Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1313948 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1140 Dátum: 2008.02.03 18:11:39 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Én azt nem tudom továbbra sem megérteni, hogy a lézeres mérést (ami ugye egyre gyakoribb) ugyan hogyan lehetne detektálni? A lézer nem folyamatosan sugároz, és a sugárzása nem szórt, hanem egy pontra irányul.

Minden lézernek van valamennyi szórása, tehát x távolság után már nem egy pontra fókuszált, hanem egy körre/eliipszisre. Minél nagyobb a távolság, annál nagyobb ennek az átmérõje és annál jobban észreveszi a detektor.  :szemforgat:


OK, de a kisugárzás nem folyamatos, tehát csak akkor sugároz, mikor épp bemér egy kocsit (és akkor is csak rendkívül rövid ideig). Tehát a te autódban lévõ detektor max akkor jelezhet, ha a lézer épp egy elõtted haladó autót mér, és te nagyjából pontosan mögötte haladsz (úgy értem, a lézer és a bemért autó között húzott képzeletbeli vonal meghosszabbításában). Viszont ha nincs elõtted autó hanem téged mér be elsõnek, akkor mikor a cuccod jelez, a mérés már meg is történik. Vagy nem jól gondolom?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1141 Dátum: 2008.02.03 19:22:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Én azt nem tudom továbbra sem megérteni, hogy a lézeres mérést (ami ugye egyre gyakoribb) ugyan hogyan lehetne detektálni? A lézer nem folyamatosan sugároz, és a sugárzása nem szórt, hanem egy pontra irányul.


Nem értek hozzá, így azt írom amit láttam :arrow:  a lézert nem detektálja hanem blokkolja, tehát ha beakarják mérni a sebességed, akkor "JAM"-et írt ki a lézeres mérõmûszer, legalábbis ami a tesztben volt, amennyire jól értelmeztem ezt nem ajánlották, mert akkor így is úgy is kiszednek, mert ha jól tudom ott illegális a detektorok, blokkolók használata, nálunk viszont jó lehet. :nana:

rezol

  • Vendég
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1142 Dátum: 2008.02.03 19:32:34 »
Van egy kis néznivaló az ftp-n, Tamásnál.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1143 Dátum: 2008.02.03 20:24:33 »
Idézetet írta: "Szonár"
Van egy kis néznivaló az ftp-n, Tamásnál.


Jó kis film, én személyszerint ennek a dolognak örülök!
Nekem az a fõ bajom, hogy az autók nagy részén egyszerûen kevés a fék ereje, és a gumik állapota, sõt a sofõrök reflexe a 180km/h-hoz...
Az alatta lévõ dolgok, miszerint 140-160közt helyszíni bírság (1000-10.000huf) majd utána 180-ig ugyanez 2 ill 3 büntetõponttal szerintem teljesen elfogadható, korrekt intézkedés a közbiztonságért...
kisa
born to ride

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1144 Dátum: 2008.02.03 22:36:47 »
Csak tudnám ki tette oda, mert nem én voltam!
- egyébként nem valami friss darab.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

rezol

  • Vendég
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1145 Dátum: 2008.02.03 23:03:29 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Csak tudnám ki tette oda, mert nem én voltam!
- egyébként nem valami friss darab.
Bocsánat, én voltam, nem akartam új mappát csinálni, te pedig benne voltál a vitaindítóban. :oops:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1146 Dátum: 2008.02.04 08:42:00 »
Idézetet írta: "kis_andras"
Idézetet írta: "Szonár"
Van egy kis néznivaló az ftp-n, Tamásnál.


Jó kis film, én személyszerint ennek a dolognak örülök!
Nekem az a fõ bajom, hogy az autók nagy részén egyszerûen kevés a fék ereje, és a gumik állapota, sõt a sofõrök reflexe a 180km/h-hoz...
Az alatta lévõ dolgok, miszerint 140-160közt helyszíni bírság (1000-10.000huf) majd utána 180-ig ugyanez 2 ill 3 büntetõponttal szerintem teljesen elfogadható, korrekt intézkedés a közbiztonságért...

Van benne néhány hiba, amúgy tényleg jó.
- Lehetséges, hogy 140-150, 150-160 és 160-180 között is 10.000 a bírság? (Okés, mondjuk azóta kijött az új táblázat, a riport meg tavaly nyári lehet)
- Egy fickót 140-150 között szedtek ki, neki 5000 volt a bírság.
- Bemondás szerint csak 145 fölött mér.
 :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1147 Dátum: 2008.02.04 09:45:50 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Tamás69"
Csak tudnám ki tette oda, mert nem én voltam!
- egyébként nem valami friss darab.
Bocsánat, én voltam, nem akartam új mappát csinálni, te pedig benne voltál a vitaindítóban. :oops:


OK! semmi gond, amíg nem illegális cuccokat raksz fel :D
-de ha leírod, hogy oda tettél fel egy videót, kérdés sincs!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

rezol

  • Vendég
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1148 Dátum: 2008.02.07 18:30:14 »
Kresz kérdés:
Úttesten haladó kerékpárosnak, ha balra szeretne kanyarodni egy olyan utcába, ami nem keresztutca,
hanem csak balra nyílik, be kell-e sorolnia középre a kanyarodás elõtt? :hmm:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1149 Dátum: 2008.02.07 21:53:15 »
Idézetet írta: "Szonár"
Kresz kérdés:
Úttesten haladó kerékpárosnak, ha balra szeretne kanyarodni egy olyan utcába, ami nem keresztutca,
hanem csak balra nyílik, be kell-e sorolnia középre a kanyarodás elõtt? :hmm:

Szerintem mindig be kell mennie középre, ha balra fordul  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

rezol

  • Vendég
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1150 Dátum: 2008.02.08 09:08:11 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Szonár"
Kresz kérdés:
Úttesten haladó kerékpárosnak, ha balra szeretne kanyarodni egy olyan utcába, ami nem keresztutca,
hanem csak balra nyílik, be kell-e sorolnia középre a kanyarodás elõtt? :hmm:

Szerintem mindig be kell mennie középre, ha balra fordul  :szemforgat:
Mert amúgy #-ben (ha jól tudom :hmm: ) át kell tolnia 2x.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1151 Dátum: 2008.02.09 16:14:40 »
Idézetet írta: "Szonár"
Úttesten haladó kerékpárosnak, ha balra szeretne kanyarodni egy olyan utcába, ami nem keresztutca, hanem csak balra nyílik, be kell-e sorolnia középre a kanyarodás elõtt? :hmm:

Sztem csak akkor, ha van lámpa. De ha jól sejtem, ez egy Y-elágazás, ott nem szokott lenni, szóval marad a gyalog áttolás. Persze ha nem jön senki...
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1152 Dátum: 2008.02.10 11:19:22 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Szonár"
Úttesten haladó kerékpárosnak, ha balra szeretne kanyarodni egy olyan utcába, ami nem keresztutca, hanem csak balra nyílik, be kell-e sorolnia középre a kanyarodás elõtt? :hmm:

Sztem csak akkor, ha van lámpa. De ha jól sejtem, ez egy Y-elágazás, ott nem szokott lenni, szóval marad a gyalog áttolás. Persze ha nem jön senki...

Lakott területen kívül kell csak, nem?
Amúgy vidéken én még nem láttam áttoló embert.  :nana: Pesten meg négysávos úton ritkán kerekezik Józsibácsi  :kacsint: A HajtásPajtás meg megy mindenfelé  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1153 Dátum: 2008.02.10 13:48:44 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Szonár"
Úttesten haladó kerékpárosnak, ha balra szeretne kanyarodni egy olyan utcába, ami nem keresztutca, hanem csak balra nyílik, be kell-e sorolnia középre a kanyarodás elõtt? :hmm:

Sztem csak akkor, ha van lámpa. De ha jól sejtem, ez egy Y-elágazás, ott nem szokott lenni, szóval marad a gyalog áttolás. Persze ha nem jön senki...

Lakott területen kívül kell csak, nem?
Amúgy vidéken én még nem láttam áttoló embert.  :nana: Pesten meg négysávos úton ritkán kerekezik Józsibácsi  :kacsint: A HajtásPajtás meg megy mindenfelé  :pofa:


Úgy-úgy! Lakott területen belül, mintha autó lenne, besorolva, lakott területen kívül, leszáll, és áttol.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1154 Dátum: 2008.03.05 20:12:22 »
Egyik este barátokkal beszélgetve, fölmerült egy vitás kérdés.

Van ugye az a tervem, hogy robogóval elmegyek Nagyváradra. Na mármost, egyik barát megjegyezte, hogy akkor majd mellékutakon menjek, mert hogy szerinte fõúton segédmotorkerékpárral közlekedni tilos. Szerintem meg nem tilos. Kinek van igaza :?:

A másik, hogy tulképp mi minõsül segédmotorkerékpárnak? Errõl találtam azt, hogy 50 ccm-t nem meghaladó hengerûrtartalom, és legfeljebb 45 kmh végsebesség. Na mármost az utóbbi vicc, gyakorlatilag minden robogó, ami ma forgalomban van Magyarországon, gyorsabban tud menni mint 45 (leszámítva néhány régebbit meg pár japán belpiacit). Most akkor ezek igazából, a szó szoros értelmében, jogilag nem is minõsülnének segédmotorkerékpárnak :?: Rendszám kéne rájuk, forgalmi engedély stb., meg A kategóriás jogsi?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )