Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 915632 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2490 Dátum: 2010.04.11 08:25:11 »
Na ezután akadt meg a szemem az mx5-ön tudom mekkora, ezért emlegettem fel a mérőszalag használatát.... 

Tudom, nehez elhinni, de hobbybol tartom az autot, nem kenyszerbol. Innentol kezdve nem erdekelnek a meretei.

erre kaptam meg azt a lekicsinylő, elképzelhetetlen és utolérhetetlen tudásbázist, természetesen kontinensnyi arcmérettel előadva.

Igen, legalabb kontinensnyi arccal irtal vissza. A lekicsinylest meg ne vedd magadra. Legalabbis ne legyen kisebbsegi erzeted az autod miatt.

Engem nem zavar, hogy valaki folyamatosan elélvez az "amerikai álomtól" és elájul saját magától, de ha nem baj én ebbe az "én nagybácsimnak nagyobb autója van" versenybe nem szállnék be.

Ha nem zavar, akkor nem kell leirni, ha megis zavar kicsit, akkor meg titkolni kene. Nem gondolnam, hogy elajulnek magamtol, tenyeket irtam le. Megadatott nehany dolog eddigi eletem soran, nem gonolnam, hogy ez az "én nagybácsimnak nagyobb autója van" tipikus esete.  :)

Semmi gond, továbbra sem zavar, részemről ignorálom a hozzászólásait.

Az elozot nem sikerult ignoralni, remeljuk ezegyszer tobb lesz az akaratero. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2491 Dátum: 2010.04.11 10:51:18 »
A tegnapi Győr-Veszprém útvonal:


[a csatolmányt egy admin törölte]
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2492 Dátum: 2010.04.11 11:22:37 »
A gumijaim még a gyári michelinek, a gumis szerint, még nagyon jó állapotban vannak (2003-as dot szám), nem kellett most cserélnem őket szerencsére. A még komfort szempontjából is elfogadható nyomást ki fogom próbálgatni akkor ...
Amit biztosan bevállalhatsz, az a gyár által megadott maximális nyomás (amit megterhelt autóra, nagy sebességre határoznak meg). Ha alapesetben is ezzel jársz, akkor némi komfort-csökkenés árán mindenképpen meg fogsz spórolni pár decit, továbbá kicsit jobban is fog menni az autó (nyilván emiatt is eszik kevesebbet, csökken a gumik gördülési ellenállása), és a kanyarokban is stabilabb lesz.

Én a Camrym kerekeit egy hete felfújtam elöl 2.8-ra, hátul 2.7-re. Ez jócskán a gyár által megadott maximum (2.3) fölött van, de a gumiméretem sem gyári (185/70x13 helyett 185/60x14). Azóta mentem vele városban is, országúton is. A tapasztalat: az úthibákat rendesen kerülgetni kell, mert a kocsi sokkal jobban ráz, és ez biztosan jobban megviseli a futóművet is; de cserébe ugyanazokon az emelkedőkön kevésbé kell nyomni a gázt, jobban megy a kocsi; és kanyarokban valami döbbenetesen javult a stabilitás  :sorcerer: ... Ekkora változásra nem is számítottam! Elpattogás ugyanakkor még nem jelentkezik, tehát rossz útburkolatú kanyarokban is stabil a futómű. Fogyasztásról egyelőre nem tudok nyilatkozni, de biztos hogy javult, hisz kevésbé kell nyomnom a gázt ahhoz, hogy az autó ugyanúgy menjen. Úgyhogy valszeg maradok ezen a nyomáson, nem fogom lejjebb ereszteni - márcsak amiatt sem, mert ezzel az autóval már jellemzően nem városban közlekedek.



Így van, sajnos rázás és az úthibák megérzése is határozottabb lesz nagyobb nyomásnál, ez ellen nem lehet mit tenni. Mondjuk érdekes, hogy vannak gumimárkák melyek jobban "megérzik" a nagy nyomsát, vannak melyek jobban tolerálják, de ez megint egy külön történet. Az is érdekes, hogy általában 2,8 fölött nem keményedik tovább érzésre a futómű. Főleg szélesebb abroncsoknál "gond" a nagy nyomáson jelentkező futófelület közepének fokozott kopása, igaz ez 2,8-ig nem jelent problémát. Elsőre DTAMÁS gumijába sem javasolok nagyobb nyomást, elöl 2,8 hátul kicsit alatta nyomással már jelentős "gurulásjavulás" észlelhető.  Javaslom egy olyan szakaszon kipróbálni, ahol viszonylag gyakran mész utána eldöntheted megéri-e a komfortcsökkenés a (jó)néhány decit.
Még egy érdekesség: általában 2,8 felett már nincs olyan jelentős gördülési ellenállás javulás, mint addig. magyarán még egy 2,2-2,8 között jópár deci mérhető különbség van, addig 2,8 felett nincs ekkora mértékű javulás. Mondjuk fél baronként 1 deci max.


DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2493 Dátum: 2010.04.11 20:25:09 »
Zénóka, Palaczk! Köszönöm a kimerítő válaszotokat. Megfogadva a tanácsokat holnap felfújom 2.8-ra elöl, 2.6 ra hátul és beszámolok majd az eredményről. A napi etap úgy alakul, hogy a házunktól a főútig kb 1km borzalmas földút, kavicsos, gödrös (itt már most is van zörgő hang sajna a futómű felöl, bár a Toyota Superben 2szeri vizsgálat után is a fékre mondták hogy zöröghet és az normális, hát nemtom), utánna lejtő 1km, tehát lehet gurulni :devil:, aztán kb 5 km országút max 80-90 km/h és utánna kb 20 km autópálya M3ason budapestig. Ott letámasztom a vasat és földalattival megyek tovább, tehát várost gyakorlatilag hétvégén, meg néha hétköznap de csak esti órákban.

Tehát lehet hogy van remény? :D  Meg persze a technikán is kell még javítani, mert pont ahová eddig szerettem pörgetni, most ott már régen elváltok. Zénóka lehet hogy egy oktató videót kéne készítened? :yes:

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2494 Dátum: 2010.04.11 21:58:31 »
Szerintetek egy ilyen történettel mennyit lehetne spórolni?
Egyáltalán ez a szoftver,hardver megoldja azt hogy a ts-be benzin helyet cefrét töltök :?:
Nagyon érdekelne mert 100ft a különbség a sima 95-höz képest... :ph34r:
Nagyon sokan felesben tankolnak etanolt és benzint....  ::)
http://www.e85tuning.hu/info_bioetun.php
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.11 22:04:48 írta benji »
Yaris Ts 05'

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2495 Dátum: 2010.04.11 22:03:00 »
Zénóka, Palaczk! Köszönöm a kimerítő válaszotokat. Megfogadva a tanácsokat holnap felfújom 2.8-ra elöl, 2.6 ra hátul és beszámolok majd az eredményről. A napi etap úgy alakul, hogy a házunktól a főútig kb 1km borzalmas földút, kavicsos, gödrös...
Nem lebeszélni akarlak, de ez az 1 km borzasztó lesz a nagy keréknyomással.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2496 Dátum: 2010.04.11 22:07:50 »
Szerintetek egy ilyen történettel mennyit lehetne spórolni?
Egyáltalán ez a szoftver,hardver megoldja azt hogy a ts-be benzin helyet cefrét töltök :?:
Nagyon érdekelne mert 100ft a különbség a sima 95-höz képest... :ph34r:
Nagyon sokan felesben tankolnak etanolt és benzint....  ::)
http://www.e85tuning.hu/info_bioetun.php
50-50%-hoz sztem felesleges sok tíz rongyért hardvert telepíteni és állítgatni. Olvasd el az Általános/E85 topicot, ott több Yarisos tapasztalat is van.
         

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2497 Dátum: 2010.04.12 08:36:57 »
A tegnapi Győr-Veszprém útvonal:

ez szép eredmény.
múlt héten, csütörtökön tettem meg én is ezt az utat a céges 1.4pdtdi-vel.
sietősen, közel 70-es átlagsebességgel fogyasztott 4,4-4,6 körül (nem emlékszem a pontos számra, csak arra,h nagyon meglepődtem a bőven 4 feletti értéken)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2498 Dátum: 2010.04.12 08:51:53 »
A tegnapi Győr-Veszprém útvonal:
ez szép eredmény.
múlt héten, csütörtökön tettem meg én is ezt az utat a céges 1.4pdtdi-vel.
sietősen, közel 70-es átlagsebességgel fogyasztott 4,4-4,6 körül (nem emlékszem a pontos számra, csak arra,h nagyon meglepődtem a bőven 4 feletti értéken)
Akkor az átlagsebességben nincs nagy különbség, így az én fogyasztásom nem is volt rossz. :) Legutóbb ugyanezen az útvonalon, 4,9-5,0 jött ki ugyanilyen tempó mellett, azóta kicsit keményebbre vannak fújva a gumik (2,5bar), friss olaj van benne (Toyota 5W-30).
Én is azt saccoltam volna hogy a dízel 4 körül megáll, gondolom nem volt 2 tonna vas a csomagtartódban. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2499 Dátum: 2010.04.12 09:56:18 »
Akkor az átlagsebességben nincs nagy különbség, így az én fogyasztásom nem is volt rossz. :) Legutóbb ugyanezen az útvonalon, 4,9-5,0 jött ki ugyanilyen tempó mellett, azóta kicsit keményebbre vannak fújva a gumik (2,5bar), friss olaj van benne (Toyota 5W-30).
Én is azt saccoltam volna hogy a dízel 4 körül megáll, gondolom nem volt 2 tonna vas a csomagtartódban. :)
bizony, nem rossz :)

most néztem,h az autó önsúlya 1207kg
kb 35-40kg cucc volt a rakomány.
165 széles nyárigumi, 2.2-es "szabvány-marsogumis" nyomással.
olaj vmi 10w40, és már kb 10,000km óta lötyöghet.

de nem az olaj, a guminyomás, gumifajta lehet a legfontosabb tényező, hanem a sebesség, kigyorsítások, fékezések és a fordulatszám, azaz a technika máshogyan való használata.

3héttel ezelőtt, téli gumival jártam egyik nap pakson, majd másnap pécsen és ott sokkal barátibb eredmények jöttek ki.

paksról hazafelé:

pécsről hazafelé:


van még egy érdekes részeredmény fót-M0 molkút:


tudom, nem teljesen összehasonlítható a győr-veszprém szerpentines, kanyargós részével :) de ezen a szakaszon is (ha jól emlékszem, akkor tavaly nyár magasságában) gurultam már 3,3 környéki eredményt.

u.i.: ezt a hozzáászólást egy dell premium optical mouse bánta
hihetetlen,h az oldalán lévő gombot milyen könnyű véletlenül megnyomni...és ezáltal a fél órája szerkesztett szövegemet elveszíteni...repülni még jól tudott, de a földet(falhoz)érést még gyakorolnia kell  :flowers:  majdnem 5csillagos euroncap töréstesztett ért el :D

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2500 Dátum: 2010.04.12 13:07:27 »
Ezek nagyon szép fogyasztási eredmények! :clap:
Nem lehet hogy az üzemannyaggal van valami gond hogy most többet fogyasztott?

Gyalogosvédelemre hány csillagot érdemelt volna vajon az egér? :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2501 Dátum: 2010.04.18 19:56:01 »
Sziasztok!

Beszámolnék a fejleményekről, megfogadtam a tanácsotokat, és fokozatosan emeltem a keréknyomást. A 2.5 bar tűnik nekem az "élhető" kompromisszumnak, mert a 2.8 a földúton már elég fárasztó, és az eddig csendesnek hitt autóm is nyomban zörgössé vált :lol:

2.2-höz képest a 2.5 önmagában mennyit kellene, hogy hozzon? A mostani etapon (kb 700km) is 5.6 lett a fogyim, nem akar csökkeni :helpsmilie:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2502 Dátum: 2010.04.18 20:34:53 »
Szerintem ez nagyon jó fogyasztási érték. :flowers:
Ez a mostani etap pontosan mit takar? Végig országút vagy van benne más is? Milyen tempóval mentél, mennyire használtad ki a motorféket vagy üresben gurulást?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2503 Dátum: 2010.04.18 23:31:37 »
Szerintem ez nagyon jó fogyasztási érték. :flowers:
Ez a mostani etap pontosan mit takar? Végig országút vagy van benne más is? Milyen tempóval mentél, mennyire használtad ki a motorféket vagy üresben gurulást?

nem mindegy?  :no: ha végig országút, úgy, hogy meleg motorral indította a számlálot és egyszer se kellett a 247km alatt fékeznie és hátszele is volt és ...... akkor is brutálisan-elképzelhetetlenül jó a 2.8l/100kmes fogyi 66os átlaggal.

Nekem egy Pécs->Barcs =120km 74km/h átlag város 50 városon kívül 90-100 = 5.1l igaz itt hideg motor is benne van meg pár pirossárgazöld.

kövnek megpróbálom, Barcs->pécs vonalon, hogy városban természetes 50 országút max 75el ~=66os átlagsebességgel mit tudok összehozni ha hátszél van és nincs eső és Pécs táblától mérek azaz már meleg a motor. Ja és elötte megmérem 100% 2.5 van e a gumikban és leszerelem az antennát is mint légellenállás növelő akármit.

juteszembe: vmi nem horror árú disztárcsát nem tudtok javasolni? jobb lenne minnél fogyasztásbarátibb persze....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2504 Dátum: 2010.04.19 08:36:12 »
Hömm, emberek, milyen 2.8 liter/100 km? 2.8 bar nyomás a gumiban!  :D Az átlagfogyija 5.6!
2.8-as átlagfogyit csak Zénóka meg leszilaci tud!  :D :lol: