Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1162299 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2985 Dátum: 2009.07.24 22:49:14 »
nemtom menni, a kicsire kell vigyáznom :wacko:
sajnálom.. :cry:

Hozd a gyerkőcöt is! - nem lehet elég korán kezdeni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2986 Dátum: 2009.07.25 00:39:13 »
Hát igen....normálisan ha megakarod csinálni az 2 réteg polír+1wax+előtte a tisztítások...nem kis meló...
haverral mi ketten szoktuk csinálni...én az oldalát körbe,ő meg a felső részeket...de kettőnknek is bőőő fél nap egy autó...de inkább több idő!! szóval nem kis meló,ha nincs géped akkor meg izomláz az tutti...
Nem olcsó mulatság...de ha azt veszed 1 doboz polírpaszta (gépi) az 5-9000Ft és ugye két réteg...egy durvább majd egy finomabb) (mondjuk lehet még cifrázni :D ) 1liter wax is 5-6000 minimum...akkor még plusz a polírszivacs aminek normális anyaga van az 4-5000Ft... +a meló...szóval így nem kér Jesse se meg én sem sokat ha ezt kiszámolod....csak kifizetni sajnos sok....de az eredmény az magáért beszél!! :D

Jaja, nálam 1 liter polír (durva, közép, finom) azok az 5 ropi kb és van egy szintetikus waxom (sealant - szigetelőszer) ami kb 4 e egy 1/2 liter. Én szoktam lewaxolni 4x évente (de fanatikus vagyok :)) de a szigetelőszer az simán bírja 4-6 holnap.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2987 Dátum: 2009.07.25 01:09:05 »
Jaja, nálam 1 liter polír (durva, közép, finom) azok az 5 ropi kb és van egy szintetikus waxom (sealant - szigetelőszer) ami kb 4 e egy 1/2 liter. Én szoktam lewaxolni 4x évente (de fanatikus vagyok :)) de a szigetelőszer az simán bírja 4-6 holnap.
Az a helyzet, hogy nekem még egy pesti utat is bele kell(ene) kalkulálni egy ilyen profi kezelésbe, ami oda-vissza kb. 380 km. :whistling:
Az még két liter polír ára... :censored:
Hirtelen nem is tudnék választani az szolgáltatáslistátokból. Mert ugye akkor lenne egy mosás (+bogáreltávolítás) + polír + wax. :hmmmm:

agriboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2988 Dátum: 2009.07.25 12:26:13 »
Hali Mindenkinek,

Lenne két kérdeésem az egybegyültekhez:  :hmmmm:

1., Mi lenne a teendő / használandó szer javaslat ha a fényezett felületen gyanta pöttyök vannak, illetve gyantapöttyök a szévédőn is.

2., Szeretném megóvni a műanyagot belül, főleg a "B" oszlopnál, ahol a biztonsági őv csatlakozója hozzácsapódik és félek hogy karcos lesz és csúnya.

Tudnátok javasolni használandó szert illetve technikát mindkettőre?   :helpsmilie:

Előre is köszi.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2989 Dátum: 2009.07.25 19:21:56 »
Hali Mindenkinek,

Lenne két kérdeésem az egybegyültekhez:  :hmmmm:

1., Mi lenne a teendő / használandó szer javaslat ha a fényezett felületen gyanta pöttyök vannak, illetve gyantapöttyök a szévédőn is.

2., Szeretném megóvni a műanyagot belül, főleg a "B" oszlopnál, ahol a biztonsági őv csatlakozója hozzácsapódik és félek hogy karcos lesz és csúnya.

Tudnátok javasolni használandó szert illetve technikát mindkettőre?   :helpsmilie:

Előre is köszi.
Tisztító gyurma van szükséged! Az is van nekem ha érdekel! :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.25 21:53:15 írta Palaczk »

agriboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2990 Dátum: 2009.07.25 19:25:33 »
Tisztító gyurma van szükséged! Az is van nekem ha érdekel! :)



Érdekelne.   :hmmmm:
Leírnád bővebben?
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.25 21:53:51 írta Palaczk »

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2991 Dátum: 2009.07.26 22:58:35 »
Érdekelne.   :hmmmm:
Leírnád bővebben?

Hi! Így néz ki a clay



Ez egy 2 hetes autó ami gyurmáztam a mosás után... És az mindent leszedi.. kátrány, gyanta, madár kaki, beleéget szennyeződés, stb. Ajánlom 3 havonta használni, mert tényleg nagyon sok kosz tudsz leszedni az autódról vele. Az 4,500+ÁFA HUF.

- Jesse

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2992 Dátum: 2009.07.26 23:16:32 »
Szia Jesse,

Van néhány karcolás az autómon (bokor, kidőlt fa miatt), nem mélyek, szóval egy polír is segíthetne. Ilyesmiket is el tudsz tüntetni vagy inkább políroztassam az autót?
Ha tudsz segíteni, akkor mennyi a várakozási idő most nálad?

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2993 Dátum: 2009.07.26 23:39:50 »
Szia Jesse,

Van néhány karcolás az autómon (bokor, kidőlt fa miatt), nem mélyek, szóval egy polír is segíthetne. Ilyesmiket is el tudsz tüntetni vagy inkább políroztassam az autót?
Ha tudsz segíteni, akkor mennyi a várakozási idő most nálad?

Hi Misi! Hmm, az személyesen kell meg néznem de ha nem érzed a karc a körmöddel akkor valószínűleg el lehet tüntetni! A várakozási idő most az kb 1-1.5 hét (most egy kicsit lelassított ;)) szóval ha hamarosan szeretnél csinálni akkor beszéljünk meg a héten!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2994 Dátum: 2009.07.26 23:44:08 »
Körömmel nem érezhető, szóval menthetőnek látszik. Bár az autó 10 éves, szóval már nem friss a fényezés. De azért a 10 év nem látszik rajta.
Sürgősnek nem sürgős, szerintem úgy 2 hét múlva jó lenne (addigra félrerakok rá egy kis pénzt....). Esetleg adhatnál egy ajánlatot egy külső ápolásra. Jöhet privát üzenetben is, ha neked úgy jobb.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2995 Dátum: 2009.07.27 09:51:10 »
Túlzás nélkül mondhatom, hogy Misiből nem a gazdi beszélt.  Tényleg nagyon szép állapotban van a gépezete. Gondos gazdi. :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2996 Dátum: 2009.07.27 15:49:29 »
Túlzás nélkül mondhatom, hogy Misiből nem a gazdi beszélt.  Tényleg nagyon szép állapotban van a gépezete. Gondos gazdi. :clap:

Helyes, good boy :D!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2997 Dátum: 2009.07.27 20:36:59 »
Bár az autó 10 éves...
Ez valahol röhejes  :D ... Ez kb. olyan, mint a kilométer Zénóka Yarisában  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

agriboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2998 Dátum: 2009.07.27 22:32:28 »
Érdekelne.   :hmmmm:
Leírnád bővebben?

Hi! Így néz ki a clay

Ne idézzetek képet fölöslegesen... Palaczk

Ez egy 2 hetes autó ami gyurmáztam a mosás után... És az mindent leszedi.. kátrány, gyanta, madár kaki, beleéget szennyeződés, stb. Ajánlom 3 havonta használni, mert tényleg nagyon sok kosz tudsz leszedni az autódról vele. Az 4,500+ÁFA HUF.

- Jesse


Hali Jesse,

Ti áruljátok ezt a gyurmát, mert lehet, hogy kipróbálnám.  :hmmmm:
Van ennek valami márkája vagy valami?
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.27 23:11:16 írta Palaczk »

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2999 Dátum: 2009.07.28 02:24:04 »
1., Mi lenne a teendő / használandó szer javaslat ha a fényezett felületen gyanta pöttyök vannak, illetve gyantapöttyök a szévédőn is.


Az en autom is fenyok alatt all, en mindig Prevent katranyoldot hasznalok vagy egy nemet fektisztitot. Mindketto leszedi siman. A Prevent meg olcso is, par szaz Ft. Rafujsz a gyantara egy kicsit, majd egy ronggyal letorolod es kesz is.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/