Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 724206 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #345 Dátum: 2006.08.14 18:38:55 »
Idézetet írta: "Vismajor"
Tényleg csak behúzott kéziféknél csinálja. Nem néztem meg alaposan.

 :pofa: Akkor egy gonddal kevesebb. Mondjuk ettõl még idegesítõ. Gondolom a kerék és a karosszéria elmozdulása során a fekbetét elcsúszik, az nyöszörög. Vagy nem kell behúzni, vagy jó erõsen  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #346 Dátum: 2006.08.14 22:37:53 »
Agyamra megy a mûszerfal.  :robbanfej:

Múlt héten (vagy két hete? - összefolynak a hetek) volt az autó 90e-s szervízen. Újpestre, Superékhez vittem, mert már csináltak nekem szervízt, és korrektek voltak. Akkor is szóvá tettem a magnó körüli nyiszogást, de akkor még egyrészt nem volt vészes, másrészt a szerelõ srác nem tudta egy óra alatt megcsinálni, és mivel nekem akkor nem volt több idõm, abban maradtunk, hogy a következõ szervíznél megoldják. Most két zörgés-nyiszogás megszüntetését kértem (a 90e-s kötelezõn és a mûszakin kívül). 1. A vezetõülés melletti ajtó kerete, ha odakönyököl az ember, hajlamos benyomódni - ezt gyönyörûen megcsinálták. 2. A magnó környéke bármilyen terhelésváltásnál - azaz bukkanón, kanyarban, hosszanti és keresztirányú úthibán, tehát az utazások alatt gyakorlatilag végig - nyiszog. Nem zörög, hanem olyan hangot hallat, mint mikor hungarocellt morzsol az ember. Halálosan idegesítõ egész utazás alatt hallgatni, olyan frekvencián csinálja, ami átjön a zenén is, így csak kifejezetten bömbölõ zenével lehet semlegesíteni, azt pedig nem szeretem. Ezt a zajt a szerelõ nem tudta megszüntetni, azt mondta, talán a mûszerfal felsõ borítását - ami keresztbe végigér a kasztnin - is ki kell cserélni. A fejegység és a keret közötti rést valamivel kitömítette a srác, a zaj valahonnan hátulról, a kábelezés felõl jöhet, és minden bizonnyal abból adódik, hogy ez a fejegység egy nagy tohonya dög, minden terhelésváltásra megmozdul. A micsodám tele van, mert alapvetõen ez egy jól összerakott kocsi, ez az egyetlen olyan zaj benne, ami nem üzemszerû. Ha csak simán zörögne, le se tojnám, viszont annyira idegesítõ a frekvenciája, hogy kezdek rosszul lenni a saját autómtól.

Nem tudtok egy olyan szerelõt, aki akár maszekban foglalkozik ilyesmivel? Tudom, hogy ez a lehetõ legrosszabb pepecs munka, mert csak a baj van vele, de valahogy meg kéne oldani ezt.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #347 Dátum: 2006.08.14 22:50:20 »
Én tudnék egy amúgy autóhifi szerelõ srácot Kecskeméten, aki biztos szívesen elpepecselne vele, de azt a pénzt, amit az õ munkájára költenél, inkább költsd egy TS-re...
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #348 Dátum: 2006.08.14 23:04:45 »
Idézetet írta: "Satriani"
Agyamra megy a mûszerfal.  :robbanfej:

Múlt héten (vagy két hete? - összefolynak a hetek) volt az autó 90e-s szervízen. Újpestre, Superékhez vittem, mert már csináltak nekem szervízt, és korrektek voltak. Akkor is szóvá tettem a magnó körüli nyiszogást, de akkor még egyrészt nem volt vészes, másrészt a szerelõ srác nem tudta egy óra alatt megcsinálni, és mivel nekem akkor nem volt több idõm, abban maradtunk, hogy a következõ szervíznél megoldják. Most két zörgés-nyiszogás megszüntetését kértem (a 90e-s kötelezõn és a mûszakin kívül). 1. A vezetõülés melletti ajtó kerete, ha odakönyököl az ember, hajlamos benyomódni - ezt gyönyörûen megcsinálták. 2. A magnó környéke bármilyen terhelésváltásnál - azaz bukkanón, kanyarban, hosszanti és keresztirányú úthibán, tehát az utazások alatt gyakorlatilag végig - nyiszog. Nem zörög, hanem olyan hangot hallat, mint mikor hungarocellt morzsol az ember. Halálosan idegesítõ egész utazás alatt hallgatni, olyan frekvencián csinálja, ami átjön a zenén is, így csak kifejezetten bömbölõ zenével lehet semlegesíteni, azt pedig nem szeretem. Ezt a zajt a szerelõ nem tudta megszüntetni, azt mondta, talán a mûszerfal felsõ borítását - ami keresztbe végigér a kasztnin - is ki kell cserélni. A fejegység és a keret közötti rést valamivel kitömítette a srác, a zaj valahonnan hátulról, a kábelezés felõl jöhet, és minden bizonnyal abból adódik, hogy ez a fejegység egy nagy tohonya dög, minden terhelésváltásra megmozdul. A micsodám tele van, mert alapvetõen ez egy jól összerakott kocsi, ez az egyetlen olyan zaj benne, ami nem üzemszerû. Ha csak simán zörögne, le se tojnám, viszont annyira idegesítõ a frekvenciája, hogy kezdek rosszul lenni a saját autómtól.

Nem tudtok egy olyan szerelõt, aki akár maszekban foglalkozik ilyesmivel? Tudom, hogy ez a lehetõ legrosszabb pepecs munka, mert csak a baj van vele, de valahogy meg kéne oldani ezt.


Bármit csinálhatsz vele, ugyanúgy nyöszörögni fog... :?
Még a zsírúj Coriknál és 1-2hónap után elõjön újra a hiba...

Egy megoldás viszont létezik: beépítõkeret és belerakni valami jó kis rádiót... :vag1:
Ez nekem bevált, a nyöszörgéstõl már én is rosszul voltam, a csere után a zaj teljesen megszûnt...
És még a hangzás is jobb lett, kell ennél több??? :nagymosoly:

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #349 Dátum: 2006.08.15 06:15:24 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Én tudnék egy amúgy autóhifi szerelõ srácot Kecskeméten, aki biztos szívesen elpepecselne vele, de azt a pénzt, amit az õ munkájára költenél, inkább költsd egy TS-re...

Olyan ismerõsöm nekem is van, aki pár hét alatt apránként kitömné az egész autót, de annyi idõre nem tudom nélkülözni a kocsit. Olyan szaki kéne, akinek van egy tuti receptje, de olvasva a fórumot úgy tûnik, ilyen nincs. :( Még a végén megfontolom a beépítõkeretet és egy szabvány fejegységet, amit Peti500 is írt, pedig minden porcikám tiltakozik ellene.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #350 Dátum: 2006.08.15 07:45:10 »
Idézetet írta: "Satriani"
Agyamra megy a mûszerfal.  :robbanfej:

Múlt héten (vagy két hete? - összefolynak a hetek) volt az autó 90e-s szervízen. Újpestre, Superékhez vittem, mert már csináltak nekem szervízt, és korrektek voltak. Akkor is szóvá tettem a magnó körüli nyiszogást, de akkor még egyrészt nem volt vészes, másrészt a szerelõ srác nem tudta egy óra alatt megcsinálni, és mivel nekem akkor nem volt több idõm, abban maradtunk, hogy a következõ szervíznél megoldják. Most két zörgés-nyiszogás megszüntetését kértem (a 90e-s kötelezõn és a mûszakin kívül). 1. A vezetõülés melletti ajtó kerete, ha odakönyököl az ember, hajlamos benyomódni - ezt gyönyörûen megcsinálták. 2. A magnó környéke bármilyen terhelésváltásnál - azaz bukkanón, kanyarban, hosszanti és keresztirányú úthibán, tehát az utazások alatt gyakorlatilag végig - nyiszog. Nem zörög, hanem olyan hangot hallat, mint mikor hungarocellt morzsol az ember. Halálosan idegesítõ egész utazás alatt hallgatni, olyan frekvencián csinálja, ami átjön a zenén is, így csak kifejezetten bömbölõ zenével lehet semlegesíteni, azt pedig nem szeretem. Ezt a zajt a szerelõ nem tudta megszüntetni, azt mondta, talán a mûszerfal felsõ borítását - ami keresztbe végigér a kasztnin - is ki kell cserélni. A fejegység és a keret közötti rést valamivel kitömítette a srác, a zaj valahonnan hátulról, a kábelezés felõl jöhet, és minden bizonnyal abból adódik, hogy ez a fejegység egy nagy tohonya dög, minden terhelésváltásra megmozdul. A micsodám tele van, mert alapvetõen ez egy jól összerakott kocsi, ez az egyetlen olyan zaj benne, ami nem üzemszerû. Ha csak simán zörögne, le se tojnám, viszont annyira idegesítõ a frekvenciája, hogy kezdek rosszul lenni a saját autómtól.

Nem tudtok egy olyan szerelõt, aki akár maszekban foglalkozik ilyesmivel? Tudom, hogy ez a lehetõ legrosszabb pepecs munka, mert csak a baj van vele, de valahogy meg kéne oldani ezt.


Emil frey-nél meg tudták csinálni. üdv!
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #351 Dátum: 2006.08.15 07:56:32 »
Irtam mar en is, nekem a Sakuranal csinaltak meg teljesen korrekten, azota is kussban van.

monguz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #352 Dátum: 2006.08.15 08:14:09 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "monguz"
Sziasztok!

2006-os Corolla WG tulajdonos vagyok, 1 honapja.
Ketto napja fura nyikorgas (mikor ket muanyag/gumi egymashoz surlodik) hallatszik az auto belsejebol a kormanyoszlop korul (azt hiszem ). Ezelott is mintha "lotyogott" volna a kormanyoszlop rossz uton (persze csak sejthetoen), de a mostani hang mar idegesito. Mikor kisebb iveket kell bevenni, a kormany tekeresekor jelentkezik. Ma kicsit megprobaltam "rangatni" a kormanyt magam fele (persze esszel), es tenyleg eloidezheto a dolog.
Talalkoztatok mar ilyen jelenseggel?
Koszonet!

monguz


Ha a  kormány állítható lehetséges, hogy picit arrábbmozdítva javit a helyzeten!
-Esetleg nézz körül a mûszerfal alatt, nincs-e valami kábelköteg ráesve a kormányrúdra

-Vidd vissza, ez garanciális!!!


Koszonom a gyors valaszt!
Azota tegnap volt szervizben, ott persze nem jott elo... De mar nem a kormanyra gyanakszom. Inkabb a muszerfal muanyag boritasa lehet a hunyo... Vagy az ules... Ami erdekes, hogy eleg valtozo a dolog. Sokaig csend van, aztan egyszercsak elkezdi. Azt vettem eszre, hogy utviszonyoktol fuggetlen, viszont az mar sokat szamit, hogy eppen mit csinalok (fekezesnel, valtasnal, kanyarodasnal elojon). Volt olyan ma reggel, hogy allunk nyugodtan (pirosnal), es egyszer csak nyikkan egyet... :banging:
Azert 1 honapos autonal ez egy kicsit furi :cry:

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #353 Dátum: 2006.08.15 10:09:54 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Kgabe"
Én tudnék egy amúgy autóhifi szerelõ srácot Kecskeméten, aki biztos szívesen elpepecselne vele, de azt a pénzt, amit az õ munkájára költenél, inkább költsd egy TS-re...

Olyan ismerõsöm nekem is van, aki pár hét alatt apránként kitömné az egész autót, de annyi idõre nem tudom nélkülözni a kocsit. Olyan szaki kéne, akinek van egy tuti receptje, de olvasva a fórumot úgy tûnik, ilyen nincs. :( Még a végén megfontolom a beépítõkeretet és egy szabvány fejegységet, amit Peti500 is írt, pedig minden porcikám tiltakozik ellene.


Nálam mondjuk nem volt kérdéses a dolog, mert egy kellemes zenei installációt raktak a kocsiba, az hogy nem nyöszörög már csak egy nagyon kellemes pluszszolgáltatás... :rolleyes:  
Amúgy meg ajudijó szempontból a gyári fejegység háááát, hogy is mondjam nem egy nagy mutatvány... :roll:  
Gondolom a fed. comp. kiírásai miatt aggódsz, hogy eltûnnek majd, nekem abszolút nem hiányzik nincs is túl sok értelme...
Továbbá most már lehet kapni olyan fejegységeket, (aszem a VDO nyomatja) hogy néhány érték átmenthetõ a sima DIN-es fejegységre, láttam pl. olyat ami tudta mutatni a külsõ hõmérsékletet meg még valami gyári opciót... :hmm:
A m.szervizes elcsendesítés (nem akarok vészmadár lenni) de ideig percig tart, ugyanúgy kirázódik vagy elvetemedik egy idõ után, ha más nem mikor bejönnek majd a mínuszok...
2-3 ismerõs is szenved a dologgal, többek közt az egyiknek 2hónapos a kocsija, :?  másik kettõnek is megcsinálták már, maszekhoz is elment, mégis nyekereg, az egész fejegység amúgy full ilyen nyöszörgõs mûanyagból van, mikor kiszedték még a kezembe is nyekergett amíg beraktam a csomagtartóba... :nagymosoly:

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #354 Dátum: 2006.08.15 10:59:54 »
Idézetet írta: "Peti500"
Gondolom a fed. comp. kiírásai miatt aggódsz...

Egyszerûen nem akarok belerondítani a gyári dizájba. Alapvetõen tuningellenes vagyok, egy alufelnin kívül semmit nem raktam a kocsira, szeretném megtartani a gyári dizájnt. Ráadásul szeretem is a gyári fejegységet, tetszenek a nagy, könnyen kezelhetõ gombjai, meg tetszik benne, hogy éjszakára kikapcsolható a kijelzõ háttérvilágítása. A kijelzõ adatai miatt annyira nem aggódom, nekem az automata klíma megjeleníti a külsõ hõmérsékletet is, úgyhogy csak a fogyasztási adatok hiányoznának. Viszont az is problémát jelent, hogy én már vettem nem kevés pénzért egy iPodot és hozzá egy átalakítót, amit nem használhatnék az utólagosan beszerelt fejegységgel. Esetleg vehetnék mp3-as fejegységet, amivel az iPod - amit használhatóbbnak tartok, mint egy CD-s mp3-as megoldást - fölöslegessé válna. Ha pedig mégis használni szeretném az iPodot, akkor vehetnék hozzá egy másik átalakítót...

Szóval nekem a legjobb lenne valahogy mégis megcsináltatni a nyekergést. Elmegyek én a Sakurához a kocsival.

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #355 Dátum: 2006.08.15 12:14:41 »
Idézetet írta: "Satriani"

Szóval nekem a legjobb lenne valahogy mégis megcsináltatni a nyekergést. Elmegyek én a Sakurához a kocsival.


Nekem Supereknel hoztak rendbe, van hozza egy javitocsomag, azota meg sem moccan.
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #356 Dátum: 2006.08.15 12:32:11 »
Idézetet írta: "Lotto"
Nekem Supereknel hoztak rendbe, van hozza egy javitocsomag, azota meg sem moccan.

Akkor nálam vagy nem használták ezt a javítókitet, vagy nem használt, mert nálam Superék után ugyanúgy nyöszörög, mint korábban, sõt...

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #357 Dátum: 2006.08.15 13:21:13 »
Nekem is 1 honap utan jott elo. Megcsinaltak, azota kuss van.
Most 2.5 eves az autom...

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #358 Dátum: 2006.08.15 14:05:36 »
Idézetet írta: "Peter"
Nekem is 1 honap utan jott elo. Megcsinaltak, azota kuss van.
Most 2.5 eves az autom...


Az enyém februári de még nem vettem észre!
Kivéve egy kis zümmögést valahonnan de azt nem tudom mi!
De nagyon ritkán hallani!
Hali
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #359 Dátum: 2006.08.16 09:57:15 »
Idézetet írta: "Satriani"
Egyszerûen nem akarok belerondítani a gyári dizájba. Alapvetõen tuningellenes vagyok, egy alufelnin kívül semmit nem raktam a kocsira, szeretném megtartani a gyári dizájnt. Ráadásul szeretem is a gyári fejegységet, tetszenek a nagy, könnyen kezelhetõ gombjai, meg tetszik benne, hogy éjszakára kikapcsolható a kijelzõ háttérvilágítása. A kijelzõ adatai miatt annyira nem aggódom, nekem az automata klíma megjeleníti a külsõ hõmérsékletet is, úgyhogy csak a fogyasztási adatok hiányoznának. Viszont az is problémát jelent, hogy én már vettem nem kevés pénzért egy iPodot és hozzá egy átalakítót, amit nem használhatnék az utólagosan beszerelt fejegységgel. Esetleg vehetnék mp3-as fejegységet, amivel az iPod - amit használhatóbbnak tartok, mint egy CD-s mp3-as megoldást - fölöslegessé válna. Ha pedig mégis használni szeretném az iPodot, akkor vehetnék hozzá egy másik átalakítót...

Szóval nekem a legjobb lenne valahogy mégis megcsináltatni a nyekergést. Elmegyek én a Sakurához a kocsival.


Kaptam egy jo tippet a radio es a korulotte levo szellozes muagyagjanak nyoszorgesere. Muszarfalapoloval kell befujni a reseket (nem szilikonnal!), illetve ha valaki szetszedi, akkor a muanyag fuleket amivel a radio femhazara csatlakozik az egesz. Ma megcsinaltam es egy orat autokaztam pesten direkt szarabb utakon.

Nos bevalt. Semmi hangja... allitolag sokaig birja is.

Azota eltelt 1 honap voltak nagy meleget amikor napon allt es huvosebb ido is. Meg se nyikkan. Bar inkabb fujok oda egy kis apolot 2 havonta, mint megint szetszedjek.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb