Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1683258 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2160 Dátum: 2008.10.17 17:38:41 »
Valami olyan DVD-lejátszó alkalmatosságot keresnék a kocsiba, ami mobilis, van hozzá autós táp, nem túl drága. Hátra kellene a gyereknek. Ha a monitor része levehető és a fejtámlához rögzíthető, még jobb.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2161 Dátum: 2008.10.17 17:59:27 »
Valami olyan DVD-lejátszó alkalmatosságot keresnék a kocsiba, ami mobilis, van hozzá autós táp, nem túl drága. Hátra kellene a gyereknek. Ha a monitor része levehető és a fejtámlához rögzíthető, még jobb.  ::)

Filleres laptop  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2162 Dátum: 2008.10.17 18:10:13 »
Valami olyan DVD-lejátszó alkalmatosságot keresnék a kocsiba, ami mobilis, van hozzá autós táp, nem túl drága. Hátra kellene a gyereknek. Ha a monitor része levehető és a fejtámlához rögzíthető, még jobb.  ::)

Filleres laptop  :flowers:
:no: Annál olcsóbb  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2163 Dátum: 2008.10.17 18:18:31 »

 :no: Annál olcsóbb  :)

Hasznaltan  :ph34r:
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.17 18:24:30 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2164 Dátum: 2008.10.17 18:25:27 »
Valami olyan DVD-lejátszó alkalmatosságot keresnék a kocsiba, ami mobilis, van hozzá autós táp, nem túl drága. Hátra kellene a gyereknek. Ha a monitor része levehető és a fejtámlához rögzíthető, még jobb.  ::)

Nemtudom mennyire olcso kell. De pl ez itt:flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2165 Dátum: 2008.10.17 18:28:10 »
Valami olyan DVD-lejátszó alkalmatosságot keresnék a kocsiba, ami mobilis, van hozzá autós táp, nem túl drága. Hátra kellene a gyereknek. Ha a monitor része levehető és a fejtámlához rögzíthető, még jobb.  ::)

Nemtudom mennyire olcso kell. De pl ez itt:flowers:
Hmmmm, alakul  :laugh:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2166 Dátum: 2008.10.17 18:31:46 »
Nemtudom mennyire olcso kell. De pl ez itt:flowers:
Hmmmm, alakul  :laugh:

Na innen mar lehet csemegezni.  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2167 Dátum: 2008.10.17 18:48:54 »
Na innen mar lehet csemegezni.  :flowers:
Köszi, ez szupi link!  :clap:

Találtam még olyat, hogy Takara DIV74 és DIV89 a 20e-es kategóriában, illetve kétképernyőset is (VIC18 és VIC27) 40e-es kategriában.
Vagy HannsG van 20e-ért.
 ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2168 Dátum: 2008.10.17 22:55:38 »
Na innen mar lehet csemegezni.  :flowers:
Köszi, ez szupi link!  :clap:

Találtam még olyat, hogy Takara DIV74 és DIV89 a 20e-es kategóriában, illetve kétképernyőset is (VIC18 és VIC27) 40e-es kategriában.
Vagy HannsG van 20e-ért.
 ::)

Ez valóban akciós, pont 70Ft -al drágább, mint az importőrnél!!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2169 Dátum: 2008.11.15 11:28:37 »
Most jut eszembe, hogy elfelejtettem beszámolni a Camry hifijének a felújításáról, pedig már tavaly decemberben sor került rá  ::) ... Na mindegy, akkor most megteszem. Szóval, hosszas keresgélés-próbálgatás után egy ilyen fejegységet...



... és előre, a műszerfalban kialakított gyári helyre egy pár ilyen hangszórót ...



... sikerült beszerezni, összesen a vészesnek nem nevezhető 33 ezer forintos áron  :yes: !

Hátul, a kalaptartóban maradtak a négyutas Pioneer nagyoválok, amiket az utasülés alá szerelt MacAudio erősítő hajt meg. Így a rendszer hangja számomra tökéletes, további fejlesztésre nem látok indokot  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2170 Dátum: 2008.11.15 11:34:18 »
Viszont a Starletbe kellene valami, mert a jelenleg benne lévő ezeréves kazettás rádió gyakorlatilag működésképtelen, és a hangszórók is csak zörögnek igazából. Túl sokat nem szeretnék rááldozni, igazából a cél csak annyi, hogy tudjam hallgatni az MP3-as CD-imet, meg persze a rádiót. Tehát valamilyen alap (akár használt) fejegységet, és a gyári helyekre egy pár hangszórót szeretnék beszerezni, maximum 20 ezres kereten belül.

Tegnap nézelődtem a Mediamarktban, van épp egy elég kedvező akciójuk, 19.990-ért adnak szettben egy Sony MP3-as fejet, meg hozzá egy pár szintén Sony 13-as kétutas hangszórót - ez tökéletes lenne nekem; a kérdés már csak az, hogy passzolnak-e a 13-as hangszórók; valahogy attól tartok, hogy nem - a korabeli Toyotákba jellemzően csak 10-eseket szereltek; de majd utánanézek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2171 Dátum: 2008.11.15 16:00:27 »
Én meg olyasmit keresek, azaz mégcsak derítem a terepet, hogy CD-Changer helyére, van-e valami MP3 lejátzós megoldás.
Tehát van egy Mitsubishi-ben egy gyári kazettás fejegység, melyet nem kellene lecserélni a beépített komputer miatt (fogyasztás átlag, ilyesmik), de az tud CD-váltót vezérelni. Nos egy Audió-CD, vagy MP3-CD váltó nem kellene, helyére el tudnék képzelni egy sima, szilárdtestes (USB pendrive-os, vagy memóriakártyás) MP3 lejátszót, mely 'értené' a fejegység CD-váltó-vezérlését. Láttam a neten hogy a Fiatokhoz készítettek ilyet, de én valami univerzálisabbra gondolok, ami akár a Toyotával,  Mitsu-val is megy.
(hozzáteszem - nem egy nagy ördöngőség egy ilyet építeni, csodálkoznék ha már valaki nem tervezett volna ilyet)

Szóval, valakinek, valami ötlete?
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.15 16:02:49 írta robi »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2172 Dátum: 2008.11.15 16:24:50 »
Mi meg épp azon agyalunk jóbarátnémmel, hogy a Carinába kellene szerválni egy CD-tárat. Alpine-t, hogy a kazettás fejegység vezérelni tudja. Arra ugyanis szükség van, mert többnyire faterja vezeti a kocsit, neki meg van egy csomó régi kazettája, amelyekről nem hajlandó lemondani (69 éves ember, úgyhogy ne álljatok neki magyarázni a dolog hátrányait, mert én tisztában vagyok ezekkel, viszont az öreget úgysem tudnánk meggyőzni). Viszont azért használják bőven az autót a családtagjai is, ők meg hallgatnák a CD-iket (is). Nem lenne probléma, ha csak audio CD-t játszana a cucc, mert barátnémnek amúgy is csak ilyenjei vannak - lévén sem az otthoni hifije, sem a Corollája gyári fejegysége nem olvassa az MP3-as CD-t.

Szóval, kéne egy Alpine CD-tár. Hol lehet ilyet túrni? Ebay? Ja, és lényeges a típusa, vagy ha Alpine, akkor biztos, hogy a szintén Alpine fej fogja tudni vezérelni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2173 Dátum: 2008.11.15 16:51:40 »
Az a baj, hogy a CD-váltók marha drágák... Lásd pl. itt.
A használtakkal nagyon kell vigyázni, mert:
- eleve nagyon érzékeny műszerek, csomó műanyag mehanika van bennük. Sokan az anyósülés alá teszik, hátul ülők egy jól célzott rúgással könnyen csökkenthetik a teljesítési faktort
- a régebbi típusok csak a gyári cd-ket ismerik, az írott lemezek olvasásához nagyobb, szabályozható teljesítményű lézerfej szükséges, ami a régi típusokban nincs
- a cd-rw-kkel ugyanez a helyzet

Ezért én használt CD-tárat biztosan nem vennék. Sok tapasztalatom van ilyenféle cuccal... nem ajánlom őket.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2174 Dátum: 2008.11.15 17:18:35 »
Az a baj, hogy a CD-váltók marha drágák... Lásd pl. itt.
A használtakkal nagyon kell vigyázni, mert:
- eleve nagyon érzékeny műszerek, csomó műanyag mehanika van bennük. Sokan az anyósülés alá teszik, hátul ülők egy jól célzott rúgással könnyen csökkenthetik a teljesítési faktort
- a régebbi típusok csak a gyári cd-ket ismerik, az írott lemezek olvasásához nagyobb, szabályozható teljesítményű lézerfej szükséges, ami a régi típusokban nincs
- a cd-rw-kkel ugyanez a helyzet

Ezért én használt CD-tárat biztosan nem vennék. Sok tapasztalatom van ilyenféle cuccal... nem ajánlom őket.

Hát ezek nem jó hírek  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )