Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1694220 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5880 Dátum: 2011.01.30 13:29:23 »
Engem is érdekel majd ám :) :clap:
Józsi vagyok :-)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5881 Dátum: 2011.01.30 13:52:21 »
Kicsit félreérthető voltam. Nem a Sony fejek minősége érdekel, mert a fejegységem már megvan november óta. Egy Pioneer.  :cool2: Bár emlékszem korábban is parázs vita alakult ki itt a Sony fejekkel kapcsolatban.
Csak a fejek alapján jutott eszembe a a kérdés.  ::)

Szóval a Sony erősítőkkel és mélynyomókkal kapcsolatos véleményetek érdekel. Hogy ezekkel szerintetek érdemes-e reálisan számolni.  :hmmmm:

Az erősítőkkel és a mélynyomókkal is minőségi és megbízhatósági problémák vannak?  :?:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5882 Dátum: 2011.01.30 16:49:16 »
Vannak nagyon jónak tartott erősítői a Sonynak. De ezek régebbi modellek, nemritkán tíz év körüliek. Mostanában nem brillírozik a Sony ezen a téren. Mindig vannak aktuális szériás erősítőik, de én például nem ismerek senkit, akinek ilyen lenne az autójában. Nem hiszem, hogy gyakori lenne...
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.30 16:50:35 írta kleingy »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5883 Dátum: 2011.01.30 17:09:34 »
Megvan a 6 csatornás GTO :clap: jó fej volt a srác, 5 -rongyot alkudtam belőle :D jó üzlet volt. Itthon ezek amúgy is ritkaságszámba mennek. Jövő héten bekötés :hug: :hug:

Megmutatni ám, ha kész van!  :D

Jaja abban biztos lehetsz farkas! :yes: Össze lehetne majd hozni megint egy hallgatózást. :hug:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5884 Dátum: 2011.01.30 17:11:03 »
Engem is érdekel majd ám :) :clap:

Jójó! :clap: Összehozunk valamit. Én már többször is benne lettem volna egy összeröffenésbe itt az audiobegyárokkal :D

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5885 Dátum: 2011.01.30 17:49:04 »
Várom :)  :clap:
Bár nekem addigra a másik autó a cél :) Abban is van valami zeneszerű :)
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5886 Dátum: 2011.01.30 17:52:14 »
Jaja abban biztos lehetsz farkas! :yes: Össze lehetne majd hozni megint egy hallgatózást. :hug:


Illetve egy rendes hallgatózást, hiszen az előző maximum technikai tesztelésnek volt jó....  :D








Viszont rá kellett jönnöm, hogy ésszel kell használnom a hifit: az utóbbi időben többször is előfordult, hogy úgy hozta a dolog, hogy viszonylag nyugodtan meg tudtam állni járó motorrel, bömbölő hifivel fal előtt. És azt tapasztaltam, hogy hiába hogy nincs egy éves az akku, hiába komolyabb teljesítményű, mint a gyári, még így is el-elhalványul a világítás, még ha tartom a gázt akkor is. Nagyon bitang pillanatnyi áramfelvételei lehetnek ennek a rendszernek. Lehet, hogy elkelne egy kisebb, jó minőségű kondenztátor-sor közvetlenül az erősítő elé, mert az a sanda gyanúm, hogy ez a pillanatnyi erőforrás-hiány meghallatszik a hangminőségben is......

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5887 Dátum: 2011.01.30 17:59:59 »
erről mi a vélemény milyen képet csinálhat stb  :helpsmilie: http://www.kepesmotor.hu/motor_kiegeszito/p538134

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5888 Dátum: 2011.01.30 18:02:43 »
Vannak nagyon jónak tartott erősítői a Sonynak. De ezek régebbi modellek, nemritkán tíz év körüliek. Mostanában nem brillírozik a Sony ezen a téren. Mindig vannak aktuális szériás erősítőik, de én például nem ismerek senkit, akinek ilyen lenne az autójában. Nem hiszem, hogy gyakori lenne...

Ettől tartottam. Én sem találkoztam még ilyen emberrel. Ezért gondoltam, hátha itt tapasztalt guruk hallottak ezt-azt és majd mondanak valami okosat.
Mert hát attól ha a fejegységek nem annyira elismertek, még az erősítőik lehetnének jók. (gondoltam én)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5889 Dátum: 2011.01.30 18:32:55 »
erről mi a vélemény milyen képet csinálhat stb
Ilyet :

Bocs az offért...  Nem én videóztam... :)
Józsi vagyok :-)

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5890 Dátum: 2011.01.30 18:45:47 »
köszi hát nem rossz akkor megveszem

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5891 Dátum: 2011.01.30 18:48:49 »
Ok, hajrá :) :clap:
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5892 Dátum: 2011.01.30 19:23:52 »
Ettől tartottam. Én sem találkoztam még ilyen emberrel. Ezért gondoltam, hátha itt tapasztalt guruk hallottak ezt-azt és majd mondanak valami okosat.
Mert hát attól ha a fejegységek nem annyira elismertek, még az erősítőik lehetnének jók. (gondoltam én)

Hát... ez is valahogy úgy van, hogy ahány fül, annyi ízlés. Kia utánaérdeklődéssel meg lehet tapasztalni, hogy egyaránt elismert emberek ugyanarról a termékről egymással mennyire homlokegyenest ellentétesen tudnak nyilatkozni....

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5893 Dátum: 2011.01.30 20:04:35 »

Illetve egy rendes hallgatózást, hiszen az előző maximum technikai tesztelésnek volt jó....  :D

Viszont rá kellett jönnöm, hogy ésszel kell használnom a hifit: az utóbbi időben többször is előfordult, hogy úgy hozta a dolog, hogy viszonylag nyugodtan meg tudtam állni járó motorrel, bömbölő hifivel fal előtt. És azt tapasztaltam, hogy hiába hogy nincs egy éves az akku, hiába komolyabb teljesítményű, mint a gyári, még így is el-elhalványul a világítás, még ha tartom a gázt akkor is. Nagyon bitang pillanatnyi áramfelvételei lehetnek ennek a rendszernek. Lehet, hogy elkelne egy kisebb, jó minőségű kondenztátor-sor közvetlenül az erősítő elé, mert az a sanda gyanúm, hogy ez a pillanatnyi erőforrás-hiány meghallatszik a hangminőségben is......

Akkor gen. és akku ell. szükséges.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5894 Dátum: 2011.01.30 21:12:18 »
Imígyen néz ki a generátorom jelalakja tőtés közben. Illetve még egy Gutmann Mega macs 55 nevű műszerrel is teljes diagnosztikát folytattunk, és mindkettő szerint +oldali generátor dióda van kimenve, jövőhéten szombaton következő felvonás. Remélem már akkor a generátor megjavulásról számolhatok be. Pontosabban generátorjel kimúlásáról.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.30 21:15:56 írta taby »