Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1160563 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2625 Dátum: 2009.01.01 19:47:33 »
Polír 2 embernek 3-4 óra "csak".  :sweatdrop: És tényleg másnap nem kell a karodat használni.  :devil:
??????????????????????? nekem soha semmi bajom nem volt.............nem mindegy milyen anyaggal dolgozol....

Na meg az sem mindegy, hogy mennyire karcos és/vagy lemattult a felület. A Starletet (piros unilakk made in 1983, polírt ebben az évezredben még tutira nem kapott) a múltkor vagy 12 órán (!!!) át políroztam (Sonax Extreme 3), mire úgy-ahogy csillogó lett. OK, az oldalait elég volt egyszer átkenni, de a tető és pláne a motorháztető - brrr  :wacko:

12 órát? na ne.. :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2626 Dátum: 2009.01.01 20:23:39 »
Ismerve a saját polírozási időmet két normál fényezésű autón és Palaczk maximalizmusát pláne a témában (no meg a Starlet huszonéves fényezését) "normális"-nak mondható a 12 óra. Szerintem.
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2627 Dátum: 2009.01.02 14:43:37 »
Polír 2 embernek 3-4 óra "csak".  :sweatdrop: És tényleg másnap nem kell a karodat használni.  :devil:
??????????????????????? nekem soha semmi bajom nem volt.............nem mindegy milyen anyaggal dolgozol....

Na meg az sem mindegy, hogy mennyire karcos és/vagy lemattult a felület. A Starletet (piros unilakk made in 1983, polírt ebben az évezredben még tutira nem kapott) a múltkor vagy 12 órán (!!!) át políroztam (Sonax Extreme 3), mire úgy-ahogy csillogó lett. OK, az oldalait elég volt egyszer átkenni, de a tető és pláne a motorháztető - brrr  :wacko:

12 órát? na ne.. :ph34r:

Bizony-bizony, simán eltelhet ennyi idő a kézi polírnál.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2628 Dátum: 2009.01.02 21:41:14 »
Ismerve a saját polírozási időmet két normál fényezésű autón és Palaczk maximalizmusát pláne a témában (no meg a Starlet huszonéves fényezését) "normális"-nak mondható a 12 óra. Szerintem.

Így van. Főleg az ezermillió éves piros (!) normál lakk itt a kulcsfaktor. Őszintén mondom, hogy itt még nem is volt szó maximalizmusról  :) ... korántsem lett makulátlan az autó, nem az a "légy hasra esik rajta" típusú csillogása van, főleg nem a motorháztetőn (az volt a legjobban lemattulva). Ahhoz még neki kell szaladnom egyszer-kétszer, de erre majd már csak melegebb időben kerítek sort. Most annyit tettem, hogy felhoztam egy átlagos, normálisan karban tartott autó kinézetének a szintjére. De ehhez tényleg ennyi idő kellett.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2629 Dátum: 2009.01.04 12:59:58 »
Hölgyek,Urak!! Lenne egy kérdésem....meg véleményeket kérnék....szeretnénk egyik barátommal  egy polírozó,kárpittisztító, autóápoló vállalkozást létrehozni igény szerint az autó elhozatalával - haza vitelével.... akár számlaképesen!! 3M-es termékekkel,(ha másra is van igény akkor más termékkel is) rövid vállalási határidőkkel,korrekt áron Fejér megyében,Szfvár mellett....!! Szerintetek lenne rá igény?? Előre is köszi a válaszokat!!  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.04 19:51:14 írta szkaresz28 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2630 Dátum: 2009.01.04 13:32:42 »
Hölgyek,Urak!! Lenne egy kérdésem....meg véleményeket kérnék....szeretnénk egyik barátommal (Ő 22 éve van a fényező szakmában) egy polírozó,kárpittisztító, autóápoló vállalkozást létrehozni igény szerint az autó elhozatalával - haza vitelével.... akár számlaképesen!! 3M-es termékekkel,(ha másra is van igény akkor más termékkel is) rövid vállalási határidőkkel,korrekt áron Fejér megyében,Szfvár mellett....!! Szerintetek lenne rá igény?? Előre is köszi a válaszokat!!  :flowers:

Tehét egy igényes autókozmetikát akartok csinálni, annyi plusszal, hogy hoznátok-vinnétek az autót, ha kell. Hát szvsz a fő kérdés az, hogy hány, már működő kozmetika van a környéken. Én itt Pécsett pl. most biztosan nem nyitnék, ahhoz túl sok van már a városban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2631 Dátum: 2009.01.04 13:38:51 »
Nagy kérdés ugye az, hogy ki hagyja, hogy vezesse más a kocsiját. (objektív felelősség és baleset rulez)
Amúgy ha tényleg kiemelkedő minőségi munkát végeztek, szerintem arra mindig van igény.
Ratyi kozmetikából van elég és ha valaki azt mondja hogy hú, nálatok lett a legjobb a kocsi, annak úgyis híre megy.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2632 Dátum: 2009.01.04 13:41:36 »
Nagy kérdés ugye az, hogy ki hagyja, hogy vezesse más a kocsiját. (objektív felelősség és baleset rulez)
Amúgy ha tényleg kiemelkedő minőségi munkát végeztek, szerintem arra mindig van igény.
Ratyi kozmetikából van elég és ha valaki azt mondja hogy hú, nálatok lett a legjobb a kocsi, annak úgyis híre megy.

Na ja. Csak ehhez idő kell, türelem, meg persze tőke, ami nem baj, ha csak lassan térül meg. De amúgy én is szívesen foglalkoznék ilyesmivel, ez tiszta sor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2633 Dátum: 2009.01.04 14:00:27 »
Környéken....normálisan,normális anyagokkal rohadt kevesen dolgoznak....ahol én is melóztam anno 28e volt egy komplett polír 2002-ben..mondjuk ott is csak 3M-el...de mondjuk kitűnő minőségben...
Sz.r munkát eleve nem adok ki a kezemből...inkább ha nem tudom normálisan megcsinálni el se vállalom...
Igazából egy próbát megér...polírgépem van,kárpittisztító van,anyagokat megrendeljük,nagynyomású mosó van...tehát befektetés relatív már nem sok kell...még a garázst kell kicsit átalakítani de az se nagy meló!!
Az autó elhozatalt-visszavitelt igazából a kereskedők miatt vállalja be az ember...általában ők úgy kérik..de erre az objektív felelősségről meg annyit hogy semeddig nem tart egy papírt írni hogy ekkor elhoztad akkor meg visszavitted azaz hogy abban az időben más használta az autót.....
Meg nekem se érdekem hogy utána köpködjenek ránk!!
Boldog tulaj többet és mint egy bosszankodó!! :)  :flowers:
Egyébként köszi szépen Nektek a HSZ-kat! :)  :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2634 Dátum: 2009.01.04 14:04:58 »
Hát így leírva ez leánymese. Nyitott a piac, ha igény is van erre a munkára, akkor hajrá! (Esetleg a válság végét várjátok meg) :whistling:
(Már értem a hozom-viszem szolgáltatást is).  :flowers:
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2635 Dátum: 2009.01.04 14:10:46 »
..azt várhatják.. :eek:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2636 Dátum: 2009.01.04 14:59:42 »
..azt várhatják.. :eek:

Nekem nem úgy tűnik, hogy azóta több lenne a piszkos kocsi ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2637 Dátum: 2009.01.04 15:12:36 »
..azt várhatják.. :eek:

Nekem nem úgy tűnik, hogy azóta több lenne a piszkos kocsi ;) ...

ba+, haggyá má.  :devil:
eccer lemosattam na. idénre ennyit :ph34r:
válság van :whistling: ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2638 Dátum: 2009.01.04 15:51:28 »
Hölgyek,Urak!! Lenne egy kérdésem....meg véleményeket kérnék....szeretnénk egyik barátommal (Ő 22 éve van a fényező szakmában) egy polírozó,kárpittisztító, autóápoló vállalkozást létrehozni igény szerint az autó elhozatalával - haza vitelével.... akár számlaképesen!! 3M-es termékekkel,(ha másra is van igény akkor más termékkel is) rövid vállalási határidőkkel,korrekt áron Fejér megyében,Szfvár mellett....!! Szerintetek lenne rá igény?? Előre is köszi a válaszokat!!  :flowers:

Hajrá, Szkaresz! Szerintem lenne rá igény mert most télen azt csinálom én is ha van rá igény (megyek a kocsikért) mert a hidegben nem tok dolgozni. Ha tudok segíteni valamiben csak szóljál ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2639 Dátum: 2009.01.04 16:21:38 »
..azt várhatják.. :eek:

Nekem nem úgy tűnik, hogy azóta több lenne a piszkos kocsi ;) ...

ba+, haggyá má.  :devil:
eccer lemosattam na. idénre ennyit :ph34r:
válság van :whistling: ;)

"Idénre ennyi"? Úgy érted, 2009-re  :szemez: ? Év közepe felé megint azt fogják majd hinni a népek, hogy a kocsid szürke  :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )