Szerző Téma: BMW  (Megtekintve 130654 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:BMW
« Válasz #540 Dátum: 2014.02.15 08:33:33 »
egyetértek. DALOLVA  :ph34r:
bár még nem tudtam eldönteni, hogy most akkor ez a bms-logós kia carens tetszik-e. az én egyterűs tapasztalataim alapján ezeknek akkor van értelme, ha hétülésesek.
Hétfős család úgyis Galaxy méretű egyterűt vesz ;)
Azért 1-2 gyereket berakni egy alacsony autó gyerekülésébe elég hasizom meg egyéb izomcsoportok edzését feltételezi- gondolom én, mert amikor az én  gyerekem volt kicsi, még gyerekülése se volt, a Swiftben, Coriban :D
Nekem azért tetszik ez a bömcsi :yes: Pár év múlva biztos nekem is szempont lesz a könnyű ki-be szállás :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:BMW
« Válasz #541 Dátum: 2014.02.15 13:15:59 »
hétfős család nem galaxyt vesz, mert nem férnek el benne. öt gyerekkel multivan meg vivaro játszik. galaxyt általában három gyerekkel szoktak venni. a hét ülés nem arra kell, hogy mindig heten üljenek a kocsiba, hanem arra, hogy néha heten is beférjenek.
a könnyű ki-beszállás apámnál már téma, panaszkodik is...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:BMW
« Válasz #542 Dátum: 2014.02.15 13:25:25 »
hétfős család nem galaxyt vesz, mert nem férnek el benne. öt gyerekkel multivan meg vivaro játszik. galaxyt általában három gyerekkel szoktak venni. a hét ülés nem arra kell, hogy mindig heten üljenek a kocsiba, hanem arra, hogy néha heten is beférjenek.
a könnyű ki-beszállás apámnál már téma, panaszkodik is...
Én azért se panaszkodom :tt2: :surrender:
Haj de szívessen ülnék az alacsony 190-es merciben :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:BMW
« Válasz #543 Dátum: 2014.02.15 14:26:18 »
Na, csakhogy észhez tértek végre: nagyon ideje volt már ennek  :yes: !

A kocsi amúgy, legalábbis oldalról, tényleg kb. bármilyen márka lehetne. Dehát ez a kvázi-egyterű forma eléggé behatárolja a lehetőségeket. Elölről pedig abszolút, első blikkre BMW  :)

------------------

De azért a háromhengeres motor gondolata, egy ekkora prémium autóban, eléggé zokogtató  ::)
Hát nem tudom. Nekem a formájával van a legkevesebb gondom.
Sokkal inkább a hiányzó funkcionalitásban látom a hibát.
Ha az alsó közepes méretosztály igényesebb típusaként a tehetős családok anyukáinak szánják ezt az autót, akkor illett volna úgy kialakítani, hogy a hátsó sorba ne csak 2, hanem 3db gyerekülés is elférjen a tologatható hátsó sorban. Ezzel a megoldással igazán különleges és ütős lehetne a konkurensekhez képest.
És/vagy 5+2 ülés is jó lehetne, de így, hogy ezek közül semmi nincs, maximum a jelvénye adhatja el szerintem. Pontosan ilyen hiányosságok miatt nem lett sikeres anno a Corolla Verso első kiadása sem.
Így most valóban a B-osztályos Merci, esetleg még a Golf Plus méretbeli konkurense lehet, de gyakorlatilag 12-egytucat, 0 különlegességgel.

Biztos vagyok benne, hogy más márkajellel zsákutca lenne ez az autó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:BMW
« Válasz #544 Dátum: 2014.02.15 15:09:02 »
hétfős család nem galaxyt vesz, mert nem férnek el benne. öt gyerekkel multivan meg vivaro játszik. a hét ülés nem arra kell, hogy mindig heten üljenek a kocsiba, hanem arra, hogy néha heten is beférjenek. 
+1
a könnyű ki-beszállás apámnál már téma, panaszkodik is...
Én már előre gondolkodom, és a következő autónál már ez szempont. Ősszel volt egy makacs térdfájásom, ami pont a kuplungozó mozdulatra volt a legrosszabb. Természetesen csak a Corsában, mert ott lent van az ülés.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:BMW
« Válasz #545 Dátum: 2014.02.15 15:11:33 »
Egy Galaxyban mióta nem férnek el megfelelően 7-en?  :eek:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:BMW
« Válasz #546 Dátum: 2014.02.15 15:15:07 »
Nem érted. Elférnek persze, de ha heten akarnak utazni csomagokkal is, arra már nem jó, arra írta a Vivarot és társait.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:BMW
« Válasz #547 Dátum: 2014.02.15 16:17:47 »
Így is van. Ismerõs most adta el az Alhambráját, és utána kisbusz lesz, pedig csak négy gyerek van.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:BMW
« Válasz #548 Dátum: 2014.02.15 16:21:51 »
"csak"  :whistling:
én azzal is nagy gondban leszek, ha esetleg jön egy harmadik baba...az autók túlnyomó többségét két gyerekre tervezik...egy avensisbe is macerás három gyereknek ülnie...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:BMW
« Válasz #549 Dátum: 2014.02.15 16:54:47 »
"csak"  :whistling:
én azzal is nagy gondban leszek, ha esetleg jön egy harmadik baba...az autók túlnyomó többségét két gyerekre tervezik...egy avensisbe is macerás három gyereknek ülnie...
Vagy vársz egy kicsit, mire az első már nem baba ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:BMW
« Válasz #550 Dátum: 2014.02.15 18:30:57 »
Nem érted. Elférnek persze, de ha heten akarnak utazni csomagokkal is, arra már nem jó, arra írta a Vivarot és társait.
Hát jah, hosszabb útra már nem felel meg 435 liternyi csomagtér.
Gabe 254.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:BMW
« Válasz #551 Dátum: 2014.02.15 19:26:34 »
Hát jah, hosszabb útra már nem felel meg 435 liternyi csomagtér.
Azt csak az ablakig mérik :D Egyébként meg kisgyerekek ülése előtt még sok minden elfér, nem?
Akinek egy hétszemélyes nem elég, annak úgy is szüksége van egy második (kis)autóra is, legalább is racionális lehet. Vagy lehet utánfutót,ill. tetőboxot vinni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:BMW
« Válasz #552 Dátum: 2014.02.15 22:45:28 »
"csak"  :whistling:
én azzal is nagy gondban leszek, ha esetleg jön egy harmadik baba...az autók túlnyomó többségét két gyerekre tervezik...egy avensisbe is macerás három gyereknek ülnie...
Ezért van nekünk most egy COV-unk az Avensis helyett...
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:BMW
« Válasz #553 Dátum: 2014.02.15 22:48:04 »
Ezért van nekünk most egy COV-unk az Avensis helyett...
Van egy kisautó is , nemde? :hmmmm:
És minél nagyobb az egyik, annál inkább kell egy másik is ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:BMW
« Válasz #554 Dátum: 2014.02.15 23:07:47 »
Van egy kisautó is , nemde? :hmmmm:
Van, de nem azzal a céllal, hogy abba pakoljuk, ami a másikba nem fér be.
music