Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2680044 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5220 Dátum: 2010.10.30 20:06:38 »


Ezen egy kicsit segített, hogy kicseréltem a pollenszűrőt, de még így sem tudja megfelelő sebességgel befújni a levegőt.
[/quote]

Elnézést kérek mindenkitől akit ezzel a kijelentésemmel félrevezettem!
Most tudatosult bennem, hogy csak az egyik pollenszűrőt cseréltem csak ki. A másikat senki sem tudtam megmondani a közelemben (pedig 2 klímás szakembert is megkérdeztem), hogy merre találom. De a fórumot visszaolvasva megvilágosodtam és 5 perce kimentem és kicseréltem. Kíváncsi leszek a változásra.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5221 Dátum: 2010.10.30 21:00:52 »
...de még így sem tudja megfelelő sebességgel befújni a levegőt.

Pedig a Carinákon a legmagasabb fokozat megfelel egy hajszárítónak (hangban és teljesítményben is)...  :hmmmm:

Ventilátoroddal minden rendben? Próbáltad a középkonzol befúvónyílásaid elzárni? Onnan csak hideg (max langyos) levegőt tol befelé gyárilag. Idővel amúgy a zárólapát körül lemállik a szivacs, emiatt nem zár rendesen, érdemes rá eszkábálni egy kis plusz tömítést.  ;)

Üdv,
F

A ventilátor forog rendesen, hangja is van. A középkonzolnál elzártam a szellőzőket, de úgy is jön a hideg levegő. Arra nem is gondoltam, hogy hiányzik onnan valami. A házilagos javításhoz valamilyen ötlet?
Nekem kihullott az összes szivacs (vagy mi?) a szelepek széléről. Én is meg szeretném csinálni. Gondoltam, fekete filcet, vagy 0,5-ös szivacsot ragasztok fel a lápátokra hátulról. A szivacsnál vigyázni kell, hogy ne legyen nagyon oldószeres a ragasztó! Sziloplasztot javasolnék.
A következő is Toyota lesz.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5222 Dátum: 2010.10.30 21:50:01 »
Az enyémben is szétporladtak a szivacsperemek. Próbáltam újakat felragasztani helyette, de iszonyat nehéz hozzáférni a billenő lapokhoz. Kipattintani a helyükről törés veszélye nélkül nem lehet a lapokat, ezért inkább nem feszegettem őket. Szükség megoldásként a hideg idő beköszöntével egy kis méretű, vastag műanyag zacskót húzok a beömlő rész belső végére, ahol a billenő lapok vannak, és azzal rakom vissza az egészet, tavasszal pedig kiveszem. Egy perc alatt megvan. Nem elegáns, de hatásos. :otlet:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5223 Dátum: 2010.10.31 18:47:31 »
Az enyémben is szétporladtak a szivacsperemek. Próbáltam újakat felragasztani helyette, de iszonyat nehéz hozzáférni a billenő lapokhoz. Kipattintani a helyükről törés veszélye nélkül nem lehet a lapokat, ezért inkább nem feszegettem őket. Szükség megoldásként a hideg idő beköszöntével egy kis méretű, vastag műanyag zacskót húzok a beömlő rész belső végére, ahol a billenő lapok vannak, és azzal rakom vissza az egészet, tavasszal pedig kiveszem. Egy perc alatt megvan. Nem elegáns, de hatásos. :otlet:
Nem is rossz ötlet! Kotongumit kell ráhúzni, az jó lesz. :D
A következő is Toyota lesz.

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5224 Dátum: 2010.10.31 19:44:40 »
A ventilátor forog rendesen, hangja is van. A középkonzolnál elzártam a szellőzőket, de úgy is jön a hideg levegő. Arra nem is gondoltam, hogy hiányzik onnan valami. A házilagos javításhoz valamilyen ötlet?
Én ablakszigetelő szivacsot ragasztottam rá.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5225 Dátum: 2010.11.01 07:08:22 »
A ventilátor forog rendesen, hangja is van. A középkonzolnál elzártam a szellőzőket, de úgy is jön a hideg levegő. Arra nem is gondoltam, hogy hiányzik onnan valami. A házilagos javításhoz valamilyen ötlet?
Én ablakszigetelő szivacsot ragasztottam rá.
Nekem meg még hibátlan, pedig már 18 éves is elmult... Japánság ugye... Egyébként B.C. mester megjegyezte, hogy a gumi kéderekre is igaz az, hogy japppán meg nemjapppán közt különbség van, persze a semmivelse jobb japán javára... :)

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5226 Dátum: 2010.11.03 11:45:31 »
Sziasztok! Tankolások között használom a napi km számlálót is. Az utóbbi 2-3 tankolásnál vettem észre, hogy 500km-en kb 10 km eltérés adódik a km számláló, és a napi között. Először arra gondoltam, hogy nem nulláztam rögtön a számlálót, és ebből jön a különbség, de most már gyanítom, hogy nem ez áll a háttérben. Időben a téli gumi felrakása óta lehet ez, de a nyári és a téli is 185/65 r14-es. Most nem fogom visszacserélni a nyárira, hogy megnézzem, azzal minden csodás lesz-e minden újra, így csak elméleti a kérdés: nektek van valami tippetek?

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5227 Dátum: 2010.11.03 19:58:53 »
Szerintem lényegtelen a gumi mérete a km és a napi km számláló szempontjából. A valós és a mért km között tehet különbséget.
Én magában a km órában keresném a hibát.

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5228 Dátum: 2010.11.03 20:00:44 »
Az enyémben is szétporladtak a szivacsperemek. Próbáltam újakat felragasztani helyette, de iszonyat nehéz hozzáférni a billenő lapokhoz. Kipattintani a helyükről törés veszélye nélkül nem lehet a lapokat, ezért inkább nem feszegettem őket. Szükség megoldásként a hideg idő beköszöntével egy kis méretű, vastag műanyag zacskót húzok a beömlő rész belső végére, ahol a billenő lapok vannak, és azzal rakom vissza az egészet, tavasszal pedig kiveszem. Egy perc alatt megvan. Nem elegáns, de hatásos. :otlet:
:clap:
pedig ki lehet szedni őket simán
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5229 Dátum: 2010.11.03 20:04:24 »
pedig ki lehet szedni őket simán
Technikai leírás? Esetleg képekben?

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5230 Dátum: 2010.11.05 21:20:25 »
Üdv mindenkinek! Nem szeretek a Carinámra panaszkodni, nagyon nem is volt okom rá, de most ujbol előjött a tavaszi defekt. Fogy a fagyállo folyadékom, 1000km/0,5 l !  :cry: Ez akkor áll elö amikor megnyitom a melegviz csapot. Következik h. szétszedjem a melegitö rendszert mert biztos h. ott lessz a gond. Már a tavasszon is (vásárlás után) feltünt az ülés alatti nedvesség amit meg is emlitettem a topicban.Valami ötlet,jótanács,hasonló probléma orvoslása? :helpsmilie: Esetleg egy radiatorstop?
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5231 Dátum: 2010.11.05 21:45:23 »
Üdv mindenkinek! Nem szeretek a Carinámra panaszkodni, nagyon nem is volt okom rá, de most ujbol előjött a tavaszi defekt. Fogy a fagyállo folyadékom, 1000km/0,5 l !  :cry: Ez akkor áll elö amikor megnyitom a melegviz csapot. Következik h. szétszedjem a melegitö rendszert mert biztos h. ott lessz a gond. Már a tavasszon is (vásárlás után) feltünt az ülés alatti nedvesség amit meg is emlitettem a topicban.Valami ötlet,jótanács,hasonló probléma orvoslása? :helpsmilie: Esetleg egy radiatorstop?

Melegvízcsap? Carina E-ben tudtommal olyan nincs. Bár ahogy nézegetem az avatarod - ez Carina II lenne?

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5232 Dátum: 2010.11.05 21:52:46 »
Igen ez egy Carina ll és büszke vagyok rá ! :)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5233 Dátum: 2010.11.05 21:54:30 »
Igen ez egy Carina ll és büszke vagyok rá ! :)

Jól teszed :) (Itt a faluban van pár Carina II, de amilyen lepusztult állapotban szegények vannak... 20 év az 20 év, főleg rossz gazdiknál... :-( )

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5234 Dátum: 2010.11.05 22:01:46 »
Az enyém valahogy elkerülhette a hosszú évek viszontagságait mert huszévesen is hihetetlenül egyben van. :hug:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”