Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1683229 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5010 Dátum: 2010.10.04 18:18:48 »
Jelentem beraktuk a szettet...
Nem kellett nagy átalakítás kárpitból lett vágva pici...
Viszont van 1 probléma...
bizonyos hangerőn recsegnek a hangszórók, de csak ha jár a motor...
Ha nem simán szól bármilyen hiba nélkül.
Hangváltók az ajtóban vannak benn belül, lehetséges, hogy valamilyen elektromos kábel bezavar a jelbe? (passízv rendszer egyelőre, magnóról jön az áldás)
Józsi vagyok :-)

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5011 Dátum: 2010.10.04 18:36:32 »
Sziasztok!

Előrebocsátom, nem kimondottan hifi témakörben kérdeznék, de a sima audio topikban nem túl nagy az élet...

Szóval E11 Hatchback, 2000-es. Először is jó lenne bele egy CD, de nem feltétlen a könnyen kilopható fejegység beépítésével oldanám ezt meg. Ebayen látok gyári kazettás+CD-s egységet, ezt ha megveszem, akkor plug'n play vagy kell még valami összekötőkábel vagy bármi? Jelenleg a gyári kazettás fej van bent.

Azután, az sem lenne baj, ha a CD-n játszott zene elviselhetően szólalna meg. Az E11-é finoman szólva is igencsak gyengusz. Van egy E12 is a családban, hát ég és föld a különbség a hangzás tekintetében, pedig full gyári rendszer mindkettő. Tudom, nem ugyanazon korszak gyermekei, de akkor is. Mi felelős inkább a vacak hangzásért az E11-ben, a fej vagy a hangszórók? Mert ha utóbbiak, azon esetleg hajlandó lennék változtatni, bár tudom, csodákat nem szabad várnom a gyárilag kialakított hangszórónyílások méreteiből adódóan.

S végezetül: ha elfogy a CD és rádióra fanyalodom, annak is rendkívül gyenge a vétele. Ugyanazokon a helyeken, ahol az E12 (meg a többi, családban levő autó) egy pisszenés nélkül szó, ott az E11 rádiója már erősen zizeg, rossz a vétel. Új antenna kellene bele, esetleg antennakábel?

Köszönöm a segítséget előre is.
Nekünk van E11-es és E12-esünk is. Valóban hatalmas a különbség a kettő kocsi között, nagyon sok mindenen múlik a dolog. Először is a gyári E11-es fej gyengébb sokkal, mint az E12-esé minőségben. Az ajtóban levő hangszórók is kisebbek és gyengébb minőségűek. Ami a legnagyobb különbséget adja, az az, hogy az E12-esnek sokkal jobb a belső akusztikája és az ajtók kialakítása.

Én használom az E11-est, tudom, hogy miről beszélsz. Ócska torzító hulladék hangja van (volt), 20 perc hallgatás után nagyon jól esik, ha kikapcsolod, mert addigra már a recsegő zajtól szétmegy az agyad.

Elmondom, hogy én hogyan csináltam. Én vettem egy új fejegységet, ami CD-lejátszós, ez már önmagában érezhető minőségbeli javulást hozott a temérdek beállítási lehetőségen túlmenően. Ha veszel használtan egy gyári fejegységet, ami CD lejátszós, akkor a minőség érdemben nem javul, inkább csak a CD-k hallgatása ad pluszt. Elvileg ez extra kábelezést nem igényel, minden kompatibilis marad mindennel. Ez a megoldás ugye eléggé kulturált, könnyed, azonban a minőségbeli javuláshoz nem elegendő és a gyári fejre erősítő sem köthető a későbbiekben, csak egy nagyjel/kisjel konverterrel, ami nem lesz sosem olyan jó, mint egy RCA kimenetes modern fejegység. Így én azt javaslom, hogy vegyél egy alsó-közép kategóriás fejegységet az autóba, amin van 2 pár RCA kimenet. Ez lehetőséget ad arra, hogy a későbbiekben erősítőt szereljél be. Én sem gondoltam azt, hogy valaha lesz erősítőm, aztán most egy 4 csatis Pioneer osztja az észt az ülés alatt...

A gyári hangszórók katasztrofálisak, nálam nagyon el voltak öregedve, ez az egyik legnagyobb probléma. A meglévőeket ki kell cserélni egy 16 cm-es szettre, egy komponens szett adja a legjobb megoldást egyébként. Ha nem akarsz nagyon sokat rákölteni és nem az autóhifi az, amitől a nagy dolgokat várod, akkor egy koax-szett (ahol nincs külön a magas a mély-középtől) is lehet egy alternatíva. Célszerű ilyen hangszórót egy autóhifiboltban venni, hiszen ott sokkal nagyobb a választék, mint a MediaMarktban és értenek is a dolgokhoz. A kocsidba belemegy a 16 cm-es szett, azonban kell egy kiemelő keretet készítened, amit a karosszériára rögzítesz és ebbe csavarozod a hangszórót.

Az ajtó akusztikája is nagyon rossz, berezonál minden mindennel. Mikor megcsináltál egy ajtót, akkor jössz rá utána, hogy mennyire sok múlik az ajtón. Nem is a külső lemez bitulapozása (merevítése) a legnagyobb dolog itt, hanem a belső lemez (amin a kárpit van) szerelőnyílásainak a lezárása a lényeg. Sajnos a kárpit nem igazán zárja le a szerelőnyílásokat, így zárt hangdobozt sajnos neked kell készítened valami bitulapos cuccal. Ha ez is megvan, akkor ég-és-föld lesz a különbség a hangzást tekintve.

Ha már van egy jó fejed és van egy hangszórószetted és egy normálisan elkészített ajtód, akkor már igen jó zenéd van a kocsiban, anélkül, hogy vennél erősítőt vagy mélyládát vagy méregdrága kábeleket. Természetesen ezek mind dobnak a hangzáson, nem is keveset, de nem létkérdés ezeknek a beszerzése, ha csak egy rádióhallgatás a cél vagy egy olyasmi hang (jobb lesz), mint az E12-esé gyárilag. Az E12-esnek jobb sokkal az ajtókialakítása és a gyári hangszórója is (pedig az is egy hulladék az utólag kaphatóak mellett), így jobb a hangja is gyárilag. Ha a hangszóró ki van cserélve és jó az ajtó, akkor már eltűnik a fülbántó recsegés a torzítás.

Ha szarból kell várat építeni, akkor egy olcsó (de minőségi) első koax-szett és az ajtó szerelőnyílásainak a lezárása a megoldás, ezt később lehet bővíteni fejjel és más eszközökkel. Ez már önmagában hatalmas előrelépés, természetesen a "minőségi" zenéléshez még nem elegendő.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5012 Dátum: 2010.10.04 18:56:11 »
Jelentem beraktuk a szettet...
Nem kellett nagy átalakítás kárpitból lett vágva pici...
Viszont van 1 probléma...
bizonyos hangerőn recsegnek a hangszórók, de csak ha jár a motor...
Ha nem simán szól bármilyen hiba nélkül.
Hangváltók az ajtóban vannak benn belül, lehetséges, hogy valamilyen elektromos kábel bezavar a jelbe? (passízv rendszer egyelőre, magnóról jön az áldás)
Szerintem sima generátorzajod van, ami a hibát okozza. Érdekes ez a recsegés, mert az generátor általában sípolni szokott, nem recsegtetni.

Nincsen kontakt hiba sehol sem?

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5013 Dátum: 2010.10.04 19:50:06 »
Jelentem beraktuk a szettet...
Nem kellett nagy átalakítás kárpitból lett vágva pici...
Viszont van 1 probléma...
bizonyos hangerőn recsegnek a hangszórók, de csak ha jár a motor...
Ha nem simán szól bármilyen hiba nélkül.
Hangváltók az ajtóban vannak benn belül, lehetséges, hogy valamilyen elektromos kábel bezavar a jelbe? (passízv rendszer egyelőre, magnóról jön az áldás)
Szerintem sima generátorzajod van, ami a hibát okozza. Érdekes ez a recsegés, mert az generátor általában sípolni szokott, nem recsegtetni.

Nincsen kontakt hiba sehol sem?

Ismerem a generátorzaj hangját, ez nem az szerintem.
Arra gondoltam, hogy miután az ajtóba tettük be a hangváltót esetleg ott lehet valamilyen kábel, ami bezavar, de ez lehetséges simán a gyári csatira dugott hangszórónál? (mondjuk emellé derékszögben kereszteztük őket) Eddig nem volt, és csak bevolt hajintva a hangváltó...

Kontakt hiba alatt érintkezés hibára gondolsz, akkor nem hiszem, hogy lenne, de bármi lehet... elindulás előtt megnéztük qva jól szólt a szett...
Eljövök feltekerem hangerő iszonyat recsegés...mondom vissza, zenétvált, tuti azzal van a baj...hát nem :( Kicsit elment a kedvem... :( :helpsmilie:
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5014 Dátum: 2010.10.04 20:06:22 »
Sziasztok!

Előrebocsátom, nem kimondottan hifi témakörben kérdeznék, de a sima audio topikban nem túl nagy az élet...

Szóval E11 Hatchback, 2000-es. Először is jó lenne bele egy CD, de nem feltétlen a könnyen kilopható fejegység beépítésével oldanám ezt meg. Ebayen látok gyári kazettás+CD-s egységet, ezt ha megveszem, akkor plug'n play vagy kell még valami összekötőkábel vagy bármi? Jelenleg a gyári kazettás fej van bent.

Azután, az sem lenne baj, ha a CD-n játszott zene elviselhetően szólalna meg. Az E11-é finoman szólva is igencsak gyengusz. Van egy E12 is a családban, hát ég és föld a különbség a hangzás tekintetében, pedig full gyári rendszer mindkettő. Tudom, nem ugyanazon korszak gyermekei, de akkor is. Mi felelős inkább a vacak hangzásért az E11-ben, a fej vagy a hangszórók? Mert ha utóbbiak, azon esetleg hajlandó lennék változtatni, bár tudom, csodákat nem szabad várnom a gyárilag kialakított hangszórónyílások méreteiből adódóan.

S végezetül: ha elfogy a CD és rádióra fanyalodom, annak is rendkívül gyenge a vétele. Ugyanazokon a helyeken, ahol az E12 (meg a többi, családban levő autó) egy pisszenés nélkül szó, ott az E11 rádiója már erősen zizeg, rossz a vétel. Új antenna kellene bele, esetleg antennakábel?

Köszönöm a segítséget előre is.

Hát... az az igazság, hogy én is így kezdtem. Nagyjából pont ugyanez volt az én problémám is, hogy ha csak állás közben hallgattam, néminemű mélyeket még nyomokban csak-csak fel lehetett fedezni, de onnantól, hogy a kocsit beindítottam, megette a fene az egészet.

És pont így, a hangszóró irányából közelítettem meg a problémát. Gondoltam, veszek egy hangszóró szettet, és az jó lesz. Hát nem lett az. Az van ugyanis, hogy a gyári hangszórók kis túlzással gombelem méterű mágnessel és papírkónusszal rendelkeznek, így aztán rendkívül kicsi teljesítmény is elég neki, hogy megmozgassa. Nyilván nem kalibrálják túl a gyári fejegységet, hiába Pioneer, csak olyan anyagot építenek be, ami ehhez a hangszóróhoz épp elég, ergo ha utána kötsz egy új hangszórót a fejegységnek, akkor azt lehet mondani, hogy még sokkal rosszabb lesz a helyzet, mint volt, hiszen volna egy normális hangszóró, ám nincs mi megmozgassa. Valószínűleg az E12 már valamivel igényesebb anyagokból épül, de ez még mindig messze elmarad a piacon kapható és utólag beépíthető közepes kategóriától.

A megoldás sajnos fejegység cseréje hangszóróval együtt. E talán egy csapásra megoldja az összes problémádat...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5015 Dátum: 2010.10.04 20:09:04 »
Egyébként.....  ::)


megvan a szettem!!!  :clap: :clap: :clap: :clap: :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5016 Dátum: 2010.10.04 20:15:27 »

Ismerem a generátorzaj hangját, ez nem az szerintem.
Arra gondoltam, hogy miután az ajtóba tettük be a hangváltót esetleg ott lehet valamilyen kábel, ami bezavar, de ez lehetséges simán a gyári csatira dugott hangszórónál? (mondjuk emellé derékszögben kereszteztük őket) Eddig nem volt, és csak bevolt hajintva a hangváltó...

Kontakt hiba alatt érintkezés hibára gondolsz, akkor nem hiszem, hogy lenne, de bármi lehet... elindulás előtt megnéztük qva jól szólt a szett...
Eljövök feltekerem hangerő iszonyat recsegés...mondom vissza, zenétvált, tuti azzal van a baj...hát nem :( Kicsit elment a kedvem... :( :helpsmilie:

Ööööö.... jojo.

Mintha említett volna valami ilyesmit a Tomi, de csak most, hogy mondod, jutott eszembe....

Zárd ki a keresztváltót például. Használd a régi keresztváltót. Ha elmúlik, a keresztváltó lesz a gond. Ha nem, valamelyik hangszóró, ilyenkor nincs más egyenként kell rákötnöd a hangszórókat. Illetve megpróbálhatod, hogy arrébb mozgatod a keresztváltót bekötve, hátha valami vezeték-gond lesz, de nem valószínű, hiszen az ajtóban nem nagyon mennek olyan vezetékek....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5017 Dátum: 2010.10.04 20:23:10 »
Ja ámberek. Akit még érdekel, a srácnak, akitől a szettet vettem, még van egy Px 600.4-es erősítője, amit ugyancsak el akar adni. Kérte, hogy hirdessem. Illetve van még kábelezése is. Hangszórókábelek Cordial CLS215-ös, RCA kábelek CLK122-es, Neutrik dugókkal szerelve. Illtve a mélyládához négyeres Monster kábele van. Meg persze a láda, egy Rockford Fosgate 25 cm-s, dupla, zárt, kifejezetten kisméretű ládában. Ha esetleg valaki keresne valamit pont most... ::)

Nemtom, mennyire hirdetés ez, ha már az, akkor ezerbocsi, töröljétek Moderátor urak-hölgyek...  :flowers:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5018 Dátum: 2010.10.04 20:29:11 »
 :clap: Ez az srácok haladnak a dolgok szuper!!! Milyen szett lett a végén farkas? Figyu jojo szerintem a következő lépésed legyen az hogy tedd rendbe a kábeleket, mert ahogy elnéztem ott nálad vannak kusza dolgok :D Egy ilyen szetthez szépen be kell építkezni......vezetékeket szépen elvezetni, kötöző, bandázsszallag......stb.stb. Én is a hangváltóra gyanakodnék vagy a hangszórókábelek csatlakozásainál lehet valami. Vagy az erősítőd nehezen viseli ezt a szettet és torzít.....bár erre nem sok esély van, nem olyan gyenge az a GTS 180 erősítő. Ott valami beépítési gond lesz bár ezt a recsegést hallani kellene. Közepes hangerőn is jelentkezik?
 Nekem meg amúgy néha van halk generátor zajom, amióta megy az aktív rendszer, bár nem tudom miért :D RCA közel van a tápkábelhez az erősítőnél?? Vagy kivettem a mélyládát ami eddig kiszűrte a zavaró jeleket?? :lol: Vagy mi??

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5019 Dátum: 2010.10.04 20:32:40 »
Ja ámberek. Akit még érdekel, a srácnak, akitől a szettet vettem, még van egy Px 600.4-es erősítője, amit ugyancsak el akar adni. Kérte, hogy hirdessem. Illetve van még kábelezése is. Hangszórókábelek Cordial CLS215-ös, RCA kábelek CLK122-es, Neutrik dugókkal szerelve. Illtve a mélyládához négyeres Monster kábele van. Meg persze a láda, egy Rockford Fosgate 25 cm-s, dupla, zárt, kifejezetten kisméretű ládában. Ha esetleg valaki keresne valamit pont most... ::)

Nemtom, mennyire hirdetés ez, ha már az, akkor ezerbocsi, töröljétek Moderátor urak-hölgyek...  :flowers:

HMM csupa nyalánkság :D RCA és monster hány méter és mennyi??

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5020 Dátum: 2010.10.04 20:36:02 »

Ismerem a generátorzaj hangját, ez nem az szerintem.
Arra gondoltam, hogy miután az ajtóba tettük be a hangváltót esetleg ott lehet valamilyen kábel, ami bezavar, de ez lehetséges simán a gyári csatira dugott hangszórónál? (mondjuk emellé derékszögben kereszteztük őket) Eddig nem volt, és csak bevolt hajintva a hangváltó...

Kontakt hiba alatt érintkezés hibára gondolsz, akkor nem hiszem, hogy lenne, de bármi lehet... elindulás előtt megnéztük qva jól szólt a szett...
Eljövök feltekerem hangerő iszonyat recsegés...mondom vissza, zenétvált, tuti azzal van a baj...hát nem :( Kicsit elment a kedvem... :( :helpsmilie:

Ööööö.... jojo.

Mintha említett volna valami ilyesmit a Tomi, de csak most, hogy mondod, jutott eszembe....

Zárd ki a keresztváltót például. Használd a régi keresztváltót. Ha elmúlik, a keresztváltó lesz a gond. Ha nem, valamelyik hangszóró, ilyenkor nincs más egyenként kell rákötnöd a hangszórókat. Illetve megpróbálhatod, hogy arrébb mozgatod a keresztváltót bekötve, hátha valami vezeték-gond lesz, de nem valószínű, hiszen az ajtóban nem nagyon mennek olyan vezetékek....
A régi keresztváltom f0s...van egy in+ illetve in - azt csá...
Holnap megpróbálom, bár nem hiszem, hogy Tomi öccse szart adna el ! Azért köszi
Józsi vagyok :-)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5021 Dátum: 2010.10.04 20:36:47 »
Egyébként.....  ::)


megvan a szettem!!!  :clap: :clap: :clap: :clap: :D
Gratula, mi lett végül?
Józsi vagyok :-)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5022 Dátum: 2010.10.04 20:38:46 »
Egyébként.....  ::)


megvan a szettem!!!  :clap: :clap: :clap: :clap: :D
Gratula, mi lett végül?

Én is ezt kérdezem, de nem VÁLASZOL!!! :D :flowers:

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5023 Dátum: 2010.10.04 20:41:05 »
:clap: Ez az srácok haladnak a dolgok szuper!!! Milyen szett lett a végén farkas? Figyu jojo szerintem a következő lépésed legyen az hogy tedd rendbe a kábeleket, mert ahogy elnéztem ott nálad vannak kusza dolgok :D Egy ilyen szetthez szépen be kell építkezni......vezetékeket szépen elvezetni, kötöző, bandázsszallag......stb.stb. Én is a hangváltóra gyanakodnék vagy a hangszórókábelek csatlakozásainál lehet valami. Vagy az erősítőd nehezen viseli ezt a szettet és torzít.....bár erre nem sok esély van, nem olyan gyenge az a GTS 180 erősítő. Ott valami beépítési gond lesz bár ezt a recsegést hallani kellene. Közepes hangerőn is jelentkezik?
 Nekem meg amúgy néha van halk generátor zajom, amióta megy az aktív rendszer, bár nem tudom miért :D RCA közel van a tápkábelhez az erősítőnél?? Vagy kivettem a mélyládát ami eddig kiszűrte a zavaró jeleket?? :lol: Vagy mi??
Mint írtam a régi szett teljesen kikerült, nem erősítőről megy a szett, ami nem 180-as, hanem 240 es :) Na de...
A kábelezési dolgok nem úgy néznek már ki az ajtóban, teljesen virulnál ha látnád :))) Ajtóba igényesen beraktuk a hangszórókat, csavarozva, gyári rács mögé, így nyóckerbe se látják...
Magas a régi helyére kerül (tükör belseje)
A hangváltók az ajtón belülre a kárpit mögé felcsavarozva.
Még esetleg arra gondoltam, hogy hátul kiszedtem az erősítőt, viszont az RCA kábelek bevannak dugva a magnóba...lehetséges ez a gond?
Minimális gen. zaj nálam is volt...bár nem értem mitől...
SZERK:

Amúgy csak magasabb hangerőn van...35-40-es hangerőig no problema...
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.04 20:44:05 írta olahjojo1990 »
Józsi vagyok :-)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5024 Dátum: 2010.10.04 20:41:23 »
Egyébként.....  ::)


megvan a szettem!!!  :clap: :clap: :clap: :clap: :D
Gratula, mi lett végül?

Én is ezt kérdezem, de nem VÁLASZOL!!! :D :flowers:
Nem ér rá...zenél :D
Józsi vagyok :-)