Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1548869 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5775 Dátum: 2018.01.03 18:20:33 »
Ezt kérdem én is... (csak laikusként)
Annál ha az egyik oldal pörög, a másik áll ;)
Nem akarok hülyeséget mondani (mert nem értek hozzá, de az okosak majd kijavítják, ha nem  :D ), de sperrdifi esetén menne  :hmmmm:

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5776 Dátum: 2018.01.03 19:54:51 »
Én is mindig aggódom mikor törik el :( A szerelőm is figyelmeztetett erre a típushibára, hirtelen megtörténik és ennyi. A mienk ugye 2004-es, vagyis idén lesz 14 éves... Lehet összefügg nálam a fura nyekergő hanggal?
Érdemes ezt megelőzni és kicseréltetni már most? Vagy a porvédőt cserélni, megpucolni? Nem értek hozzá úgy kérdezem :)

zsofi8917

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #5777 Dátum: 2018.01.04 09:15:08 »
Sziasztok!

Egy M-MT-s kérdésem lenne azokhoz akiknek volt már ilyen problémájuk...
2004-es Corolla Versorol van szó, félévig semmi gond, ámde félév után a szokásos "kidob üresbe-kocsi leállít-gyújtáskulcs kivesz-újraindít-vagy beteszi segességbe vagy nem"-probléma jött elő. Szervízben (Bp) van jelenleg az autó, ahol ki is jött a horrorár amiket a fórumokon olvastam, 600.000 ft a vezérlőegység actuator stb. teljes cucc cseréje.
Az érdekelne, hogy akinek volt már ilyenje vagy gariban vagy saját pénzen mi lett az utótörténet? Kaptatok magára a szerkezetre garanciát? Volt utána vele bármi problémátok?
Kb átböngésztem a topicokat, és találtam néhány hasonló sztorit, de csak magukról a horrorárakról esett szó, arról hogy mi volt az utóélet nem.
Köszi a válaszokat, szép napot!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Corolla Verso
« Válasz #5778 Dátum: 2018.01.04 13:42:58 »
Sajnos a horror árú javítás sem garancia arra, hogy az új szettel nem fog idővel előjönni ugyanez a probléma. Lehet, hogy nem, de lehet, hogy igen. Ez egy rossz konstrukciójú váltó, és ez a bevezetése óta viszonylag hamar kiderült, tehát tudott dolog, kvázi típushiba, ezért örülj annak, hogy eddig bírta. A legmegnyugtatóbb, - és ezt nem poénból írom - amit tehetsz, hogy megszabadulsz az autótól!!! És ezt úgy mondom, hogy Toyota-párti vagyok, és egy Toyota-fórumon irkálunk egymásnak...
Vagy beárazod a javítást, és annyival olcsóbban adod el, vagy megjavíttatod, és megpróbálod jó áron. A javítást mindenképp bukod, azt nem kapod vissza. Annyi a szerencse, hogy maga a Corolla Verso ritka és keresett típus, ezért a használt piacon igen jól tartja az árát, tehát relatíve sokat lehet érte kapni.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.04 13:45:55 írta music »
music     

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5779 Dátum: 2018.01.04 15:54:30 »
Annyi a szerencse, hogy maga a Corolla Verso ritka és keresett típus, ezért a használt piacon igen jól tartja az árát, tehát relatíve sokat lehet érte kapni.
Ellentmondás, tudjuk ott a kódolt hiba, a használt autó árához képest horror javítási költség és mégis magas áron eladható. Talán?!
Kb. ez van a prémiumautókkal BMW, Merci stb. amelyek 10 éves árát meghaladhatja egy motorfelújítás, befecskendező stb. komplett cseréje például. A Kopasz, a becsületes nepper (az Égéstérben) azt mondja, olyan vegyen öregebb prémium autót, akinek van évi 1,5 m Ft pénze javításre és NEM FÁJ. Remek mondatok.
Bizonyos kor után el kell adni a problémákat hordozó konstrukciókat, autókat. Önvédelem. A 177 lovas hengerfejessé váló és újra és újra motorú Corolla Versokat jó drágán árulják, nézzétek meg a "használtautó"-n. Úgy kiabálnám, "Ember ne vegyél ilyet!" Ez van a cov váltokkal is. Szívás pénzben ellenértékkel.
 W.Allen mondta, hogy "gazdagnak lenni jó dolog, már csak anyagi okokból is."

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re:Corolla Verso
« Válasz #5780 Dátum: 2018.01.04 17:47:42 »
Próbálj meg inkább bontotat venni, de csak 2005. 05. utánit mert azoknál már ki lett küszöbölve a hiba. Nekem 2007-es volt, újonnan vettem és 10 év alatt hibátlanul működött.

Sziasztok!

Egy M-MT-s kérdésem lenne azokhoz akiknek volt már ilyen problémájuk...
2004-es Corolla Versorol van szó, félévig semmi gond, ámde félév után a szokásos "kidob üresbe-kocsi leállít-gyújtáskulcs kivesz-újraindít-vagy beteszi segességbe vagy nem"-probléma jött elő. Szervízben (Bp) van jelenleg az autó, ahol ki is jött a horrorár amiket a fórumokon olvastam, 600.000 ft a vezérlőegység actuator stb. teljes cucc cseréje.
Az érdekelne, hogy akinek volt már ilyenje vagy gariban vagy saját pénzen mi lett az utótörténet? Kaptatok magára a szerkezetre garanciát? Volt utána vele bármi problémátok?
Kb átböngésztem a topicokat, és találtam néhány hasonló sztorit, de csak magukról a horrorárakról esett szó, arról hogy mi volt az utóélet nem.
Köszi a válaszokat, szép napot!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5781 Dátum: 2018.01.04 19:15:20 »
Az érdekelne, hogy akinek volt már ilyenje vagy gariban vagy saját pénzen mi lett az utótörténet? Kaptatok magára a szerkezetre garanciát? Volt utána vele bármi problémátok?
Kb átböngésztem a topicokat, és találtam néhány hasonló sztorit, de csak magukról a horrorárakról esett szó, arról hogy mi volt az utóélet nem.
Nemrég volt egy topictárs akinek kétszer cserélték garanciában, majd kétszer saját zsebből is megcsináltatta. A példa alapján nincs racionalitása a javításnak, menekülni kell tőle ha lehet. Ha valaki ilyet keres, akkor itt a fórumon azonnal kerekperec megmondják neki, hogy remek kocsi, de kizárólag kéziváltóval szabad.

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Corolla Verso
« Válasz #5782 Dátum: 2018.01.08 08:48:04 »
Sziasztok!

Akksicserénél vettem észre, hogy a hűtő és a kocsiorrközt van egy csatlakozó (a mellékelve a kép), amiről mintha hiányozna valami. Esetleg tudja valaki, hogy ez mire való?
2004 1.8 benzines, a motort valamikor cserélték benne még garanciában. Lehet, hogy annak a maradványa, mert a régi motorhoz még volt valami bekötve?
egyéb kérdések:
- nem tudok fényerőt állítani a műszerfalon, nincs csík az nullázós, tekerős gombbal sem (a legalapabb felszereltség, manuális klíma,csak elől van elektromos ablak)
- mire érdemes, lehet cserélni a gyári dudát, mert nevetséges a hangja
- van-e esetleg valakinek szerelési könyve hozzá, mert cserélnem kellett a műszerfal világításban 2 izzót és tovább tartott betenni az izzókat, mint szétszedni, összerakni a mőszerfalat, beleértve azt is, hogy elmentem megvenni az izzókat:) vagy valami speckó szerszám kellene hozzá?

Ablaktörlőben már kértem segítséget, vettem rá egy bosch aerotwin-t (953s), ablakokat letakarítottam és most szépen töröl.

Köszi!

Üdv: Jani

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #5783 Dátum: 2018.01.08 11:02:49 »
Sziasztok,

Remélem tudtok segíteni. A csomagtér ajtón lévő nyitó gumiborítása nagyon elkopott, elrepedt, igazából már alig tartja valami. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan itt, aki cserélt ilyent. Nekem nem sikerült sehol ilyent beszerezni, állítólag ilyen gumit nem árulnak külön, csak a nyitóval együtt. Nekem tökéletesen elég lenne maga a gumi borítás is, de nem tudtam vásárolni külön. Már azon is gondolkoztam, hogy a legrosszabb esetben egy bicikli belsőből vágok oda egy darabot...

Üdv,
KP

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5784 Dátum: 2018.01.08 14:10:12 »
Sziasztok,

Remélem tudtok segíteni. A csomagtér ajtón lévő nyitó gumiborítása nagyon elkopott, elrepedt, igazából már alig tartja valami. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan itt, aki cserélt ilyent. Nekem nem sikerült sehol ilyent beszerezni, állítólag ilyen gumit nem árulnak külön, csak a nyitóval együtt. Nekem tökéletesen elég lenne maga a gumi borítás is, de nem tudtam vásárolni külön. Már azon is gondolkoztam, hogy a legrosszabb esetben egy bicikli belsőből vágok oda egy darabot...

Üdv,
KP

Legalább egy tipust adj meg... Jó lenne egy fotó.  :clap:
Egyébként bontó, esetleg.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5785 Dátum: 2018.01.08 23:24:43 »
Sziasztok,

Remélem tudtok segíteni. A csomagtér ajtón lévő nyitó gumiborítása nagyon elkopott, elrepedt, igazából már alig tartja valami. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan itt, aki cserélt ilyent. Nekem nem sikerült sehol ilyent beszerezni, állítólag ilyen gumit nem árulnak külön, csak a nyitóval együtt. Nekem tökéletesen elég lenne maga a gumi borítás is, de nem tudtam vásárolni külön. Már azon is gondolkoztam, hogy a legrosszabb esetben egy bicikli belsőből vágok oda egy darabot...

Üdv,
KP
Márkaszervíz tud szinte mindent szerezni. Toyodiy alapján cikkszám?



KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #5786 Dátum: 2018.01.09 09:25:17 »
Legalább egy tipust adj meg... Jó lenne egy fotó.  :clap:
Egyébként bontó, esetleg.

2008-as autóm van, szerintem ezeknek ugyanolyan a hátulja mindegyiknek... ::)

Márkaszervíz tud szinte mindent szerezni. Toyodiy alapján cikkszám?




Köszi a segítséget. Cikkszámot nem találtam rá, illetve a szentendrei Japkernél érdeklődtem, ahol bontott és új alkatrészekkel is foglalkoznak. Ott is azt mondták, hogy bontottan is csak az egészet tudják eladni, mert ha elvinném róla a gumiborítást, akkor nem kellene senkinek és mivel ezt külön nem lehet kapni, így ugyebár senkinek sem kellene...
Bár akkor ezek szerint csak nálam probléma ez a gumi foszladozás.

Megpróbálom a márkaszervízt akkor még.


lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5787 Dátum: 2018.01.09 11:24:03 »
2008-as autóm van, szerintem ezeknek ugyanolyan a hátulja mindegyiknek... ::)

Köszi a segítséget. Cikkszámot nem találtam rá, illetve a szentendrei Japkernél érdeklődtem, ahol bontott és új alkatrészekkel is foglalkoznak. Ott is azt mondták, hogy bontottan is csak az egészet tudják eladni, mert ha elvinném róla a gumiborítást, akkor nem kellene senkinek és mivel ezt külön nem lehet kapni, így ugyebár senkinek sem kellene...
Bár akkor ezek szerint csak nálam probléma ez a gumi foszladozás.

Megpróbálom a márkaszervízt akkor még.

Vszleg komplett bontott v komplett új lesz. Persze mérlegelendő a tuti szétszedés. Azért is megnéztem volna.
Megnézem már az enyémet, mi foszlik azon?!

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:Corolla Verso
« Válasz #5788 Dátum: 2018.01.09 12:37:23 »

Én találkoztam ilyennel, amikor a nyáron pesten próbáltam egy eladó példányt.
A srác azt mondta, horror összeget mondott a szervíz erre a gumidarabra, így powertape-el volt
megerősítve.
Én azt gondolom, egy keményebb gumitáblából kell vágni méretet, 2 lyuk rá, s mehet a helyére 2 csavar betekerésével....

Sziasztok,

Remélem tudtok segíteni. A csomagtér ajtón lévő nyitó gumiborítása nagyon elkopott, elrepedt, igazából már alig tartja valami. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan itt, aki cserélt ilyent. Nekem nem sikerült sehol ilyent beszerezni, állítólag ilyen gumit nem árulnak külön, csak a nyitóval együtt. Nekem tökéletesen elég lenne maga a gumi borítás is, de nem tudtam vásárolni külön. Már azon is gondolkoztam, hogy a legrosszabb esetben egy bicikli belsőből vágok oda egy darabot...

Üdv,
KP

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #5789 Dátum: 2018.01.10 15:25:12 »
Vszleg komplett bontott v komplett új lesz. Persze mérlegelendő a tuti szétszedés. Azért is megnéztem volna.
Megnézem már az enyémet, mi foszlik azon?!
lefotóztam, így néz ki. Fura, hogy így elhasználódott, mert az autó bármilyen egyéb tetszőleges része (talán a kissé lógó ajtókárpítokat leszámítva) makulátlan.