Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1693549 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3900 Dátum: 2010.04.11 12:31:27 »
Jól van asszem én mintha itt se lennék, nyitok majd másik fórumot csak magamnak :clap:

Kolpka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3901 Dátum: 2010.04.11 12:41:54 »
Próbálkozom,
Köszönöm a tanácsokat!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3902 Dátum: 2010.04.11 14:25:16 »
Szerintetek melyik a jobb fejegység? Pioneer P88RS vagy Alpine 9855R?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3903 Dátum: 2010.04.11 14:29:22 »
Pioneerben nincs időkorrekció? Azon gondolkozom ha érdemes elcserélem az Alpine-t egy Pioneer-ra. Csak nem tudom van-e értelme. Lehet csak nagyon unatkozom.........

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3904 Dátum: 2010.04.11 14:52:58 »
...Lehet csak nagyon unatkozom.........

:D

P88RS-ben is van időkorrekció.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3905 Dátum: 2010.04.11 14:57:49 »
...Lehet csak nagyon unatkozom.........

:D

P88RS-ben is van időkorrekció.

Értem. Szóval akkor? Satriani neked véletlenül nem pio van? Külföldi oldalon olvasgattam hogy elvileg közel egyformák (persze a kinézet más....Alpine diszkós :D Pioneer elegánsabb) viszont a pioneernak azt mondják hangszeres zenéknél "digitálisabb" a hangzása. A legjobb lenne meghallgatni egyet ugyan azzal a szettel. Csak erre nem tudom mekkora az esély :D

Kolpka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3906 Dátum: 2010.04.11 16:07:32 »
Hát persze a Playlist!!!
Mindent megoldott.
Soha nem használtam, nem is gondoltam hogy jó valamire.

Kössssssz

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3907 Dátum: 2010.04.11 17:20:07 »
Satriani neked véletlenül nem pio van?...A legjobb lenne meghallgatni egyet ugyan azzal a szettel. Csak erre nem tudom mekkora az esély :D

Nekem nem az RS, hanem az utód RSII van. Ear a blogjában írt róluk ("tökéletesség nyomában" sorozat első rész szól a fejekről), neki volt mindkettő. Ha egyszer erre (Gyöngyös) jársz, benne vagyok, hogy meghallgasd a tiédben, nem nagy dolog kiszerelni. Szerintem nem digitális a hangzása, amennyire meg tudom ítélni, inkább arról van szó, hogy nagyon semleges, transzparens a hangja, nem nyúl bele a muzsikába. A lakásban lévő Pioneer erősítő jobban színez, melegebb, mint az RSII saját erősítője. Az RSII nekem baromi tisztának tűnik.

-------------

Kolpka, veled örülök!  :clap:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3908 Dátum: 2010.04.11 18:34:24 »
Satriani neked véletlenül nem pio van?...A legjobb lenne meghallgatni egyet ugyan azzal a szettel. Csak erre nem tudom mekkora az esély :D

Nekem nem az RS, hanem az utód RSII van. Ear a blogjában írt róluk ("tökéletesség nyomában" sorozat első rész szól a fejekről), neki volt mindkettő. Ha egyszer erre (Gyöngyös) jársz, benne vagyok, hogy meghallgasd a tiédben, nem nagy dolog kiszerelni. Szerintem nem digitális a hangzása, amennyire meg tudom ítélni, inkább arról van szó, hogy nagyon semleges, transzparens a hangja, nem nyúl bele a muzsikába. A lakásban lévő Pioneer erősítő jobban színez, melegebb, mint az RSII saját erősítője. Az RSII nekem baromi tisztának tűnik.

-------------

Kolpka, veled örülök!  :clap:

Igen olvastam Ear blogját és tetszik is ez az RSII-es fej. A P88RS inkább a 9855R vetélytársa, az RSII már talán több mind a kettőnél. Köszönöm a lehetőséget, ha arra járok megbeszéljük a dolgot. Az enyémet még Gombinál mindenféleképpen szeretném felújítatni, aztán ha úgy alakul jó pénzért el tudom adni vagy elcserélni egy RSII-re ráfizetéssel. Meghallgatni mindenképpen jó lenne, hogy érdemes-e megjátszani a cserét.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3909 Dátum: 2010.04.11 19:50:18 »
Az RSII-vel kapcsolatban olvastam hogy az RCA kimenetei 5V-osak.....nekem az ALPINEon 4. Akkor elvileg az erősítő érzékenységét nem kell annyira feltekerni ugyan ahhoz az erősítéshez, magyarul jobb az erősítés. Ráadásul kevésbé érzékeny a külső zavaró jelekre. Szóval az 5V-os RCA kimenet jobb mint a 4V-os? Na mindegy az RSII biztos jobb fej, de a fül az igazi döntő :D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3910 Dátum: 2010.04.11 21:38:24 »
Az RSII-vel kapcsolatban olvastam hogy az RCA kimenetei 5V-osak.....nekem az ALPINEon 4. Akkor elvileg az erősítő érzékenységét nem kell annyira feltekerni ugyan ahhoz az erősítéshez, magyarul jobb az erősítés. Ráadásul kevésbé érzékeny a külső zavaró jelekre. Szóval az 5V-os RCA kimenet jobb mint a 4V-os? Na mindegy az RSII biztos jobb fej, de a fül az igazi döntő :D
Nekem tátva maradt a szám mikor először meghallottam, (azóta már tükörre tettem kis matricát zárd be a szád felirattal) :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3911 Dátum: 2010.04.11 21:49:05 »
Az RSII-vel kapcsolatban olvastam hogy az RCA kimenetei 5V-osak.....nekem az ALPINEon 4. Akkor elvileg az erősítő érzékenységét nem kell annyira feltekerni ugyan ahhoz az erősítéshez, magyarul jobb az erősítés. Ráadásul kevésbé érzékeny a külső zavaró jelekre. Szóval az 5V-os RCA kimenet jobb mint a 4V-os? Na mindegy az RSII biztos jobb fej, de a fül az igazi döntő :D
Nekem tátva maradt a szám mikor először meghallottam, (azóta már tükörre tettem kis matricát zárd be a szád felirattal) :D

 :lol: Na akkor majd a tiédet is meghallgatom ha megengeded. Nem tudom hogy jutott eszembe a csere, de lehet megjátszom mert már a csapból is P88RSII folyik. Mindenki ilyet akar most venni.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i