 Dátum: 2007.06.12 12:15:53 »
Idézetet írta: "XPA"
Sziasztok!

Van egy olyan "problémám", hogy alacsony fordulaton (1500-2500) terhelésnél (fõként emelkeõn, de sík úton is) néha elõlrõl érdekes "csörgést" hallok,
nem tudom eldönteni, hogy a kopog/csörög a motor vagy a vezérmûlánc szólal meg, vagy valami egyéb lemez vagy valami rezonál (pl kipufogó). Nem mindig hallani, de néha igen. Legutobb mikor visegrádon jártunk mentünk felfelé a szerpenitnen és akkor tünt fel, ilyenkor elég ilyesztõ volt a dolog.
Tapasztalt már hasonlót valaki?
egy E11-rõl van szó 2000' évjárat, 1,4 100e km-el. Amugy az autó tökéletes, jól fogyaszt, jól megy, mást nem tapasztaltam...
5let?

köszi
.P


szerintem gyengécske benzint tankoltál, é s a nagy terheléssel alacsony fordulaton ezt már men viselte rendesen.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #602 Dátum: 2007.06.12 12:24:12 »
Ilyen rezonancia már nálam is jelentkezett, bár nem volt olyan ijesztõ.... Én sem tudtam mihez kötni, mer olyan volt, mint a mesében: hol volt, hol nem volt....

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #603 Dátum: 2007.06.12 18:15:46 »
Idézetet írta: "wolfman"
Ilyen rezonancia már nálam is jelentkezett, bár nem volt olyan ijesztõ.... Én sem tudtam mihez kötni, mer olyan volt, mint a mesében: hol volt, hol nem volt....


Szia. Hol szoktál tankolni?
Én jet, esso, mol ennél a 3nál tankoltam legutobb.
kétes eredetû olcsókúton soha nem tankolok.

Ennél a motornál nincsn kopogásérzékelõ? elvileg szokott lenni, és ilyenkor leveszi az elõgyujtás szögét pár fokkal az elektronika, hogy ez megszünjön, elvileg ezt teljesítménycsökkenéssel észre lehetne venni, itt nem történik ilyesmi, és persze hallom a csörgést is.
Persze továbbra sem tudom, hogy mi csörög, de igazából én inkább lánc-zajra tippelnék...
mit lehet ezzel csinálni?

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #604 Dátum: 2007.06.12 18:17:34 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "XPA"
Sziasztok!

Van egy olyan "problémám", hogy alacsony fordulaton (1500-2500) terhelésnél (fõként emelkeõn, de sík úton is) néha elõlrõl érdekes "csörgést" hallok,
nem tudom eldönteni, hogy a kopog/csörög a motor vagy a vezérmûlánc szólal meg, vagy valami egyéb lemez vagy valami rezonál (pl kipufogó). Nem mindig hallani, de néha igen. Legutobb mikor visegrádon jártunk mentünk felfelé a szerpenitnen és akkor tünt fel, ilyenkor elég ilyesztõ volt a dolog.
Tapasztalt már hasonlót valaki?
egy E11-rõl van szó 2000' évjárat, 1,4 100e km-el. Amugy az autó tökéletes, jól fogyaszt, jól megy, mást nem tapasztaltam...
5let?

köszi
.P


szerintem gyengécske benzint tankoltál, é s a nagy terheléssel alacsony fordulaton ezt már men viselte rendesen.


volt olyan hogy nyomtam neki és még valamivel 3000 alatt is hallani lehetett, de nem folyamatosan, az az érdekes...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #605 Dátum: 2007.06.12 18:34:44 »
Idézetet írta: "XPA"
Idézetet írta: "wolfman"
Ilyen rezonancia már nálam is jelentkezett, bár nem volt olyan ijesztõ.... Én sem tudtam mihez kötni, mer olyan volt, mint a mesében: hol volt, hol nem volt....


Szia. Hol szoktál tankolni?
Én jet, esso, mol ennél a 3nál tankoltam legutobb.
kétes eredetû olcsókúton soha nem tankolok.

Ennél a motornál nincsn kopogásérzékelõ? elvileg szokott lenni, és ilyenkor leveszi az elõgyujtás szögét pár fokkal az elektronika, hogy ez megszünjön, elvileg ezt teljesítménycsökkenéssel észre lehetne venni, itt nem történik ilyesmi, és persze hallom a csörgést is.
Persze továbbra sem tudom, hogy mi csörög, de igazából én inkább lánc-zajra tippelnék...
mit lehet ezzel csinálni?


Nem, nálam valami mechanikus zaj, rezonancia, amit hallok, és néha. Egyébként az utóbbi jónéhány alkalommal Castrolnál tankoltam 98-ast....

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #606 Dátum: 2007.06.13 00:03:43 »
Idézetet írta: "XPA"
Sziasztok!

Van egy olyan "problémám", hogy alacsony fordulaton (1500-2500) terhelésnél (fõként emelkeõn, de sík úton is) néha elõlrõl érdekes "csörgést" hallok,
nem tudom eldönteni, hogy a kopog/csörög a motor vagy a vezérmûlánc szólal meg, vagy valami egyéb lemez vagy valami rezonál (pl kipufogó). Nem mindig hallani, de néha igen. Legutobb mikor visegrádon jártunk mentünk felfelé a szerpenitnen és akkor tünt fel, ilyenkor elég ilyesztõ volt a dolog.
Tapasztalt már hasonlót valaki?
egy E11-rõl van szó 2000' évjárat, 1,4 100e km-el. Amugy az autó tökéletes, jól fogyaszt, jól megy, mást nem tapasztaltam...
5let?

köszi
.P

A jó öreg E11 vvt-i csörgés... :D Nekem is volt az utolsó 40e km-en. Azt tapasztaltam, hogy jobb benyával (én pl rászoktam a MOLos 98asra) nem csinálja. Ja, és nekem már 160e km fölött volt kis olajfogyi is. Akkor, mikor kicsit lejjebb volt a szint (nem max) akkor hajlamosabb volt csinálni. De ahogy te is írtad, másban nem volt észrevehetõ a változás.
Gabe 254.

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #607 Dátum: 2007.06.13 09:54:58 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "XPA"
Sziasztok!

Van egy olyan "problémám", hogy alacsony fordulaton (1500-2500) terhelésnél (fõként emelkeõn, de sík úton is) néha elõlrõl érdekes "csörgést" hallok,
nem tudom eldönteni, hogy a kopog/csörög a motor vagy a vezérmûlánc szólal meg, vagy valami egyéb lemez vagy valami rezonál (pl kipufogó). Nem mindig hallani, de néha igen. Legutobb mikor visegrádon jártunk mentünk felfelé a szerpenitnen és akkor tünt fel, ilyenkor elég ilyesztõ volt a dolog.
Tapasztalt már hasonlót valaki?
egy E11-rõl van szó 2000' évjárat, 1,4 100e km-el. Amugy az autó tökéletes, jól fogyaszt, jól megy, mást nem tapasztaltam...
5let?

köszi
.P

A jó öreg E11 vvt-i csörgés... :D Nekem is volt az utolsó 40e km-en. Azt tapasztaltam, hogy jobb benyával (én pl rászoktam a MOLos 98asra) nem csinálja. Ja, és nekem már 160e km fölött volt kis olajfogyi is. Akkor, mikor kicsit lejjebb volt a szint (nem max) akkor hajlamosabb volt csinálni. De ahogy te is írtad, másban nem volt észrevehetõ a változás.


Akkor ne foglalkozzak vele?
98-ast már nem lehet kapni ügye, prémiumot meg nem fogok tankolni mert kvadrága...
megoldás?

(szerk.) oktánszám növelõben érdemes gondolkodni? vélemény?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #608 Dátum: 2007.06.13 22:48:30 »
Esetleg OMV 95 carrera? Olajszintet csekkoltál. Oktánszám növelõt még soha nem használtam.
Gabe 254.

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #609 Dátum: 2007.06.14 07:40:59 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Esetleg OMV 95 carrera? Olajszintet csekkoltál. Oktánszám növelõt még soha nem használtam.


Olajszint maxon van, most volt olajcsere kb 2-3ekm-el ezelõtt (castrol 5w30 txt softec plus)
na majd megpróbálok egy tank jobb minõségû benyát tankolni, aztán megnézem, hogy történik-e valami változás.
De még arról sem vagyok meggyõzõdve, hogy ez kopogásos égés zaja lenne, elõbb gondolnék lánc-zajra. sajnos ilyen szinten nem tudom megkülönböztetni a kettõt...

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #610 Dátum: 2007.06.20 08:14:26 »
Na, tankoltam OMW Carrera 100-at, néha így is hallani a "csörgést", de akkor ezennel a kopogást szerintem ki is lehet zárni, én erõsen vezérmûláncra gyanaxom. Ha így van lehet/kell azzal valamit csinálni? vagy hagyjam így aztán majd lesz valami?
végülis annyira nem durva a dolog, csak néha hallani, uh szerintem egyelõre nem nyulok hozzá.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #611 Dátum: 2007.06.23 18:19:09 »
Idézetet írta: "XPA"
Idézetet írta: "Kgabe"
Esetleg OMV 95 carrera? Olajszintet csekkoltál. Oktánszám növelõt még soha nem használtam.


Olajszint maxon van, most volt olajcsere kb 2-3ekm-el ezelõtt (castrol 5w30 txt softec plus)
na majd megpróbálok egy tank jobb minõségû benyát tankolni, aztán megnézem, hogy történik-e valami változás.
De még arról sem vagyok meggyõzõdve, hogy ez kopogásos égés zaja lenne, elõbb gondolnék lánc-zajra. sajnos ilyen szinten nem tudom megkülönböztetni a kettõt...


Öööö... olajszintet meg is nézted, vagy csak megnyugodtál, hogy az nem lehet, mert nemrég cserélték...?

Bocs az esetleges feltételezésért (milyen hülye szókapcsolat má...  :hipnozis: ), de az ítrásodból az jön le, hogy nem nézted meg külön....

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #612 Dátum: 2007.06.25 12:52:27 »
Idézetet írta: "wolfman"
Idézetet írta: "XPA"
Idézetet írta: "Kgabe"
Esetleg OMV 95 carrera? Olajszintet csekkoltál. Oktánszám növelõt még soha nem használtam.


Olajszint maxon van, most volt olajcsere kb 2-3ekm-el ezelõtt (castrol 5w30 txt softec plus)
na majd megpróbálok egy tank jobb minõségû benyát tankolni, aztán megnézem, hogy történik-e valami változás.
De még arról sem vagyok meggyõzõdve, hogy ez kopogásos égés zaja lenne, elõbb gondolnék lánc-zajra. sajnos ilyen szinten nem tudom megkülönböztetni a kettõt...


Öööö... olajszintet meg is nézted, vagy csak megnyugodtál, hogy az nem lehet, mert nemrég cserélték...?

Bocs az esetleges feltételezésért (milyen hülye szókapcsolat má...  :hipnozis: ), de az ítrásodból az jön le, hogy nem nézted meg külön....


Az olajat én cseréltem s.k., szóval igen ellenõríztem az olajszintet ;)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #613 Dátum: 2007.06.25 17:27:58 »
Akkó máshogy kérdezem. Mikor néztél utoljára olajszintet? 2-3 ezerrel ezelõtt, amikor lecserélted, vagy megnézted mondjuk az elmúlt napokban is valamikor?

Már csak mert 3000 alatt el tud ám fogyni az olaj...

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #614 Dátum: 2007.06.26 08:14:33 »
Idézetet írta: "wolfman"
Akkó máshogy kérdezem. Mikor néztél utoljára olajszintet? 2-3 ezerrel ezelõtt, amikor lecserélted, vagy megnézted mondjuk az elmúlt napokban is valamikor?

Már csak mert 3000 alatt el tud ám fogyni az olaj...


általában legkésõbb 1000km.-enként (kb 2hetente) felnyitom a motorháztetõt ellenõrzés képpen, +ablakmosó utántöltés és természetesen ellenõrzöm az olajszintet, legutobb most 7végén. max alatt van picivel...

most van az olajban 4500km, nincs érezhetõ olajfogyasztás.
(az a 3000km alatti olajelfogyás az elég durva dolog lenne :rolleyes: )