Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3753432 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13770 Dátum: 2017.09.08 13:43:25 »
Amennyiben eddig, ilyen futásteljesítményig nem jött az olajevés, nagy valószínűséggel nem is fog. Főleg ha figyelsz a szervízelésre, kelő gyakorisággal, kellő minőségű olajat cserélsz.
Bennem kialakult az a benyomás, hogy ritkábban szervízelt, vagy "okoskodás" (pl.: 100e fölött már 10W-s olaj..) miatt nem megfelelő olajat használóknál indult meg a gyűrűhorony kokszolódása... Esetleg a felhasználás módja ha keményebb, végletesebb (pl.: rengeteg város-dugó, vagy utánfutó, vagy nagy tempós pálya) nem sűrítette hozzá a szervízelést.

Ne áltasd magad! A 2004 környéki 1.8 motor mindegyike eszi az olajat 200e km környékétől. Nálam Aralt high tronicot kapott a motor, nem hajtottam, és nagyrészt országúton használtam, mégis ette. Az már más tészta, hogy én nem gyűrűztettem meg (amelyik motort szétszedik, már sosem lesz a régi :no:). Nem is bírta sokáig a katalizátor, csak 510e km-ig... ;)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13771 Dátum: 2017.09.08 14:13:50 »
Ne áltasd magad! A 2004 környéki 1.8 motor mindegyike eszi az olajat 200e km környékétől. Nálam Aralt high tronicot kapott a motor, nem hajtottam, és nagyrészt országúton használtam, mégis ette. Az már más tészta, hogy én nem gyűrűztettem meg (amelyik motort szétszedik, már sosem lesz a régi :no:). Nem is bírta sokáig a katalizátor, csak 510e km-ig... ;)

320-al vette...és nem eszi.
Akkor már volt csinálva? avagy ezt rosszfelé tekerték?

A szétborított motor sose lesz régihez: nálam, némi plusz erő és fogyasztásjavulást hozott, tehát nemhogy olajat nem kell vennem, de benzint is kevesebbet. Negatívumot nem vettem észre (eddig)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

tomthomas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13772 Dátum: 2017.09.08 14:42:20 »
Eddig még nem tudok mélyre ható következtetést levonni, mert 2 ezret tettem bele, de ez idő alatt egy mm-t sem esett a nívón a szint. Ennek örülök persze :) Javítva a régi tulaj elmondása alapján még nem volt és ezt igaznak is vélem.  Majd a legközelebbi olajcserénél, ha már jobban látom, megírom mi a helyzet. Kivétel erősítse a szabályt :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13773 Dátum: 2017.09.08 14:48:00 »
320-al vette...és nem eszi.
Akkor már volt csinálva? avagy ezt rosszfelé tekerték?
Valószínűbb, hogy megcsináltatta időben.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13774 Dátum: 2017.09.08 15:41:24 »
320-al vette...és nem eszi.
Akkor már volt csinálva? avagy ezt rosszfelé tekerték?

A szétborított motor sose lesz régihez: nálam, némi plusz erő és fogyasztásjavulást hozott, tehát nemhogy olajat nem kell vennem, de benzint is kevesebbet. Negatívumot nem vettem észre (eddig)
A szerencsésebbeknek (vagy életrevalóbbaknak :hmmmm:) még garanciában kicserélték/kijavították a motort. Vagy a tulaj saját zsebből csináltatta meg.
Elnézést a szkeptikusságomért, de az autó előéletét csak az első tulajdonosának hiszem el. :hug: A kereskedők információja nálam a legenda kategóriájába tartozik. ;)

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13775 Dátum: 2017.09.10 16:54:14 »
Jelenleg 5w-30 -as Shell olajat töltöttem bele, én sem szerettem volna áttérni nagyobb viszkozitásra. Az autót eddig az előző tulaja pályán használta főleg, én inkább városban, így 8-10 e km-nél tervezem az olaj cseréket. Valóban erősen összefügghet ez az olajevés a felhasználással és karbantartással.
A szondát a hétvégén módosítom, majd beszámolok róla nekem visszajön-e a hiba vagy sem.
Ez esetben remélem, hogy egy csatlakozó tisztítással megoldódik a szervó gondja.
Hűtőfolyadéknak bármilyen alu blokk kompatibilis folyadékot használhatok vagy vannak egyéb követelmények is?
Köszönöm az infókat!
Hűtőfolyadékot  a budakeszi Toyota márkaszervizben vettem, 2 liter koncentrátum 11500 Ft. volt. Eredeti, ehhez való, nem kell egy boltosnál kérdezgetni, hogy tényleg jó lesz-e. Kb. 1 óra alatt (+2 liter ioncserélt vízzel keverve) kicseréltem  a benne lévő 10 éves folyadékot. Betöltéskor fűtés max.-ra állítva, teljesen egyszerű művelet.
Avensis 1.8 / 2007

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13776 Dátum: 2017.09.14 16:34:03 »
Hogyaza...

Ma reggel 10 km országút után felvillant a "CheckEngine" amit nem láttam mióta benn a kiemelő a P0420-ra.
4 km, óvoda előtt leállít, tovább suliig, maradt. Suli leállít, majd tovább melóig, maradt. Kajaszünetben kiugrottam, hogy kiolvastatom, indít, a lámpa elaludt HMMMM!!!
Ekkor már úgy voltam vele, most már mindenképp meglessük: tárolt egy P1349-t. Egyelőre törlés, majd figyelés.

Erre van valami praktika, mint a "szokásos" takarítások?? Tapasztalatok?
Menetben nem vettem észre semmi különöst, bár a "sárga fény" azonnal babonázott: mintha nem lenne olyan dinamikus :D
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13777 Dátum: 2017.09.14 16:56:04 »
mit jelent ez a p1349 kód xerinted?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13778 Dátum: 2017.09.14 16:58:46 »
Hogyaza...

Ma reggel 10 km országút után felvillant a "CheckEngine" amit nem láttam mióta benn a kiemelő a P0420-ra.
4 km, óvoda előtt leállít, tovább suliig, maradt. Suli leállít, majd tovább melóig, maradt. Kajaszünetben kiugrottam, hogy kiolvastatom, indít, a lámpa elaludt HMMMM!!!
Ekkor már úgy voltam vele, most már mindenképp meglessük: tárolt egy P1349-t. Egyelőre törlés, majd figyelés.

Erre van valami praktika, mint a "szokásos" takarítások?? Tapasztalatok?
Menetben nem vettem észre semmi különöst, bár a "sárga fény" azonnal babonázott: mintha nem lenne olyan dinamikus :D

VVTI állító szelep
A vezérműláncot is le kell venni a cseréhez....
Part Nr: 15330-22030
https://www.toyota-forum.de/threads/corolla-verso-fehlercode-p1349-vvti-stellventil-defekt.74773/

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13779 Dátum: 2017.09.14 17:02:04 »
mit jelent ez a p1349 kód xerinted?
Possible causes
- Dirty or low engine oil
- Valve timing
- Oil control valve
- Variable Valve Timing controller assembly
- Engine Control Module (ECM)


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13780 Dátum: 2017.09.14 17:08:45 »
deka esetében ezek közül melyik áll fent?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13781 Dátum: 2017.09.14 17:21:33 »
deka esetében ezek közül melyik áll fent?
1. valószínűleg kizárható. 2. alacsony valószínűségű. 3-4 a legvalószínűbb. Mh197 Litvánoktól 8k-ért vett VVTi szelepet, de márkaszervíznek biztos van rá valami jófajta horror-ára.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13782 Dátum: 2017.09.14 17:33:17 »
Hogyaza...

Ma reggel 10 km országút után felvillant a "CheckEngine" amit nem láttam mióta benn a kiemelő a P0420-ra.
4 km, óvoda előtt leállít, tovább suliig, maradt. Suli leállít, majd tovább melóig, maradt. Kajaszünetben kiugrottam, hogy kiolvastatom, indít, a lámpa elaludt HMMMM!!!
Ekkor már úgy voltam vele, most már mindenképp meglessük: tárolt egy P1349-t. Egyelőre törlés, majd figyelés.

Erre van valami praktika, mint a "szokásos" takarítások?? Tapasztalatok?
Menetben nem vettem észre semmi különöst, bár a "sárga fény" azonnal babonázott: mintha nem lenne olyan dinamikus :D

Nem folyik olaj a VVTI szelep környékén esetleg? Az enyémnek a szelepben lévő (nem a szelepen rajta lévő) tömítése adta meg magát. Először próbáltam a négy lábacskát ami oda fogja jobban rásajtolni, de nem hozott eredményt, inkább kicseréltem. A csatlakozójára hajlamos ráfolyni az olaj, és akkor kontakt hiba lehetséges, vagy csak szimplán a szelep a végét járja.. Ez is csak egy tipp, de ezt érdemes először csekkolni.

Ha a szelep hibás, vagy rendetlenkedik, mindenképp gyári bontott javasolt, én azt olvastam. Az utángyártottak nem igazán jók ebből. Én ezt is ebay-en találtam, Litvánoknál, angoloknál sokat bontanak ilyen motorokat, autókat, és a szállítás sem horribilis. Egyebekben mondanom sem kell gondolom, hogy a szelepet a motor típushoz érdemes nézni, tehát többfajta autóban is lehet ilyen. :)

Szerelése is egyszerű, egy darab csavar fogja be, csatlakozó levétele után csavar ki, és csak kihúzod a szelepet. A vissza is egyszerű, mert a csavarhoz lévő fül miatt adja magát, hogy hogy kell visszatenni. Amit észrevettem, hogy a szelep első része, ha az összeillesztésnél lévő négy kis fül gyengélkedik már, akkro el tud csavarodni. Ez azért érdekes, mert az jó ha pontosan a megfelelő szögben áll. Nálam a cserét ez az elcsavarhatóság is indokolta. A szelep egyébként egyszerűen ellenőrizhető. A csatija két pólusos, 12V -ra behúz (vagy kinyomja, már nem emlékszem) a közepében lévő rudazatot. Ezt lehet csekkolni is, hogy működik-e rendesen. 
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.14 17:37:41 írta mh197 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13783 Dátum: 2017.09.14 18:37:27 »
Törlés óta: SEMMI
Óvoda, iskola, benzinkút (hmm, sokat evett 7,22), 15 km országút, garázs...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13784 Dátum: 2017.09.14 18:40:41 »
1. valószínűleg kizárható. 2. alacsony valószínűségű. 3-4 a legvalószínűbb. Mh197 Litvánoktól 8k-ért vett VVTi szelepet, de márkaszervíznek biztos van rá valami jófajta horror-ára.

1. 1350 km van benne olajcsere óta, szerintem túl van töltve: a 3,7 helyett beleborította a mester a 4 literes Sustinát, lsd.: fotó
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS