Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 915827 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2340 Dátum: 2010.03.09 07:53:56 »
Végre valaki úgy gondolkozik ahogy én :winkiss: Nem is rakunk a kocsira 185-östől keskenyebb gumit, illetve a lehető legkevesebbet fogjuk nézni a pillanatnyi fogyasztást. Az se túl biztonságos, hogy 40-nél 5.-ikben haladtok. Ha hirtelen kell gyorsítani (városban gyakori), vagy nem tudtok megállni a keskeny gumi illetve a fogyasztásmérő folyamatos nézegetése közben, akkor 1 nap alatt elkölthettek 1-2 évnyi spórolt benzin árát.
Elég sok várossal 5,5-ön állunk téli 185-ös gumival :clap:

Bocs,de tudjátok én már ehhez a témához kissé szkeptikusan hozzászóltam(meg is dícsértek),tehát értsétek hozzám! :wub:
Nem lehet,hogy veszélyesebb üresben gurulgatni néhány köbcenti benzin miatt,mint a vezetéstechnikailag javasolt(előírt) motorféket használva? :no:Vagy talán a megtakarított benzinköltségen fékpofákat vesztek?Azért nézzétek néha az utat is a fogyasztásmérő kijelzője helyett!Tudom,hogy most ezért meg leszek kövezve,de akkor is azt mondom,hogy legyen egy ésszerűség abban amit teszünk! :nono:
A másik kérdés:mikor szoktatok fogy.mérőt nullázni?Én,ha akarok akkor 1,8 l-es átlagot is produkálok,csak bizonyos útvolalat megelőzően(vagy követően) kell nullázni és megvan! :devil:

Mégegyszer elnézést a bálványdöntögetésért! :flowers:

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2341 Dátum: 2010.03.09 07:57:31 »
Az alapvető műszaki dolgokkal illene tisztában lenni. A varnyúban azért volt szabadonfutó, mert a 2T motort motorfékkel nagyon hamar ki lehet nyírni. Egyszer valaki hátulról meg fog tolni...

A gurulás azért jobb (ahogy PZS is írta) mert igaz, hogy addig van 3,5 deci/h fogyasztás, de sokkal tovább gurul, mint motorfékkel. A fogyasztást meg ugye távolságra ( liter/100km) számoljuk. Amúgy egyszerű egy rövid szalkaszon ki lehet próbálni: gyorsítasz mondjuk 100-ra kiveszed üresbe, 50 ig gurul, majd be 5-be és gyorsít 100-ig...ezt ismételve mondjuk 5 km-en, majd ugyenez de nem gurulva hanem motorfékkel. közel 1,5 literrel jobb fogyasztás érhetünk el a fenti példánál gurulással.

Gurulni semmivel sem kevésbé biztonságos, mint motorfékkel lassulni. Valóban sok évvel ezelőtt így tanították, de messziről sem előírás, ráadásul anno a wartburg/trabant szabadonfutójával akkor hogyan is volt? :)

Azon az alapon, hogy jobb sebességbe menni mert bármi lehet, erre valóban van egy lottó5-ös közeli esély, persze ezt fokozva akkor lehet mindig úgy kéne menni, hogy mondjuk 90-nél még 3 ikba, mert ugye onnan jobban ugrik... és ugye történhet olyan, hogy nagyon kell gyorsulni.... szóval szerintem ebbe inkább ne menjünk bele. :)
Ez nekem kicsit olyan szőrszálhasogatósnak tűnik :)

Itt a fórumon már soxor megkaptam, hogy milyen veszélyes, hogy lassan megyek. Lehet, hogy az de vigyázok. Tudom semmit sem jelent, de most kezdtem neki tizenegyedszer körbeautózni ezzel a yarissal a földet.... most vagy az őrangyalomat nem bírom lehagyni, vagy nem olyan veszélyes mint amilyennek tűnik :)

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2342 Dátum: 2010.03.09 08:43:57 »
Én ezt komolyan nem értem. Fade feltett egy kérdést, hogy a fogyiját hogyan lehet csökkenteni. Zénóka meg szívesen elmondta, hogy milyen módszereket alkalmaz. Nem személyeskedett, nem mondta, hogy ki hogy vezet, mennyire veszélyesen. Jelen pillanatban ezen a fórumon Zénókán és Leszilacin kívül nem sokan tudnak ehhez a témához érdemben hozzászólni.
Erre Ti (seducertt és rezsofriedrich) meg írkáltok itt veszélyességről, meg balesetveszélyről, stb. Miért kell a másikat minősíteni, vagy éppen a vezetési stílusáról véleményt alkotni? Mindenki maga dönti el, hogy vezet és milyen stílusban. Nem kell a másikat meggyőzni a másik oldal igazáról. Ha meg nem tetszik a hozzászólás, akkor nem kell elolvasni. Ennyi.
Szilvi 62

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2343 Dátum: 2010.03.09 10:09:33 »
Az alapvető műszaki dolgokkal illene tisztában lenni. A varnyúban azért volt szabadonfutó, mert a 2T motort motorfékkel nagyon hamar ki lehet nyírni. Egyszer valaki hátulról meg fog tolni...



Eddig ez volt a fórum legnagyobb poénja.
Szóval elmagyarázhatnád nekünk akik alapvető műszaki dolgokkal sincsenek tisztában, hogyan működik egy 2 ütemű motor  [rohog]
Te aki vettél egy alig lestrapált autót [rohog] ...majd hogy ne fogyasszon sokat az alábbi módosításokat eszközölted:
megreszelted a légszűrőházat, mert xarul van méretezve a gyári áramlástani szempontból. (ha nem tudod mi az ne is foglalkozz vele tiszta marhaság [rohog]) [rohog]
dobsz rá egy nagyobb kipuffot, mert ugye abból is xar a gyári főleg gázlengéstani szempontból  [rohog] [rohog]
utána jött a gyárinál 2 mérettel szélesebb 10%-al kisebb átmérőjű kerék [rohog] [rohog] [rohog]
most meg ki lettünk oktatva miért kell városba 40nél kettesbe haladni [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]

Figyi zsenike: megtolhatnál már hátulról ha ennyire megy ez neked  [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]
csörrenj meg, összefutunk az én számom 30 202 tizenhárom tizenhat.
hidd el jobb ez így, mintha én csöröglek meg téged....  ide most nem raktam szmájlit....ugye érted miért.
...mondjuk a hetvenes számodon?
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.09 10:33:43 írta Zénóka »


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2344 Dátum: 2010.03.09 10:15:18 »
Többiektől bocs, velem meg lehet vitatni mindent normális keretek között , de néha takarítani kell a fórumon, mert van 1db online szemetünk :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.09 10:18:40 írta Zénóka »


rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2345 Dátum: 2010.03.09 11:05:21 »
Én ezt komolyan nem értem. Fade feltett egy kérdést, hogy a fogyiját hogyan lehet csökkenteni. Zénóka meg szívesen elmondta, hogy milyen módszereket alkalmaz. Nem személyeskedett, nem mondta, hogy ki hogy vezet, mennyire veszélyesen. Jelen pillanatban ezen a fórumon Zénókán és Leszilacin kívül nem sokan tudnak ehhez a témához érdemben hozzászólni.
Erre Ti (seducertt és rezsofriedrich) meg írkáltok itt veszélyességről, meg balesetveszélyről, stb. Miért kell a másikat minősíteni, vagy éppen a vezetési stílusáról véleményt alkotni? Mindenki maga dönti el, hogy vezet és milyen stílusban. Nem kell a másikat meggyőzni a másik oldal igazáról. Ha meg nem tetszik a hozzászólás, akkor nem kell elolvasni. Ennyi.

Szerintem amit írtam az ugyanúgy magánvélemény,mint ahogy az is magánügy,hogy ki milyen stílusban vezet! :nono:
Elnézést,hogy beledurrantottam a nullás lisztbe,de nem tudtam,hogy vannak akik bálványnak érzik magukat.Csak normális vitatémát akartam generálni,ahol mindenki okosan érvel és nem megsértődik .(újfent)
Itt igérem meg,hogy ebben a témában most szólaltam meg utoljára. :censored:

Béke Veletek! :flowers:

Ui.: a fórumok nem erről szólnak? (amúgy a Nőnap jól sikerült)
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2346 Dátum: 2010.03.09 19:55:55 »
...Csak normális vitatémát akartam generálni,ahol mindenki okosan érvel és nem megsértődik .(újfent)
...(amúgy a Nőnap jól sikerült)
ugyan már ::) csak másfél évente fordul ilyesmi elő :D
 :ser:
örülök, hogy a nőnap nem csak nálunk alakult jól :flowers:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2347 Dátum: 2010.03.09 21:15:29 »
Idézet
Ha hirtelen kell gyorsítani (városban gyakori), vagy nem tudtok megállni a keskeny gumi illetve a fogyasztásmérő folyamatos nézegetése közben, akkor 1 nap alatt elkölthettek 1-2 évnyi spórolt benzin árát.
Légyszíves írd le azt a szitut amikor hírtelen kell gyorsítani? Velem még sosem fordult elő ilyesmi!
Xanyi

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2348 Dátum: 2010.03.10 01:41:21 »
gyak kialakult a végsö verzió:
-olaj csere 0w20ra.  3l 0w20 ~ 9.000Ft de amugy is kellett volna = 0Ft
-régi gumi csere Michelin Energysaverre. 165/70 R14 ára: 13.000Ft *4 de amúgy is kellett volna = 0Ft
  (Gondolkodtam a 145ös ecopian is, de Pécsen beszerezhetetlen + virsligumi="nem szép" + 2003as adac teszten "csak" ajánlott volt és nem csak én vezetem a yarist)
-vezetéstechnikai trükkök 0Ft ( motorfék, dimbdombnál üres, kanyarba begurulás, forgalom jobb kiismerése....)
-2.2 helyett a 10%törésbe még böven beleférö 2.4re fogom fujni a gumikat. Evvel még se a gumi kopást se mást nem kockáztatok az tuti.

Mindent összevetve 6dl~=12% a reális amit még biztos le tudok még csipni a fogyasztásból. Én keveset megyek évi 15.000kmet azaz 0Ft befektetéssel évi 40.000Ftt sporolok meg. Az nekem egy hét nyaralás balcsin.  :clap:

amin még filozok:
-motormelegitö. kb 40.000Ft. Még ki kell kalkulálnom, hogy a megtakaritás,  a befektetés + áramszámla kapcsolata hogy alakul. Jut eszembe, hány Wos a szerkezet és mennyi idö alatt lesz -10Cs vizböl nagyjából jó? (??50C az jó?)   Agusztus végéig ki kell ezt számolni. :)


más(Off): Én nem értem mért mennek a német sztrádán 200+al. "Hülyék, balesetveszélyes bla, bla, bla...." Mégse irom ezt, csak itt a plda kedvéért. Ti nem ismeritek Zénoka vezetési stilusát, gumija tapadását, nem probáltok dimbdombnál üresben gurulni és.... és mégis  visszakézböl balesetveszélyesnek tituláljátok.  Föleg nem értem seducert mért kell ebben a hangnemben hozzászolni....
a személyeskedés részt meg Szilvi szépen leirta.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2349 Dátum: 2010.03.10 07:52:38 »
Nemtom, hogy a Yarisnál mik a gyári guminyomás értékek, a Corinál 2.2 lenne az alap. Én 2.5-re fújatom egy ideje és nem kopik jobban a gumi, nem csúszik jobban kanyarban, stb, tehát nem éreztem eddig hátrányát és akkor hol vagyok még a közúton, forgalomban, általam tényleg nem teljesen normálisnak tartott 3.5-3.8-tól.  :D
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2350 Dátum: 2010.03.10 08:28:55 »
gyak kialakult a végsö verzió:
-olaj csere 0w20ra.  3l 0w20 ~ 9.000Ft de amugy is kellett volna = 0Ft
-régi gumi csere Michelin Energysaverre. 165/70 R14 ára: 13.000Ft *4 de amúgy is kellett volna = 0Ft
  (Gondolkodtam a 145ös ecopian is, de Pécsen beszerezhetetlen + virsligumi="nem szép" + 2003as adac teszten "csak" ajánlott volt és nem csak én vezetem a yarist)
-vezetéstechnikai trükkök 0Ft ( motorfék, dimbdombnál üres, kanyarba begurulás, forgalom jobb kiismerése....)
-2.2 helyett a 10%törésbe még böven beleférö 2.4re fogom fujni a gumikat. Evvel még se a gumi kopást se mást nem kockáztatok az tuti.
Mindent összevetve 6dl~=12% a reális amit még biztos le tudok még csipni a fogyasztásból. Én keveset megyek évi 15.000kmet azaz 0Ft befektetéssel évi 40.000Ftt sporolok meg. Az nekem egy hét nyaralás balcsin.  :clap:
amin még filozok:
-motormelegitö. kb 40.000Ft. Még ki kell kalkulálnom, hogy a megtakaritás,  a befektetés + áramszámla kapcsolata hogy alakul. Jut eszembe, hány Wos a szerkezet és mennyi idö alatt lesz -10Cs vizböl nagyjából jó? (??50C az jó?)   Agusztus végéig ki kell ezt számolni. :)
A motorelőmelegítő témát épp most hajtom, csak ki kell deríteni, hogy a Yaris I ill. II-es blokkjának fagydugója azonos átmérőjű-e. Ha igen, akkor nyert ügyem van. :) Úgy tudom hogy 300W-os a teljesítményfelvétele. Valaki írta, hogy 30 fél óráig elég használni, utána már nem melegít annyit. Lehet hogy 50 fokot nem is fog elérni, de ahhoz elég, hogy már indításkor nem emelt alapjárat lesz és nem fog világtani a cool visszajelző.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2351 Dátum: 2010.03.10 11:25:50 »
A "gyári" előmelegítő 400W azaz óránként 20 ft. Fél óra alatt 30 celsiust emel maximum a víz hőmérsékletén, én 1-2 óra között szoktam használni. 1-1,5 óra alatt 0-ról 60-65 re melegít, 2 óra körül már bőven 70 fok körül járunk, tehát nem ég a kék lámpa. (60 celsiusnál alszik ki)

Guminyimás, azért ha meglesz a gummád nyugodtan próbáld ki a 2,9-2,7 értéket. Ott még semmivel sem kopik jobban sőőt...  Érdekesség kedvéért az új eco modellek (skoda fabia green, polo bluemotion, ibiza ecomotion) is 165/70-14 es méretet kapnak gyárilag és a fenti nyomás ajánlást :)
Ezt el is felejtettem mondani, ezekre az autókra a Dunlop SP 10A gumit szerelik. Most néztem már kapható (startumi.hu-n van) ára a michelinnel azonos. Teszt még nem nagyon van erről, elég új tipus bár nem hiszem, hogy gördülési tényezője xar lenne, akkor azért nem raknák erre az autókra. Mostanában elég nagy az eco versengés az ilyen modellekkel.
Csak 1 5let volt :)

hülyeséggel meg kár foglalkozni  ;) :) Azok szeretik a legbiztosabban állítani, hogy ez meg az veszélyes (pl guminyomás) akik még az életükben nem próbálták ki a dolgot. Van egy ezer éves diagonál abroncsból megragadt elképzelésük, azt hajtogatják.  Nem kell ezzel foglalkozni.  ;) :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.10 11:34:33 írta Zénóka »


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2352 Dátum: 2010.03.10 16:12:12 »
Akkor 100W-ot tévedtem. :) Az az óránkénti 20-as szinte jelképes, bőven meg fog térülni a kisebb fogyi miatt, a kényelmi oldalát nem is említve. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2353 Dátum: 2010.03.10 19:47:32 »
-régi gumi csere Michelin Energysaverre. 165/70 R14 ára: 13.000Ft *4 de amúgy is kellett volna = 0Ft
  (Gondolkodtam a 145ös ecopian is, de Pécsen beszerezhetetlen + virsligumi="nem szép" + 2003as adac teszten "csak" ajánlott volt és nem csak én vezetem a yarist)
-2.2 helyett a 10%törésbe még böven beleférö 2.4re fogom fujni a gumikat. Evvel még se a gumi kopást se mást nem kockáztatok az tuti.
jó gondolatok :) de ...

írtad,h a 155/80r13 nem jó, m nem akarsz másik felnibe beruházni. namost, ha 145/80r14 ecopia gumit szeretnél, akkor a gyári acélfelni nem lenne jó, m túl széles lenne a gumihoz.
ezen a képen látszik,h max 5" széles felnire lehetne feltenni a 145 gumit.

a yarisé pedig 5,5" (ha jól tévedek :) aztán lehet,h a yaris2 felnije keskenyebb...)

egyébként ecopia gumikat itt...klikk lehet venni 12.500/db áron (12.000/db áron van feltüntetve, de az már nem él)
14*4,5 felniket meg itt...klikk lehet venni 6.000/db -elég jutányos- áron

2,2 helyett a 2,4 nem hoz látványos javulást semmilyen téren.
csak egyszer próbáld ki,h milyen 2,8-ra felfújni (ez még a lélektani 3 alatt van :D ) sokkal könnyedebben fog gurulni.
a kopás pedig nem fog jelentősen megnőni. legalábbis az éves 15.000km mellett előbb fog a gumi elöregedni, mint elkopni még magas nyomással való használat mellett is (a gyári szerelésű 175/65r14 mislejneket közel 100.000km után azért cseréltem le, m elkezdett repedezni, és nem azért, m elkopott volna)

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2354 Dátum: 2010.03.10 20:17:15 »
Tudom nem ide illik, feleségem most jött haza 190KM,  Győr-Sopron oda vissza: 4Lit/100KM (szongya utolsó szakaszon kródott el neki 3.9 volt)
Kezdem érezni, nem hiába beszélek neki:)))