Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1160477 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3075 Dátum: 2009.08.24 21:24:08 »
Most készülök magasnyomású mosót venni. Tanácsot szeretnék kérni hogy kinek milyen sampon vált be illetve van-e valami olyan viasz amit berakhatok a vegyszeradagolóba és vízzel vegyítve felviszem(mintha samponnal mosnám) akkor foltmentesen szárad. Otthoni kárpittisztításra tudtok vmit ajánlani, hogy mit vegyek?
Jófajta kárpittisztítógépet!! :D Máshogy normálisan úgyse tudod kitisztítani....sima nedvesporszívó nem ér semmit!!

Csak se közel se távol nincs ilyen :wacko: csak az autókozmetikáknál de nem a legolcsóbbak azok se mivel a városba nekik van egyedül ilyen.... a többinek meg ilyen nedves porszívó, de olyan nekünk is van ilyen rendes ipari száraz nedves csak sokra nem mentem vele mikor alkalmaztam legutóbb. :no:  Amiket így flakonba lehet kapni és a kárpitra kell fújni (aztán beledörzsölni és utána azthiszem kiporszivózni vagy mit kell csinálni) az ér valamit vagy azis gagyi? :ph34r:

A flakonos változatot majd most fogom kipróbálni egy igen-igen koszos céges autó kárpitján.
Viszont saját autó esetén én a helyedben inkább elvinném egy minőségibb autókozmetikába, hogy azok tisztíták ki.

Meg amúgy is hányaszor kell kárpittisztítani egy autót? Max 5 évente, ha nem homokot vagy sittet szállítasz benne.  :lol:

Sok sikert.

Saját autón még énse akartam azért kérdeztem itt hátha van valakinek tapasztalata :D :D Úgy egyébként nem olyan retkesek az ülések csak jólenne egy alapos tisztítás mert szerintem újkora óta nem volt ilyesmi. Csak tegnap mikor porszívóztam rácsaptam az ülésre és dőlt belőle a por hiába porszívózgattam és így jutottam a kárpittisztítós elhatározásra majd max átviszem pécsre vagy kaposvárra ott olcsóbban megcsinálják sztem ugyis lesz mindkét városban dolgom a héten.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3076 Dátum: 2009.08.24 21:24:50 »
Egyébként nem "drága" egy komplett tisztítás...!! :D

Hát itt a kárpittisztítás 6e ahol van normális gép. Kompletten máshol 15 itt meg 21...... :ph34r: :wacko: :wacko: :wacko:
Igen kb ennyi....de belegondolsz ha leszámolod a vegyszert meg a rá szánt időt akkor a 6ezer nem is olyan sok (persze ha normálisan megcsinálják)!! :D Mi a tetőt+ülést+szőnyeget+ajtókárpit+műszerfal+ablakpucc egy 10ért szoktuk!! De normálisan bő fél napos meló...plusz ajánlatos egy napot majdnem száradni hagyni az autót nyitott ajtókkal!!

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3077 Dátum: 2009.08.24 21:28:52 »
Egyébként nem "drága" egy komplett tisztítás...!! :D

Hát itt a kárpittisztítás 6e ahol van normális gép. Kompletten máshol 15 itt meg 21...... :ph34r: :wacko: :wacko: :wacko:
Igen kb ennyi....de belegondolsz ha leszámolod a vegyszert meg a rá szánt időt akkor a 6ezer nem is olyan sok (persze ha normálisan megcsinálják)!! :D Mi a tetőt+ülést+szőnyeget+ajtókárpit+műszerfal+ablakpucc egy 10ért szoktuk!! De normálisan bő fél napos meló...plusz ajánlatos egy napot majdnem száradni hagyni az autót nyitott ajtókkal!!

Sorry akkor vagy hülyeséget hallottam vagy pedig olcsó hely az amit mondtak nekem. Mert azt mondták hogy 7-8e-ért kompletten külső-belső tisztítás megvan. És én ehhez mérten találtam irreálisan drágának
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.24 23:05:18 írta ToMii »

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3078 Dátum: 2009.08.25 08:20:50 »
Honnan szoktál rendelni illetve venni és hány literes kiszerelésekben van?

Karcher boltban, itt Debrecenben szokott lenni, legalabbis amikor eddig mentem mindig volt, igaz 2-3 kocsira is hasznaljuk es csak evente 1x veszek 2 litert, vinni kell flakont es kimerik kannabol. Permetezo pedig barmilyen 1szeru jo, de azert a terfogata legyen meg min 1,5-2 liter, mert 1 corollahoz kell ennyi 1 alkalomra, mondjuk télen amikor nagyon retkes elmegy ra 2-2,5 liter is, 1 ilyen 1szeru kezi permetezo, amit fel lehet pumpalni 1-2 eft. Higitasa akkor ugy ertendo, de a boltban is elmondjak, hogy 1 liter vizhez 0,3-0,4 dl.

Karpittisztitani en is sima otthoni vizes porszivoval csinalom, evente min 1x es igy nem lesz nagyon tele porral, teljesen jol mukodik, a spriccelojebe teszek higitva karpittisztitot bepermetezem aztan kiszivatom vele, hazilag kivitelezheto.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3079 Dátum: 2009.08.25 08:59:11 »
Egyébként nem "drága" egy komplett tisztítás...!! :D

Hát itt a kárpittisztítás 6e ahol van normális gép. Kompletten máshol 15 itt meg 21...... :ph34r: :wacko: :wacko: :wacko:
Igen kb ennyi....de belegondolsz ha leszámolod a vegyszert meg a rá szánt időt akkor a 6ezer nem is olyan sok (persze ha normálisan megcsinálják)!! :D Mi a tetőt+ülést+szőnyeget+ajtókárpit+műszerfal+ablakpucc egy 10ért szoktuk!! De normálisan bő fél napos meló...plusz ajánlatos egy napot majdnem száradni hagyni az autót nyitott ajtókkal!!

Sorry akkor vagy hülyeséget hallottam vagy pedig olcsó hely az amit mondtak nekem. Mert azt mondták hogy 7-8e-ért kompletten külső-belső tisztítás megvan. És én ehhez mérten találtam irreálisan drágának
Szerintem akkor nem csinálják meg normálisan,vagy csak sima tisztítás és nem kárpittisztítás!! :D
Komplett polír,belső kárpittisztítás nálunk is 15...de ha külön-külön kell akkor 10-10e!! :D

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3080 Dátum: 2009.08.25 11:43:56 »
Sziasztok!

Ajánlana nekem valaki valami jó ár/érték arányú autókozmetikát Budapesten?
Karesz sajnos fehérvári,Jesse árai meg horroriak,valószínű a "kényelmes" házhoz jövetel miatt.  :ph34r:
Yaris Ts 05'

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3081 Dátum: 2009.08.25 18:40:34 »
Sziasztok!

Ajánlana nekem valaki valami jó ár/érték arányú autókozmetikát Budapesten?
Karesz sajnos fehérvári,Jesse árai meg horroriak,valószínű a "kényelmes" házhoz jövetel miatt.  :ph34r:


Maja a XV. kerületben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3082 Dátum: 2009.08.25 18:41:29 »
Vazze  :eek: Vettem a szervízbe eredeti toyota bőrápolót a kormány meg a váltókar bőrhuzatához.

Hát nem tudom, kicsit ragadós maradt a felület pedig áttöröltöm vagy 1000x.

Nincs valami ötletetek, hogy mit rontottam el?

A folyamatot a következőképpen csináltam?

1., tisztító folyadékkal alaposan megtisztítottam a kézről származó zsíroktól
2., tisztára törölés
3., felvittem a bőrápolót a felületre és hagytam hogy mélyen hasson 15 percig (flakonra ez van írva)
4., száraz anyaggal megtöröltem vagy 1000x

ÉS MÉG MINDIG RAGAD EGY KICSIT.  :censored: :censored:

Javaslat?  :helpsmilie:


Túl sok szert nyomtál rá, azért ragad. Majd szépen beszívja, mást nem tudsz vele tenni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3083 Dátum: 2009.08.25 19:40:34 »
Honnan szoktál rendelni illetve venni és hány literes kiszerelésekben van?

Karcher boltban, itt Debrecenben szokott lenni, legalabbis amikor eddig mentem mindig volt, igaz 2-3 kocsira is hasznaljuk es csak evente 1x veszek 2 litert, vinni kell flakont es kimerik kannabol. Permetezo pedig barmilyen 1szeru jo, de azert a terfogata legyen meg min 1,5-2 liter, mert 1 corollahoz kell ennyi 1 alkalomra, mondjuk télen amikor nagyon retkes elmegy ra 2-2,5 liter is, 1 ilyen 1szeru kezi permetezo, amit fel lehet pumpalni 1-2 eft. Higitasa akkor ugy ertendo, de a boltban is elmondjak, hogy 1 liter vizhez 0,3-0,4 dl.

Karpittisztitani en is sima otthoni vizes porszivoval csinalom, evente min 1x es igy nem lesz nagyon tele porral, teljesen jol mukodik, a spriccelojebe teszek higitva karpittisztitot bepermetezem aztan kiszivatom vele, hazilag kivitelezheto.
Köszönöm a segítségedet

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3084 Dátum: 2009.08.25 19:50:02 »
Szerintem akkor nem csinálják meg normálisan,vagy csak sima tisztítás és nem kárpittisztítás!! :D
Komplett polír,belső kárpittisztítás nálunk is 15...de ha külön-külön kell akkor 10-10e!! :D

Hát nem tudom csak a mosásukat láttam az szép :D a kárpittisztítás alatt vizes porszívóval átfutnak rajta és szerintük ugyan olyan mint a másik, de se megcáfolni se megerősíteni nem tudom mert azt még nem néztem meg náluk. De eddig is pénzbedobós kézi mosóba jártam ugyan az az eredmény mint náluk csak ott drágább mint mikor én veretem le, de most hogy lesz magasnyomású más lesz a helyzet. :) Műszerfalat,középkonzolt meg eddig prontoval takarítottam az ablakot meg ablaktisztítóval és akármenniyt tökölök meg járatom a porszívót vagy egy flakon prontot vagy ablaktisztítót elhasználok ígyis olcsóbban jövök ki otthon. De igazából szeretek ezzel tökölni és nem azon a mondjuk 1-2e-ren akarok spórolni amivel esetleg olcsóbban kijövök otthon. ::)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3085 Dátum: 2009.08.25 20:18:34 »
na várj...a külső ápoláson én a mosás+2 lépéses polír+wax-ot értem...+ gumiápolás+ablakpucc...ez a külső....a belsőt meg leírtam...a vizesporszívó egy kalap sz. a kárpittisztító nagy nyomással spricceli rá a kárpitra a vizet+vegyszert és így rendesen fellazítja a szennyeződést..!! Műszerfalra meg szerintem normál műszerfal ápolót használj... !!
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.25 20:20:10 írta szkaresz »

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3086 Dátum: 2009.08.25 20:59:19 »
Sziasztok!

Ajánlana nekem valaki valami jó ár/érték arányú autókozmetikát Budapesten?
Karesz sajnos fehérvári,Jesse árai meg horroriak,valószínű a "kényelmes" házhoz jövetel miatt.  :ph34r:


Sajnálom hogy azt hiszed hogy 'horroriak' az áraim, de az a kérdésem hogy, mihez képes? Itt BP-n lehet kapni egy autó polírozás 10-15 e ig. Nálam, 17e a kezdés.. ha azt a 2e huf neked sokat számít lehet hogy nem az autókozmetikára kell költeni a pénzed. Itt van egy gyönyörű bi-turbos BMW Alpina amit csináltam múlt héten. A tulajdonos most vette meg és akart csináltatni egy polírozás hogy még szebb legyen. Ő 15e huf fizette ezt a szép művelet ért (egy másik autókozmetika helynél) >>



Igen, ez frissen polírozva...



Így lett egy igazi polírozás után... én kb 2 ilyen 'polírozások' javítom havonta...



Még egy pár referenciáim:

Scaglietti 612







Maserati Quattroporte







Ferrari 575M Maranello









előtte


utána





Ha kell több bizonyíték hogy azt kapod amire fizetsz, akkor tessék itt lehet meg nézni http://apolloauto.hu/photos_hu.html

Lehet hogy néhány helyekhez képest, egy kicsit drágább az áraim de általában majdnem ugyan annyiba kerül mint a többi helyek. Másik oka hogy egy kicsit drágább vagyok mint a többi azt hogy kizárólagos professzionális autókozmetika termékek használom, nem CIF, nem mosogatószer és nem a bolti termékek :shit:. Én 15 éves voltam amikor kezdtem az autókozmetikával... az mindjárt 20 évvel ezelőtt úgyhogy a tapasztalat és a tudásomért is kell fizetni. Ha ezek a dolgokat téged nem érdekel, akkor ajánlom egy olcsó autómosó... az itt nálam.

'Jaj. A szárítórongyom leesett...'



'Vissza rakom a szárítóra...'



'...a boxereim is.'



Ha úgy gondoljátok hogy az autód egy kicsit többet érdemli mint egy koszos, homokos szivacs és CIF-et akkor sok szertetettel várom! A többieknek, viszlát és sok, sok szerencsét :clover: az autókozmetika megoldásaiddal!

Goodbye mindenki :flowers:!
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.25 21:34:38 írta Apollo Auto »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3087 Dátum: 2009.08.25 21:21:39 »
Jesse, ezek fantasztikusak!!! Gyönyörű! :clap: :flowers:
         

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3088 Dátum: 2009.08.25 21:36:27 »
Mint Jesse is írta,nem csak a munkát és az anyagot fizeted meg....hanem azt hogy ért hozzá valaki és nem cseszi el a fényezésed,kárpitod.... a lakkot pl hamar meg lehet égetni gépi polírozáskor...és akkor pedig jöhet a fényezés.... én nem fényezgetem magam..nincs értelme...régebben pl sok embernek csak hobbyból anyagárban vagy még az se...csináltam meg az autóját.... most én pl nem ebből élek....ez nekem csak kiegészítés+hobby....nekem nem érdekem annyira hogy több vendégem legyen...
Jesse munkái tényleg szépek....
Egyébként egy nagyobb karc eltűntetése...az kb 10 perc...de ha elbacod....akkor meg......
Egyébként a gépek kopását +egyéb költségeket még nem is számolta akkor az ember!!
4ezer egy polír szivacs.... ez csak pár autóig jó...de ha véletlen elakad és szakad akkor meg egy autónál minusz 4ezer...
Na mindegy nem részletezem mert megint regényt írtam!!
Valakit érdekel a menete esetleg akkor dobjon egy privit és átküldöm és lehet próbálkozni... (fényezés javítást vállalok)!! :D  [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.25 21:44:14 írta szkaresz »

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3089 Dátum: 2009.08.25 21:42:59 »
Jesse engem meggyőztél :eek: inkább még gyűjtök kicsit és megyek!
Helyileg hol található a műhely? mert az oldalon csak azt látom hogy házhoz jövetel...Sajnos a mélygarázsban a sötétben nem biztos hogy ez menne... ;)
Yaris Ts 05'