Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 586854 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Telefonok
« Válasz #2160 Dátum: 2014.08.11 19:56:31 »
Akkor valószínű, hogy a szivargyújtós nem ad le annyit.
Facebukkot passzolom.

Igen ez is valószínű. Ki fogom mérni valahogy.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2161 Dátum: 2014.08.12 23:09:19 »
Na a mai tapsztalat, voltunk Balatonon:
Google maps-al navigáltam, elindultunk Tihanyból Szentendrére 28% akksival, GPS+mobilnet bekapcsolva. Mire kiértünk Tihanyból, az akksi lement 22%-ra. Csak a mobilnetet kapcsoltam ki, mire Szentendrére értünk, az akksi 61%-on volt.
Persze a 3G modem nyilvánvalóan zabálja az áramot :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Telefonok
« Válasz #2162 Dátum: 2014.08.13 06:51:40 »

Na a mai tapsztalat, voltunk Balatonon:
Google maps-al navigáltam, elindultunk Tihanyból Szentendrére 28% akksival, GPS+mobilnet bekapcsolva. Mire kiértünk Tihanyból, az akksi lement 22%-ra. Csak a mobilnetet kapcsoltam ki, mire Szentendrére értünk, az akksi 61%-on volt.
Persze a 3G modem nyilvánvalóan zabálja az áramot :)
Ez így van, szerintem írtam is ezt már korábban. A GPS és az adatforgalom zabálja az aksit, míg a WiFi és BT (4.0) szinte alig.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Telefonok
« Válasz #2163 Dátum: 2014.08.13 07:48:24 »
Na a mai tapsztalat, voltunk Balatonon:
Google maps-al navigáltam, elindultunk Tihanyból Szentendrére 28% akksival, GPS+mobilnet bekapcsolva. Mire kiértünk Tihanyból, az akksi lement 22%-ra. Csak a mobilnetet kapcsoltam ki, mire Szentendrére értünk, az akksi 61%-on volt.
Persze a 3G modem nyilvánvalóan zabálja az áramot :)
A GPS meg tölti  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Telefonok
« Válasz #2164 Dátum: 2014.08.13 11:09:19 »
A GPS meg tölti  ;)
Persze: kozmikus energiával :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

TZoli

  • Vendég
Re:Telefonok
« Válasz #2165 Dátum: 2014.08.13 20:49:34 »
Létezik hogy a telefonom (Samsung Galaxy S Advance)  a 12 éves hagyományos simkártyától (még a nagy) lassul be néha, és hosszabb neveket sem lehet elmenteni a névjegyzékbe, miután beírom csak 6-7 betű olvasható csak a névből.  Marha idegesítő...

Mostanában minden nap újraindítom, híváskezdeményezésnél van hogy hogy gondolkodik 15-20mp-et.  Már vasárnap fej fölé tettem és kezdtem lendíteni, de a haverom rámüvöltött :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #2166 Dátum: 2014.08.13 21:09:57 »
Létezik hogy a telefonom (Samsung Galaxy S Advance)  a 12 éves hagyományos simkártyától (még a nagy) lassul be néha, és hosszabb neveket sem lehet elmenteni a névjegyzékbe, miután beírom csak 6-7 betű olvasható csak a névből.  Marha idegesítő...

Mostanában minden nap újraindítom, híváskezdeményezésnél van hogy hogy gondolkodik 15-20mp-et.  Már vasárnap fej fölé tettem és kezdtem lendíteni, de a haverom rámüvöltött :D
Nekem a Galaxy Y-ban 14 éves kártya van, de soha nem produkált még ilyet, ezért szerintem nem a kártyától van, hanem valami zabálja az erőforrásokat (valószínűleg a memóriát). Nézd meg, mennyi szabad memóriája van, hátha ott kell valamit kitalálni  :hmmmm:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Telefonok
« Válasz #2167 Dátum: 2014.08.13 21:18:23 »
Létezik hogy a telefonom (Samsung Galaxy S Advance)  a 12 éves hagyományos simkártyától (még a nagy) lassul be néha, és hosszabb neveket sem lehet elmenteni a névjegyzékbe, miután beírom csak 6-7 betű olvasható csak a névből.  Marha idegesítő...

Mostanában minden nap újraindítom, híváskezdeményezésnél van hogy hogy gondolkodik 15-20mp-et.  Már vasárnap fej fölé tettem és kezdtem lendíteni, de a haverom rámüvöltött :D


Nekem is S Advancem van a Telenortól.
Sajnos gyári állapotban a telefon valóban nem a legjobb, és előfordulhatnak vele problémák, pl. nálam belassult, videó felvételnél akadt, lejátszásnál szintén, gyorsan merült. Nem a legjobb rendszert pakolták rá gyárilag.

Az alábbi linken van egy megoldás, ami már sok-sok S Advance tulajnak segített. Én is túl vagyok rajta, és azóta van egy "új" telefonom, ami tökéletesen működik, minden korábbi nyűgjét elfelejtette.
http://logout.hu/bejegyzes/acef/samsung_galaxy_s_advance_gt-i9070_p_rom_recovery_r_2.html

Amúgy a régi sim kártya is "csodákra" képes, lehet nem ártana lecserélni.

TZoli

  • Vendég
Re:Telefonok
« Válasz #2168 Dátum: 2014.08.13 21:32:47 »
A memória állapot mindig ilyen 460/555MB-ra áll be, pedig nincs sok dolog a telefonon, csak ami gyári függetlenként rajta volt, meg tettem rá minimális dolgokat.
És mindig akkor szivat meg ezekkel a fagyásokkal amikor a legjobban szükségem lenne a telefonra. :D

Belenyúlni a szoftveresen az meg nagyon nem az én területem, nem is mernék nekiállni.  Megpróbálkozok majd egy kártyacserével, ha nem kerül pénzbe.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Telefonok
« Válasz #2169 Dátum: 2014.08.13 21:47:43 »
A memória állapot mindig ilyen 460/555MB-ra áll be, pedig nincs sok dolog a telefonon, csak ami gyári függetlenként rajta volt, meg tettem rá minimális dolgokat.
És mindig akkor szivat meg ezekkel a fagyásokkal amikor a legjobban szükségem lenne a telefonra. :D

Belenyúlni a szoftveresen az meg nagyon nem az én területem, nem is mernék nekiállni.  Megpróbálkozok majd egy kártyacserével, ha nem kerül pénzbe.

Gondolom még garis a telefon. A kártyacsere nem fog pénzbe kerülni. Én sem fizettem érte.

Azért majd olvasd el párszor, hátha "kedvet" kapsz hozzá. Nekem is kínai volt és kellett idő, míg rászántam magam, de meglett.

Segíteni fog a kártyacsere is. Illetve, ha belassul, akkor az is segíthet kicsit, ha csinálsz egy memóriaürítést. Nekem legalábbis a videó akadásokat akkor elfelejtette.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Telefonok
« Válasz #2170 Dátum: 2014.08.13 21:48:52 »
Windows Phone kell neked... Pl Nokia Lumnia 625. Egyszerű, gyors, strapabíró, az én használatommal 3 napig bírja általában az akksi. (1-2 óra zenehallgatás/nap, Facebook, minimális egyéb net, napi 4-5 telefonhívás, az se túl hosszan.)

Én ugyanezt szívtam be, és egy életre berágtam. Százezreket meg nem fogok telefonra költeni.  :no:
Nekem nem attól telefon a telefon, hogy zsebre lehet tenni, hanem hogy lehet vele telefonálni. Nem vígasztal, hogy 1000 más dolgot tud, ha az alapfunkciót nem képes ellátni.

TZoli

  • Vendég
Re:Telefonok
« Válasz #2171 Dátum: 2014.08.13 21:59:54 »
Meglátjuk mi lesz kártyacsere után, nekem tetszenek ezek a százezres "csodák" de annyi pénzt telefonra kiadni nem normális dolog, aaaaz tuti!!!

Videónál nem tudom, hogy akad-e, mert nem szoktam videózni rajta. Telefonálásra, Viber, FB Messenger, Sport Tracker, meg csinálhatna picit jobb képeket, másra nekem nem kell.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.13 22:01:58 írta TZoli »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Telefonok
« Válasz #2172 Dátum: 2014.08.13 22:24:23 »
Létezik hogy a telefonom (Samsung Galaxy S Advance)  a 12 éves hagyományos simkártyától
SIM csere alap, a régivel is elmegy, de néha alattomos hibákat tud okozni.
ROM-olás nem hülyeség, de én már lusta vagyok rá.
Szaktudás és számítógépet nem igénylő beavatkozások:
- belépek a gyári recovery módba (a telefon kikapcs után a hangerő fel + home + power gomb folyamatos nyomva tartásával indul), aztán wipe cache partition. Pár perc alatt megvan, kb 2 hetente megcsinálom.
- wipe data/factory reset  gyári alaphelyzetbe hozza a telefon programjait A belső memoriát és az SD kártya tartalmát nem bánja. Netes szinkronizációval vagy Marketes segédprogrammal (Super Backup : SMS & Contacts) könnyedén visszapakolhatók a névjegyek, appok, vagy akár az SMS-ek is. Az androidos készülékeknél évi 1-2 alkalommal érdemes megcsinálni.
- rendszeresen használom a SystemPanelLite, és az SD MAID appokat.

Középkategóriás droiddal nagyon gyakran kell szívni. A rendes főzött ROM-hoz szerencse és idő kell.

A BB telefonok stabilak és jó árban vannak.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #2173 Dátum: 2014.08.13 23:00:33 »

Nekem is S Advancem van a Telenortól.
Sajnos gyári állapotban a telefon valóban nem a legjobb, és előfordulhatnak vele problémák, pl. nálam belassult, videó felvételnél akadt, lejátszásnál szintén, gyorsan merült. Nem a legjobb rendszert pakolták rá gyárilag.

Az alábbi linken van egy megoldás, ami már sok-sok S Advance tulajnak segített. Én is túl vagyok rajta, és azóta van egy "új" telefonom, ami tökéletesen működik, minden korábbi nyűgjét elfelejtette.
http://logout.hu/bejegyzes/acef/samsung_galaxy_s_advance_gt-i9070_p_rom_recovery_r_2.html

Amúgy a régi sim kártya is "csodákra" képes, lehet nem ártana lecserélni.
Meglátjuk mi lesz kártyacsere után, nekem tetszenek ezek a százezres "csodák" de annyi pénzt telefonra kiadni nem normális dolog, aaaaz tuti!!!

Videónál nem tudom, hogy akad-e, mert nem szoktam videózni rajta. Telefonálásra, Viber, FB Messenger, Sport Tracker, meg csinálhatna picit jobb képeket, másra nekem nem kell.

Igen, megint az a rootolás, ami garanciavesztés okoz állítólag...  :wacko: Viszont utána egész használható lesz a telefon  :D
Van egy Root Uninstaller program a Play-en. Nekem már rootolt a telefon, egy csomó felesleges programot fagyasztottam vele, azóta kicsit jobban bírja az akku. Azért egy próbát esetleg megér, legfeljebb letörlöd, ha nem ér úgy semmit. Bár ez a program nélkül sem csinált olyanokat, amit mondasz, ez az én kis "szutykom".
Nem tudom, hogy rootolás nélkül mire képes a program, de gondolom nem sokra.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.13 23:04:07 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #2174 Dátum: 2014.08.13 23:01:34 »
A Telenor megint egy csomó "érdekes" dolgot talált ki...  :censored: azon gondolkodok, hogy átviszem a számomat máshoz, 14 év után.
Próbált valaki kártyás számot hordozni Blue Mobilra? Esetleg használ valaki ilyet? Milyen tapasztalatok vannak vele?