Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4310227 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24090 Dátum: 2015.12.07 10:19:08 »
Az en gyári 17esem viszont eladó. Ha valakit érdekel, jelezze.[/img]
Ugyanez az alufelni típus van fent nekem nyárira 16-os méretben. Eddig gyönyörű állapotban volt. Aztán tegnap pakoltam kifelé a kocsiból és miközben a lamellékat néztem át kavicsok után, az egyiket véletlen hagytam ledőlni az oldalára. Természetesen rá a murvára, mert miért is ott nézném ahol nem sérülhet meg? És természetesen három helyen levertem a  legfelső réteget ilyen körömnyi méretekben. Hát... nem voltam felhőtlenül boldog.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24091 Dátum: 2015.12.07 10:48:26 »
28 órát volt fent a hirdetés, és máris elvitték az autómat. :cry: :D
Így meg kell válnom a nick nevemtől.
600+  :angel:
Izso néven fogok bejelentkezni hamarosan.

 :clap: :punk: ez gyorsan ment.Te is meglepődtél mi...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24092 Dátum: 2015.12.07 12:01:51 »
:clap: :punk: ez gyorsan ment.Te is meglepődtél mi...
Kicsit. Azért számítottam rá, hogy az árvarázs működik. Volt korábban egy jégverte mondeom. A casco kifizette a kárt, de én nem csináltattam meg, inkább alacsonyabb áron kitettem. Akkoriban az enyém volt a legolcsóbb a piacon (épp úgy, mint most) és 1 nap alatt adtam el azt is.
Azon viszont meglepődtem, hogy talán 1 kivétellel (de az sem biztos), mind kereskedő/nepper hívott fel. :hmmmm: Úgy látszik, laikusokat nem vonz a sok km... :nonono:
Ugyanakkor érdemes azon is elgondolkozni, hogy 3 éve, 420 ezer kilométeresen sem kaptam volna érte legfeljebb kb. 1 mó 2-300-at. Így 200 ezer kilométer alatt mindössze 4-500 ezert csökkent az autó értéke, és az akárhogy számolom, az 2,5 Ft/km!!! :clap: :D Még ha hozzáadom a nem normál kopásból adódó extra költségeket is (klimakompresszor felújítás+sebváltócsapágyak+kulungtárcsa csere+főtengelyjeladó+vvti szelep+fényszórócsere), ami alig haladja meg a 200 ezer forintot. Tehát 3,5-4,0 Ft/km. :otlet: Baráti ár.
Ha összességében számolom, az autó 6,15mó volt, ebből 0,75 mó-t visszakaptam, így 5.400 ezeret fizettem 625 ezer km-re, ami 8,5 Ft/km költséget jelent. Azt hiszem, nem jártam rosszul a Toyotával...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24093 Dátum: 2015.12.07 13:18:55 »
érdekes dolgokat írsz, de azért lássuk, hogy valahol 250ezer km fölött az értékvesztés görbéje gyakorlatilag kiegyenesedik, és ennek így alapvetően csak akkor van értelme, hogyha a költségeket egy másik, hasonló körülmények között hajtott autóval veted össze. én például tízezret se megyek évente, mégse jövök azzal, hogy milyen keveset költök benzinre  :D  :hug: szóval nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz a költsége a mostani dízelednek (van egy tippem, hogy sokkal-sokkal olcsóbb lesz az üzemeltetés a magas futás és az alacsony fogyasztás miatt)

a sok nepper meg nyilvánvalóan azért keresett, mert kevés pénzért viszonylag jó kocsit szeretne továbbadni harmadannyi km-rel az órában  :censored:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24094 Dátum: 2015.12.07 17:03:39 »
patentdepo.hu
Márkaszervízben mondtam a múlt héten, hogy van pár hiányzó patent. Pótolták is lelkiismeretesen a szervíz során, örültem neki. Aztán majdnem elkezdtem hörögni mikor otthon megláttam, hogy 7 patent 6.000 forintba került.
Gondoltam összeállítanék egy preventív készletet, hogy legyen, ha kell a márkaszervizes ~ezer forintos darabár nem opció. Elsőre ezeket találtam: https://goo.gl/hq94RB
Miket érdemes berendelni szerintetek? Mi kell ezek közül leggyakrabban? Eredetileg ezt a szettet akartam megrendelni amazonról.

Másik: T25-ben az akku felett van egy 15x25 centis műanyag lapka amit egy műanyag csavar fog le. Na ez a csavar nálam nem volt a kocsiban. Hol lehetne ilyet venni? Márkaszervízben 3500 ft-ot mondtak rá, de ők is mosolyogtak az árán. :)  Esetleg itt érdemes nézelődni és beérni valamivel ami metrikusan passzol és elég széles az alátét része?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24095 Dátum: 2015.12.07 19:25:07 »
Márkaszervízben mondtam a múlt héten, hogy van pár hiányzó patent. Pótolták is lelkiismeretesen a szervíz során, örültem neki. Aztán majdnem elkezdtem hörögni mikor otthon megláttam, hogy 7 patent 6.000 forintba került.
Gondoltam összeállítanék egy preventív készletet, hogy legyen, ha kell a márkaszervizes ~ezer forintos darabár nem opció. Elsőre ezeket találtam: https://goo.gl/hq94RB
Miket érdemes berendelni szerintetek? Mi kell ezek közül leggyakrabban? Eredetileg ezt a szettet akartam megrendelni amazonról.
Bolhákért fáradj be az első noname alkatrészeshez, csak vigyél magaddal egy (akár hibás) mintát, és 100-120 jó magyar forintért fognak adni. Olyan műa. záró, ami az akku fölötti lapkát zárja simán helyettesíthető egy alátétes anyával. Ha nagyon bántja a szemed a fényessége, akkor egy csepp fekete festékkel segíthetsz rajta.


Másik: T25-ben az akku felett van egy 15x25 centis műanyag lapka amit egy műanyag csavar fog le. Na ez a csavar nálam nem volt a kocsiban. Hol lehetne ilyet venni? Márkaszervízben 3500 ft-ot mondtak rá, de ők is mosolyogtak az árán. :)  Esetleg itt érdemes nézelődni és beérni valamivel ami metrikusan passzol és elég széles az alátét része?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24096 Dátum: 2015.12.07 20:16:47 »
Ok, köszi, megpróbálom. Noname alkatrészes az unix/bárdi féle értékesítő, vagy valamilyen autósbolt? Sorry, de nincs tapasztalatom, korábban................                                               ----elvetemültebb, mélyebben vallásos márkatársak vegyenek nagylevegőt és fogják be a szemüket kicsit----                 Passat b3-asom volt (illetve még mindig van  :D ) és 26év/400k km alatt kétszer kellett miatta ilyen helyekre járnom.  :D Ahova mentem, az viszont csak VW-t forgalmaz(Prielle-Budafoki sarki VW kisbolt).

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24097 Dátum: 2015.12.07 20:33:32 »
Ok, köszi, megpróbálom. Noname alkatrészes az unix/bárdi féle értékesítő, vagy valamilyen autósbolt? Sorry, de nincs tapasztalatom, korábban................                                               ----elvetemültebb, mélyebben vallásos márkatársak vegyenek nagylevegőt és fogják be a szemüket kicsit----                 Passat b3-asom volt (illetve még mindig van  :D ) és 26év/400k km alatt kétszer kellett miatta ilyen helyekre járnom.  :D Ahova mentem, az viszont csak VW-t forgalmaz(Prielle-Budafoki sarki VW kisbolt).
Én eddig 2 különböző, fogalmam nincs milyen partnerboltban bolháért, és mindkétszer volt.

benji04

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24098 Dátum: 2015.12.13 22:33:33 »

Sziasztok! Immár 3 hete en is Avensis/2007, 2.2 150le/ tulaj vagyok, minden frankó, viszont lenne két /remelem/ apróság.
Egyik: hidegen az alapjárat ingadozik kb. 5 másodpercig es egyszer le is állt.

Másik: a váltó kenése, akadása. 1-be, 2-be olyan nehezen jár, bár a többiben sem túl szépen.

Esetleg valami ötlet az említett hibákra?! +szükségem lenne magyar vagy angol kezelési útmutatóra.

Előre is köszönöm a segítséget!

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24099 Dátum: 2015.12.14 23:34:10 »
Az ára tükrözi a km-t.
Én ennyiért a T22 Ave-t vettem...igaz harmad ennyi km-el,de csak 1.6 és sedan ... :hmmmm:

Lehet, hogy megveszi egy nepper... visszatekeri...és 300e-el drágábban továbbadja... :otlet: :cry:
700-zal drágábban, de 400 ezerrel kevesebb km-rel... :eek:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24100 Dátum: 2015.12.15 07:38:34 »
700-zal drágábban, de 400 ezerrel kevesebb km-rel... :eek:
Csak nem felismered vmelyik kínálatban?

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24101 Dátum: 2015.12.15 09:00:58 »
Csak nem felismered vmelyik kínálatban?

Avensisben hol találom a szerviz csatlakozót (OBD2)? Kaptam kölcsön egy bluetooth-os csatit, szeretném kipróbálni...
Kell valami extrát tudnom, mielőtt rácsatlakozok?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24102 Dátum: 2015.12.15 09:07:55 »
Csak nem felismered vmelyik kínálatban?
:yes: Megjegyeztem a rendszámot. :D

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24103 Dátum: 2015.12.15 09:10:45 »
Avensisben hol találom a szerviz csatlakozót (OBD2)? Kaptam kölcsön egy bluetooth-os csatit, szeretném kipróbálni...
Kell valami extrát tudnom, mielőtt rácsatlakozok?
A bal sípcsontodnál (ha beülsz), csak a kis ajtót pattintsd le! Meg tölts le az okosra, vagy a laptopra egy obd2-t! :otlet:

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24104 Dátum: 2015.12.15 09:20:24 »
A bal sípcsontodnál (ha beülsz), csak a kis ajtót pattintsd le! Meg tölts le az okosra, vagy a laptopra egy obd2-t! :otlet:

Köszi.  :clap:
Torque progi van letöltve. Az nem jó? Azt találtam guglipléjen értékelés szerint jónak.