Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 413180 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #330 Dátum: 2005.02.11 09:44:23 »
Idézetet írta: "kishaver"
Tegnap voltam Superbe csak már későn, mert aki ki van oktatva az új tempomatból már nem volt bent. :x  Viszont tudom a nevét, címét, hol dolgozik.......nem menekül :lol:


Ki vagyok képezni kihallgatásból: hüvelykszorító, spanyolcsizma, tüskés ketrec, bikacsök. Szólj, ha kellek. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #331 Dátum: 2005.02.11 10:32:33 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "kishaver"
Tegnap voltam Superbe csak már későn, mert aki ki van oktatva az új tempomatból már nem volt bent. :x  Viszont tudom a nevét, címét, hol dolgozik.......nem menekül :lol:


Ki vagyok képezni kihallgatásból: hüvelykszorító, spanyolcsizma, tüskés ketrec, bikacsök. Szólj, ha kellek. :-)
Azt hiszem szükséeg lesz rád, mert az előbb hívtam az úriembert és csak annyit mondott, hogy egy bowdent rá kell kötni a pedálra. Mire én mondtam, hogy mind ezt 180e-ért, akkor csak "bólogatott". A diesel elektromos podáljára pedig semmit nem tudott mondani. Csak benzinest látott :x  :x  :cry:

Ennyit eddig is tudtam, vagy talán picivel többet is :x
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #332 Dátum: 2005.02.11 11:11:57 »
Idézetet írta: "kishaver"
Azt hiszem szükséeg lesz rád, mert az előbb hívtam az úriembert és csak annyit mondott, hogy egy bowdent rá kell kötni a pedálra. Mire én mondtam, hogy mind ezt 180e-ért, akkor csak "bólogatott". A diesel elektromos podáljára pedig semmit nem tudott mondani. Csak benzinest látott :x  :x  :cry:

Ennyit eddig is tudtam, vagy talán picivel többet is :x


Az a tapasztalatom, hogy egy-egy ilyen topicban összegyűlt tapasztalatot nem igen oktatják - mondjuk, maradjunk ennél a témánál - auótvillamossági szakon.

A tempomat témából gyakorlatilag mindent összeszedtünk, amit csak lehetett. Erre mondtam azt, hogy ennek a tudás birtokában minden nehézség nélkül be tudnánk szerelni a kütyüt.

1edül a Te dizeledbe gány a beszerelés, de csak az elektromos gázpedál miatt, ugyanis a bowdennek minden valószínűség szerint kell egy tartóbakot szerkeszteni, és a bowden húzószálát a pedálhoz rögzíteni. Ehhez meg a pedált ki kell szerelni és ki kell fúrni lyan módon, hogy a bowden vége átmenjen azon, és visszafele bele is akadjon. (két furatot kell készíteni, egy nagyobbat az átdugáshoz és egy kisebbet, amibe a bowden feje beleakadt. Ezt követően a nagyobb furatot sziloplaszttal, vagy műanyag dugóval kell biztosítani a véletlen kiakadás elkerülése végett. Ezt sacc/kb 3 órás műveletnek saccolom, mivel elsőre foglmam sincsen a pedál kiszerelésének módjáról.

Na ezzel meg is oldottam a problémát - elméletben.

Szóval a végén csak-csak összejön egy 7végés tempomatbeszerelési időintervallum - magánba.

Ha valaki nekiáll, feltétlen dokumentálja az egyes fázisokat írásban, és természetesen fotóval is, még a telefonos fotók is jól jöhetnek a többieknek!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #333 Dátum: 2005.02.11 11:11:58 »
Na azért van egy infóm, amit kihagytam az előbb. A Hillar álltal forgalmazott és über kafa cucc 180e-ért TAG gyártmány.

-ennyi- :cry:
Üdv: Kishaver 74

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #334 Dátum: 2005.02.11 11:41:16 »
Kishaver

Van egy jó meg egy rossz hírem. Beszéltem Tamással és azt javasolja, hogy keress olcsóbb megoldást, mert az elektromos gázpedálosokhoz nem kell mechanika, csak elektronika és számítógépet kell rávenni, hogy az utólag beszerelt dobozzal kommunikáljon. A legtöbb tipusnál ez így van, (VW, Audi, BMW,Opel) a Toyotáról sajna nem tudja. A jó hír, hogy van elektromos mozgatós kütyüje is (nincs vákum csapolás) és ugyan annyiért adja, mint a másikat. Ebből viszont csak 1 van, úgyhogy hívd fel mielőbb mindkét okból kifolyólag. Hívott volna, de nem mentette el a számodat.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #335 Dátum: 2005.02.11 12:07:43 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Kishaver

Van egy jó meg egy rossz hírem. Beszéltem Tamással és azt javasolja, hogy keress olcsóbb megoldást, mert az elektromos gázpedálosokhoz nem kell mechanika, csak elektronika és számítógépet kell rávenni, hogy az utólag beszerelt dobozzal kommunikáljon. A legtöbb tipusnál ez így van, (VW, Audi, BMW,Opel) a Toyotáról sajna nem tudja. A jó hír, hogy van elektromos mozgatós kütyüje is (nincs vákum csapolás) és ugyan annyiért adja, mint a másikat. Ebből viszont csak 1 van, úgyhogy hívd fel mielőbb mindkét okból kifolyólag. Hívott volna, de nem mentette el a számodat.
Köszi az infót. Mesélte ezt az elektromos dolgot, meg azt is, hogy valszeg van egy ilyen neki, mert régen hozott egyet mintának. Az árról is beszélt. Nagyon korrekt volt. Egyenlőre csak annyit az egészről, hogy mint mindig én még problémás vagyok. Szeretném a legkorrektebb megoldást megtalálni és ha már van egy elektromos pedálom, akkor a jó oldalát kihasználni, kerül amibe kerül. Na azért nekem sem mindegy, de tényleg jó lenne, ha nem kellene holmi bowdenekkel fúrásokkla, szorítókkal, bilincsekkel vacakolni, mikor minden tiszta full UFO elektronika. :lol:  Még Hillar válaszát várom.
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #336 Dátum: 2005.02.11 13:27:37 »
Idézet
Azt hiszem szükséeg lesz rád, mert az előbb hívtam az úriembert és csak annyit mondott, hogy egy bowdent rá kell kötni a pedálra. Mire én mondtam, hogy mind ezt 180e-ért, akkor csak "bólogatott". A diesel elektromos podáljára pedig semmit nem tudott mondani. Csak benzinest látott

Akkor ezekszerint a 180 ezres cucc ugyanolyan "kökorszaki" megoldás? Akkor tényleg nem ér annyit. Elképzelhető, hogy az az elektromos gázpedál nem olyan egyszerű dolog, és ezért nem nyulnak bele (meg nem is lehet).
Xanyi

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #337 Dátum: 2005.02.11 13:54:46 »
Gondolom a japánok több milló dollárért kifejlesztettek egy tempomat nélküli és több millióért egy tempomatos motorverziót :-) Vagy nem így van ? Amerikában el sem lehetne adni tempomat nélkül. Szerintem :-)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #338 Dátum: 2005.02.11 14:06:16 »
Idézetet írta: "Amtibácsi"
Gondolom a japánok több milló dollárért kifejlesztettek egy tempomat nélküli és több millióért egy tempomatos motorverziót :-) Vagy nem így van ?
Nem tudom, de ha valaki józan parasztival él, az kitalálja, hogy csak az fog venni dieselt, akinek magas a futás teljesítménye. Ehhez pedig érdemes kitalálni egy tempomatot. Vagyis nagyobb az esélye annak, hogy egy dieseles hamarabb vesz utólagos tempomatot. :x  Pipa vagyok, mint állat. Iagzából azt sem értem, hogy miért kell a dieselt elektromosan vezérelni, míg az összes benzines WC lánccal is műxik. Ezzel nem titeket akarlak bántani, de szerintem bele tudjátok képzelni magatokat a helyzetembe. :x  Nagyon számítok a Hillarra. Ha ős is bowdenest ajánl, akkor veszek két B38-as falazó blokk téglát és berakom a jobb 1 ülés elé és ha kell, akkor támasztok vele. GRRRRR
Üdv: Kishaver 74

atompyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #339 Dátum: 2005.02.11 14:22:21 »
Idézetet írta: "kishaver"
Ha ős is bowdenest ajánl, akkor veszek két B38-as falazó blokk téglát és berakom a jobb 1 ülés elé és ha kell, akkor támasztok vele. GRRRRR

Most mit szenvecccc? Hegesztesz egy anyát a gázpedál felső határolójára, beletekersz egy menetesszárat a végén egy tekerőkarral, és kész a kézigáz. Legrosszabb esetben kicsit végig kell fúrnod a műszerfalat. De megoldhatod olyan bowdennel is, ami a biciklin viszi az első kerékhez a hajtást, akkor nem kell fúrni.
 :wink:

ATom
N413

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #340 Dátum: 2005.02.11 15:01:00 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Akkor ezekszerint a 180 ezres cucc ugyanolyan "kökorszaki" megoldás? Akkor tényleg nem ér annyit. Elképzelhető, hogy az az elektromos gázpedál nem olyan egyszerű dolog, és ezért nem nyulnak bele (meg nem is lehet).

Elektromos gázpedálnál egy kis módosítás kéne az software-n – szerintem – és tudná. Nem értem, a sebesség jel megvan, a gázpedál jelét ős is adhatja, ezen kívül már csak a kapcsolókat kéne figyelni. Triviális volna... :-( Vagy mégse?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #341 Dátum: 2005.02.11 15:03:56 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nem tudom, de ha valaki józan parasztival él, az kitalálja, hogy csak az fog venni dieselt, akinek magas a futás teljesítménye.

Szerintem a világ nyugatabbi részén ez nem annyira triviális. Pláne egy kis autónál.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #342 Dátum: 2005.02.11 15:09:19 »
Idézetet írta: "atompyka"
Idézetet írta: "kishaver"
Ha ős is bowdenest ajánl, akkor veszek két B38-as falazó blokk téglát és berakom a jobb 1 ülés elé és ha kell, akkor támasztok vele. GRRRRR

Most mit szenvecccc? Hegesztesz egy anyát a gázpedál felső határolójára, beletekersz egy menetesszárat a végén egy tekerőkarral, és kész a kézigáz. Legrosszabb esetben kicsit végig kell fúrnod a műszerfalat. De megoldhatod olyan bowdennel is, ami a biciklin viszi az első kerékhez a hajtást, akkor nem kell fúrni.
 :wink:

ATom
hogy ez eddig nekem nem jutott eszembe. Menetesszár van otthon, talán egy tizes anya is van valahol. Holnap megmutatom mindenkinek, hogy hogyan kell beszerelni a tempomatot  :lol: Mondjuk a szár csak 8-as, de majd csavarok rá teflont vagy szigetelőszalagot (sárgazöldet) :lol:
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #343 Dátum: 2005.02.11 15:13:15 »
Én dieselmániás vagyok 1ébként. nagyon szeretem a nyomatákot. volt szívó és turbó is.  A Corolla is diesel lesz. Évente 20E km.-t megyek évente átlagosan. Az, hogy sok, vagy kevés nem tudom, de azért annyira nem érdekel, hogy csak azért vegyek benzinest, mert az hosszú távon olcsóbb, alacsonyabb futásteljesítménynél..... szerintem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #344 Dátum: 2005.02.14 08:32:55 »
Idézetet írta: "Zénóka"

Na ponty ezen gondolkodom kishaver gépével kapcsolatban. Ugye elvileg a gázpedálon neki csak 1 potméter van ami szabályoz 1 elektromos jelet. A legtutibb és legegyszerübb lenne, ha tudná valamelyik tempomat, hogy ugyanilyen jelet adjon: (sacc 3-12 volt) mert ugye így mindenféle mechanikus "megoldás" nélkül is lehetne vezérelni a "gázadást". Pedig annál megbízhatóbb nem is lenne mint tisztán elektromosan megoldani az egészet. (persze mindez csak az elektromos gázpedálos gépekben lenne lehetséges)


Én arra gondoltam, hogy az üzemanyag mennyiségét minden autóban mechanikusan szabályozzák :) Tehát ott is be lehet avatkozni. De egy potit is rángathat az a kanóc, akár a gázpedálnál :)
ww.mazdaklub.hu