Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1693300 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3765 Dátum: 2010.03.22 12:37:37 »
Nagyon sokat számít a szigetelés, nem gondoltam volna. Alig várom, hogy legyen kis időm betenni a maradék lapokat a műszerfal mögé.

A kábelekkel kapcsolatos véleményedre nagyon kíváncsi vagyok, Petyaa. Neked eddig is rendes drótok voltak bent, érdekes lesz olvasni, vajon most mit hallasz. Kár, hogy a szigetelést is most csinálod, ez félre fogja kicsit vinni az értékítéletet, dehát annyi baj legyen. :)

Ja, és meleg szívvel ajánlom mindenkinek az alábbi hozzászólásomat:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=204.msg311827#msg311827
Szmájlikra katt. Szerintem baromi jól szól az anyag, bekerült a tesztlemezeim közé, magyar poplemezt még nem hallottam ilyen hangzással. Nem mellesleg a zene is marha jó.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3766 Dátum: 2010.03.22 17:52:37 »
Nagyon sokat számít a szigetelés, nem gondoltam volna. Alig várom, hogy legyen kis időm betenni a maradék lapokat a műszerfal mögé.

A kábelekkel kapcsolatos véleményedre nagyon kíváncsi vagyok, Petyaa. Neked eddig is rendes drótok voltak bent, érdekes lesz olvasni, vajon most mit hallasz. Kár, hogy a szigetelést is most csinálod, ez félre fogja kicsit vinni az értékítéletet, dehát annyi baj legyen. :)

Ja, és meleg szívvel ajánlom mindenkinek az alábbi hozzászólásomat:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=204.msg311827#msg311827
Szmájlikra katt. Szerintem baromi jól szól az anyag, bekerült a tesztlemezeim közé, magyar poplemezt még nem hallottam ilyen hangzással. Nem mellesleg a zene is marha jó.

Na igen én is kíváncsi leszek a végeredményre, de basszus ma se fogom tudni csinálni a kocsit meg holnap se :D Majd szerdán túlórázok aztán éjfélig nyomom. Ilyen ütemben lassan halad a munka, pedig még sok a tennivaló. Másik ajtó még min 1 nap. Na mindegy már be vagyok sózva, ma is kicsit furcsa volt hogy kocsikázás közben nem bömbölt zene, elvonási tüneteim vannak :D. Aztán még JBL Tamás is hívhat a héten mi a helyzet a csipogókkal (elvileg megígérte), aztán ha esetleg azok is meglennének, Rainbow mehet a levesbe. 2-es sima Neotech kábeleim voltak, mélyközepeknél SAL 1,5-esekkel összeforrasztva :yes: nem mondanám hogy minőségi vezetékek voltak bent, sokkal inkább "kontár" vezetékek :D Ez a sodrott UTP most kb. 2-es végig, nuku forrasztás....magasakon vékonyabb lesz kb. 1,5-es. Nézegettem a gyári JBL csipogón olyan 1-es vezeték lehet. Még azon is gondolkozom, hogy ha marad UTP kábel (eddig 30mnyi van befonva 2X3X5m:D) a mélyládának is fonok egy min. 4-es kábelt UTP-ből, de ahhoz már lehet szövőszék is kell majd :clap: :lol:.........na mindegy egyszer mindent ki kell próbálni. Most a mélyládámnak egy SAL 4-es hangszóró kábel van, a mi mellesleg rövid egy kicsit.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3767 Dátum: 2010.03.22 18:05:47 »
Lehet, hogy jobban jártál volna azzal a 25 méter Stingerrel...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3768 Dátum: 2010.03.22 18:36:31 »
Lehet, hogy jobban jártál volna azzal a 25 méter Stingerrel...


Majd a Cordiallal fogok jól járni. Az a Stinger az 1,5-es az nekem nem jó, mélyközepeknek jobb a 2-es. Pláne majd ha esetleg veszek egy GTI elsőszettet, oda kell a vastagabb kábel a mély hangoknak.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3769 Dátum: 2010.03.22 18:42:46 »
Tudtommal a vastagságnak nincs sok köze a hangzáshoz, ezt erősítették meg tucatnyi alkalommal az index autóhifi topikjában is. ;) Egyébként másfeles Stinger nekem van, amit a fickó árult, az úgy emlékszem, kettes volt. Kár, hogy kocsiban nem olyan egyszerű kábelt tesztelni, mint lakásban, különben kipróbáltam volna a vastagabbakat is.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3770 Dátum: 2010.03.22 19:04:12 »
Én beszéltem a fickóval, 1,5-esre emlékszem. Mindegy ami tényleg biztos az az hogy hangszóróvezetéket is fülre érdemes vállasztani :yes:. Tudom indexen is ki lettem oktatva :flowers: Nem tudom mi lehet az igazság....A keresztmetszet nem változtatja meg a zenét, csak azért az erőteljes mélyek igénylik a vastagabb kábelt. A mélyládának sem viszel 1,5-es vezetéket. Nem tudom, eddig csak 1 féle kábel volt nekem. Most UTP aztán majd Cordial.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3771 Dátum: 2010.03.23 08:02:44 »
Tudtommal a vastagságnak nincs sok köze a hangzáshoz, ezt erősítették meg tucatnyi alkalommal az index autóhifi topikjában is. ;)

Na ez azért ebben a formában nem teljesen igaz. Egy kábelcsaládon belül a vastagabb a 99%-os valószínűséggel mélyebb tónusú is vagy/és mélyebbre megy. Na most ez adhat testességet is a hagnak meg jó kis padló meg ülésrázó mélyeket, de okosan kell bánni velük.  Mióta megírtam ezt  http://www.ear.hu/?p=389 az Audio Note/Kondo kábeles-kábelrendszeres postot, vettem 2x3 métert a mostani csúcs hangszóródrótjukból. A rendszerem majdnem tökéletes hozzá IC drótilag, most nincs benne más anyag, szűk keresztmetszet. Csak a miheztartás végett nagyon jó áron volt nagyjából egymillió forint.  :ph34r: [rohog]  :censored:  :innocent: És nálam nem jó. Egyszerűen annyi mélyinformációt visz át, hogy a Zu dobozom nem tud megbírkózni vele. Húzhatom bárhová, emelhetem, szüllyeszthetem amivel hangolhatom a lefelé néző reflexnyílást, sehogy sem jó. És itt nem a kábel a rossz, mert az zseniális. Talán ha a Zu-t átkábelezném, akkor maradhatna, de ugye milyen sok drót kell bele, és nem biztos, hogy jó lesz, szerintem simán megjöhetnek a dobozhangok, tapasztaltam már ilyet. Szóval maradok a régi SP-nél, aminek a tónusát, az információ mennyiségét még kezeli a doboz. És hogy mennyire jó kábel ez a Kondo ezüst, az is jelzi, hogy egy telefonomba került eladni beszerzési áron olyannak, aki már nem kicsit feljebb jár a márka ranglétráján, és már a doboza is bírja az infót.

Hasonló volt a helyzet az autóba való hnagszóródrótnál. Amikor Mészáros Gyuri alias gm Audio behozta az első tekercsnyi próba Mogamit, nálam hallgattuk meg, mert én erősebb voltam otthoni hifiben .  :tt2: Azon nyomban hallottuk, hogy nagyon jók, mit tudnak és azon nyomban szavaztunk is, kinek mi kell a kocsiba. Gyuri a vastagabb, teltebb szó szerint életszerűbbet választotta, de ő akkor fülig benne volt a szuper csöves projet az Opelbe projektben, porrá tuningolt kétdobozos CD játszóval meg hasonló őrületekkel.

Én meg azon nyomban szavaztam a vékonyabbra, ami kicsit kevésbé széles sávú, így több benne a középsáv, de autóba az én egyáltalán nem kutyaütő, de pénz és főleg időlimitált projektembe jobb. A tónusa kellemes, a dinamikája jó, a transzparenciája rendben van, az időzítés is. Az hogy a zongora valósághűbb a vastagabbon teljesen igaz, na de azt ilyen hangtömeggel berakni kocsiba, az földi halandó számára nem nagyon elképzelhető.

Persze a vékonyabb Mogami is gólokkal jobb és szélesebb sávú kábel, mint az átlag autóhifis drót. Én még ma is úgy gondolom, hogy a Neotech 1440, vagy akármi is most a neve egy tökéletes beszálló minőség. A legeslegnagyobb előnye, hogy nem forszírozza a 100-150 Hz közötti tartományt, mint a legtöbb hagyományos sodrott kábel, ami azért fontos mert az ajtóba épített mélyközép hangszórók jó része ott kiemel a "dobozkonstrukcióból" adódóan és döngenek, mint a rossznyavaja. Szinte minden kezdő autóhifi versenyzőnél ez megvolt és sokaknál meg is maradt.  Egy jó ajtópanel és rendes szigetelés ugyan sokat segít ezen, de itt ugye sok tízezer forintról beszélünk ami nem vagy alig látszik, és ilyenre ritkán költ az autóhifis.  :whistling: Utána jöhet pár speciális autóhifis kábel, mint mondjuk a Stinger, ezeknél nálam egy magasabb polc a Mogamik, ha valaki valami nagyon komolyat akar, akkor ha lehet első generációs Kondo KSL réz hangszórórdrót, de mindenre, RCA-ra is és ha ez sem elég neki, akkor szóljon, mutassa már meg, mert olyat még nem hallottam...  :devil:  
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.23 08:06:04 írta Ear »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3772 Dátum: 2010.03.23 08:12:16 »
...A keresztmetszet nem változtatja meg a zenét, csak azért az erőteljes mélyek igénylik a vastagabb kábelt. A mélyládának sem viszel 1,5-es vezetéket. Nem tudom, eddig csak 1 féle kábel volt nekem.

A mélyládának már csak azért is vastagabb vezetéket szoktak vinni, mert azon kisebb a veszteség. Ugye egy zárt láda zabálja a wattokat, egy reflex meg had üvöltsön minél hangosabban...
Aztén egy jó rendszernél szokott az lenni, hogy az olcsóbb, szubhoz jó lesz RCA-t ugyan olyanra kell cserélni, mint ami az első szetteket hajtó erősítőhöz/csatornákhoz megy, és a vastag drót lecserélődik valami vékonyabb de tényleg jóra, mert állandó fázisproblémák vannak, meg mindig le van maradva a mély mint a borravaló és csak ez segít.

És igen, a mélyek igénylik a vastagabb drótot(családon belül), de egyben alaposan le is tudják lassítani a hangzást, remek állóhullámokat tudnak gerjeszteni a nem megfogott basszushangok...  :yes:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3773 Dátum: 2010.03.23 10:13:52 »
...Egy kábelcsaládon belül a vastagabb a 99%-os valószínűséggel mélyebb tónusú is vagy/és mélyebbre megy....

Ez rendben van, de az nem biztos, hogy a négyeres UTP kábelnek több mélye lesz, mint a vékonyabb keresztmetszetű másfeles Stingernek. Petyaa hallgatás nélkül írta, hogy neki kevés a másfeles kábel, mert vékony - erre írtam, hogy ettől még akár lehet jó is.

Lehet, hogy kispolgári hozzáállás, de az általad említett árakat nem tudom és nem is akarom felfogni, pláne nem megtapasztalni, mit tud egy csúcs-drót - még a végén elkezdenék akarni egyet. :D Egy milla egy kábelért, te jó ég.

Elalamo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
  • 2002 E12 1,6 16V
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3774 Dátum: 2010.03.23 10:59:08 »
Sziasztok!

Elméleti kérdésem lenne, láttam már több helyen E-12höz gyári CD-s audio egységet. Nekem sima kazettás van, és a mai rádiók színvonala miatt már elég esedékessé vált a CD-re való átállás. Nem akarom szétboncolni a közép konzolt ezért az a kérdésem, h működik e a gyári kazettásról - gyári CD-s re csere?

erre gondolok: http://www.vatera.hu/corolla_cd_radio_165944786.html


Vagy, ha van más alternatíva osszátok meg Velem.

A válaszokat előre is köszönöm
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.23 11:02:45 írta Elalamo »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3775 Dátum: 2010.03.23 11:01:22 »
Satriani a nagy tudója ennek a témának, de azt tudd, hogy ez MP3-at nem tud lejátszani.
         

Layosh

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3776 Dátum: 2010.03.23 11:09:37 »
Sziasztok!

Gyöngyi mondta, hogy tőletek kérdezzek autóhifi ügyében.

Igazából elmondom a storyt és majd kíváncsi leszek ki mit mond rá.

Most van egy 1992 es Micu Galantom.
2,0 137LE 5 ajtós ferdehátú. minden földi jó benne van. Csak hifi na az gyatra.

A lehetőségek a hangszórókat illetően, ugyanis eszem ágában sincs kárpitot vágni.

Namost a műszerfalban 10 centis hangszórónak van hely
Hátul pedig a kalaptartó mellett egy egy elvileg 16 osnak, vagy ahogy az alu konzolt néztem nagyoválnak is ki lehet vágni.

Mondanám a komponenseket és egy későbbi bőtéshez jó lenne e?

Fejegység: Clarion FZ409E - http://clarion.com/hu/hu/products/2009/audio/source_unit/bluetooth_usb/FZ409E/hu-hu-product-pf_1172421477698.html Ezt kb 40 rongyért mérik.
Hangszóró a műszerfalba: Nekem sokan a HERTZ et ajánlották. Meghallgatva viszont számomra a JBL jobbnak tűnik. Tehát sac kb 7-10 ezer forintért van HERTZ vagy JBL 10 centis hangszóró pár.
A kalaptartó mellé a gyári helyre pedig ha be lehetne varázsolni akkor HERTZ nagy ovál azt médiában kb 23 ért láttam párját. tény hogy a nagyovál a HERTZ agyba főbe verte hangzásban a JBL-t

Akksi most egy vadonatúj 55aH s van az autóban.

És később szeretnék egy mélyládát még. De előbb egy jó akár más autóba is átvihető fejegységet. Hát én ezeket néztem eddig. várom a tanácsokat, jah és ha lehet olyat is hogy aki a beépítést megcsinálja korrektül. Mert személyszerint nincs ilyen ismerős.

Előre is nagyon köszi mindenkinek a helpet.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.23 11:12:28 írta Layosh »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3777 Dátum: 2010.03.23 11:27:31 »
...működik e a gyári kazettásról - gyári CD-s re csere?

Szia! Igen, működik, a két készülék mérete pont ugyanaz. Egy gond lehet mindössze: a Toyota az E12 modellciklusa közepén változtatta meg a saját csatlakozójának formátumát, "nagy" 12 tűs csatiról átálltak "kis" 12 tűs csatira. Ez egy egyszerű fordítóval (átalakítóval) áthidalható probléma, bármelyik márkaszervizben tudnak neked ilyet szerezni, ill. az eBayen is lehet ilyet találni. A pontos cikkszámot fejből nem tudom, de ha beleolvasol a Corolla audio topikba, ott meglesz minden.

Szóval ha CD-re van szükséged, és alapvetően megfelel a gyári hangzás, vedd meg nyugodtan a vaterán hirdetett fejet (azzal a kitétellel, hogy beszéld meg az eladóval a kipróbálás feltételeit, nehogy ne működjön...), legfeljebb pluszban még venni kell egy átalakítót, amivel belenyomod a hangszórók csatlakozóját.

Ha mp3-at is szeretnél, akkor - ahogy Gyöngyi is írta - más megoldást kell keresni.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3778 Dátum: 2010.03.23 11:39:31 »
Fejegység: Clarion FZ409E

Szia!

A tapasztalt szakik majd leírják az ötleteiket, én inkább praktikus oldalról közelíteném meg a kérdést. Nyilván nem véletlenül választottál olyan fejegységet, ami nem játszik CD-t, nekem is szimpatikus ez a vonal. Viszont az érintőgombokkal kapcsolatban vannak fenntartásaim... Az egy dolog, hogy elvileg tartósak, de ergonómiailag erősen kifogásolhatók. Eleve nem véletlen, hogy a korábbi nyomógombos divatról a gyártók legalább a hangerő-állítást újra forgó gombokra bízzák. De az érintőgombot nehéz kitapintani, nincs nyomáspontja, magyarul az ember a szemén kívül semmire nem tud támaszkodni - hadd ne mondjam, mennyire balesetveszélyes a készüléket bámulni a forgalomban... Amúgy jónak tűnik a fej, van rajta 3 pár RCA, alul-felüláteresztő szűrők, alap az USB és az iPod-támogatás, szóval szerintem nem lenne ez rossz, ha rendes gombjai lennének.

A kék szín ízlés kérdése, szerintem nem passzol a Galantba.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.23 11:41:04 írta Satriani »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3779 Dátum: 2010.03.23 11:40:25 »
Csak hifi na az gyatra.

A lehetőségek a hangszórókat illetően, ugyanis eszem ágában sincs kárpitot vágni.

Namost a műszerfalban 10 centis hangszórónak van hely

Fejegység: Clarion FZ409E

Nekem sokan a HERTZ et ajánlották. Meghallgatva viszont számomra a JBL jobbnak tűnik.

És később szeretnék egy mélyládát még.

 aki a beépítést megcsinálja korrektül.

Ha nem vágsz kárpitot nem is fog jól szólni. Mindegy mit veszel a tíz centis hangszóró mindig bénán fog szólni.

A fejegység jó lehet, van rajta mindenféle kimenet egy nagyobb rendszer építéséhez.

Ha neked a JBl tetszik, akkor vedd azt.

Na most a mélyláda és a 10 centis hangszóró az gyakorlatilag kizárja egymást. A hátra beépített tizenhatosból meg nem hallasz semmit. A kalaptartóra tett ovál meg a szubláda pont egymás ellen dolgozik. Hm, vágás vagy autócsere?  :devil:

Merre laksz? Budapesti műhely kellene?