Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 587512 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #405 Dátum: 2013.02.04 10:06:33 »
Na csalás volt ez is, valaki meghackelte az eladó eBay-es fiókját, és a nevében kezdte "árulni" a cuccokat.
Már visszajelzést is kaptam, hogy jelentkezzek a biztosítónál a pénzemért.  :tt2:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Telefonok
« Válasz #406 Dátum: 2013.02.05 19:40:06 »
Karácsony előtt a "multibazár" webáruház fuccsolt be, nagyon jó áron volt náluk pendrive és SD kártya. Előreutalás esetén nem volt szállítási költség. Megrendeltem pár dolgot, de a visszaigazoló levél nem jött. Kb két hétig vártam, majd a neten rákerestem a cégnévre és egy fórumon elég sok elégedetlen hozzászólást találtam, hogy az előreutalt összegekre nem érkezett termék, csak hitegető levél. Csak a feljelentéssel fenyegetés hatására küldték meg a pénzt, hónapokkal később.
Aztán Karácsony környékén az oldal is bezárt. Gyorsan írtam nekik egy levelet, hogy rendelésem töröljék, a békesség kedvéért. Erre is kb 3 hét múlva válaszoltak  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #407 Dátum: 2013.02.07 20:09:18 »
Az eBay biztosítója visszautalta az elcsalt pénzt. Fillérre pontosan, azaz az árfolyamváltozást is korrigálták, hogy a vége ugyanannyi Forint legyen (payPal-om úgy van beállítva, hogy forinttal terheli a kártyámat, ez most nyilván a vissza irány).

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Telefonok
« Válasz #408 Dátum: 2013.02.07 20:46:48 »
Annyira elegem van ebből a telenoros készülékes hiánygazdaságból..  :surrender:
Jó 1 éve, mikor a feleségemnek akartam venni fehér színű Galaxy Mini-t, nem volt vagy 1 hétig sehol.. most meg szeretnék venni Galaxy Mini 2-est, és sehol nincs egy darab sem... Érd, Budaörs,Campona, Savoya, MOM stb stb.. mindet végigtelefonáltam, és sehol egy darab sem.
Lehet, nem kellett volna felrakni az Xperia Tipo árának a feléért az árlistára... :no:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Telefonok
« Válasz #409 Dátum: 2013.02.08 09:08:55 »
A Galaxy s2 telefonon elég erősen melegszik a kamera és a hangerőszabályzó közötti területen, a hátlapján lehet érezni. Ezt eddig kétszer éreztem, amikor kipróbáltam az Igo-t, tehát ment a gps, és ma reggel amikor megnéztem az e-mailjeimet, és ment 10 percet wifin. Elég sokat szoktam wifin használni (nincs mobilnet előfizetésem), de eddig nem volt. Mitől lehet ez? Mondjuk még garanciális, de akkor sincs ez így rendben.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #410 Dátum: 2013.02.08 09:39:02 »
A Galaxy s2 telefonon elég erősen melegszik a kamera és a hangerőszabályzó közötti területen, a hátlapján lehet érezni. Ezt eddig kétszer éreztem, amikor kipróbáltam az Igo-t, tehát ment a gps, és ma reggel amikor megnéztem az e-mailjeimet, és ment 10 percet wifin. Elég sokat szoktam wifin használni (nincs mobilnet előfizetésem), de eddig nem volt. Mitől lehet ez? Mondjuk még garanciális, de akkor sincs ez így rendben.
Az én hüvelyem akkor melegszik, amikor bekapcsolom rajta a 3G-t. Gondolom nálad is valamelyik ilyen modul lesz a ludas.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #411 Dátum: 2013.02.08 09:57:42 »
Néha van ilyen mondi, kapcsold ki és be, aztán rendbe jön a lelkivilága. Nálam x havonta fordul csak elő.  :)
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #412 Dátum: 2013.02.08 10:14:19 »
Nálam is időnként bekattan valami és ilyenkor rohamosan fogy a szufla az akksiban.
Újraindítás vagy valami folyamatkezelővel lekapcsolni mindent felesleges folyamatot.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #413 Dátum: 2013.02.08 10:42:46 »
Nálam is időnként bekattan valami ...
Nálad is bekattan néha? Tényleg...? :eek: :D :winkiss:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #414 Dátum: 2013.02.08 11:00:51 »
Nálad is bekattan néha? Tényleg...? :eek: :D :winkiss:
Még jó!  :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #415 Dátum: 2013.02.08 11:03:51 »
Én tegnap csináltam a GIO-n egy komplett factory resetet, mert már szenvedés volt a telefont használni, annyira belassult. Most frankó, előtte lemntettem minden számomra fontos dolgot, utána, meg visszamásoltam rá. Felment az iGo Primo is és végre jól működik a legfrissebb (2013 január) térképpel.
Még annyi van, hogy frissítem az Androidot, mert az otthoni 200Ft-os kínai adakábellel nem sikerült, csak adatokat másolni...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Telefonok
« Válasz #416 Dátum: 2013.02.09 10:28:06 »
Tegnap sikerült megvennem a Galaxy Mini2 -es új telefonomat.
Nagyon tetszik, ennek már egész komoly a megjelenése, nem úgy néz ki, mint egy belépő készülék.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #417 Dátum: 2013.02.09 10:37:04 »
Nos akkos első körben javaslom, hogy az összes névjegyedet másold ki az előző telefonból (ha nem androidos volt) .vcf formában, PC-n tedd fel a Gmail fiókod címtárába, a telefonkönyvet pedig állítsd be úgy, hogy minden új névjegyet oda mentsen. Így megakadályozható a számok elvesztése és ha új telefont veszel, egyetlen szinkronizáció után pont úgy kapod vissza a névlistádat mint ezen volt. PC-n egyszerűbb is a kezelés mint telefonon pötyögni. Ezzel csak egyszer kell szívni, utána többé nem.  :hug:

Másik az SMS Backup+ progi telepítése, gmail cím megadása, ez automatikusan a háttérben teszi fel szintén a Gmailbe (címkék segítségével) az összes SMS-edet és a hívásnaplót.

Harmadik a Google+ telepítése, ennek beállítható ugyanis, hogy az összes, kamerával készült képet a Google+ profilodba szintén a háttérben és automatikusan elmentse egy teljesen privát mappába, így megakadályozható a fotók eltűnése (microSD bedöglése esetén pl.). Ez utóbbi kettőnél megadható, hogy csak Wi-Fi-n tegye a dolgát, így nem növeli a mobil adatforgalmat. Másik hasonló program például a Dropbox, de előbbin több a hely és a Google fiókodhoz van kötve. :yes:

Szintén javaslok még a gyári kezelőfelület helyett másik telepítését (pl. ADW Launcher, APEX, Go launcher, stb.), mert sokkal jobban testreszabhatók mint a gyári.

A Flip4Silence progival beállítható, hogy a telefon pofára fordításával a telefon elnémuljon bejövő hívásnál vagy ébresztőnél, hasznos!

App2SD-vel a telepített programok egy részét ki tudod tenni microSD-re, hogy ne a belső memóriát foglalják (és ne okozzon ez később lassulást). Root után a Link2SD még jobb, azzal szinte tényleg mindent ki lehet tenni.

A Screen off and lock widgettel nem kell az oldalsó képernyőzárral bénázni, főképernyőre widget ki és azzal lehet lezárni a képernyőt.

Fontos: okostelefon kikapcsolva nem ébreszt, ha a régit kikapcsoltad, akkor ezt tedd helyette estére repülő üzemmódba. A lényege ugyanaz.

Ööö, hirtelen ennyi. :)
         

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #418 Dátum: 2013.02.09 11:29:47 »
Jó dolgokat írtál!  :clap: Ha egyszer droidos telóm lesz kérdezlek még!  :flowers:
A jelenlegi okos telóm kikapcsolva is ébreszt, mert ennyire okos.  ;)
Fery

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #419 Dátum: 2013.02.09 12:03:24 »
A jelenlegi okos telóm kikapcsolva is ébreszt, mert ennyire okos.  ;)
mert az telefon és nem PDA  ;)