Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2876128 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6480 Dátum: 2011.03.26 14:44:16 »
Nézek csomagtértálcákat...remélem a japán gyártásnak ugyanaz a csomagtere, mint az angolnak  :whistling:
gyári 12,800,- utángyártottakat eddig 7600-10 000 körül láttam.

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6481 Dátum: 2011.03.26 18:04:41 »
Ment már valakinek tönkre (vvti motorosok) a láncfeszítőpatronja?

Mire gondolsz, kiereszti az olajat?
igen szivárog minimálisan az olaj+sztem picit lánchangja van főleg hidegen és arra gondoltam h elvesztette feszességét a feszítőpatron...mert elvileg 100000km után még nem kéne h megnyúljon a lánc+100000km után még nem kéne hogy a bakelit lánvezető elkopjon....azér gondolom h szar(elgyengült) a feszítő... Az autó egyébként Molbil 1 Esp Formulát kapott mindig, mérhető olajfogyasztás nincs...
és már találtam is egy oldalt ahol szép részletesen le van írva h mit hogyan :) :

http://www.paulstravelpictures.com/Toyota-Corolla-Timing-Chain-Tensioner-Oil-Leak-Repair-Guide/index.html
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.26 18:11:04 írta dublin19 »
'03 Corolla E12 4zz-fe

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6482 Dátum: 2011.03.27 12:25:34 »
Ha csillagkulcsal picit rátartok a feszítőre, akkor hibátlan, zörejmentes.Ha szíjat cserélek , szerinted megoldás?
Ha feszítesz a szíjon akkor is megmarad a hang? Persze nem túlfeszítésre gondoltam, mert az meg a csapágyakat készítené ki.

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6483 Dátum: 2011.03.27 12:26:51 »

igen szivárog minimálisan az olaj+sztem picit lánchangja van főleg hidegen és arra gondoltam h elvesztette feszességét a feszítőpatron...mert elvileg 100000km után még nem kéne h megnyúljon a lánc+100000km után még nem kéne hogy a bakelit lánvezető elkopjon....azér gondolom h szar(elgyengült) a feszítő... Az autó egyébként Molbil 1 Esp Formulát kapott mindig, mérhető olajfogyasztás nincs...
és már találtam is egy oldalt ahol szép részletesen le van írva h mit hogyan :) :

http://www.paulstravelpictures.com/Toyota-Corolla-Timing-Chain-Tensioner-Oil-Leak-Repair-Guide/index.html

900 Ft -os "O" gyűrű csere és megszűnik a szivárgás, nem hiszem, hogy más probléma is lenne ott.
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6484 Dátum: 2011.03.27 15:27:51 »

igen szivárog minimálisan az olaj+sztem picit lánchangja van főleg hidegen és arra gondoltam h elvesztette feszességét a feszítőpatron...mert elvileg 100000km után még nem kéne h megnyúljon a lánc+100000km után még nem kéne hogy a bakelit lánvezető elkopjon....azér gondolom h szar(elgyengült) a feszítő... Az autó egyébként Molbil 1 Esp Formulát kapott mindig, mérhető olajfogyasztás nincs...
és már találtam is egy oldalt ahol szép részletesen le van írva h mit hogyan :) :

http://www.paulstravelpictures.com/Toyota-Corolla-Timing-Chain-Tensioner-Oil-Leak-Repair-Guide/index.html

900 Ft -os "O" gyűrű csere és megszűnik a szivárgás, nem hiszem, hogy más probléma is lenne ott.
de a láncnak a zavaró hangját(ami hangosabb a kelleténél)nem fogja megszüntetni...
'03 Corolla E12 4zz-fe

zsokjani

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6485 Dátum: 2011.03.27 16:00:42 »
Mostanában vásároltam egy Avensist xenon lámpákkal.Álmomban sem gondoltam volna,hogy a mai világban van olyan autó amit csak nappal lehet használni!Cseréltem izzókat /nem egyszerű/semmit nem ért.Ismerős tanácsára újra foncsoroztattam a fényszórókat,jobb lett de nem tökéletes.Azt hittem,hogy 20év szerelői gyakorlattal nemérhet   meglepetés,tévedtem!Amúgy jó a szerkezet!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6486 Dátum: 2011.03.27 16:06:32 »
Típushiba. Ha az Avensis topicokban visszaolvasol (mert ez a Corolla és Auris ;) ), kiderül, hogy egyelőre tökéletes megoldás nincs.  :no:
         

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6487 Dátum: 2011.03.28 16:25:01 »
Sziasztok! A corollámhoz (sedan) keresnék jobb oldali szemöldök lemezt- nem létezik belőle utángyártott- (mivel elől nincs ködlámpám) és annak a helyére keresek takaró lemezt.Felhívtam vagy 8 bontót sehol nem tudtak segíteni.A segítséget előre köszönve üdv: Meridián
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6488 Dátum: 2011.03.28 16:29:02 »
Ööö, az melyik rész is pontosan? :ph34r: Képed van, hogy mire gondolsz?
         

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6489 Dátum: 2011.03.28 19:36:23 »
Szia! A képen látható,nem pont ilyen,de hasonló.Az enyém piskóta lámpás.Égen-földön nincs.Üdv ::)

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.28 19:39:52 írta Meridián »
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6490 Dátum: 2011.03.28 20:00:18 »
Hülye kérdés: márkakereskedésben nem próbáltad már (más nem, cikkszám miatt)?
         

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6491 Dátum: 2011.03.28 20:05:45 »
Csak a gyárból tudnak hozni-9000Ft.Kicsit drágállom :yes:....
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

Lovy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6492 Dátum: 2011.03.29 13:48:01 »
Helló,

Kisautóm hátsó hosszlengőkar v kitámasztó rúd szilentjét cserélni kellene. Sajna ehhez a békalámpás '99/5, 4EFE motoroshoz nincs, csak az utána következő 4ZZFE-hez. Azt tudja valaki, hogy ezt bele tudom tenni az enyémbe? Szakszervizben nagyon szívesen rendelnek nekem, bő 30e HUF-ért komplett kitámasztó rudat...de köszi nem.

köszi

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6493 Dátum: 2011.03.30 08:36:13 »
Sziasztok!

Nem tud vki reális áron 2001-es Corollába(már nem a békalámpás) jobb első fényszórót?
Tegnap egy felpattanó kő sikeresen kitörte.:(
A gyári elég brutál áron van!

Köszi!

Balázs
Nekem is ütötte már ki kő a lámpámat, sajnos ez az üvegbúra átka. Én a Vaterán láttam egy pár hónapja, lehet, most is van fent. Érdemes még a racing-bazar oldalait is megnézni.

Ha nincsen sehol sem, akkor a hivatalos bontókban elég nagy eséllyel fogsz találni lámpát, azonban az ára itt lesz a legtöbb a használt lámpának. Ha nem fültörött, akkor 10e a max, amit szabad adni érte, ha fültörött, akkor 4-5-6e Ft a reális. Régebben magasabbak voltak az árak, de egy 2 éve lementek, lehet már 10 alatt is kapni jó lámpát.

Mielőtt még eszedbe jutna: utángyártott lámpát nehogy vegyél! Azoknak katasztrófa a vetített képe, az élettartamuk is eléggé rövid, nekem a Depo szemét be is ázott még rendesen anno. Sokszor motor sincsen hozzájuk, ezért végképp nem éri meg ezzel fogalkozni. Egy jó bontott lámpát kellene kifognod, azzal jól jársz.

Ha japán gyártású a kocsid, ahhoz könnyű lámpát találni, az angol neccesebb. Az angolnak más a csatija, ami a motorjába megy és pont fordítva működik a japánhoz képest. Így nem lehet egyszerre a két lámpát használni, csak 2 külön tekerővel megy a dolog. Nálam is így van, külön tudom állítani a két lámpa magasságát. Mert nem kaptam az angolhoz való lámpát, csak japánhoz valót. Az angol lámpa amúgy Valeo, a japán Koito. Bármilyen meglepő, az angolénak sokkel jobb a vetített képe és a motorja is sokkal erősebben, gyorsabban emel -- összességében a Valeo lámpa nagyon frankó a japán Koito-hoz képest.

Szia!

Belefutottam abba a hibába,hogy mással hozattam el a lámpát a bontóból.És kaptam egy Valeost, a benne lévők meg japánok.
Szóval akkor nem tudom csak úgy simán belerakni?És ha a kábelezéssel variálok a Valeosnál?
Igazából csak a bura tört ki,csak azt összetudom cserélni vajon?
Vagy ha esetleg vkinek van jobbos japán és kell neki Valeos.....:)

Kösz!

Balázs

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6494 Dátum: 2011.03.30 08:42:39 »

Szia!
Ha Bp.-i, esetleg környéáki lakós vagy ajánlom az alábbi céggel felvenni a kapcsolatot:
Silent Block Kft. Újvári Csaba   282-4700
H-P 7-17 óráig    Bp.XIX.Pákozd u.12-14

http://www.eutudakozo.hu/miniweb/Silentblock
Sok sikert a rendbe tételhez.
Üdv.
czoki.

Helló,

Kisautóm hátsó hosszlengőkar v kitámasztó rúd szilentjét cserélni kellene. Sajna ehhez a békalámpás '99/5, 4EFE motoroshoz nincs, csak az utána következő 4ZZFE-hez. Azt tudja valaki, hogy ezt bele tudom tenni az enyémbe? Szakszervizben nagyon szívesen rendelnek nekem, bő 30e HUF-ért komplett kitámasztó rudat...de köszi nem.

köszi
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!