Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 796998 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Adok-veszek
« Válasz #2955 Dátum: 2015.03.09 18:43:03 »
... Úgy látszik vagy kihaltak a Carinások,


Nem haltak ki csak elment mindenki Lexus-t venni :lol: :lol: :lol:
köztük én is csak azt mondták a gyárba hogy bejáratják nekem majd menjek vissza érte úgy 17 év múlva :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.09 18:44:58 írta Szabolcs »

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Adok-veszek
« Válasz #2956 Dátum: 2015.03.09 18:54:00 »
... Úgy látszik vagy kihaltak a Carinások, vagy senkinek sincs 4 lábas fojtószelep állás érzékelője.
No mindegy, kérésem tárgytalanná vált, mivel Szepi_EP71 (alias fiatalember) fórumtárs volt szíves eladni nekem egy komplett fojtószelepet.
Köszönöm.  :D

 :clap: Vagyunk, figyelünk, ha tudunk segítünk...halkan, csendben is...lásd: "Szepit"!  :clap: :clap: :clap:  :clap: Utóbbi tapsokat segítő fórumtársunknak küldöm!!!

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Adok-veszek
« Válasz #2957 Dátum: 2015.03.12 20:56:22 »
Sziasztok!

Eladóak a következő
Használt alkatrészek:
- hátsó kerékcsapágyak 2db ABS jeladós (Carinába, Celicába is jó)
- jobb oldali manuálisan állítható külső visszapillantó tükör komplett
- komplett első fékek: 2db 255mm átmérőjű féktárcsa, féknyereg, fékbetét (a féktárcsa vastagságát majd lemérem, ha valakit érdekel)
- Carina-E 1.6 kézifék bovden jobbos és balos (ha a szerelőm még nem dobta ki)
- hátsó sedan lámpatestek, rendszámtábla világítás stb, van olyan is amelyik repedt picit, majd összeírom melyik hibátlan
- sedan Carina-E csomagtartó tető rugós kitámasztó szerkezete
- ha valakinek nagyon kell és gyorsan, akkor komplett 1.6-os 4A-FE hengerfej, de ezt tarcsiba tartogatom már egy jó ideje, (ellenőrizendő beépítés előtt)
- van 2.0-ás 3S-FE hengerfej is komplett, (ellenőrizendő beépítés előtt)

Új alkatrészek:
- SBS gyártmányú új dupla fékmunkahenger első féktárcsához jobbos és balos Celica Turbo-hoz (TA16) való, Carinához a beépítéshez kell hozzá a Celica turbo bontott féknyereg kerete (kb. 5000 Ft), magamnak vettem, de 2 éve itt porosodik, hátha valaki gyorsabban beépíti magának
- 1.6-os 4A-GE (Corolla) motorhoz vízpumpa dobozában, tömítéssel
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.12 20:58:44 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kosokokos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Adok-veszek
« Válasz #2958 Dátum: 2015.03.12 21:10:33 »
Szia Fuba! A Carina E 2.0 GLi-be való 3S-FE komplett hengerfej mennyit kóstál? És az ellenőrzés miképpen valósítható meg?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Adok-veszek
« Válasz #2959 Dátum: 2015.03.12 21:19:01 »
Szia Fuba! A Carina E 2.0 GLi-be való 3S-FE komplett hengerfej mennyit kóstál? És az ellenőrzés miképpen valósítható meg?
Régóta ki van szerelve és sajnos van egy kis felületi rozsda a vezérmű tengelyeken pl. ezért meg kellene nézetni műhelyben, tiszta szívből csak úgy ajánlanám bárkinek, az Avensis-hez tartom tartalékba, de csak tönkremegy szerintem mert nincs megfelelő helyem tárolni. Ha csak a csupasz hengerfej kellene neked, a tengelyek szelepek stb. nélkül, úgy nyugodtabban ajánlom, mert elrepedve nincs az biztos.
Neked nem felújították teljesen a hengerfejedet sokért? Minek még egy?  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kosokokos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Adok-veszek
« Válasz #2960 Dátum: 2015.03.12 22:27:41 »
Fuba! Szepi EP71 részletesen - fotókkal illusztrálva - leírja a Carina topic 32432 Válaszban a súlyos helyzetet, kérlek olvasd el. Lehet, hogy sűrgősen kell egy hengerfej, mivel nála van az autóm, ő vasárnap jön haza 2 hetes nyaralásból és hétfőtől áll neki a már 2 hónapja álló Carinám javításának befejezéséhez. Most nincs autóm, tömegközlekedek. Én már teljesen kész vagyok.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Adok-veszek
« Válasz #2961 Dátum: 2015.03.12 22:45:37 »
Rövidesen szükségem lesz sárga BOSCH injektorra. Ha valaki tud megoldást, kérem jelezze! Köszönöm!
A következő is Toyota lesz.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Adok-veszek
« Válasz #2962 Dátum: 2015.03.12 22:48:00 »
Fuba! Szepi EP71 részletesen - fotókkal illusztrálva - leírja a Carina topic 32432 Válaszban a súlyos helyzetet, kérlek olvasd el. Lehet, hogy sűrgősen kell egy hengerfej, mivel nála van az autóm, ő vasárnap jön haza 2 hetes nyaralásból és hétfőtől áll neki a már 2 hónapja álló Carinám javításának befejezéséhez. Most nincs autóm, tömegközlekedek. Én már teljesen kész vagyok.
Elolvastam, nem biztos, hogy kelleni fog a csere, de ha igen, akkor természetesen szívesen segítek, valami jutányos áron gondolkodom addig is...
Idézet
"A hengerfej vizuális megállapítással nem sérült viszont a szelepek elgörbültek."
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kosokokos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Adok-veszek
« Válasz #2963 Dátum: 2015.03.12 23:10:45 »
Igaz amit mondasz. Csak akkor kell, ha szepi EP71 szerint gáz lesz és anniyra gallyra vágta a blokk robbanása a hengerfejet is, hogy nem tudja felelősen összerakni. De akkor sűrgősen szükség lenne rá. Én bízom Szepi EP71 szakértelmében és ígéretében. De nem ragaszthatja össze a hengerfejet. Tehát álljon egy tartalék a háttérben. Akkor Szepi EP71 fog jelentkezni S.O.S (vagy megoldja maga a hibás hengerfejet). Én már rezignáltan csak figyelem az eseményeket. Megérted remélem, mert én immár 2 hónapja csak szívok a Carinával. Erről beszéltünk is itt az oldalon. De előre is kösz a segítségedet, csak iszonyú félelem marad bennem: ennyi rossz, balekos szerelő után (nem beszélve a szemét eladóról, akiben szemernyi tisztesség nem volt, hogy legalább utalt volna , hogy mire figyeljek) végre találtam egy szakértő, korrekt szerelőt, Szepi EP71-t. De ő sem varázsló és állandó félelemben vezetem majd a Carinát, hogy nem esik e újra szét?

LaccTom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Adok-veszek
« Válasz #2964 Dátum: 2015.03.22 20:29:48 »
Sziasztok!
Van valakinek esetleg elfekvőben egy 93-as Carina Sedanra (1.6 16V) vezérműszíj takarója? Vagy esetleg van ötletetek, hogy honnan tudnék beszerezni? A bontók többségét már hívtam, vagy nem volt, vagy nem akarták eladni, de továbbra is keresgélek, hátha szerencsém lesz. Válaszokat előre is köszi.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Adok-veszek
« Válasz #2965 Dátum: 2015.03.22 20:57:34 »
Sziasztok!
Van valakinek esetleg elfekvőben egy 93-as Carina Sedanra (1.6 16V) vezérműszíj takarója? Vagy esetleg van ötletetek, hogy honnan tudnék beszerezni? A bontók többségét már hívtam, vagy nem volt, vagy nem akarták eladni, de továbbra is keresgélek, hátha szerencsém lesz. Válaszokat előre is köszi.




Kérdezd  Zé Balázst

kosokokos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Adok-veszek
« Válasz #2966 Dátum: 2015.03.23 17:29:06 »
Sziasztok! Keresek Carinámhoz ablakmosó-folyadék tartályt, az enyém kilukadt!

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Adok-veszek
« Válasz #2967 Dátum: 2015.03.23 20:35:50 »
Sziasztok! Keresek Carinámhoz ablakmosó-folyadék tartályt, az enyém kilukadt!
Fönt lyukadt ki? A bontott is ki fog. Én beragasztottam műgyantával.
A következő is Toyota lesz.

kosokokos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Adok-veszek
« Válasz #2968 Dátum: 2015.03.23 20:51:11 »
Zsolt! Felül lukadt ki igen. A bontósok (vagy 20-al beszéltem) mind azt mondták, a bontott Carinák (20-25 évesek) mindegyikének szétporlad az ablakmosótartálya. A ***a életbe, miért nem porlad egy 30 éves Mercedes, vagy Volkswagen tartálya? Ezek mi a túróból készülnek. Csak halkan jegyzem meg, az előtte lévő kisebb hűtüfolyadék kiegyenlítö doboza is deformált és lehet, hogy az is megadja magát. A II. világháború Zéró vadászgépei legendásak voltak megbízhatóságukról és tartósságukról. Akkor a Toyota homokból építette és építi az autóit? Mondd, hogy csinálod a műgyantával a lik beforrasztását? És hol kapható műgyanta?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Adok-veszek
« Válasz #2969 Dátum: 2015.03.23 21:04:26 »
Felesleges ezen mérgelődni. Az UV eszi meg a leggyengébb részén, a sarkánál, de egyszerűen javítható. Másutt nincs vele gond. És ennél több se legyen!  :flowers:
(Csak halkan jegyzem meg: még nem láttam elöregedés miatt repedt műszerfalat Carinánál, ellenben korabeli és újabb offos verdákkal és Avensissel...)