Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1683180 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5250 Dátum: 2010.10.31 14:00:43 »
A kábel lesz a bibis :(
Mert megcseréltem a vivancoval ugyanazt és sehol a generátorzaj...
Nem vagyok boldog...
Bár a mélyládához most jólesz...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5251 Dátum: 2010.10.31 18:13:14 »
A kábel lesz a bibis :(
Mert megcseréltem a vivancoval ugyanazt és sehol a generátorzaj...
Nem vagyok boldog...
Bár a mélyládához most jólesz...

És SX17-et vettél?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5252 Dátum: 2010.10.31 19:42:01 »
A kábel lesz a bibis :(
Mert megcseréltem a vivancoval ugyanazt és sehol a generátorzaj...
Nem vagyok boldog...
Bár a mélyládához most jólesz...

És SX17-et vettél?
Hát nem tom hamisítják e a Stinger Expert kábeleket amik 5,2m hosszúak. :(

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5253 Dátum: 2010.10.31 21:15:56 »

Hát nem tom hamisítják e a Stinger Expert kábeleket amik 5,2m hosszúak. :(

Nem hinném hogy annak valami baja van. Nincsenek kitágulva a csatlakozók? Rossz test érintkezés?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5254 Dátum: 2010.11.01 20:27:22 »
Elment a fejegységem. Meg a szettem is. Meg a kábelek is.  :D és  :cry:

Végre nézhetek egy, a rendszerbe jobban illeszkedő egységet. Szomorú vagyok viszont, mert szerettem azt a fejet a visszafogottsága miatt. Mármint a dizájnbeli visszafogottsága miatt. A hangzásbeli visszafogottság viszont okot adott a cserére. Ebben a rendszerben ez már egyértelműen kevés volt. Sosem gondoltam volna...

És itt jön az izgalom. Hogy most akkor merre tovább...? Sony? Becker? Pioneer? hajaj...

Most nálam van az Alpine, de azt sajnos nem tudom állandóra beszerelni.  :ph34r: Így aztán lehet, hogy kapok kölcsön egy Sony C90R-t....  :hug: Így aztán azt is tudom "tanulni"


És a másik része a dolognak: adott ugye az a láda, amelyik kell ebbe a rendszerbe. Összesen egy darab. Meg van pár igazán jó állapotú fej a piacon. Melyik kezembe harapjak...?  :D

Alapvetően ugye a ládának kell az utolsónak lenni a rendszerben, de itt az elemek egymáshoz tartoznak, így lettek tervezve, így aztán láda tekintetében vagy a P-s, vagy a Morel, mrt ugye a Morel már bizonyított... ezért is szeretném jó helyen tudni, ha mindenképp el kell adnom. Én is úgy kaptam meg, hogy akárkinek nem adnák oda....

Itt még nem kérdeztem, de nem szeretnék "direktmarketinget" csinálni, viszont az ittenieket nagyjából ismerem. Ezért félve mégis megkérdezem: nem érdekel valakit?


Dió, vagy sajt? Dió, vagy sajt...? Dilemma, dilemma, dilemma....  ::)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5255 Dátum: 2010.11.01 21:54:31 »
Mennyit szánsz rá? Olyat még nem nagyon hallottam, aki Pio RSII-vel különösebben elégedetlen lett volna, ha az belefér, tegyél egy próbát. Ha rászánsz egy délutánt, és leszaladsz Gyöngyösre, szívesen kikapom az enyémet az autóból, hogy hallgasd pár órát.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5256 Dátum: 2010.11.01 22:12:25 »
Sima RS 60e RSII 70-80-ból már meg van. :D Mással ne is nagyon próbálkozz.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5257 Dátum: 2010.11.02 00:58:48 »
Mennyit szánsz rá? Olyat még nem nagyon hallottam, aki Pio RSII-vel különösebben elégedetlen lett volna, ha az belefér, tegyél egy próbát. Ha rászánsz egy délutánt, és leszaladsz Gyöngyösre, szívesen kikapom az enyémet az autóból, hogy hallgasd pár órát.

Pont ma (azaz tegnap) voltam otthon. De nem a saját kocsival...  :innocent:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5258 Dátum: 2010.11.02 01:07:29 »
Sima RS 60e RSII 70-80-ból már meg van. :D Mással ne is nagyon próbálkozz.

A léc elég magas. Nálam is számításba van véve az RS is, főként azért, mert szívesen megnéznék egy ekvalizációt és időkorrekciót, Illetve egy olyan fejet, ami ebben viszonylag jó. Viszont nem valószínű, hogy tartósan használnám, úgyhogy az első a hangminőség - vagy ha úgy jobban tetszik, első az, hogy nekem tetsszen a világa. Az Alpine-nál is azért volt váltás, mert túlnőtte a rendszer. Még egyszer nem akarok bemenni ilyen bohócutcába, úgyhogy jól elkezdem hallgatni a C90-et (már ha tényleg megkapom), és alighanem ahhoz, meg az öreg 7806R-hez viszonyítok.

Esetleg ha bent lesz a Sony, szívesen látok vendéget az autóban, hátha nem csak nekem tetszik. Megjegyzem én magam sem hittem el, hogy a Sony épkézláb fejet gyártana míg nem hallottam... Persze a Pioneernál sincs ez máshogy.... Van egy kazal kommersz műanyagdarabjuk, semmire sem való maszatos, tompán puffogó hangzással, és van néhány olyan termékük, ami az úri közönséget nagyjából ízléstől függetlenül elismerésre késztet. Ezt nekem is hallanom kell, ez nem vitás. És abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy perpill nincs fej a kocsiban, úgyhogy bármi bemehet...  :hug:


taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5259 Dátum: 2010.11.02 06:32:28 »
Mennyit szánsz rá? Olyat még nem nagyon hallottam, aki Pio RSII-vel különösebben elégedetlen lett volna, ha az belefér, tegyél egy próbát. Ha rászánsz egy délutánt, és leszaladsz Gyöngyösre, szívesen kikapom az enyémet az autóból, hogy hallgasd pár órát.
El nem tudom képzelni, ki az aki elégedetlenkedne egy P88 RSII-vel... jójó egy Lossless támogatás beleférne :D de max ennyi amibe bele lehet kötni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5260 Dátum: 2010.11.02 07:32:50 »
Hát... így "hallatlanban" olyan lehet, hogy a Pio világa nem az ő világa. De jó lenne megtudni már végre....   ::)
Megjegyzem lehet, hogy nem lesz ebből RSII, csak a sima RS.  ::)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5261 Dátum: 2010.11.02 08:16:41 »
El nem tudom képzelni, ki az aki elégedetlenkedne egy P88 RSII-vel... jójó egy Lossless támogatás beleférne :D de max ennyi amibe bele lehet kötni.

Én is inkább olyat tudok elképzelni, hogy valakinek nem tetszik.

Simán bele lehet kötni mindenbe, az a legkönnyebb.  :szemez: Azon túl, hogy hiányzik (a wav-on kívül) valami veszteségmentes formátum támogatása (preferáltan flac), nincs benne USB-csatlakozás, adapter kell az iPod támogatáshoz, bluetooth-hoz, nem olvas SACD-t, nem 24 órás formátumú az órája, iPod esetén nem tudja egyszerre kijelezni az előadót és a számcímet (ez csak CD-nél megy), aktív és passzív módban mások a DSP beállításai (passzív módban le van butítva kicsit), meg ilyenek. Szóval nem hibátlan - de az áráért annyit tud, amit hasonló árkategóriában tudtommal semmi más. Nagyon egészséges hangja van.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5262 Dátum: 2010.11.02 16:08:25 »
Ezeket az erősítőket én tudnám hasznosítani: ?

US Blaster BL-500
Solid Audio MS4 4ch

Várom válaszotok!

Ui.: nem JBL ellenesség, de most ilyet tudnék szerezni, ameddig nincs komolyabbra pénz.
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5263 Dátum: 2010.11.02 22:08:31 »
Ezeket az erősítőket én tudnám hasznosítani: ?

US Blaster BL-500
Solid Audio MS4 4ch

Várom válaszotok!

Ui.: nem JBL ellenesség, de most ilyet tudnék szerezni, ameddig nincs komolyabbra pénz.

Nem ment még el a GTQ sem....  ::)
Egyébként miért nem egy darab négycsatornásat, ismertet, jót veszel ennek a kettőnek az árából...?

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5264 Dátum: 2010.11.02 22:50:10 »
Nem ment még el a GTQ sem....  ::)
Egyébként miért nem egy darab négycsatornásat, ismertet, jót veszel ennek a kettőnek az árából...?
Tudom, hogy nem ment el, erre cserélnék el...ha lenne pénzem valószínűleg autót cserélnék, nem hifit cserélgetnék :)
Józsi vagyok :-)