Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914096 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3870 Dátum: 2012.08.24 15:04:59 »
Nem tudnál 6 liternél többet fogyasztani, a Corollám se tud :no: (természetesen sűrű városi forgalomra gondolok)
Dehogynem tudnék. Egyszer beülnél a hátsó ülésre pár órára, és megnéznéd, milyen egy ilyen városi kocsikázás a tanulókkal - onnantól értenéd a dolgot.

Az én Yarisom sem eszik 8-nál többet, nyáron-városban-klímával sem, ha én vezetem. De a tanulóknál ez 9 és fél-10 liter.

Kollégám 1.4 dízel Fiestája átlagosan 6-ot eszik városban, tanulóval; de mondta, hogy klímázva egy liter ráugrik. Szóval máris ott vagyunk a 7 liternél.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3871 Dátum: 2012.08.24 15:11:42 »
Ok, az elején indokolt a bénázás, de a végére azért elvileg meg kellene mindenkit tanítani a takarékos vezetésre, hogy a mai helyezthez hasonlóan ne mondja mindenki, hogy ezek a mérnökök irreális szabványos fogyasztást adnak meg.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3872 Dátum: 2012.08.24 15:26:44 »
Dehogynem tudnék. Egyszer beülnél a hátsó ülésre pár órára, és megnéznéd, milyen egy ilyen városi kocsikázás a tanulókkal - onnantól értenéd a dolgot.

Az én Yarisom sem eszik 8-nál többet, nyáron-városban-klímával sem, ha én vezetem. De a tanulóknál ez 9 és fél-10 liter.

Kollégám 1.4 dízel Fiestája átlagosan 6-ot eszik városban, tanulóval; de mondta, hogy klímázva egy liter ráugrik. Szóval máris ott vagyunk a 7 liternél.
Dieselnél nincs akkora különbség hogy hol és hogyan vezetnek. A 190-esemnél mindig 6,3-6,5 között fogyasztott, de ugye ott nem tudtam rövid távokat mérni, meg pillanatnyi fogyasztást.
Corollánál 5-5,5 között szokott lenni a fogyi,  a Jazzél hasonló körülmények között (igaz kevesebb autopálya) 6,5-7,5 l fogyasztottunk (télen a 8 se volt ritka)
Ami még extrém volt a Corollánál: sétakocsikázás 70-90-el országuton ~200km-en tudtam tartani a 4,5 l-t ;) (Aztán a következő tankolásig csak 5 felett lett :cry:)
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.24 15:28:43 írta OldPiet »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3873 Dátum: 2012.08.24 15:29:02 »
Ok, az elején indokolt a bénázás, de a végére azért elvileg meg kellene mindenkit tanítani a takarékos vezetésre, hogy a mai helyezthez hasonlóan ne mondja mindenki, hogy ezek a mérnökök irreális szabványos fogyasztást adnak meg.
Te... Én beültetlek ebbe az autóba, bemegyünk a pécsi városi forgalomba, klímával - aztán magyarázd majd el, hogyan tanítanád meg a takarékos vezetést. Amikor pl. mész fel egy emelkedőn, és muszáj kettesben 45-el döngetni, mert ha felkapcsolsz hármasba, padlógázzal is lassul a kocsi, ugyanakkor viszont ha lassabban mész, azzal feltartod a mögötted jövőket - na, akkor mégis hogyan kéne takarékosan vezess? (Ilyenkor 20-25 liter közötti értékeket ír ki a fedkomp.)

Ne nézzük egymást... hm... inkompetensnek  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3874 Dátum: 2012.08.24 15:30:29 »
Dieselnél nincs akkora különbség hogy hol és hogyan vezetnek.
Ez igaz. Ezért is írtam csak 7 litert  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3875 Dátum: 2012.08.24 15:41:02 »
Pl. ideiglenesen lekapcsolhatod a klímát. Vagy választhatsz MMT-s, CVT-s autót ahol nem tudod elrontani a fordulatszámválasztást. Vagy jobb útvonaltervezéssel kikerülheted ezeket ahol lendületből nem jutsz fel. De ha tényleg terepezel akkor a sok lefelé fékezéssel ugyanúgy nem jön ki a megadott városi fogyasztás, dízellel sem.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3876 Dátum: 2012.08.24 16:00:16 »
Pl. ideiglenesen lekapcsolhatod a klímát. Vagy választhatsz MMT-s, CVT-s autót ahol nem tudod elrontani a fordulatszámválasztást. Vagy jobb útvonaltervezéssel kikerülheted ezeket ahol lendületből nem jutsz fel. De ha tényleg terepezel akkor a sok lefelé fékezéssel ugyanúgy nem jön ki a megadott városi fogyasztás, dízellel sem.
De ő oktat, nem vállaszthat automata kocsit, a hegyeket se kerülheti el, márcsak azért sem, mert a tanulónak a lejtős utakon is kell tudni közlekednie, (pl parkolni).

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3877 Dátum: 2012.08.24 16:08:33 »
Az MM-T-hez.Van itt nálunk egy emelkedős,kanyargós szakasz.Szerencsétlen váltó 2-es és 3-as között oda-vissza váltogat.Mindegy, hogy egyedül vagy többen vagyunk a kocsiba.Egyszerűen nem tudja eldönteni , hogy melyik fokozat a jó.Próbáltam már mindenféle vezetési stílussal.Végül most már azt csinálom, hogy a lejtő alján, amikor 2-esbe van átteszem "M"-be.Így ebbe a fokozatba marad.Lendületesen 50-60 között felmegyek.A fogyi kiakad. :devil:A végén még 3-asba és vissza "E"-be.

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3878 Dátum: 2012.08.24 16:21:25 »
Persze, kell hegy és más speciális eset is a legvégén, de a maradék 95%-ban nem, tehát nem ezt kellene indoklásként és okként kiemelni. Ha folyton hegyezik akkor pedig ne a városi standard fogyasztással számoljunk.

Az MMT-nél a gázpedállal jól befolyásolható, hogy határesetben váltson-e. Vagy tényleg marad az M.

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3879 Dátum: 2012.08.24 16:36:22 »
Az érdekes kérdés, hogy a robogóhoz hasonlóan lehetne-e csak automatára vizsgázni, lassan ez időszerű kérdés lesz, ha tényleg a hibrid a jövő. De a probléma, hogy csak az MMT-t programozó mérnök tudja igazából, hogy az adott modellen mikor kellene váltani, tehát csak az MMT-től tudjuk ellesni, mi sohasem tanultuk, olyan oktatótól tanultuk aki olyan oktatótól ... aztán egy csomó üzemanyagot pazarlunk. Vagy a váltásra figyelmeztető nyilak segíthetnek, bármennyire is tiltakozunk.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3880 Dátum: 2012.08.24 17:24:57 »
Pl. ideiglenesen lekapcsolhatod a klímát. Vagy választhatsz MMT-s, CVT-s autót ahol nem tudod elrontani a fordulatszámválasztást. Vagy jobb útvonaltervezéssel kikerülheted ezeket ahol lendületből nem jutsz fel. De ha tényleg terepezel akkor a sok lefelé fékezéssel ugyanúgy nem jön ki a megadott városi fogyasztás, dízellel sem.
Dehogy terepezek... Oktatok.

Útvonaltervezés: megint azt mondom, most már nyíltabban, hogy ne nézzük már egymást hülyének  ::) ... A vizsgaútvonalak adottak, azokat kell begyakoroltassam a tanulókkal! Komolyan azt gondolod, hogy csak úgy ok nélkül járkálok velük az emelkedőkön?

Automata váltó: aki ilyenen tanul, annak beleírják a jogsijába, hogy csak ilyet vezethet. Tehát kuplungos, kézi váltós autót nem. Ennek megfelelően igen alacsony a kereslet az automata váltós oktatásra. Pécsett egy ilyen kollégáról tudok.

A klímát persze kapcsolgathatnám... Ha nem lenne így is épp elég dolgom. Végigoktatni 8-10 órát halálosan fárasztó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3881 Dátum: 2012.08.24 17:30:25 »
Az érdekes kérdés, hogy a robogóhoz hasonlóan lehetne-e csak automatára vizsgázni, lassan ez időszerű kérdés lesz, ha tényleg a hibrid a jövő. De a probléma, hogy csak az MMT-t programozó mérnök tudja igazából, hogy az adott modellen mikor kellene váltani, tehát csak az MMT-től tudjuk ellesni, mi sohasem tanultuk, olyan oktatótól tanultuk aki olyan oktatótól ... aztán egy csomó üzemanyagot pazarlunk. Vagy a váltásra figyelmeztető nyilak segíthetnek, bármennyire is tiltakozunk.
Én igyekszem őket a takarékos vezetésre nevelni - pl. kapcsoltatom velük városban a négyest, amit egy csomó kolléga nem tesz meg. De a vizsgán a lendületes haladás is elvárás, a forgalom feltartását nem igazán tolerálják - márpedig, ezres benzinesről lévén szó, bekapcsolt klímával elég könnyen válhatsz útakadállyá, ha nem vigyázol, hogy mikor váltasz. Egy meredekebb emelkedőn, ha a fordulatszám valahová 1500-1600 alá esik, még a kettest sem bírja el. Sejtheted, hogy ezekből adódóan, hegymenetben inkább arra nevelem őket, hogy húzassák ki alaposan, mielőtt váltanak. Így is egymillió dologra kell figyelniük, és persze mindegyik le akar vizsgázni a kötelező 30 órából, ami annál nehezebb, minél több plusz információval vannak megterhelve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3882 Dátum: 2012.08.24 19:07:49 »
Palaczk!
Azért valamennyire számíthattunk erre, hogy oktató üzemmódba különösen sokat fog fogyasztani a Yaris. Igaz megmondom őszintén, ennyire azért nem számítottam!
Szerintem egy dízel Yarisnál ebben az üzemben 7-7,5 literes fogyasztásra számíthatsz (ha váltasz).
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3883 Dátum: 2012.08.25 12:19:38 »
Palaczk!
Azért valamennyire számíthattunk erre, hogy oktató üzemmódba különösen sokat fog fogyasztani a Yaris. Igaz megmondom őszintén, ennyire azért nem számítottam!
Szerintem egy dízel Yarisnál ebben az üzemben 7-7,5 literes fogyasztásra számíthatsz (ha váltasz).
Persze, számítottam rá hogy sokat fog enni. Az 5.5 literes átlag, és az általam korábban produkált városi fogyik alapján úgy saccoltam, hogy megehet majd akár 8-at is, tanulóval, városban. Ez a becslés helyesnek is bizonyult - csak épp nem ebben a melegben, klímával... És durvának tartom, hogy ezek a körülmények még 2 litert dobnak rá. OK hogy nincsenek csodák meg minden, de azért az szíven üt, hogy tankolok közel 9 ezerért (20 liter), és bő 200 km után mehetek megint. Ez nálam másfél nap... Kicsit fájdalmas másfél naponta otthagyni közel egy tízest.

Ettől függetlenül, azért valszeg mégiscsak az lesz, hogy megvárom szépen a 3 évet, míg lejár a hitel, és majd csak akkor cserélek. Végül is, leszámítva ezt a 3 nyári hónapot, nincs problémám az autó fogyasztásával - amúgy meg szeretem  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3884 Dátum: 2012.08.25 14:36:33 »
De a probléma, hogy csak az MMT-t programozó mérnök tudja igazából, hogy az adott modellen mikor kellene váltani, tehát csak az MMT-től tudjuk ellesni, mi sohasem tanultuk, olyan oktatótól tanultuk aki olyan oktatótól ... aztán egy csomó üzemanyagot pazarlunk. Vagy a váltásra figyelmeztető nyilak segíthetnek, bármennyire is tiltakozunk.
Ha jól emlékszem MM-T váltóval kb 2dl-rel ír kevesebbet városban a gyár , mint kézi váltóval.Országút természetesen egyezik.
Ma Miskolc-Pest-Miskolc pálya fedcomp.szerint:
104,5 km/h átlagseb.
5.0 l átlagfogy.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.25 14:38:59 írta Toya »