Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1683226 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8085 Dátum: 2016.01.12 15:17:27 »
Jövök, benézek, mit látok? USB, tolatókamera, érintőképernyő, blútyúk...... . mivan...? Autóhifivel foglalkozik még valaki?  :lol:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8086 Dátum: 2016.01.12 19:52:10 »
A 945R-nek az RS-eknél is jobb hangja volt. Ha csak ez lenne a lényeg, azt használnám...  :yes:

De a BT, USB, SD nagyon nagy komfortot, és biztonságot ad, annyival meg nem rosszabb a 80 prs, főleg nem hangban.  ;)

Haver vett új P99-et, az is ugyanilyen gagyi anyagokból épül mint a 80prs, de azért a hangja jobb, több részlet van benne. De a PRS is elég meggyőző, leginkább a hangszerek visszadásában, nagyon élethű hangok jönnek ki belőle...  :)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8087 Dátum: 2016.01.12 20:16:56 »
Igazából a Blaupunkt mondog a rádió részéről volt híres, ők gyártottak először RDS-es autórádiót pl.

...de rájuk meg a Becker vert rájuk a duplatuneres megoldással, amiből az egyik mindig ad, a másik mindig keres, ezáltal veszett jó a vétel, de náluk ráadásul még a CD része is jó volt egy Mexico-n pl.

Igaz. a Becker eszembe sem jutott. Pedig illett volna  :szemez:

De látod már olyan régen voltál itt, hogy ennyit változott a felhozatal   :D

Bár az is igaz, hogy én sem szólhatok egy szót sem a multimédiás Pioneerommal. De azt hiszem hang terén sem kell szégyenkeznie. Nagyon meg vagyok elégedve az egész cumóval, nem cserélném ki egyik összetevőjét sem  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.12 20:20:06 írta Maxim »

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8088 Dátum: 2016.01.12 20:21:51 »

De a BT, USB, SD nagyon nagy komfortot, és biztonságot ad...


Igen, nálam is sokat nyomott ezen szolgáltatások megléte a hang mellett  :hug:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8089 Dátum: 2016.01.12 20:26:35 »
Na milyen multimutyó van bent nálad?  :szemez:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8090 Dátum: 2016.01.12 20:32:08 »
Ez valóban lemaradt. Egy AVH3200BT fej van, aztán egy TS-E170C első szettem. Aztán egy Clarion APA4360 as erősítő, amivel a szett megy és egy PFW1051 "lapos hasú" mélynyomóm egy zárt, illeszkedő ládában.  Ezt pedig olyan "félaktívban" üzemeltetem, mert a láda a fejről van vezérelve fázisfordítás, meg a vágás. Az első szett pedig részben a fejről, részben a saját keresztváltóján keresztül, de a magasból visszavettem 2 dB -t, hogy fülbarátabb legyen.  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.12 20:36:09 írta Maxim »

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8091 Dátum: 2016.01.12 21:48:33 »
Szerintetek érdemes lenne a kocsi hifit tovább fejleszteni?

jelenleg egy P4004 rockford van benne és van egy másik uilyen ami még nincs benne (arra gondoltam, h az elsőket egyik erősítő, a hátsókat a másik hajtaná meg)
Illetve egy dupla ládára és még egy punch 3001-re gondoltam és kondikra -azokat csak a mélyekre érdemes rakni?
Kocsi ki van bitumenlapozva ajtók összes és a kocsi alja is...

Jelenleg az akksi csere megoldotta a gondomat a mélyek is jobban szólnak, még vissza is kell majd vennem...

Viszontúgy  döntöttem, mert baromira zavar, h otthon a számítógépnél szarul szólnak a zenéim (kocsimban jobban szólnak), hogy be kellene szereznem egy DACot Egy Cambridge Audio DacMagic Plusra gondoltam, mert javarészt egy AKG 240-en hallgatok mindnent.
Mi a véleményetek az ötletről? Sajna  rá kellett jönnöm, hogy az alaplai hangkari egy sz@r és h lapot cseréltem még szarabb lett mert olcsó deszkát raktam alá...
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8092 Dátum: 2016.01.12 21:55:05 »
a lényegi kérdésem, h autohifi vagy otthoni hifi:)?
Konrád

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8093 Dátum: 2016.01.12 22:27:57 »
Alaplapi hangkártya? Ne már...
Próbálj egy focusrite scarlett 2i4-et. Vagy egy avid fasttrack duo-t.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8094 Dátum: 2016.01.13 22:27:58 »
a lényegi kérdésem, h autohifi vagy otthoni hifi:)?

Hol hallgatod többet? Ott kell pénzt költeni...  :D

Ha a hifidet akarod fejleszteni, akkor felejtsd el a hátsó szettet, csak elől legyen, keress egy aktív vágásra, és időkorra képes fejet, és az első szettet kösd aktívba.  ;)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8095 Dátum: 2016.01.14 08:43:49 »
Inkább otthon és valszeg úgyis eladnám a Corollát, azért is pakoltam ki a direktszűrűt...
Illetve asszony pajti pedzegeti a gyerket, szóval jó lenne minél előbb megvenni, mert utánna max Corola Versom lenne:) (mert több gyereket akarna)

Kati is otthon hallgatja és elég sokat, bár neki nem tűnt fel, de nagyon szar az alaplapi, bár múltkor parkolóban végighallgatott egy egész számot Brian Adamstől utánna otthon is fél napig az szólt. AKG 240 szépen leválasztja az éneket a háttértől kiemeli azt, de sajnos az összes hiba is. Haver Sennheisere nekem jobban tetszett ált zenére, de Vocalra az AKG bár az ővé most 140ezer... (anno meg 35kért vette-röhej, hogy felmennek az árak)

Ma megyek meghallgatni a Cambridge Audiot, hát kíváncsi vagyok mit tud az a DAC... (DACOT biztosan akarok, a többi meg majd nyárig összejön)

max egy 200-300-at szánnék hangfalra és erősítőre majd, mivel zenei hallásom sajnos nincs plusz a kábleek legyenek mondjuk 50 max többet nekem nem ér meg

erősítőre olyan 100-at hangfalakra állót gondoltam és a DAC-ról menne minden a CAmbriudge olyan 100 körül lenne, mert hálózatról akarom a zenét hallgatni
Sikerült az AKG mellé egy Nakamichi bluettoth fülest is vennem Amazonon a TV-hez-potom 38 dolcsi, majd egyszer csak hazajut nővéremtől:).
Konrád

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8096 Dátum: 2016.01.14 11:08:02 »
Szerintetek érdemes lenne a kocsi hifit tovább fejleszteni?

jelenleg egy P4004 rockford van benne és van egy másik uilyen ami még nincs benne (arra gondoltam, h az elsőket egyik erősítő, a hátsókat a másik hajtaná meg)
Illetve egy dupla ládára és még egy punch 3001-re gondoltam és kondikra -azokat csak a mélyekre érdemes rakni?
Kocsi ki van bitumenlapozva ajtók összes és a kocsi alja is...

Jelenleg az akksi csere megoldotta a gondomat a mélyek is jobban szólnak, még vissza is kell majd vennem...

Viszontúgy  döntöttem, mert baromira zavar, h otthon a számítógépnél szarul szólnak a zenéim (kocsimban jobban szólnak), hogy be kellene szereznem egy DACot Egy Cambridge Audio DacMagic Plusra gondoltam, mert javarészt egy AKG 240-en hallgatok mindnent.
Mi a véleményetek az ötletről? Sajna  rá kellett jönnöm, hogy az alaplai hangkari egy sz@r és h lapot cseréltem még szarabb lett mert olcsó deszkát raktam alá...

Ha az akksi megoldotta a gondodat, akkor ne szúrd el egy filléres kondival. (Gondolom, nem ELNA sort találrál valahol... de ha azt, akkor hajrá, azt szereld be nyugodtan.)

A Cambridge Audio DACMagic-át én is néztem nagyon, azt mindenképpen érdemes kipróbálni, mert ha megvetted, el is tudod majd adni, és időnként használtan is fel-felbukkan.
Végül én nem vettem meg, mert találtam egy Harman Kardon HD970-est, aminél van optikai ki-bemenet, úgyhogy használhatom külső DAC-ként.  :sorcerer:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8097 Dátum: 2016.01.14 11:09:45 »
Igen, nálam is sokat nyomott ezen szolgáltatások megléte a hang mellett  :hug:

Nálam a hang a szolgáltatás. MP3-at telefonról hallgatok...  :lol:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8098 Dátum: 2016.01.14 19:36:27 »
Megvettem a Cambridge Audio Dacmagic Plusot-ezen van minden amit mondtál Wolfman:) opti be, és ki és spdif, meg balanced audio out.
most éppen élvezem, és kezdem kidobálni az mp3-jaimat:)

Kíváncsi vagyok mi hogy szól benne, a srácnál a Sting Track of Filed of Gold győzött meg... a gitár pengetés-azt histtem lehidalok pedig az AKG 240 inkább ének hangra van szerintem.

Este csak zenehallgatás lesz...

Eddig nagyon tetszik, az alaplapi kártya tiltva is lesz:)->milyen kábelt vegyek összekötni a hifimet
(ne röhögjetek ki, de egy Technics SA-EH 500 van, bár vicces, hogy a DAC uannyiba kerül mint a Hifi anno 15 éve.)
tudom mára inkább gyerekszobába való, kb max 5000Ft-ot vagy max 10 ezret szánok rá van valami értelemes kábel ennyiért?
Konrád

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8099 Dátum: 2016.01.14 22:09:44 »
Hsz kábelből a kácsa FLW25 pl egy egész jó kábel, RCA-nak pl Audioquest Red river, gyári, csavaros, vagy valami jó roppantós dugóval...  ;)

Vagy érdemes lehet Van-damme kábelek környékén körülnézni, sok jót hallottam, olvastam róla, én is gondolkoztam a beszerzésén...  ::)