Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2680296 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9915 Dátum: 2015.08.11 16:59:45 »
Többször volt téma, nézegettem már, de lecsekkoltam most is: nem szegénykeverékes.
Ezek "másfajta de jó cikkszámok" is kezdenek az agyamra menni...még mindig tanácstalan vagyok :surrender:!

Igen kicsit zavaros a dolog, de ki lehet ezt bogozni. Ezek szerint akkor neked is olyan motor van mint nekem (85kw-os nem szegénykeverékes). Így néz ki nálad is a szonda?

Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9916 Dátum: 2015.08.11 17:13:32 »
Igen kicsit zavaros a dolog, de ki lehet ezt bogozni. Ezek szerint akkor neked is olyan motor van mint nekem (85kw-os nem szegénykeverékes). Így néz ki nálad is a szonda?

Igen,dettó- 4 vezetékes!
 Látom, a tied újat kapott már, elégedett vagy vele?

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9917 Dátum: 2015.08.11 17:15:15 »
Az enyém nem faceliftes, Denso-ból a DOX-0201 kell nekem, de ez nincs a 97-es évjárathoz a Denso katalogusban. Hanem van egy szegénykeverékeshez való meg egy univerzális illesztésű, szerintem ez utóbbi lesz az ami neked kell majd: Denso DOX 0114, Bárdiautónál 22942Ft. Erre ha még tudsz kedvezményt szerezni nem is olyan drága.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9918 Dátum: 2015.08.11 17:16:40 »
Igen,dettó- 4 vezetékes!
 Látom, a tied újat kapott már, elégedett vagy vele?

Én még nem cseréltem az elmúlt 5.5 év alatt :) Szerintem még az eredeti, bár ki tudja (előző gazda mit csinált).
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9919 Dátum: 2015.08.11 17:24:27 »
Az enyém nem faceliftes, Denso-ból a DOX-0201 kell nekem, de ez nincs a 97-es évjárathoz a Denso katalogusban. Hanem van egy szegénykeverékeshez való meg egy univerzális illesztésű, szerintem ez utóbbi lesz az ami neked kell majd: Denso DOX 0114, Bárdiautónál 22942Ft. Erre ha még tudsz kedvezményt szerezni nem is olyan drága.

Nekem ilyet ír Denso-ból: DOX-0251, az univerzális DOX-0114 - stimmel, csak idegenkedek az univerzális és kombó dolgoktól.
Az ára elmenne, ha tudnám, tuti jó...
Pl.ITT mi a különbség az egyes termékek között? Csak akkor derül ki, ha beépíti a dolgozó. A Denso szerint jó a DOX-0114, Kovácsék szerint csak a '96. jan-ig gyárottakhoz...
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.11 17:51:52 írta DS65 »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9920 Dátum: 2015.08.11 18:43:35 »
Van a menetes, meg a talpas kialakítású szonda. Tudtommal a szegénykeverékes a talpas fajta!


DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9921 Dátum: 2015.08.11 19:07:30 »
Van a menetes, meg a talpas kialakítású szonda. Tudtommal a szegénykeverékes a talpas fajta!

Igen, valószínűleg így van!
Még mindig homályos, mik a különbségek..a boltban tudják vajon?! [rohog] :cry:: https://alkatreszek.hu/gyariszam/8946505020
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.11 19:12:04 írta DS65 »

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9922 Dátum: 2015.08.11 19:26:51 »
Van a menetes, meg a talpas kialakítású szonda. Tudtommal a szegénykeverékes a talpas fajta!
Na Srácok... pár kommentel előrébb még azt hittem hogy teljesen kezd letisztulni az agyam, de végleg összeomlott és kisült..
Na akkor ez most hogy is van?  :clap:
1.) Kép alapján NEM szegénykeverékes
2.) sárga denso-s vagyok
3.) és akkor SZEGÉNYkeverékes a szondám???

Hát én már azt se tudom fiú vagyok vagy lány :)

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9923 Dátum: 2015.08.11 19:41:33 »
Na Srácok... pár kommentel előrébb még azt hittem hogy teljesen kezd letisztulni az agyam, de végleg összeomlott és kisült..
Na akkor ez most hogy is van?  :clap:
1.) Kép alapján NEM szegénykeverékes
2.) sárga denso-s vagyok
3.) és akkor SZEGÉNYkeverékes a szondám???

Hát én már azt se tudom fiú vagyok vagy lány :)
A szívósor dönt, tehát valószínűleg kipufogó azon részét cserélték, ahová a lambda szonda van inplantálva. Lehet, tudták is a srégságot, azért vágták el a vezetékeket, nehogy összedugja valaki, mert az fojtaná az autót :otlet:...vagy igen vagy nem,de az biztos!
Ja, várj csak!!! És ha a szívósort komplett cserélték?! Hallottam már ilyen próbálkozásról is! Kutakodnod kellene a "csajos" előéletében, mert lehet, elqrvult ::)!
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.11 19:50:04 írta DS65 »

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9924 Dátum: 2015.08.11 21:19:16 »
Meg kellene nézni az ECU-t is, hogy normál, vagy szegénykeverékeshez való, az eldöntheti a dilemmát.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9925 Dátum: 2015.08.11 21:19:50 »
A szívósor dönt, tehát valószínűleg kipufogó azon részét cserélték, ahová a lambda szonda van inplantálva. Lehet, tudták is a srégságot, azért vágták el a vezetékeket, nehogy összedugja valaki, mert az fojtaná az autót :otlet:...vagy igen vagy nem,de az biztos!
Ja, várj csak!!! És ha a szívósort komplett cserélték?! Hallottam már ilyen próbálkozásról is! Kutakodnod kellene a "csajos" előéletében, mert lehet, elqrvult ::)!
óóóh ember... most akkor ki kivel van?  :eek:
Na ez végképp betett most...
Tehát akkor az is lehet hogy egy SZEGÉNYKEVERÉSES autót vettem amit átbindzsiztek NEMSZEGÉNYKEVERÉSES szívósorral de bennmaradt a SZEGÉNYKEVERÉSES lambda szonda amit a miheztartás kedvéért levágtak??? de most akkor mi is kell?? egy NEMsz.k.-es lambdaszonda a sz.k.-es helyére?? na az meg hogy megy oda bele???

Ez rosszabb mint a szakvizsgám
Ebbe még lehet kamikaze is belebonyolódik :)

Ó anyám... valaki aki Carina doktor.. nézzen rá erre a dögre 1x mert sajnos a tulaj felkutatása szinte lehetetlen.. én úgy vettem hogy egy ismerős adta el nekem akit egy Csillaghegyi manus hívott fel, mert tudta hogy autókkal bizniszel, de már le volt adva egy kereskedésbe.. szóval ő kifizette, elhozta, és gondolta kicsit felújítja és továbbadja, de én jöttem és menetközbe mielőtt felújította volna megvettem tőle azon az áron amennyi ő is adott érte...

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9926 Dátum: 2015.08.11 21:27:39 »
Meg kellene nézni az ECU-t is, hogy normál, vagy szegénykeverékeshez való, az eldöntheti a dilemmát.
Ezt nem tudom eldönteni, max holnap lefotózni!
Milyen infókra/fotókra van szükség hogy így látatlanba el lehessen dönteni mit kezdjek a szondával???

Mert szept. 23-án leját a műszaki és le kell vizsgáztatnom, és félek ha ezekkel a dilemmákkal megyek a szerelőmhöz lehet tökön lövi magát szerencsétlen :) de kíváncsi vagyok mit szól majd ha elmondom neki mi van :D :D

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9927 Dátum: 2015.08.12 07:54:08 »
Meg kellene nézni az ECU-t is, hogy normál, vagy szegénykeverékeshez való, az eldöntheti a dilemmát.
Ezt nem tudom eldönteni, max holnap lefotózni!
Milyen infókra/fotókra van szükség hogy így látatlanba el lehessen dönteni mit kezdjek a szondával???...


És még örülj Druszám, hogy az ECU is utalhat a "keverékességére"!
Azt jó lenne tudni, hogyan lehet megkülönböztetni a két fajtát!
FLInt segítesz?

tom164

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9928 Dátum: 2015.08.12 10:48:36 »
Tisztelt Cartársak!

A ventillátor zsanérok mozgatását hogy tudom megoldani?

Szétszedtem a műszerfalat, azt látom, hogy a bovdent mozgatja a kis tekerő, viszont a fújásirány nem változik. Az utaülés elött megtaláltam a ventillátor dobozát, de az irányváltásért felelős zsanérhoz hogy jutok el?

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9929 Dátum: 2015.08.12 13:05:59 »


És még örülj Druszám, hogy az ECU is utalhat a "keverékességére"!
Azt jó lenne tudni, hogyan lehet megkülönböztetni a két fajtát!
FLInt segítesz?

Nagy boldogság lenne ha ez nálam is tisztázódna!
De most akkor eleve nem lehet tudni hogy sz.k.-es vagy NEMsz.k.-esként kezte a pályafutását a kislány?
Ez nekem kezd egyre magasabb lenni, egyre zavarosabb :)