Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 798995 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

yooe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Adok-veszek
« Válasz #1860 Dátum: 2012.07.21 16:25:47 »
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e esetleg valakinek vezető ülés felőli első mérethelyes (eredeti vagy utángyártott - teljesen mindegy) toyota emblémás gumi szőnyege kifizethető áron ?  96' Carina E angol gyártmányhoz
u.i. nem baj ha kopott vagy szakadt vagy lyukas.

köszönöm előre is!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Adok-veszek
« Válasz #1861 Dátum: 2012.07.21 19:08:59 »
Szükségem lenne egy injektorra. A motor típusa 4AFE, 1.6 GLi angol, és 1997-es évjárat. Ha valakinek esetleg van akkor kérem szóljon és a többi részletet is elővezetem (a számokat a jelenlegi bosch cuccról). Próbáltam Zé Balázsnak is privátot küldeni de az elküldött üzeneteim között nem jelent meg. Ettől persze még odaérhetett, de a fórumot ő is biztos olvassa.
nyugodtan beletehetd a densot is, igaz akkor mondet cserélned kell. De tekintbe hogy a boschból a többi is be fog halni. Arra figyelj hogy a hagyományos motorból való legyen az is. A felső műanyag rész drap színű!

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re:Adok-veszek
« Válasz #1862 Dátum: 2012.07.22 11:54:49 »
nyugodtan beletehetd a densot is, igaz akkor mondet cserélned kell. De tekintbe hogy a boschból a többi is be fog halni. Arra figyelj hogy a hagyományos motorból való legyen az is. A felső műanyag rész drap színű!
Azt hogy érted hogy a többi is be fog halni? A másik három is hamarosan, vagy amit majd berakok? Első körben egyet próbálnék cserélni (ami rossz) persze ha lehet 1 darabot venni használtan.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Adok-veszek
« Válasz #1863 Dátum: 2012.07.22 12:25:14 »
Azt hogy érted hogy a többi is be fog halni? A másik három is hamarosan, vagy amit majd berakok? Első körben egyet próbálnék cserélni (ami rossz) persze ha lehet 1 darabot venni használtan.
a bosch injektorokra jellemző hogy tönkremennek. Ezért nem találsz majd bontóban csak nagy mázlival. De ahogy gondolod én csak javaslom a densot bele mert az van a bontókban azokat nem kell cserélgetni.

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re:Adok-veszek
« Válasz #1864 Dátum: 2012.07.22 20:42:02 »
a bosch injektorokra jellemző hogy tönkremennek. Ezért nem találsz majd bontóban csak nagy mázlival. De ahogy gondolod én csak javaslom a densot bele mert az van a bontókban azokat nem kell cserélgetni.
Így már értem. Mondjuk az hogy "jellemző hogy tönkremennek" végül is még egy vállalható mondás így óra szerint 270e környékén (egy plusz 50-100 még lehet benne van). Természetesen megfogadom a tanácsod. Illetve a lehetőségek majd kiderülnek hamarosan.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Adok-veszek
« Válasz #1865 Dátum: 2012.07.22 23:09:56 »
A színkódokra figyelj! Boschból a sárga kell neked, densoból a drap
 mármint ha hagyományos motorod van.

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re:Adok-veszek
« Válasz #1866 Dátum: 2012.07.23 09:19:31 »
A színkódokra figyelj! Boschból a sárga kell neked, densoból a drap
 mármint ha hagyományos motorod van.
Hagyományos utolsó szériás 4AFE, szürke és sárga Bosch injektorokkal. A helyzet nem túl bíztató, sem Szentendrén sem a Thököly utcában nincs carina injektor.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Adok-veszek
« Válasz #1867 Dátum: 2012.07.23 10:10:37 »
Hagyományos utolsó szériás 4AFE, szürke és sárga Bosch injektorokkal. A helyzet nem túl bíztató, sem Szentendrén sem a Thököly utcában nincs carina injektor.
miért nem vagyol meglepve?

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re:Adok-veszek
« Válasz #1868 Dátum: 2012.07.23 10:26:12 »
miért nem vagyol meglepve?

Még próbálok bontókat keresni, és reménykedem Zé Balázs pozitív válaszában. Új alkatrész vásárlás remélhetőleg elkerülhető, mert az gondolom nem lesz olcsó.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

BZ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Adok-veszek
« Válasz #1869 Dátum: 2012.07.23 10:37:33 »
nyugodtan beletehetd a densot is, igaz akkor mondet cserélned kell.
Sziaszok,
 
 ugyanebben a cipőben járok én is, szintén sárga injektort keresnék, szintén kevés sikerrel eddig.
 
 b.c.: vegyesen üzemeltetni Bosch/Denso injektorokkal okozhat problémát? Feltételezem megegyeznek a főbb paramétereik, bár a Bosch féléről eddig még nem találtam pontos adatot.

Isi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Adok-veszek
« Válasz #1870 Dátum: 2012.07.23 10:57:53 »
Sziasztok,
valaki meg tudja mondani (írni), hogy 2.0 Gli-hez lambda szonda kipufogó torokkal együtt (az előző tulaj behegesztette a szonda helyét és nem tudni, hogy a kerámiaszűrő milyen állapotban van) mibe kerül? Köszi.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Adok-veszek
« Válasz #1871 Dátum: 2012.07.23 11:03:18 »
Sziaszok,
 
 ugyanebben a cipőben járok én is, szintén sárga injektort keresnék, szintén kevés sikerrel eddig.
 
 b.c.: vegyesen üzemeltetni Bosch/Denso injektorokkal okozhat problémát? Feltételezem megegyeznek a főbb paramétereik, bár a Bosch féléről eddig még nem találtam pontos adatot.
boschra nem fogsz találni adatokat. A densohoz van valamim de az sincs nálam. Az ellenállása 20 fokon 14,8 ohm. De fontos még az áteresztő képessége is. Nem hiszem hogy érezhető gondot okozna a vegyes üzem de nem szerencsés

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re:Adok-veszek
« Válasz #1872 Dátum: 2012.07.23 11:48:58 »
miért nem vagyol meglepve?

b.c., a fekete sárga az milyen lehet? Most találtam egyet a neten, de állítják, hogy 4AFE volt a motor amiről leszedték, de sárga fekete az injektor színe.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Adok-veszek
« Válasz #1873 Dátum: 2012.07.23 11:57:36 »
b.c., a fekete sárga az milyen lehet? Most találtam egyet a neten, de állítják, hogy 4AFE volt a motor amiről leszedték, de sárga fekete az injektor színe.
Hát egy lista, meg még egy táblázat már van. De ezek Denso-k elvileg.
De találtam egy harmadikat, ebben van pár Bosch, de nem néztem végig teljesen
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.23 12:24:25 írta vd1234 »

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re:Adok-veszek
« Válasz #1874 Dátum: 2012.07.23 13:24:48 »
Hát egy lista, meg még egy táblázat már van. De ezek Denso-k elvileg.
De találtam egy harmadikat, ebben van pár Bosch, de nem néztem végig teljesen

Átnéztem, de fekete sárga kombináció nem derült ki egyikből sem. Kértem a bontót, hogy küldjenek pár képet a cuccról, hátha közelebb jutok a megoldáshoz.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan