Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1160542 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5700 Dátum: 2016.08.02 14:41:25 »
a múltkor olvastam egy cikket a tc-n az acélgyapjúról, aztán egy családi bevásárlás alkalmával betettem egy doboz ilyet a kosárba, feleségem némi értetlenkedése közepette. aztán úgy volt, hogy nem vesszük ki a kocsiból, elvégre ablaktisztításra vettem, aztán mégse volt a csomagtartóban, amikor nyaraláskor kipróbáltam volna. hanem nem rég kiccsaládom nélkülem volt el, én meg két hétig dolgoztam otthon. és előkerült. ráértem, nekimentem vele a négy éves tűzhelyünknek.

bakker. olyan lett, mintha újat vettem volna :D

most már tényleg kipróbálom a szélvédőn is :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5701 Dátum: 2016.08.02 15:23:52 »
A hab el se tudom képzelni, hogy milyen. Sonax 5 literes kannáiból szoktam bevásárolni, ennél jobban nem vitte le eddig semmi a koszt.
A hab miben jobb?
Ráfújod a sprayből vársz pár percet és szépen letörlod ronggyal. A legjobb.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5702 Dátum: 2016.08.02 19:48:39 »
Én a motorra simán csináltatnék vagy néznékl egy gyári matricát-bringadecor a facebookon és a pasi olyat nyomtat amilyet akarsz.
Konrád

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5703 Dátum: 2016.08.02 20:14:26 »
Fullos belső tisztítást (kárpitok, műanyagok, üvegek, ülések, tetőkárpitok) vállaló autókozmetikát tudtok ajánlani Bp-n, aki élhető áron dolgozik, de minőségi munkát csinál?

Itt harasztin nyílt egy új, elég szimpatikusak, 15 körül meg is csinálnák, és 2 napra kérik az autót, hogy teljes száradás után ellenőrizhessék nem-e foltos, stb, korrigálhassák ha valami nem kerek. (Ez elég meggyőző volt nekem) Kb ennyit szánnék rá, 10-15 között.

Akinek van tapasztalata, ne tartsa magában...  ::)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5704 Dátum: 2016.08.02 21:38:37 »
Fullos belső tisztítást (kárpitok, műanyagok, üvegek, ülések, tetőkárpitok) vállaló autókozmetikát tudtok ajánlani Bp-n, aki élhető áron dolgozik, de minőségi munkát csinál?

Itt harasztin nyílt egy új, elég szimpatikusak, 15 körül meg is csinálnák, és 2 napra kérik az autót, hogy teljes száradás után ellenőrizhessék nem-e foltos, stb, korrigálhassák ha valami nem kerek. (Ez elég meggyőző volt nekem) Kb ennyit szánnék rá, 10-15 között.

Akinek van tapasztalata, ne tartsa magában...  ::)
Ha friss a cég, akkor még úgyis odateszik magukat, sztem nyugodtan vidd el.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5705 Dátum: 2016.08.02 21:53:00 »
Tudtok nekem ajánlani valami jó ablaktisztító habot? Volt korábban Toyota gyárim, aztán vettem a Lidl-ben w5 márkát, ami jó is volt, de megszűnt ez a hab. Kifejezetten habot keresek, nekem ez jött be a legjobban. De sem a DM-ben, sehol nem találok habot a Toyotásra meg sajnálom a 3000 forintot...

Multifoam - ipari minőségben. Nagyon jó.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5706 Dátum: 2016.08.04 16:49:48 »
Fullos belső tisztítást (kárpitok, műanyagok, üvegek, ülések, tetőkárpitok) vállaló autókozmetikát tudtok ajánlani Bp-n, aki élhető áron dolgozik, de minőségi munkát csinál?
Budafoki út Bemok mosó (Bemokplusz.hu). Elég bunkók, de szépen és jó áron dolgoznak.
Illetve keresd itt a fórumon Lion-t, (lehet nem ez a pontos nickje), ő políroz, de biztos vagy embere a belső dolgokra.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5707 Dátum: 2016.08.04 23:33:16 »
Kérdésem, hogy ki mivel kenegeti a kormány és a váltó bőrözését? Kicsit kisimult-kifényesedett már... Ami jobban bánt: a varrások mellett már látszik némi kopás, ahol már eltűnt a felületi réteg, elkezdett mattulni - bolyhosodni. Abszolút nem vészes, újrabőröztetni luxus lenne... az élettartamát szeretném megnyújtani. A nappaliban használatos bőrápoló olaj megfelelő?
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5708 Dátum: 2016.08.04 23:53:44 »
Kérdésem, hogy ki mivel kenegeti a kormány és a váltó bőrözését? Kicsit kisimult-kifényesedett már... Ami jobban bánt: a varrások mellett már látszik némi kopás, ahol már eltűnt a felületi réteg, elkezdett mattulni - bolyhosodni. Abszolút nem vészes, újrabőröztetni luxus lenne... az élettartamát szeretném megnyújtani. A nappaliban használatos bőrápoló olaj megfelelő?
Biztosan van felétek is egy bőrápolós, cipő javítós bolt. Ott lehet kapni kb 280Ft-ért acetonos bőrlemosót és kb ugyanennyibe kerül hozzá a bőrápoló olaj. Nekem beváltak!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5709 Dátum: 2016.08.05 09:05:56 »
A kopást sajnos tartósan nem lehet megakadályozni. Az öregedést a bőrolaj (fehérolaj vagy másnéven parafinolaj) lassítja, és a tisztítás is nyilván jót tesz a bőrnek. Ezekre én leggyakrabban sensitiv babapopsi törlőkendőt használok. A bőrápoló viasz (bútor, cipőápoló) beszívódás után minimális mértékben a felületen is marad, ideig óráig akadályozva a kopást. A bőrtápláló anyagok mennyiségét nem szabad túlzásba vinni, mert nagyon felpuhítja.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5710 Dátum: 2016.08.05 17:55:56 »
Kérdésem, hogy ki mivel kenegeti a kormány és a váltó bőrözését? Kicsit kisimult-kifényesedett már... Ami jobban bánt: a varrások mellett már látszik némi kopás, ahol már eltűnt a felületi réteg, elkezdett mattulni - bolyhosodni. Abszolút nem vészes, újrabőröztetni luxus lenne... az élettartamát szeretném megnyújtani. A nappaliban használatos bőrápoló olaj megfelelő?


először is dörzsöld át egy melaminszivaccsal, a koszt mindig kimosva belőle. nekem százezer km redváját hozta le pár perc alatt. ezzel a fényesedést ki is pipáltad. aztán kend át valami bőrápolóval. tudtommal a viasz nem tesz jót a bőrnek, inkább árt, mint használ.

a kopásokat a tudomány jelenlegi állása szerint csak újrabőrözéssel fogod tudni eltüntetni (hacsak nem fested be, de ez csúnya neppertrükk)... :hug:

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5711 Dátum: 2016.08.05 19:53:48 »
Köszönöm szépen a javaslatokat, mind építő jellegűbb, mint egy cimborámé aki nemes egyszerűséggel "cipőbox... a laktanyában is jó volt" :)
- a melamin-szivacsot hol lehet kapni? DM, Rossmann, ilyesmi helyeken?
- olaj, kifejezetten bőrolaj van itthon, az van ráírva: "bőrolaj, színtelen (pedig sötét mézszínű) lószerszám, csizma és bőrkabátok ápolására"... az asszony ezzel kenegeti 2 havonta a nappaliban a kanapét. Az már 18 éves tehát biztos jó, igaz a verda is 12. :)
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.05 20:03:31 írta Deka »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5712 Dátum: 2016.08.05 20:02:08 »
a kopásokat a tudomány jelenlegi állása szerint csak újrabőrözéssel fogod tudni eltüntetni (hacsak nem fested be, de ez csúnya neppertrükk)... :hug:
Nagy-nagy +1 rá. 15-20 ropiból kijön egy bőrözés. Én inkább ennek vagyok a híve 10 évente, mint annak, hogy ápolgassam.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5713 Dátum: 2016.08.05 21:31:55 »
Köszönöm szépen a javaslatokat, mind építő jellegűbb, mint egy cimborámé aki nemes egyszerűséggel "cipőbox... a laktanyában is jó volt" :)
- a melamin-szivacsot hol lehet kapni? DM, Rossmann, ilyesmi helyeken?
- olaj, kifejezetten bőrolaj van itthon, az van ráírva: "bőrolaj, színtelen (pedig sötét mézszínű) lószerszám, csizma és bőrkabátok ápolására"... az asszony ezzel kenegeti 2 havonta a nappaliban a kanapét. Az már 18 éves tehát biztos jó, igaz a verda is 12. :)

sokhelyütt kapni. én dm-eset használok, de igazából szerintem tökmindegy

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5714 Dátum: 2016.08.05 21:50:27 »
tudtommal a viasz nem tesz jót a bőrnek, inkább árt, mint használ.
A karnauba viasz lélegző, víztaszító, ellenálló védőbevonatot képez, ezért sok bőrápoló alapanyaga.