Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1160535 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4560 Dátum: 2013.04.08 11:39:26 »
ja.
meglátjuk a héten,h mit produkálnak!
nem olvastam,de remélem kárpit,mármint üléshuzat tisztítás is van benne!? az lenne a tuti! ;)
jól hangzik, majs meséld el, milyen, engem is érdekelne.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4561 Dátum: 2013.04.08 11:56:07 »
Tegnap én is megejtettem az éves nagytakarítást (porszívózás, kárpittisztítás, huzat mosás, külső mosás, belső szilikonozás).
Ami még hátravan: kerékjárat takarítás, kőfelverődések ecsetelése (a torokgyulladást szigorúan az aranyér előtt ecseteljük :D), valamint a kardánbox csavarjait sem tudtam kiszedni, csak L alakú kulcs volt nálam.
Sajnos a kocsi jobb oldalán megjelent a rozsdácska, az első ajtó küszöb műanyag szélénél és a hátsó lökös-kasztni találkozásánál immár két helyen is.
Persze ezek olyan rozsdák amire azt mondaná 10-ből 11 ember hogy hagyd a francba, majd jövőre ugyanezt, majd azután is, majd 4-5 év múlva annyit hogy most meg már mindegy, teljesen szétrohadt :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4562 Dátum: 2013.04.09 09:19:39 »
jól hangzik, majs meséld el, milyen, engem is érdekelne.

ezt irták a kárpittisztitásos kérdésemre!!

Kedves Róbert!

A prémium külső-belső takarítási akciónk belső takarítása száraz tisztítást foglal magában, így a kárpittisztítás illetve folteltávolítás a helyszíni megtekintést követően szervízünkben fizetendő.

Amennyiben teljeskörű kárpittisztítást szeretne igénybe venni, érdemes úgy számolni, hogy egy egész napos folyamatról van szó, mely 3-4 órás munkafolyamatot, illetve a száradási időt foglalja magában.

Üdvözlettel:

VELOX Autómosó és Gumiszervíz
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4563 Dátum: 2013.04.09 19:56:47 »
Na sikerült szétszednem a kardánboxot is és kifertőtlenítenem. Most minden fincsi domestos illatú.
Persze az összerakás már korántsem volt könnyű, a váltószoknya a cuki keretével rendesen megszívatott.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4564 Dátum: 2013.04.09 20:30:57 »
Na sikerült szétszednem a kardánboxot is és kifertőtlenítenem. Most minden fincsi domestos illatú.
Persze az összerakás már korántsem volt könnyű, a váltószoknya a cuki keretével rendesen megszívatott.
Doberdó után a klór szag nem túl pc, militari gáj! :D :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4565 Dátum: 2013.04.09 20:38:15 »
Doberdó után a klór szag nem túl pc, militari gáj! :D :)
Doberdó utcában asszem villanytan gyakorlatok voltak anno ... :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4566 Dátum: 2013.04.12 00:41:27 »
A hetvegen vettem egy ilyet.
Az utmutato szerint vagy nedves autora kell felvinni es elkenni vagy szaraz autora. En utobbit valasztottam es utana egy szaraz mikroszalas kendovel toroltem total szarazra. Az eredmeny huh  :eek:
Az egesz kocsit 10 percnel nem tartott tovabb atkenni es elenkebb, csilligobb bordo lett mint a turtle-el. Raadasul ez utobbit iszonyu nehez kezelni es ~3 ora mire vegzek vele.
Valszeg nem lesz tartos a 3M (nem mintha a turtle olyan tartos lenne) de ilyen egyszeru hasznalat mellett kit erdekel, akar minden automosas utan erolkodes nelkul megcsinalom  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4567 Dátum: 2013.04.12 07:40:00 »
A hetvegen vettem egy ilyet.
Az utmutato szerint vagy nedves autora kell felvinni es elkenni vagy szaraz autora. En utobbit valasztottam es utana egy szaraz mikroszalas kendovel toroltem total szarazra. Az eredmeny huh  :eek:
Az egesz kocsit 10 percnel nem tartott tovabb atkenni es elenkebb, csilligobb bordo lett mint a turtle-el. Raadasul ez utobbit iszonyu nehez kezelni es ~3 ora mire vegzek vele.
Valszeg nem lesz tartos a 3M (nem mintha a turtle olyan tartos lenne) de ilyen egyszeru hasznalat mellett kit erdekel, akar minden automosas utan erolkodes nelkul megcsinalom  :clap:
Ja gyorswax. Nekem is van hajtógázas eu-s kiszerelésben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4568 Dátum: 2013.04.12 08:37:48 »
Kíváncsi vagyok ezekre én is, laccinak elhiszem, hogy nagyon jó. Én tavaly a Riwax gyorswax-szal szemezgettem a polcon, nem is volt drága, a hasonló szórófejes cucc 2000Ft körül mozgott.

Azonban, most egyelőre nem fogok venni, mert nem messze tőlünk lakik egy srác, aki háznál autókat polítoz, természetes géppel, és minőségi anyagokkal. Már beszéltem vele telefonon, és megállapodtunk, hogy elmegyek hozzá az autómmal és megnézi, hogy mi az alap. Elvileg egy nagyon speckó svájci(?) szert szerzett be idénre, amiből 350ml mennyiség kerül 11ezer Ft-ba.  :eek:
Ez még neki is új, ki is hangsúlyozta, hogy bár, már dolgozott vele, de tartóssággal kapcsolatban még nem tud, mit mondani. Az biztos, hogy az eredmény brutál gyönyörű, és dolgozni is egy álom vele.
A tavaszi talira már frissen polírozott ótóval megyünk...  ;)
Kb 1,5-2 éve figyelem az autókat a háza előtt, mind mind nagyon patika állapotot mutat a munkája után. Mondtam is neki, hogy még SOHA SENKINEK nem adtam oda az autómat polírozás céljából és nagyon kényes vagyok rá. Azt mondta, nincs okom aggodalomra, díszléceket, ablakkereteket, műanyag elemeket mind lemaszkolja a munka előtt, úgy, ahogy kell, nem sérülhet semmi.

A telefonon keresztül igen bíztató a dolog...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4569 Dátum: 2013.04.12 09:42:47 »
Kíváncsi vagyok ezekre én is, laccinak elhiszem, hogy nagyon jó. Én tavaly a Riwax gyorswax-szal szemezgettem a polcon, nem is volt drága, a hasonló szórófejes cucc 2000Ft körül mozgott.

Azonban, most egyelőre nem fogok venni, mert nem messze tőlünk lakik egy srác, aki háznál autókat polítoz, természetes géppel, és minőségi anyagokkal. Már beszéltem vele telefonon, és megállapodtunk, hogy elmegyek hozzá az autómmal és megnézi, hogy mi az alap. Elvileg egy nagyon speckó svájci(?) szert szerzett be idénre, amiből 350ml mennyiség kerül 11ezer Ft-ba.  :eek:
Ez még neki is új, ki is hangsúlyozta, hogy bár, már dolgozott vele, de tartóssággal kapcsolatban még nem tud, mit mondani. Az biztos, hogy az eredmény brutál gyönyörű, és dolgozni is egy álom vele.
A tavaszi talira már frissen polírozott ótóval megyünk...  ;)
Kb 1,5-2 éve figyelem az autókat a háza előtt, mind mind nagyon patika állapotot mutat a munkája után. Mondtam is neki, hogy még SOHA SENKINEK nem adtam oda az autómat polírozás céljából és nagyon kényes vagyok rá. Azt mondta, nincs okom aggodalomra, díszléceket, ablakkereteket, műanyag elemeket mind lemaszkolja a munka előtt, úgy, ahogy kell, nem sérülhet semmi.

A telefonon keresztül igen bíztató a dolog...  :yes:

KArcos, vagy miért akarod mindenáron políroztatni? Ha nincsenek nagy/sok karcok, én nem csiszikeltetném, elég lenne a wax sztem.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4570 Dátum: 2013.04.12 09:50:38 »
Még nem tiszta, hogy mit csinál vele a srác. Azt mondja, látnia kell élőben, mielőtt eldöntjük, hogy polír, vagy csak wax. Elvileg csak az új autókat elég waxolni, a több éves autókat általában érdemes finompolírral is átdolgozni. Az elmondása szerint ő inkább biztonsági munkát csinál, nem dörzsöli sokáig az autókat, pont azért, hogy a sérülés esélye a lehető legalacsonyabb maradjon. Konkrétumot nem tudok többet, majd, ha találkozunk (mondtam neki, hogy szeretném látni az eszközeit, amivel dolgozik) akkor részletesebben is megbeszéljük teendőket. ;)

Kérdésedre a válasz: nem karcos, de a használatból eredően azért van pár helyen karc. Ezekre látatlanban azt mondta, hogy szinte 99%-ban el fogja tüntetni.  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.12 09:53:05 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4571 Dátum: 2013.04.12 15:13:26 »
Kíváncsi vagyok ezekre én is, laccinak elhiszem, hogy nagyon jó. Én tavaly a Riwax gyorswax-szal szemezgettem a polcon, nem is volt drága, a hasonló szórófejes cucc 2000Ft körül mozgott.
En most ezt felaron, ~1000Ft korul vettem. Veszek is majd meg egy flaskaval ha meg mindig ilyen jo aron lesz  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4572 Dátum: 2013.04.12 15:44:36 »
En most ezt felaron, ~1000Ft korul vettem. Veszek is majd meg egy flaskaval ha meg mindig ilyen jo aron lesz  :yes:
annyiért nekem is kéne. nem hozol haza párat ha erre jártok?  :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4573 Dátum: 2013.04.12 15:45:53 »
ezt irták a kárpittisztitásos kérdésemre!!
Kedves Róbert!
A prémium külső-belső takarítási akciónk belső takarítása száraz tisztítást foglal magában, így a kárpittisztítás illetve folteltávolítás a helyszíni megtekintést követően szervízünkben fizetendő.
Amennyiben teljeskörű kárpittisztítást szeretne igénybe venni, érdemes úgy számolni, hogy egy egész napos folyamatról van szó, mely 3-4 órás munkafolyamatot, illetve a száradási időt foglalja magában.
Üdvözlettel:
VELOX Autómosó és Gumiszervíz
és mennyivel kerül többe a kárpittisztítás? egyébként waxot is tesznek rá? még nem voltál?

Autoglym

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Professzionális autóápolási termékek
    • AUTOGLYM - Professzionális autóápolási termékek
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4574 Dátum: 2013.04.16 12:40:29 »
Srácok. Nehogy elhiggyétek, hogy 2-3.000Ft-ért olyan kárpittisztítást fognak csinálni ami listaáron 15.000Ft és akkor a külső mosást még nem is adtam hozzá...
Ezek a csomagok sima külső belső takarítások porszívózással, jobb esetben műanyagápolással.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.16 12:44:23 írta Autoglym »